Незалежно від розміру вашого інтернет-магазину , описи продуктів відіграють ключову роль у вашому бізнесі електронної комерції.
Ефективні описи товару можуть заманити потенційних клієнтів. Гарний опис товару потенційно може вплинути на рішення про покупку. Чудові описи товуру можуть зрештою допомогти підвищити коефіцієнт конверсії та збільшити продажі , а також підвищити видимість і пошукову оптимізацію на платних каналах залучення клієнтів.
Технічні деталі, включно з використанням сильних слів і A/B-тестами, можуть бути відмінністю між потенційним покупцем на вашому веб-сайті електронної комерції та тими клієнтами, які роблять покупки в конкурента з подібними продуктами.
Власники бізнесу, маркетологи та копірайтери знають про важливість написання опису товару, але який найкращий спосіб допомогти охопити вашу цільову аудиторію ?
Що таке опис товару?
Опис товару – це форма маркетингової стратегії, яка використовується для опису та пояснення переваг вашого продукту. Іншими словами, опис надає всю інформацію та деталі про ваш продукт в інтернет-магазині.
Ці відомості про продукт можуть бути одним реченням, коротким абзацом або списком характеристик. Вони можуть бути серйозними, смішними або чудернацькими. Вони можуть розташовуватися безпосередньо біля або під назвами та зображеннями продуктів. Вони повинні бути добре читабельними.
Існує кілька стилів і способів зробити описи продуктів придатними для вашого інтернет-мазагину, але це набагато більше, ніж простий копірайтинг тексту.
Створення найкращих описів товарів
Немає сумніву, що описи товару можуть допомогти вивести ваш бізнес на новий рівень, але що вони повинні сказати? Якої довжини вони мають бути? Який формат найкращий? Як СЕО оптимізувати описи?
Ось шаблон опису товару, якого слід дотримуватися:
1. Подумайте про те, хто, що, коли, де, чому і як, перш ніж щось писати.
Цей метод часто використовують журналісти, щоб надати факти у своїх історіях і це перший крок у створенні опису товару.
Для кого цей продукт? Цільовою аудиторією може бути стать (тобто чоловіки чи жінки), вікова група (тобто студенти або пенсіонери), демографічний спосіб життя (тобто молоді матері чи автолюбителі) або якась інша визначена група людей.
Які основні деталі товару? Це включає такі атрибути, як розміри, матеріали, характеристики продукту, вартість і функції.
Коли хтось повинен використовувати продукт? Чи призначено для використання в певний час доби, сезону чи для певного типу події? Не менш важливо вказати, чи продукт можна або потрібно використовувати щодня чи цілий рік. Ці деталі допоможуть говорити про довгострокову цінність товару.
Де хтось має використовувати продукт? Він призначений для внутрішнього чи зовнішнього використання, для вашого автомобіля чи вашого дому?
Чому цей продукт корисний або кращий за конкурентів? Це може бути що завгодно: від якості до вартості та характеристик. Подумайте про переваги товару для ваших клієнтів і подумайте, як зображення можуть доповнити опис товару.
Як працює продукт? Це може бути необхідним для кожного товару, але це обов’язкова функція, якщо ви продаєте щось із рухомими частинами чи електронікою.
Давайте тепер зануримося в способи зробити ваші сторінки продуктів і цільові сторінки сяючими.
2. Визначте найкращий формат для опису ваших продуктів.
Починаючи створювати ідеальний опис товару, важливо визначити найкращий формат для використання.
Оскільки деякі онлайн-покупці сканують лише текст на веб-сайтах, було б корисно використовувати маркери, які охоплюють найважливіші відомості про продукт. Маркери, як правило, слід використовувати для специфікацій (наприклад, розмірів) або коротких фраз (наприклад, функцій), щоб їх було швидко та легко читати.
На жаль, пункти не завжди є найкращим способом розповісти історію товару та переконати цільових клієнтів, що вони дивляться на вигідну пропозицію. На сторінці вони можуть виглядати холодно і статично, замість того, щоб викликати емоції чи уяву покупця.
Щоб уникнути цих поширених помилок і болючих точок, використовуйте натомість прозу.
Написавши абзац (три або більше речень) або два про продукт, можна описати сцену використання товару в реальному житті та допомогти покупцеві зрозуміти, чому їхнє життя до цього моменту було неповним без цього продукту. Це може здатися складним, але після деякої практики створення такого опису стане для вас грою і принесе задоволення.
Це ваша можливість проявити трохи креативності та створити голос (особистість і тон) для свого бренду. Просто уявіть, що ви на вечірці, розповідаєте комусь, кого щойно зустріли, про продукт. Як би ви це описали, щоб вони зрозуміли, наскільки це насправді чудово?
Цей голос бренду пронизує всі аспекти вашого онлайн-маркетингу: соціальні медіа, SEO, платний пошук — кожну точку контакту з клієнтами. Унікальний, переконливий опис робить ваші продукти більш релевантними для пошукових систем та інших маркетингових засобів, які цінують оригінальний вміст.
Насправді дотримання цієї простої формули, наведеної нижче, є чудовим способом написання переконливих описів товару:
[АБЗАЦ(И) ПРОЗИ] + [МАРКОВАНИЙ СПИСОК СПЕЦИФІКАЦІЙ АБО ХАРАКТЕРИСТИК ТОВАРУ] = [ЗАХОПЛЮЮЧИЙ ОПИС ТОВАРУ]
3. Виберіть цілі та KPI, щоб оцінити успіх описів ваших продуктів.
Вам потрібні цілі, щоб оцінити успішність опису товару.
«Але це займе багато часу», — можливо, подумаєте ви, особливо якщо покладаєтеся на описи продуктів від своїх дистриб’юторів або виробників. І ви праві, це не швидкий процес. Однак, якщо ви можете взяти на себе зобов’язання писати описи товару за допомогою наведеної вище формули, ви зможете побачити ряд переваг:
- Збільшення коефіцієнта конверсії.
- Зменшення залишення кошика.
- Нижча норма повернення.
- Менше дзвінків від покупців.
- Покращено рейтинги в звичайному пошуку.
Є незліченна кількість прикладів опису продуктів, у тому числі на таких платформах, як ОЛХ, Розетка, ПРОМ.
4. Зробіть опис товару коротким і приємним.
Не передумуйте. Використовуйте розмовні описи з абзаців, щоб зацікавити шанувальників і ідеальних клієнтів, а також короткі пункти з описами, які потрібно знати, щоб стисло передати найважливішу інформацію для онлайн-покупців.
5. Використовуйте оповідання в своїх інтересах.
Чи є у вашого продукту передісторія, яка є для вас особливою? Швидше за все, віна буде особливою і сподобається вашій аудиторії. Використовуйте цю історію в описі товару, щоб додати йому характеру, зацікавити аудиторію та завоювати серця та уми.
6. Не бійтеся хвалитися.
Ось як можна підняти наведену вище формулу опису товару на один крок далі. Чи виділяється ваш продукт завдяки досвіду засновника? Чи кращий ваш продукт завдяки рокам випробувань? Це ручна робота? Чи має він надійний соціальний доказ із відгуками та оглядами продуктів?
Так покажіть це!
Розкажіть кращу історію в короткому абзаці з описом товару, включивши ті деталі, які доводять, чому ваш продукт кращий за інші. Також не бійтеся похвалитися
7. Отримайте технічні знання, щоб завоювати довіру, коли це необхідно.
Якщо у вас є більш технічний продукт, не бійтеся надати опис. Доведіть своїм клієнтам досвід вашого бренду в цій галузі, надавши всю можливу інформацію, яку вони повинні знати, перш ніж вони взагалі запитають.
8. Знайте, коли показувати, а не розповідати.
Текст не завжди найкращий спосіб описати ваш продукт. Якщо ви стаєте занадто багатослівним, подумайте, як можна спростити.
Зображення мають вагу та краще запам’ятовуються клієнтами. Якщо можливо, покажіть свій продукт у візуальному вигляді, який пояснює, що саме він робить.
9. Знайте, коли показувати, розповідати й описувати.
Окрім графіки, відео можуть бути ефективним способом продемонструвати, як використовувати продукт або чому він кращий за інші. Багато брендів використовують відео , графіку та текст, щоб підкреслити свою пропозицію.
10. Не бійтеся бути унікальним.
Хоча короткий опис абзацу на сторінці твоару є найкращою практикою, знайте, коли це не те, чого хоче ваша аудиторія. Кожна галузь та онлайн-бізнес унікальні. Ви достатньо добре знаєте свого клієнта, щоб знати, що він не читатиме цей опис товару?
Витягніть найважливіший для них вміст і знайдіть привабливі, візуальні способи отримати всю необхідну інформацію без головного болю. Ваші особи покупця мають визначати загальну форму та підхід до опису вашого товару, включаючи дизайн веб-сайту та вільний простір на сторінці.
Загалом, важливо спочатку знати свою аудиторію, щоб визначити, який тип вмісту найкраще сприйме їй для збільшення кількості конверсій.
Формула опису товару електронної комерції працює для більшості брендів, але це лише початкова точка.
Мисліть візуально. Додайте графіку та оптимізуйте зображення продукту. Тестова A/B копія опису і особиста інформація на цих сторінках. Подивіться на Google Search Console, щоб визначити популярні терміни та потужні слова, щоб ви могли покращити трафік SEO на сторінці товару.
Незалежно від того, продаєте ви футболки чи коляски, покупці люблять купувати в людей, яким довіряють, і формування довіри залежить від того, що ви продаєте.
З моменту, коли ви використовуєте конструктор веб-сайтів і створюєте дизайн свого сайту, подумайте про те, як зображення й описи можуть працювати в гармонії, щоб розповісти вашу історію клієнтам. Є незліченна кількість прикладів описів продуктів, але знайдіть те, що найкраще підходить для вашого бізнесу.
Знайте свою аудиторію. Знайте свій продукт. А потім покажіть і розкажіть все про продукт за допомогою опису свого інтернет-магазину.
Замовити консультацію по створенню, наповненню і обслуговуванню сайтів
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням сайту або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити найкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: