У будь-яких соцмережах та месенджерах є ліміти – обмеження за символами у постах, повідомленнях та розділах, а також формати, які краще заходять користувачам – короткі нотатки чи лонгріди.
Головна відмінність Телеграма від Фейсбук і що з ними у плані постінгу – що це месенджер, пости тут за фактом є повідомленнями та мають трохи інший формат. Пости в каналах і групах Телеграма публікуються як повідомлення в чатах – ви набираєте текст і прикріплюєте потрібні файли у вікні для набору повідомлення, потім відправляєте до групи або каналу. Якщо потрібно публікувати інформацію різного об’єму, корисно знати, скільки символів міститься у пості телеграм-каналу.
Повідомлення спочатку – про невеликий об’єм тексту. Тому, здається, лонґрів тут не чекають, проте інколи їх охоче читають. Розберемося, яка допустима кількість знаків у телеграмі в пості та який оптимальний розмір тексту – для сприйняття підписників груп та ТГ-каналів на різні теми.
Ліміти символів у Телеграмі
У 2023 році актуальними є наступні ліміти знаків у Телеграмі з пробілами:
- Нік користувача або username – 5–32.
- Ім’я та прізвище облікового запису – 64 та 64.
- Опис користувача або Bio – 70.
- Назва громадського каналу, групи, робота – 5–32.
- Ім’я особистого чату, групи – 255.
- Опис каналу, групи – 255.
- Розмір посту у Телеграмі – 4096.
- Ліміт посту у Телеграмі з фото та іншими медіафайлами – 1024.
- Інформація про роботу в тегу /setabouttext – 120.
- Опис бота або /setdescription – 512.
Ліміти тексту в Телеграмі потрібно використовувати з розумом – опис облікового запису, групи або каналу має бути корисним і лаконічним. У ньому краще вказати найголовніше – тематику, формат, для кого група чи канал, як зв’язатися з адміністратором.

Текст посту до групи Телеграма більше 4к символів розбивається окремі повідомлення. Причому ТГ це робить так, щоб пропозиція не обривалася на півслові – алгоритм переносить текст на новий пост за абзацами. Краще вкладатися в одне повідомлення, але якщо скоротити обсяг посту в телеграмі ніяк не можна – є більш витончений вихід.
Скільки знаків у постах Телеграма оптимально використовувати для різних форматів
Щоб визначитися з об’ємом повідомлення, необхідно зрозуміти, яке завдання воно виконує. Ось деякі формати контенту та оптимальна кількість символів для постів у телеграм-каналі:
- Анонс. Короткий опис суті статті з обкладинкою та посиланням на матеріал. Для постів, які ведуть користувачів на інші сайти, як і для анонсів загалом, характерна лаконічність. Достатньо однієї пропозиції або абзацу з основною інформацією та тегами – 50–500 символів . Необов’язково супроводжувати посилання описом – Телеграм сам підтягне текст із джерела.
- Міні-пост у форматі сповіщення або твіту. Для новин, коментарів, думок. Не більше половини екрана телефону – до 500 символів .
- Стандартний пост із заголовком, абзацами, посиланнями, хештегами. Повноцінний текст, але не лонгрід – на 500–1000 символів . Перевага ТГ – текст посту можна відредагувати: виділити потрібні фрагменти жирним, курсивом або навіть приховати частину повідомлення .
- Лонгрід. Велика аналітична стаття, інтерв’ю чи гайд – від 1000 символів . Пам’ятайте, що при додаванні медіа ліміт символів у телеграм-пості з фото або відео скорочується до 1024 року. Цікава особливість ТГ – прикріплена картинка відображається над текстом, а не під ним.
Взагалі підбираючи формат публікацій потрібно дивитися, як реагує аудиторія :
- підключати роботів для збору статистики;
- дивитися дані каналу з телефону;
- використовувати сервіс TGStat.
Зазвичай все працює так: якщо ви спочатку набирали аудиторію та рекламувалися лонгрідами, то ваші підписники люблять довгі тексти. Якщо робили короткі пости і прийшла аудиторія, то вона прийшла за коротким форматом.
Тому, щоб відстежити залежності, потрібно експериментувати із форматами . Тут важливо розуміти, що Телеграм – месенджер, пости тут надходять розсилками в особисті повідомлення. Немає стрічки, пабліків, як у соцмережах – є список діалогів, частина з яких – тісамі канали з контентом.
Урізноманітнити контент можна, роблячи пости короткі, довгі, використовуючи меми, опитування, записуючи кола, подкасти. Щоб намацати своє, використовуйте те, що є на інших майданчиках і дивіться, як це заходитиме.
Топ універсальних форматів:
- звичайний пост – може бути довгим або коротким, з посиланням або без;
- опитування – у форматі вікторини, з наступним поясненням;
- мем – може бути просто картинкою або з підписом.
Для мене Телеграм це майданчик, де тобі щось приходить, ти це читаєш, як смс. Далі залежить від ніші: якщо це економіка чи політика, підписники можуть хотіти щось довге, якщо це щось про діджитал, можна робити короткі чек-листи чи лонґріди-розбори – залежно від того, що хочеться публікувати.
Однак це не означає, що всім потрібно робити саме так. Зайти може будь-що . Головне – не довжина посту, а розуміння ЦА. Щоб вивчати реакцію на пости, вони мають бути різними. А ще – регулярними, не можна робити висновки з одного-двох постів.
Зробіть 10–15 різноманітних лонгрідів – смішні, корисні чи сухі бюрократичні лонги. Частина може зайти, частина – ні. Наприклад, смішний лонг збере більше переглядів та реакцій, ніж просто корисний. Однак все ще менше, ніж короткий пост новин. І так ви помітите тенденцію, чи заходить формат загалом.
Також важливим є tone of voice – це зв’язок між каналом і аудиторією. Він одночасно має бути близьким ЦА та бренду. Тобто з одного боку ви повинні говорити мовою, зрозумілою та близькою вашої аудиторії, а з іншого – примудрятися транслювати свої ідеї та смисли. Так щоб це не виглядало лицемірно.
Ось 3 найголовніші речі, на мій погляд:
- вивчення ЦА;
- tone of voice;
- гра з форматами, збір статистики та її аналітика.
Не має значення, скільки буде постів, якою вони будуть довжини. На мій досвід, головне – мова, якою написаний текст. Якщо людина дізнається сленг, натяки, тонкощі, вона хотітиме читати контент і не потрібно буде замислюватися про об’єми, час постінгу – тільки про формулювання, щоб людина продовжувала цікавитися.
Якщо потрібно опублікувати історію у ТГ на кілька постів
Розмір посту в телеграм-каналі не завжди дає змогу сказати все, що хотілося. Якщо потрібно розбити велику тему на кілька постів і випустити їх послідовно або вже готовий контент на найближчий тиждень-два, скористайтеся сервісом автопостингу , який опублікує повідомлення вчасно за вас.

Функція “Надіслати пізніше” є і в самому Телеграмі, але потрібно відкладати пости для кожного каналу окремо, а відкладені повідомлення зберігаються в тому ж чаті, через що легко заплутатися. Тож це скоріше разове рішення.
Висновки
- Оскільки ТГ – це месенджер, пости у ньому насправді – повідомлення.
- Максимальна кількість символів у пості Телеграма – 4096, медіа – 1024.
- Якщо не можете визначитися з розміром тексту посту в телеграмах, спочатку визначтеся з метою та форматом повідомлення. Анонси та думки мають бути лаконічними, для невеликих текстів та аналітичних статей підходять стандартні пости та лонгріди відповідно.
- Велику історію можна опублікувати частинами. Зручно це робити через обслуговування автопостингу.
- Головне – не розмір, головне – душа!
Сподіваюся, було корисно. Чекаю ваших коментарів!
Ще цікавий матеріал на блозі:
- Як записати, відправити чи видалити відео в Телеграмі
- Фішки підписки Телеграм Преміум станом на 2024 рік
- Як закріпити повідомлення, канали та чати у Телеграмі
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Телеграм чи інших соцмереж
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Телеграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: