Контент-план для соцмереж візажиста

Контент-план для соцмереж візажиста

Візажистам у соцмережах доводиться конкурувати не лише з такими ж приватними фахівцями, а й із салонами краси – компаніями з іншими можливостями, командою майстрів та просторими залами.

Однак соцмережі і чудові тим, що для успішного просування не так важливо, скільки у вас співробітників та квадратних метрів. Розбираємось, який контент допоможе візажистам доносити свою цінність, а ще — залучати, прогрівати та утримувати аудиторію.

Специфіка контенту в соцмережах візажиста

Важливі для просування в соцмережах особливості ніші візажу багато в чому актуальні й для інших учасників beauty-ринку — стилістів, майстрів манікюру, перукарів, але є нюанси. Коротко пройдемося ними, щоб розуміти, в яких напрямках рухатися при плануванні контенту.

Яскравий візуал. Хоча макіяж буває різний, у візажистів є можливості, мабуть, для найяскравішого візуалу у всій beauty-сфері. На нігтях і волоссях теж зустрічаються яскраві кольори, але обличчя і підкреслені макіяжем очі привертають більше уваги. Майстрам можна і потрібно скористатися цією перевагою.

Мобільність. На відміну від салону краси, більшість із яких приймають клієнтів виключно на своїй території, окремий майстер може приїхати туди, де зручно людині — додому, до студії фотозйомки, на концертний майданчик. Ця особливість визначає геолокацію – ви можете захопити всю територію, в межах якої готові виїжджати.

Крім того, це конкурентна перевага, яка може стати визначальною для деяких категорій клієнтів, наприклад наречених — їхати кудись вранці перед весіллям за макіяжем незручно та недоцільно.

Широка аудиторія. Мало жінок, робота яких не пов’язана з публічними виступами та модельним бізнесом, регулярно користуються послугами візажистами. Проте майже кожна робила професійний макіяж хоч раз у житті — на весілля, ювілей, важливий корпоратив.

Водночас у візажистів є сегменти клієнтів, які можуть стати постійними – моделі, блогери, артисти, медійні та публічні особи.

Плануючи контент-план, варто враховувати потреби і тих, і інших. Або визначити, яка аудиторія вам ближче і сконцентруватися на ній.

Висока конкуренція. Як і у випадку з майстрами манікюру, в одному районі може працювати одразу кілька візажистів. І всі вони активно просуваються у соцмережах. Усвідомлюючи це, потрібно бути готовим поборотися за увагу клієнтів та запозичити придатні ідеї просування у конкурентів.

Людське «обличчя» проекту. На відміну від салонів краси, яким доводиться формувати обличчя бренду, щоб заручитись довірою клієнтів, у вас ця особа вже є. Залишилося лише показати цю особу підписникам у правильному світлі — розвинути особистий бренд. Зрештою, коли йдеш до приватного майстра, важливим є не тільки результат, а й комфорт. Тому всі так прагнуть знайти «свого» майстра.

Типи контенту для соцмереж візажиста

Щоб залучати та прогрівати підписників, продавати послуги та формувати пул постійних клієнтів у соцмережах, візажистові стануть у нагоді всі типи контенту — інформаційний, навчальний, рекламний, залучаючий, розважальний. Розберемося докладніше — із конкретними форматами та прикладами.

Приклади робіт та відгуки клієнтів

Тип вмісту: рекламний.

Результат роботи візажиста так би мовити «на обличчя», тому такий контент можна і потрібно публікувати — і в стрічці, і в Історіях, і в Актуальних.

Ви, напевно, пам’ятаєте про це, але про всяк випадок — фотографії повинні бути якісними та яскравими. Однак гарний візуал – це пів справи. Його слід доповнювати текстом. Наприклад, можна коротко розповісти, які прийоми використовували та для яких заходів підходить макіяж.

Приділіть увагу стилям та рішенням, які мають попит. Показавши, що ви вмієте працювати з ними, можна залучити клієнтів, які прийшли саме за цим.

Smoky eyes – те найпопулярніше рішення, яким варто ділитися з підписниками.

Також у тексті можна розповісти, які продукти ви використовували для створення макіяжу. Якщо ви використовуєте люксову косметику та орієнтуєтеся на відповідний сегмент цільової аудиторії, такий пост покаже потенційним клієнтам, що ви саме той, хто їм потрібний.

Можна доповнити опис відтінків для тих, хто захоче повторити макіяж самостійно.

Крім повної картини буде не зайвим окремо показати губи чи очі. Особливо, якщо на них складний макіяж із купою деталей та відтінків.

На таких фотографіях видно найдрібніші деталі.

Ще один хороший прийом — показати в каруселі чи колажі фотографії «до/після». Часто в такому форматі робота візажиста особливо впадає у вічі.

Дивлячись на таке перетворення, мимоволі ловиш себе на думці «хочу також».

Щодо відгуків, вони рідко зустрічаються у стрічці візажистів. Серед продуманих кадрів з красивими макіяжами скріншоти з месенджерів та Історій справді виглядатимуть не дуже добре. Тому їх найчастіше публікують в історії.

Ось так можуть виглядати відгуки візажиста, краще – з фото результату

Щоб відгуки завжди були на увазі та допомагали потенційним клієнтам прийняти рішення, варто збирати та розміщувати їх у Актуальних Історіях Інстаграм. В інших соцмережах для цього також є свої інструменти.

Відгуки – одна з найважливіших папок в Актуальних для тих, хто продає свої послуги в Інстаграмі

Огляди косметики

Тип контенту: інформаційний та залучаючий.

Такий контент вирішує відразу кілька завдань:

  • залучає нову аудиторію, яка підписується на вас, щоб отримувати корисну інформацію;
  • залучає користувачів до дискусії, а значить – підвищує охоплення;
  • демонструє вашу експертність як візажиста та формує довіру потенційних клієнтів.

У такому форматі ви можете, наприклад, ділитися з підписниками своїми знахідками — засобами, які відкрили для себе і вам сподобалися.

Такими постами ви показуєте, що постійно моніторите ринок косметичних засобів, а значить знаєте найкращі продукти в різних цінових категоріях.

Крім короткого посту з назвою, фотографією та рекомендацією спробувати, можна написати докладний огляд – розповісти про свій досвід та поділитися враженнями.

Довгі пости краще розкривають експертність, але те, як їх приймає саме ваша аудиторія, необхідно тестувати

Інша варіація на тему оглядів – добірка. Наприклад, можна поділитися списком корисних інструментів та товарів для тих, хто захоплюється візажем.

Корисні з Aliexpress завжди викликають відгук, тому що бюджетно.

Інший варіант – добірка косметики, об’єднаної якоюсь загальною темою: базова косметичка на 1000 грн., набір засобів для поїздки в спекотні країни або щоденного догляду за шкірою обличчя.

Доповнити текстовий огляд можна інформативною картинкою із зображеннями флаконів та підписами.

Уроки макіяжу, поради, лайфхаки

Тип контенту: навчальний та залучаючий.

Такий контент, по суті, вирішує ті ж завдання, що й огляди косметики. Нюанс у тому, що тут ви додатково показуєте свій професіоналізм як візажиста – не лише знання, а й навички. Крім того, обмежуватись постами про косметику — не найкраще рішення, а так ми зможемо урізноманітнити стрічку візажиста.

Для нескладних макіяжів досить короткого опису і декількох фотографій – до, після і в процесі.

Нескладний, але цікавий макіяж і хочеться повторити.

Більш складні рішення зручно показувати з подробицями відео. Якщо хочемо показати не весь образ, а лише окремі елементи, беремо їх крупним планом.

Подивившись ролик кілька разів, можна розглянути процес у деталях.

Повноцінний макіяж теж укладається у відеоформат – добре видно послідовність етапів, інструменти та напрямки рухів. У тексті можна вказати використані продукти, щоб підписникам було зручно їх шукати.

Дивовижне перетворення «з домогосподарки у бізнес леді» та обіцянка, що це буде дуже просто, викликають бажання спробувати.

Крім різноманітних видів та прийомів макіяжу, ви можете ділитися уроками та лайфхаками про все, що пов’язане з обличчям, його красою та доглядом. Розкажіть підписникам, в якій послідовності потрібно використовувати засоби догляду, як правильно наносити маску з глини або робити масаж Гуаша.

До речі про Гуаша, підбираючи теми для інформаційних та навчальних постів, стежте за трендами, щоб викликати більший відгук.

За кадром

Тип контенту: залучаючий та рекламний.

Бекстейдж або «закулісся» – це фотографії та відео того, що зазвичай залишається за кадром. Якщо результат роботи візажисти показують багато і часто, процес часто прихований і тим цікавий.

Покажіть підписникам та потенційним клієнтам, як ви створюєте макіяж. У стрічці це може бути ретельно вивірене відео у форматі майстер-класу.

Такий формат перетинається з уроками макіяжу, про які ми говорили вище.

Крім безпосередньо роботи з клієнтами, можна показувати моменти, які залишаються за кадром навіть для них — закупівля косметики, обладнання робочого місця або догляд за кистями. Так ви одночасно залучите підписників бекстейджем і сформуєте довіру, показавши, що вибираєте якісну косметику, дбаєте про комфорт та безпеку клієнтів.

Дезінфекція кистей свідчить, що йти до такого майстра безпечно.

В Інстаграм Історіях можна ділитися швидкими замальовками робочого процесу, не переживаючи за ретельний підбір кадрів і ракурсів.

Такі недбалі замальовки створюють ефект присутності — начебто передплатники стоять разом із вами у студії.

Найцікавіші кадри та ролики робочого процесу, як і відгуки, зручно збирати в окрему папку в Актуальних Історіях.

Так потенційні клієнти можуть ближче познайомитися з майстром, це буває важливим для прийняття рішення.

Доповнювати «закадрові» фотографії у стрічці можна постами про себе — свої підходи до роботи, погляди на життя. Це те саме «обличчя бренду», про яке ми говорили на початку.

Такий контент не може заповнювати всю стрічку облікового запису, який продає послуги. Але в невеликій кількості він добре розбавляє корисні та рекламні пости.

Ігри та конкурси

Тип: розважальний та залучаючий.

Цей тип контенту активно використовується в різних нішах – від інфобізнесу до суворого B2B. Візажистам теж не варто нехтувати такими постами та активностями.

Стандартний для Інстаграма конкурсний формат – передплата, лайки, позначки друзів – працює на підвищення охоплень та залучення нової аудиторії. Як нагороду переможцям можна використовувати свої послуги та консультації, а також beauty-продукти та інші товари, які стануть у нагоді тим, хто цікавиться макіяжем.

І знову скребок Гуаша – при виборі подарунків теж варто пам’ятати про тренди.

Оголосивши конкурс чи розіграш у стрічці, не забудьте анонсувати його в Історіях, щоб привернути увагу якнайбільшої кількості людей та підвищити віддачу від цієї активності.

Покажіть призи крупним планом, щоб передплатники бачили, заради чого витрачають свій час

Більш складна механіка конкурсу — наприклад, із завданням повторити роботу визнаного майстра — краще зайде на професійнішу аудиторію: візажистів-початківців або тих, хто всерйоз цікавиться цим для себе. Використовуйте їх, якщо займаєтеся навчанням та хочете залучити тих, кому воно цікаве.

Та й призовий фонд у такому конкурсі має бути відповідний – професійна косметика в цілому на 100 000 руб. підійде.

Гумор та ситуативний контент

Тип контенту: розважальний та залучаючий.

Цей тип контенту традиційно нечасто зустрічається в облікових записах майстрів, які пропонують свої послуги, і візажисти — не виняток. І дарма — він розбавляє серйозний рекламний та навчальний контент, а ще дає підписникам те, навіщо вони приходять до соцмережі — розважає.

Але зауважте: гумористичний контент як приправа — невелика дрібка зробить ваш образ у соцмережах завершеним, столова ложка — зіпсує все. Тому не частуйте та дотримуйтесь теми косметики та макіяжу.

Наприклад, у гумористичному форматі «N причин ніколи не…» можна розповісти про користь будь-яких продуктів, перетворивши явні переваги та сумнівні недоліки.

Такий пост дає цікаву інформацію та змушують усміхнутися одночасно.

Якщо вам непогано даються текстові пости, можна з гумором розповісти про свій професійний шлях і найцікавіші етапи.

Зустріч з першим клієнтом – цікавий і хвилюючий момент, а ще про неї завжди можна розповісти з гумором, якщо ви не сильно облажалися.

Щодо тематичного контенту, то найпростіше — це вітання із загальними святами. Напишіть кілька приємних слів підписникам, доповніть стильним фото та ловіть вітання у відповідь.

Такі пости нічого не продають, але зайвий раз нагадують про вас у свято, коли ваші послуги можуть знадобитися.

Напередодні великих свят можна писати великі інформативні пости – про підбір образів, макіяж, поєднання кольорів.

Питання, який макіяж зробити у новорічну ніч, хвилює багатьох, тому добірка образів чи порад буде у тему.

Також, якщо вистачає часу та запалу, можна реагувати на тренди та події — популярні меми, вихід очікуваних фільмів, зміну сезону. Наприклад, зробити макіяж, як у головної героїні нового хіта, або поділитися добіркою трендових квітів весни.

Приклад матриці контенту для візажиста

Щоб вам було простіше розпланувати свої публікації, спираючись на все сказане вище, ось шаблон матриці контенту з контент-планом для візажиста на два тижні. При підготовці задіяні всі формати контенту та дотриманий баланс між рекламним, інформаційним та розважальним контентом.

Додаткові рекомендації

Оформляйте пости інформативно. Гарні фотографії ідеальних макіяжів – це добре. Але інформативні підписи на обкладинках постів про конкурси, поради, майстер-класи разом із такими фото привертають ще більше уваги.

Крім того, оформлені в єдиному стилі пости будуть більш пізнаваними у стрічці. Якщо не хочете закривати красу великими плашками, написами та іншими елементами, зверніть увагу на мінімалістичний дизайн — тонкі лінії, легкий шрифт та кілька спокійних кольорів.

Не забувайте про Історії. Пости у стрічці, навіть якщо це просто фото готового макіяжу, потребують часу – вибрати та відретушувати фотографії, написати інформативний, корисний чи рекламний текст. З Історіями все простіше – достатньо застосувати фільтр, додати короткий підпис та наклейку. Такі публікації можна розміщувати щодня, привертаючи увагу і нагадуючи себе тим, хто подумує про професійний макіяж. І це не забере багато часу.

Більше знімайте та фотографуйте. І не лише про результати вашої роботи. Фіксуйте на камеру все, що у вашому житті пов’язане з макіяжем, — робочий процес, поповнення у косметичці, цікаві рішення з фільмів та фотосесій. Навіть якщо ви поки не знаєте, як використовувати ці фото та відео, коли-небудь вони знадобляться.

Маю надію, що стаття привернула вашу увагу і стане в нагоді при формуванні контент-плану для майстра візажу. Користуйтеся, діліться в коментарях результами роботи або своїми варіантами контенту для соц.мереж.

Ідеї публікацій для соцмереж:

Ідеї для сторіс:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *