Все про функцію сторіс у телеграм-каналах

Все про  функцію сторіс у телеграм-каналах

Нещодавно, в 2023 році, користувачі Телеграма отримали можливість ділитися сторіс зі своїми контактами. У новій версії месенджера ця опція поширилася і на телеграм-канали.

У статті розповідаю, яким каналам доступна функція, як запускати сторіс у телеграм-каналах та як можуть використовувати новий інструмент для власного просування експерти, бренди та компанії.

Чому сторіс у телеграм-каналах – це добре

Переїзд блогерів з Інстаграма в Телеграм супроводжувався легкою панікою: було незрозуміло, як перевести аудиторію, використовувати нові інструменти, запускати звичні прогріви і розвиватися в месенджері. Стало складніше привертати увагу та утримувати підписників, довелося перебудуватись на інші формати контенту – текстові пости, відео в колі, голосові повідомлення.

З підключенням сторіс до телеграм-каналів повертається звичний спосіб спілкуватися з підписниками. Що дає блогерам та компаніям, які ведуть канали у Телеграмі, нова можливість:

  • Використання звичних маркетингових прийомів. Тепер блогери можуть використовувати прогріви не лише у сторіс Інстаграм, а й у Телеграмі. Це популярний та ефективний інструмент, який у 2023 році, здається, використовують усі – від великих брендів до вчителів танців та репетиторів. У Телеграмі прогріви тепер можна буде запускати в тому ж вигляді, що й в Інстаграмі, що є зручним для авторів контенту та звичним для аудиторії.
  • Додаткова форма контенту. До наявних у Телеграмі можливостей донесення інформації додалися сторіс – саме тоді, коли почав згасати інтерес до «кола» та голосових повідомлень. Це дозволяє творцям телеграм-каналів урізноманітнити контент-план, додати до нього новий цікавий контент для учасників і тим самим повернути їхню увагу.
  • Сильна перевага у конкуренції за аудиторію. Формат сторіс цікавий для користувачів, тому Інстаграм все ще привабливий для блогерів та аудиторії.
  • Ще один спосіб привернути увагу. Сторіс телеграм-каналів відображаються над чатами навіть у тих учасників, які відключили оповіщення від каналу і дозволяють охопити більше аудиторії.
Як виглядають сторис у Телеграмі

Сторіс у телеграм-каналах – корисне та очікуване оновлення. Грамотне використання нового функціоналу допомагає утримувати увагу аудиторії та розширює перелік доступних робочих інструментів для контент-мейкерів та маркетологів.

А для самого Телеграма – це можливість залучити ще більшу аудиторію, яку запрошуватимуть власники каналів, та просунути преміум-підписки, оскільки функціонал доступний лише преміальним користувачам.

Окрім можливості викласти сторіс у телеграм-канал, у новій версії Телеграма є й інші оновлення:

  • можливість накласти на сторіс трек із пам’яті пристрою через панель додавання стікерів → «Звук»;
  • можливість опублікувати фото або відео, що самовидаляється, яке буде доступне для одноразового перегляду або протягом 30 секунд, при цьому користувач не зможе зробити скрін або запис екрана;
  • надсилання повідомлень про вхід до облікового запису на всі підключені пристрої та їх відображення над усіма чатами;
  • реакції у вигляді стікерів.
Як додати звук у сторіс у Телеграмі

Як працюють і кому доступні сторіс у телеграм-каналах

Підключити сторіс до каналу в Телеграмі та публікувати Історії від імені каналу може лише адміністратор з преміум-акаунтом. Також для цього потрібно набрати певний рейтинг – конкретну кількість голосів від учасників каналу з преміум-аккаунтами. Голосувати можна один раз на добу, зокрема самому за себе.

Кількість голосів, необхідних розблокування сторис для телеграм-каналу, визначається його аудиторією – з розрахунку приблизно 1 голос на 250 підписників. Від кількості голосів залежить поточний рейтинг каналу. Рейтингова система – це ще одна фішка оновлення Телеграма.

Як використовувати сторіс в телеграм-каналах:

  • підключити преміум-аккаунт;
  • оновити месенджер на пристрої до останньої версії (як варіант – видалити та встановити месенджер заново);
  • набрати необхідну кількість голосів;
  • почати використовувати функцію сторіс за аналогією з Історіями.

Після набору голосів для досягнення першого рівня у профілі адміністратор з’явиться спеціальний значок.

Набирати голоси можна і потрібно і після того, як у телеграм-каналу з’являться сторіс. Що більше голосів – то більше Історій можна публікувати. Після досягнення чергової планки за голосами рейтинг телеграм-каналу та доступна кількість сторіс будуть збільшуватися: 2 рівень = 2 сторіс на день на каналі, 3 рівень = 3 сторіс і т.д.

Як додати сторіс до телеграм-каналу

Потрібно зайти у профіль каналу, викликати меню та перейти до розділу статистики. Далі внизу перейти на вкладку «Голоси» – ви побачите кількість голосів, які потрібно набрати, щоб зробити сторіс для телеграм-каналу. Там буде посилання на голосування, яке можна викласти на своєму каналі та на інших майданчиках, де у вас є акаунти.

Де знаходиться розділ «Голоси» в телеграм-каналі

Посилання має стандартний вигляд: http://t.me/ ім’я_каналу ?boost . На сторінці з голосами відображається рівень каналу. Адміністратори можуть подивитись там же в налаштуваннях, скільки голосів залишилося до наступного рівня: Налаштування → Ще → Статистика → Голоси.

Голоси можна отримати лише від користувачів, які відповідають таким умовам:

  • на пристрої має бути встановлена ​​остання версія месенджера;
  • у користувача також має бути підключений преміум-аккаунт.

Кожен користувач отримує можливість 1 раз на день віддати голос каналу, що сподобався. Відповідно, починається конкуренція не лише за аудиторію, а й за голоси користувачів із преміум-аккаунтами.

Зверніть увагу: якщо підписник віддав свій голос за інший канал або у нього закінчилася преміум-підписка, його голос за канал знімається. Коли ваш канал втрачає голоси, його рейтинг знижується і він втрачає можливість публікувати ту кількість сторіс, яка мала. Тобто при відкаті з 3 рівня на 2 кількість доступних сторіс знижується з 3 до 2.

Така система потрібна, щоб уникнути спаму – місце у сторіс буде надто цінним, щоб використовувати його для публікації низькосортного контенту.

Як набрати голоси для розблокування сторіс

Тут працюють ті самі прийоми, що й просування телеграм-каналу. Тільки потрібно розповсюджувати посилання на голосування та агітувати аудиторію проголосувати.

Як це можна робити:

  • Поширити посилання на голосування на всіх платформах, де ви маєте свої сторінки.
  • У постах просити аудиторію проголосувати за вас у Телеграмі замість звичного “розповісти друзям” або “перейти на сайт”.
  • Робити цікаві пости та реалізовувати ідеї, які відкладали до кращого випадку, щоб швидко набрати голоси зараз, поки конкуренція за них ще не така сильна.
  • Пропонувати користувачам бонуси за участь у голосуванні: знижки, корисні матеріали, зразки товарів.
  • Переглянути список користувачів, які проголосували, можна у статистиці телеграм-каналу.
Де подивитися учасників, що проголосували

Я рекомендую не відкладати прокачування рейтингу на потім і використовувати будь-які доступні можливості, щоб якнайшвидше набрати якомога більше голосів. Можливо, незабаром навіть з’являться послуги з накрутки голосів та біржі обміну, але такі методи краще не використовувати чи використовувати з обережністю.

Ось які механіки набору бустів (голосів) у Телеграмі я рекомендую використовувати:

  • Створення інтриги. Пообіцяйте підписникам розсекретити якусь цікаву інформацію, коли наберете достатньо голосів для відкриття сторіс. Наприклад, розкрити свій заробіток.
  • Проведення конкурсів. Експортуйте список тих, хто проголосував і розіграйте серед них якийсь невеликий приємний приз за допомогою рандомайзера. Відповідно проведення конкурсу потрібно анонсувати, щоб залучити людей до голосування.
  • Запуск акцій. Бренди, компанії та автори курсів, які хочуть підключити сторіс до телеграм-каналу, можуть давати за голоси знижки чи промокоди. Також можна запропонувати доступ до закритого вебінару або іншого цінного контенту.
  • Провокації. Можна отримувати голоси користувачів в обмін на особисті фотографії, наприклад. Все залежить від тематики та формату вашого телеграм-каналу.

Як розмістити сторіс у Телеграмі в каналі

Функціонал Історій у телеграм-каналі той самий, що й у особистих сторіс.

Щоб опублікувати в Телеграмі сторіс від імені каналу, потрібно зайти в нього, тапнути по назві, щоб відкрити інформацію і клацнути по значку з камерою внизу екрана. Далі – вибрати картинку на пристрої, додати текст та інші потрібні елементи, налаштувати та опублікувати сторіс на каналі.

Як опублікувати сторіс у телеграм-каналі

Адміни телеграм-каналів можуть публікувати в телеграмі сторіс від імені каналу через меню «Опублікувати від імені». У цьому випадку потрібно натиснути на свій профіль у списку Історій над чатами → додати всі необхідні елементи в Історію → Далі → Опублікувати від імені → вибрати канал, у який потрібно запостити сторіс.

Як опублікувати в Телеграмі сторіс від імені каналу

Як використовувати сторіс для розвитку каналу та реклами

Робити повноцінні прогріви через телеграм-сторіс спочатку буде важко, враховуючи, що для відкриття кожної додаткової Історії в день потрібно набрати стільки ж голосів, скільки потрібно для виходу каналу на перший рівень. Але навіть якщо вам зараз доступні 1–3 сторіс у телеграм-каналі, цього вже достатньо, щоб використовувати цей інструмент для просування та заробітку в Телеграмі :

  • анонсувати акції та випуск нових товарів;
  • продавати та купувати місце у сторіс для публікації рекламного контенту;
  • анонсувати нові публікації на каналі;
  • анонсувати матеріали, які набрали найбільше реакцій;
  • привертати увагу підписників до активностей на каналі – опитувань, обговорень тощо;
  • ввести нову рубрику на каналі у форматі сторіс.

Публікувати ситуативний контент протягом дня в сторісі телеграм-каналу немає сенсу – вам не вистачить ліміту, та й користувачі Телеграма, які не звикли до такого, навряд чи оцінять. А ось публікувати час від часу інформацію, яка потребує уваги, можна і потрібно: підписники знатимуть – якщо вийшла сторіс, значить, там щось важливе.

На закінчення

Можливість публікувати сторіс у телеграм-каналах видається перспективною, проте реальну користь інструменту можна буде оцінити лише через деякий час.

Поки є питання до рейтингової системи, як телеграм-канали боротимуться між собою за голоси користувачів, як працюватиме система у разі збільшення аудиторії на каналі – за ідеєю можна втратити можливість публікувати сторіс, якщо на канал прийдуть нові підписники та кількість голосів для виходу на новий рівень зміниться.

У будь-якому випадку рекомендуємо публікувати сторіс у телеграм-каналі і по можливості відразу включати в стратегію будь-які нові інструменти, щоб збільшити свої шанси залучити більше аудиторії та випередити конкурентів, які не стежать за оновленнями.

Ну і чекаємо від телеграм нових оновлень і форматів, наприклад, стрічки коротких відео Shorts, яка є вже на Ютубі. Чи хотіли б побачити таку опцію в Телеграмі? Діліться думкою у коментарях нижче.



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Телеграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Телеграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *