Як складати заголовки які продають з елементами посилення і за методом 4U. Кожна людина має свою інформаційно-пропускну спроможність. Хтось здатний сприйняти більше інформації, хтось менше. Це свого роду природний фільтр, який допомагає захистити людину від навантаження. Вже недостатньо просто порушувати актуальні теми у своєму блозі або оригінально складати рекламні оголошення. Спочатку потрібно привернути увагу користувача. І тут на допомогу помітному зображенню приходять заголовки. Вони допомагають не тільки зачепити увагу користувача, але й мотивувати на прочитання матеріалу, віддати перевагу серед сотень інших. Тому роль заголовків стала такою важливою.
Як писати заголовки, що чіпляють?
Головна мета будь-якого заголовка – привернути увагу користувача та підштовхнути його до прочитання всього матеріалу. Щоб досягти цього, при складанні заголовка необхідно дотримуватися таких методів впливу: інформаційний, психологічний (емоційний) і прагматичний.
- Інформаційний вплив: заголовок повинен відображати основний зміст тексту публікації.
- Психологічний (емоційний) вплив: заголовок повинен викликати потрібні за змістом емоції (позитивні чи негативні). Наприклад: страх, співчуття, цікавість.
- Прагматичний вплив: заголовок повинен говорити про користь для аудиторії, яку вигоду в результаті він отримає. Наприклад, економія часу/ресурсів, матеріальний зиск.
Щоб заголовок виконував свою мету, в ньому повинні дотримуватися щонайменше 2 методи впливу, в ідеалі всі 3.
Приклад: «5 фатальних помилок, яких допускає кожен сммщик».
У заголовку розкривається інформація про що буде матеріал. Викликані заголовком емоції — цікавість і страх, можливо, читач теж припускається цих помилок. Є елемент прагматики – матеріал корисний, тому що після прочитання будуть виявлені та усунуті помилки в роботі, і конверсія зросте. Все разом мотивує на прочитання матеріалу під заголовком.
Методи посилення заголовків
Для кожного методу впливу, описаних ваше, є свої елементи посилення. Вони дозволять скласти заголовок, що чіпляє, який виділятиметься на тлі інших.
1. Використовуйте цифри. Числівники добре привертають увагу. Писати потрібно саме цифру, а чи не число прописом.
2. Підсилюйте прикметниками. Використовуйте яскраві та нестандартні епітети, щоб виділитися та передати настрій читачеві.
3. Створюйте Ви-орієнтований заголовок . Зробіть так, щоб посилання користувач переносив на себе.
4. Додайте заклики до дії. Найчастіше це дієслова, що викликають реакцію з боку читача.
5. Встановіть довіру. Це досягається за допомогою авторитету чи експертності.
Щоб дія була максимальною, використовуйте кілька підсилювачів відразу, наприклад: «5 конфузних помилок у резюме, які роблять усі» або «Дізнайтеся, через які помилки у резюме вас не беруть на роботу».
Формула заголовків, які продають за методом 4
Окремо можна виділити метод 4U, який використовують частіше для заголовків, що продають. Частково він включає елементи, описані вище, але головна відмінність 4U заголовка – він повинен включати в себе всі елементи одночасно, а не на вибір. Послідовність використання елементів не має значення.
Користь (Usefulness)
Це прагматика, тобто в заголовку читач має відчувати власну вигоду чи вирішення конкретної проблеми. Не послуги SMM-менеджера (товар/послуга/властивість), а збільшення продажів у соцмережах (вигода/рішення). Зазвичай для позначення користі використовують дієслова: подвоїти, заощадити, збільшити, одержати тощо.
Щоб зрозуміти, яку користь запропонувати потрібно добре знати цільову аудиторію. Наприклад, заради чого люди купують велосипед? Для підтримки здоров’я, пересування без пробок, економії на бензині та обслуговуванні автомобіля. Необхідно виявити головну користь та продати її клієнтам.
Унікальність (Uniqueness)
Це УТП вашої пропозиції, специфіка, яка відрізняє вас від конкурентів. Цю відмінність і необхідно подавати як перевагу. Наприклад: “Єдині дитячі крісла-трансформери в Україні” або “Автомобілі BMW розроблені із запасними подушками безпеки”. Тут головне уникати заїжджених фраз: індивідуальний підхід, широкий асортимент, висока якість і т. п. Подібні кліше створюють зворотний ефект заголовка – вони не чіпляють увагу і не продають, лише губляться на тлі інших.
Специфіка (Ultraspecificity)
Тут читачеві потрібні конкретні цифри, ніж ваш продукт/пропозиція виключно. Скільки саме зароблятиме клієнт, якщо пройде ваш онлайн-курс. На скільки відсотків збільшиться конверсія чи скоротяться витрати. За скільки днів буде досягнуто результату.
Терміновість / Актуальність (Urgency)
Тимчасові рамки чи кількісні обмеження, які підштовхують читача зробити вибір швидше. Наприклад: “до 30 червня”, “першим 10 клієнтам”, “перші 30 днів без відсотків”. Цей параметр важливий, але якщо через нього заголовок виходить перевантаженим, дозволяється винести умову часу у підзаголовок.
Приклади 4U заголовків:
За 24 години встановимо наносистему теплої підлоги у вашому будинку на 30% нижче за ринкову ціну до кінця місяця.
Онлайн-оцінка кредитної історії з усіх баз за 24 години. При подачі заявки до кінця місяця консультація безкоштовна.
П’ять поширених помилок при складанні заголовків
Навіть заголовки, складені за всіма правилами, не завжди працюють. Розберемо найчастіші помилки, через які заголовок так і залишається непоміченим.
1. Заголовок не орієнтовано цільову аудиторію. Щоб заголовок чіпляв, потрібно розуміти, хто ваші клієнти , їхні потреби та болі. Якщо ви тільки промацуєте користувачів або тестуєте рекламні оголошення — експериментуйте із заголовками за різними методиками та з різними підсилювачами.
2. Уникайте надмірної креативності. Якщо тема дозволяє підійти до назви творчо, то сенс має бути оригінальним та зрозумілим для всіх.
3. Не використовуйте заїжджені цитати та метафори , на них не зупиняється увага користувача. Це стосується й абстрактних заголовків, які не відображають змісту публікації.
4. Тональність та емоційність заголовка повинна відповідати тексту та аудиторії. Якщо заголовок написаний з кричущими епітетами, а текст витриманий у спокійній манері, це лише заплутає читача. Якщо у вас свій блог, заголовки краще писати в загальній стилістиці блогу та властивій автору манері.
5. Не використовуйте складні терміни та абревіатури , якщо це не вузькотематичний блог. Рідко, коли незрозуміле поєднання букв мотивує на прочитання, читач не любить здаватися дурними питаннями.
6. Довгий заголовок. Рекомендується, щоб у заголовку було трохи більше 5-6 слів. Довгі заголовки складніше у сприйнятті та їх менше читають. Виняток становлять 4U заголовки.
Висновок на прикладі
Не кожен заголовок має попадати під правила. Головне – це почуття аудиторії, їх потреб та болю. Наприклад, один блогер в Інстаграм опублікував пост із текстом про жіночі комплекси, целюліт та еталони краси в різних країнах.
Заголовок посту: “Бразилія лікує від комплексів”.
Цей заголовок коротко і містить мінімум елементів посилення, але підписники його сприйняли на ура. А все тому, що він оригінальний, інтригує і частково розкриває зміст публікації, а головне — зачіпає біль багатьох підписниць. Таким чином, один лише заголовок уже мотивував прочитати публікацію і навіть поділитися своєю історією у коментарях. А все тому, що блогер не зрадив собі, написав у своєму стилі і описав проблему, яка відгукнулася у багатьох жінок.
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: