Навіщо турбуватися про те, як назвати телеграм-канал? Якщо у вас працюючий бізнес і ви хочете залучати клієнтів із Телеграма, тоді все просто. Назва телеграм-каналу – назва вашого бренду. Так користувачам буде легше знайти компанії у соцмережах.
Але якщо у вас немає відомого та гучного імені бренду, назву каналу треба вигадати з нуля. Воно має бути таким, щоб надалі його можна було використовувати у соцмережах, на сайті та друкувати на візитівках. .
Але навіть якщо для бізнесу цілком достатньо каналу в ТГ, назва – це перше, що справляє враження на користувачів. Є 6 універсальних правил підбору, які легко застосувати у назві вашого бізнес-каналу. Отже, знайомтеся і впроваджуйте.
Правило 1. Унікальність
Можна назвати телеграм-канал красиво, оригінально чи просто, але унікальність – обов’язкова умова. Назва має відрізнятись від назв конкурентів і, бажано, мати вільне доменне ім’я в інтернеті. Стане в нагоді, коли вирішите розширювати свою справу. Буде менше витрат на маркетинг – бренди з унікальною назвою легше просувати.
Як назвати телеграм-канал унікально :
- Не копіюйте і не переінакшуйте назви каналів конкурентів. Скажімо, у конкурента «Стартапи та бізнес», а у вас – «Бізнес та стартапи».
- Переконайтеся, що назва каналу звучить свіжо та новаторсько для тих, хто чує його вперше. Такі назви врізаються в пам’ять.
- Переконайтеся, що назва каналу в телеграмі не складається з одних ключових запитів.
Безперечно, поясню позицію. Тут коротко, далі за статтею – докладніше.
Пошуком у телеграмі люди користуються рідко. А коли користуються – на ключовий запит вискакує безліч каналів. Не факт, що ваш буде вгорі списку.
Ключові фрази у назві каналу у Телеграмі не принесуть багато нової аудиторії. А створити проблеми в майбутньому можуть: доменне ім’я може бути зайняте та й підвищити впізнаваність популярні ключі в назві не допоможуть.
Якщо вибирати між унікальністю та ключовим запитом – я за унікальність.
Але можна комбінувати . Приклад, як можна назвати особистий телеграм-канал із ключовим словом – «Коля та маркетинг».
Намагайтеся скоротити назву до одного слова. Одне слово – ідеальне. Є й інші варіанти, але про них трохи пізніше.
Переконайтеся, що в назві відобразили суть компанії, тематику каналу або сильну сторону вашої пропозиції. Навіть побічно, а прямо – напишіть в описі каналу.
Як придумати унікальну назву каналу:
- Акроніми . Якщо назва каналу складається з двох слів, можете використовувати перші літери кожного слова. Так назву легше запам’ятати та помістити на невелику аватарку каналу. Наприклад, International Bussines Machine – IBM.
- Комбінація слів . Ви можете поєднати частини слів в одну назву. Наприклад, Інстаграм утворився із поєднання слів Instant camera (Insta) та telegram (gram).
- Асоціації . Виділіть тематику каналу, використавши в назві властивість або характеристику того, про що розповідатимете. Наприклад, магазин «Чистий будинок». З назви зрозуміло, чим займається компанія, але в каналі можуть бути лайфхаки і методи застосування продуктів компанії.
Варіантів як назвати канал в телеграмі значно більше. Головне – назва має бути унікальною. Правила нижче допоможуть глибше розібратися.
Правило 2. Простота та стислість
Чи легко вимовити та написати назву вашого каналу? Коли назву каналу легко вимовити, його простіше запам’ятати.
Як назвати канал у Телеграмі, щоб його було просто запам’ятати:
- Уникайте складних моделей вимови у назві каналу. Будьте простіше.
- Уникайте складних поєднань цифр та спеціальних символів. Вони часто заважають користувачам запам’ятати назву. Виняток “7-Eleven”, але зауважте – не “7-Одинадцять”. Якщо у риму, то можна – «Знову 25». Або стійкі висловлювання – «100 доларів».
Короткі назви не лише легше запам’ятати, а й важче забути.
Правило 3. Без великої кількості ключових слів
Коротко про це говорив вище , тепер докладніше.
Велика кількість ключових слів у назві каналу створює проблеми:
- Важко виділитись серед конкурентів.
- Не приваблюють аудиторію . Що краще звучить – «Гарний одяг», «Одяг від Ксюши», «Спортивні костюми від Gtnhf» чи Nike?
- Важко розширюватись . Якщо захочете створити однойменний сайт, можуть виникнути проблеми. У Гугла є штраф – EMD (штраф за точний збіг домену). Наприклад, ваш бізнес – виробництво крутих стільців з англійського дуба. Ви назвали канал Chairs і зробили сайт www.сhаirs.соm . Це доменне ім’я з ключовим словом, а такі сайти Google позбавляє пріоритету у видачі.
- Важко розширюватись і з іншої причини. Ключові слова у назві каналу обмежують ваші можливості. Буває, що починаєш з однієї послуги чи продукту, але з прибутком та досвідом розширюєш спектр. Тут ключові слова у назві – бар’єр, оскільки вже не їми не можна повідомити, чим ви займаєтесь.
Правило 4. Нема історії
Деякі підприємці купують канали із підписниками, але змінюють тематику під свій бізнес. Категорично відмовтеся від цієї витівки без ретельної перевірки, оскільки:
- Можливо, канал використовували для нелегального бізнесу . Якщо на каналі просували незаконні продукти чи послуги, ви не досягнете успіху під цією назвою, навіть якщо ваш бізнес зовсім інший.
- На каналі не ваша цільова аудиторія , тому що раніше під цією назвою була інша послуга/продукт.
- Збиваєте з пантелику клієнта, якщо канал має історію і його асоціювали з певним предметом/послугою.
- Розсилаються мільйони спам-листів із запрошенням на деякі канали. Зазвичай користувачі блокують їх назавжди.
Краще вкладіть гроші, відкладені на покупку каналу, в рекламу та зберіть свою зацікавлену аудиторію.
Правило 5. Не копіюйте конкурентів
Чи схожа назва каналу на назву каналу успішного конкурента? Погано, якщо так.
Кожен бізнес-канал у Телеграмі має свою місію та цілі, а назва доносить їх суть до клієнтів. Імітація успішного бренду виглядатиме прикро і не додасть вашому каналу балів в очах аудиторії.
Краще оригінально назвати телеграм-канал, тим більше, що ви – та сама людина, яка знає історію свого бізнесу краще за будь-кого іншого.
Використовуйте аналіз кращих каналів у вашій ніші, щоб придумати оригінальну назву та включити до неї унікальну перевагу. Якщо не в назві, то в описі каналу точно.
Правило 6. Без негативних значень
Назва – справа десята, головне, щоб продукт був добрим. Це твердження помилкове.
Це правило особливо важливо, якщо орієнтуєтеся не лише на місцеву, а й на закордонну аудиторію. Ось кілька прикладів того, як деякі компанії вляпалися в неприємності на зарубіжних ринках через невдалу назву.
Перевірте, як звучить назва каналу зарубіжної аудиторії, яку плануєте залучати. Навіть знаменита Сoсa-Сolа перекладається китайською як «Укусіть головастика».
Де взяти ідеї назви телеграм-каналу
Генератори назв швидше джерело натхнення, ніж заміна авторського креативу.
Спробуйте:
- Genlogo. Безкоштовний генератор назв із підбором домену. Вибирайте категорію, латиницю або кирилицю, варіант домену – ua, com, net і таке інше.
Logaster. Безкоштовний генератор назви компанії. Працює лише з англійською мовою чи транслітерацією. Виберіть 1-2 слова, які хочете бачити у назві, галузь та запускайте. - 777name.com. Генератор назв для чого завгодно, у тому числі й каналу у Телеграмі. Просто виберіть категорію та додайте потрібне слово.
Коротко про головне
Бренд – це термін, дизайн, символ, ім’я чи будь-яка інша характеристика, яка відрізняє ваш бізнес від інших. Назва бізнес-каналу в Телеграмі – це бренд, він повинен працювати на цілі бізнесу, як і інші маркетингові інструменти.
Тому назва має бути:
- Унікальною.
- Простою на слух.
- Легкою для запам’ятовування.
- Без негативного контексту.
Залишилися запитання? Задавайте в коментарях і я з радістю відповім!
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Телеграм
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Телеграм або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: