Приклади публікацій для соцмереж формату "Урок чи майстер-клас"

Приклади публікацій для соцмереж формату "Урок чи майстер-клас"

Щоб користувач затримав свою увагу на пості в соцмережі, а ще краще – поставив лайк або прокоментував, пост повинен бути цікавим для нього.

Зокрема, майстер-класи, уроки чи покрокові гайди у багатьох нішах чудово заходять аудиторії, оскільки це корисна та безкоштовна інформація.

Такі пости мають характер освітніх.

Як зробити. Насамперед визначити, яка буде тема уроку і який формат найкраще для неї підходить:

  • пост, текстовий опис;
  • стаття;
  • покроковий МК у картинках;
  • відео.

Щоб створити навчальний текстовий пост , потрібно коротко викласти інформацію на тему і зрозуміло для читача її структурувати.

Оскільки тексту в будь-якому випадку буде багато, важливо не перетворити його на «простирадло», тому зазвичай ставлять акценти за допомогою емодзі, використовують списки.

У Facebook є можливість виділити текст жирним шрифтом – теж спосіб привернути увагу.

Пост не повинен бути мега-довгим, оскільки такі, як правило, або не читають, або переглядають “по діагоналі”. В Інстаграм взагалі стоїть обмеження – 2200 символів, і в ідеалі в нього потрібно вкластися. У крайньому випадку можна продовження вставити у коментарі, але робити так небажано.

Якщо коротко написати не виходить – краще зробити статтю . Такий формат найкраще підходить для Фейсбук, оскільки ця соцмережа має вбудовані інструменти для нього. Тобто статтю можна написати та розмістити прямо в ній, і немає необхідності шукати сторонні майданчики.

Ще одна перевага: буде простіше зі структуруванням. Можна проставити підзаголовки, додати списки, картинки, відео.

Майстерклас із фотографіями — теж цікавий формат. Він підходить тим сферам, де насамперед важливо показати процес, а не надати інформацію. Зазвичай це декоративне мистецтво, рукоділля, писанкарство, ліплення та подібні напрямки.

Щоб реалізувати таку ідею, потрібно мати можливість зробити якісні фотографії. Ще потрібен майстер, який дасть згоду на зйомку і виконуватиме саму роботу.

Потім фото розміщують у пості по порядку. В ідеалі потрібно написати текстову підводку (хоча б у форматі «Робимо таку штуку»: «Вишиваємо гусенята», «Покроковий МК з розпису писанок», «Як зробити гарну сніжинку з паперу» тощо).

Якщо доречно, можна текстом коротко перерахувати етапи виконання роботи, а в кінці стимулювати активність: запропонувати поставити лайк, попросити розповісти про свій досвід виготовлення МК або поставити аудиторії питання.

З відео роблять приблизно так само. Завантажують ролик у пост і пишуть текстове підведення.
Як правило, такий формат використовують:

  • блогери чи автори курсів, які й так займаються зйомкою відео;
  • власники облікових записів, які збирають інформацію з вільного доступу (тому що відео можуть взяти з Youtube або іншого джерела, не претендуючи на авторські права);
  • у сферах, де урок можна провести наочно, на відео: спорт, фітнес, хореографія, йога.

Застереження. Важливо не переплутати урок чи майстер-клас із гайдом чи просто порадами.
Завдання уроку — дати закінчену та повноцінну інформацію з будь-якої теми, навіть якщо в контексті соцмереж вона буде подана стисло.

Як правило, для цього беруть вузьку тему, уривок із загальної галузі.

Поради можуть стосуватися всієї галузі, ніші в цілому, або якогось її великого блоку.

Для порівняння: “Як зробити стільницю з епоксидної смоли” – урок, а “Що робити, якщо в смолі утворилися бульбашки” – поради.
Або: ” Як завантажити сторіс з Інстаграм” – урок, а ” 10 лайфхаків ресторанного SMM ” – поради.
У першому випадку підписник побачить план дій, а в другому отримає широку інформацію.

Але головне — у порад, посібників та гайдів інша мета. Вони несуть більше репутаційний характер, ніж освітній: покликані показати професіоналізм власника облікового запису та його пізнання, досвід у темі.
Однак це не означає, що їх не можна комбінувати із освітніми постами.

Якому бізнесу підійде. Такі посади підходять:

  • Інфобізнесу. З їхньою допомогою можна показати підхід до навчання, дати невелику частину цінної інформації (а за іншим запросити на курс).
  • Облікові записи магазинів з товарами для рукоділля, ліплення, декору. Пости з уроками надихають і постійних, і потенційних клієнтів виготовлення тієї чи іншої речі, отже, їм можуть знадобитися матеріали. Тому доцільно у таких постах розповідати, які саме товари використані у МК.
  • Майстрам у різних видах мистецтва. Зазвичай вони використовують облікові записи в соцмережах або щоб поділитися плодами творчості, або для продажу своїх товарів. У першому випадку МК можуть зайти як інформаційний контент: на обліковий запис майстрів підписуються інші майстри і їм це буде цікаво. По-друге, особливої ​​необхідності в публікації уроків та майстер-класів немає, але можна спробувати розмістити такий контент для різноманітності та подивитися на реакцію аудиторії.
  • Пабликам, які збирають різні ідеї з рукоділля та декору.
  • Блогерам, які надають навчальний контент для аудиторії.

Приклади публікацій  формату “Урок чи майстер-клас”

Тестовий пост підходить для ніш, де важливо донести інформацію, а не показати щось наочно.
У прикладі нижче хореографи розповідають, як можна вибрати приміщення для своєї майбутньої школи танцю. Тут немає крайньої потреби на фото чи відео щось показувати: все зрозуміло з тексту. Тому формат цілком підходящий.

Кожен пункт відбивається абзацом та виділяється за допомогою емодзі. Тому «простирадла» немає

Як говорилося вище, стаття потрібна у ситуаціях, де інформації для посту буде надто багато. Крім цього, до неї можна вставити відео або ілюстрації для наочності.
Тому такий формат підійде для будь-яких ніш.

Пости з добірками із зображень або відео добре виглядають у тематичних пабликах.

Власне, там аудиторія саме такий контент і чекає: багато інформації ще й наочно

У прикладі нижче блогер у відео показала процес виконання макіяжу.

У тексті наведено продукти, які використовувалися в уроці.

Цю фішку можуть використовувати магазини: їм це навіть потрібніше, щоби привертати увагу до своєї продукції.

Тут поєднали дві круті штуки: поділилися роботою майстра — клієнта магазину і наприкінці вказали товари, що показані у відео

Тут завантажили навчальне відео, а інформацію продублювали в тексті.

Якщо підписник не має часу або бажання дивитися півгодинне відео, він може дізнатися основні моменти з тексту. А потім, можливо, подивиться і саме відео

Таким чином, обліковий запис утримує увагу підписників, враховуючи зручність сприйняття інформації і тих, кому простіше читати і тих, кому простіше слухати чи дивитися ролик.

Щоб аудиторія бачила нові уроки, бажано використовувати всі канали повідомлення інформації, які дає та чи інша соцмережа.
Можна робити анонси або повідомляти про публікації у сторіс.

Натякають те що, що контент можна зберігати. Це правильний підхід: збереження підвищують охоплення

Даний формат публікацій підійде для:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *