Контент-план для соцмереж дитячого розвиваючого центру

Контент-план для соцмереж дитячого розвиваючого центру

Дитячого та батьківського контенту у соцмережах не просто багато, а дуже багато. Його генерують інформаційні пабліки та спільноти за інтересами, дитячі психологи, виробники та продавці товарів для дітей, «мамські» блогери та багато інших. Дитячим центрам, що розвиваються, доводиться конкурувати з усім цим різноманіттям за увагу потенційних клієнтів.

У статті розберемо, які особливості контенту в соцмережах необхідно враховувати дитячим центрам і розглянемо приклади постів. А ще ділюсь готовим контент-планом на два тижні.

Специфіка контенту у соцмережах дитячого центру

Щоб не намагатися своїм контентом у соцмережах обійти взагалі всіх, хто пише, малює, фотографує та знімає для батьківської аудиторії, дитячому центру, що розвивається, варто враховувати деякі особливості.

Локальний бізнес. На відміну від блогерів та онлайн-медіа, цільова аудиторія дитячого центру зосереджена у конкретному місті чи районі, а не розкидана по Україні. Тому при плануванні контенту варто враховувати специфіку регіону, матеріальні можливості населення, особливості та проблеми, що хвилюють саме цих людей.

Так, наприклад, для батьків із центру Києва буде актуальною тема «Де гуляти з дитиною, якщо навколо хмарочоси», для тих, хто ближче до природи, — «Як убезпечити дітей на прогулянках у лісі та поблизу водойм».

Важливо сформувати довіру. Часто батьки краще заощадять на необхідному собі, але дадуть все можливе дітям. Ця ніша вважається прибутковою та перспективною, тому всіляких центрів, гуртків, секцій зараз стільки, що очі розбігаються. При цьому на ринку є як сумлінні гравці з якісним матеріалом, кваліфікованими педагогами та грамотною організацією занять, так і ті, хто просто прийшов заробити на гаслі «все найкраще дітям».

Використовуйте контент у соцмережах, щоб показати, що ви «на світлій стороні»  і завойовуйте довіру потенційних клієнтів. Нижче на прикладі конкретних постів розгляну типи контенту, які допоможуть вирішити це завдання.

Висока активність аудиторії. Батьки і особливо мами — один із найактивніших сегментів у соцмережах. Вони ставлять багато запитань і часто просять поради, охоче діляться своїм досвідом, дискутують і часом не соромляться у висловлюваннях. З одного боку, така особливість дозволить побудувати активне ком’юніті. З іншого — потрібен грамотний ком’юніті-менеджмент, щоб формувати позитивну атмосферу та “гасити” конфлікти.

Неочевидна цінність товару. Якщо необхідність йти в перукарню, щоб зробити модне укладання або хоча б зістригти зайве, очевидно, то з дитячими розвиваючими центрами все не так однозначно. Батьки розходяться на думці, чи потрібно завантажувати дітей, особливо малюків та дошкільнят, різними додатковими зайняттями. Тому одне із завдань контенту в соцмережах — сформувати цю цінність і переконати в тому, що заняття підуть на користь і не перевантажать психіку, що не зміцніла.

Типи контенту для соцмереж дитячого розвиваючого центру

Щоб підвищувати охоплення постів, залучати нову аудиторію, прогрівати підписників і отримувати заявки із соцмереж, дитячому розвиваючому центру, стануть у нагоді всі типи контенту — інформаційний, рекламний, навчальний, розважальний, залучаючий, репутаційний. Розберемо їх із конкретними форматами та прикладами.

Розклад занять, анонси нових наборів та заходів

Тип: рекламний контент.

Підписники можуть захоплено читати ваші пости, ставити лайки та коментувати, але вони не стануть клієнтами, якщо не знатимуть, коли та які заняття ви проводите. Звичайно, є посилання та контакти у профілі, але щось спеціально впізнавати підуть лише найцікавіші. До того ж, нова група англійської для дошкільнят без активного анонсування може збиратися дуже довго.

Тому візьміть за правило — кожен новий набір та запуск анонсуємо у стрічці та історіях. І не один раз.

Зберіть у пост всю важливу інформацію — для кого, коли старт, який розклад, де відбуватимуться заняття.

Крім набору нових груп і старту нових курсів, анонсувати також варто дні відкритих дверей, разові заходи на кшталт майстер-класів, онлайн-івенти на кшталт вебінарів та будь-які інші активності, через які ви ведете клієнтів до запису на повноцінні курси.

Анонсуючи захід, розкажіть, що чекає на гостей.

Розклад занять – постійний, тимчасовий, актуальні зміни на найближчі дні – зручно публікувати в Історіях. Так їх може побачити більша кількість людей.

Через такі публікації ви піклуєтесь про поточних клієнтів — виводьте важливу інформацію на чільне місце, щоб ніхто нічого не забув і не пропустив. А отже, працюєте з репутацією.

Потенційним клієнтам такі історії покажуть, які у вас є заняття і дозволять відразу оцінити, наскільки зручно сформовано розклад.

Якщо графік занять та заходів формується відразу на тривалий період часу, наприклад, місяць або квартал, доцільно винести такі Історії в Актуальне.

Так розклад завжди буде на увазі — і у поточних, і у потенційних клієнтів

Відгуки батьків

Тип: рекламний контент.

Справжні відгуки від реальних клієнтів продають краще за самий «продаючий» пост. Вони впливають на репутацію, довіру та лояльність. Зрозуміло, що негативні відгуки про себе мало хто публікуватиме на своїх сторінках. Однак із відгуками довіри буде більше, ніж без них.

Відгуки батьків можна публікувати у стрічці — зніміть та оформіть скріншоти в одному стилі, зберіть їх у карусель і не забудьте подякувати тим, хто не пошкодував часу, у тексті посту.

Давати знижку за відгук – поширена практика. Якщо ви теж так робите, скажіть про це у пості.

Втім, відгуки у стрічці дитячих центрів трапляються не так часто. Більшість публікують їх у Історіях. Це може бути скріншот із месенджера, соцмережі чи репост Історії, в якій батько ділиться успіхами своєї дитини.

Репост Історії з відео наочніше, незважаючи на те, що в ньому немає тисячі слів подяки

Так само як і у випадку з розкладом, Історії з відгуками корисно збирати в Актуальне, щоб показати їх тим, хто зацікавлений у ваших послугах, але поки що думає.

Відгуки в Актуальних Історіях зустрічаються практично в кожному першому обліковому записі дитячого центру

До речі, сформувати довіру та прокачати репутацію дитячого розвиваючого центру допомагають також пости про досягнення учнів. З’їздили з юними талантами на конкурс чи олімпіаду та зайняли призові місця? Це чудовий інфопривід — зробіть фотографію з дипломами та напишіть пост.

Якщо є можливість, доповнити пост можна фото та відео із самого заходу.

Акції, ігри та конкурси

Тип: розважальний, залучаючий та рекламний контент.

З акціями все просто. Якщо ви даєте сезонні знижки або проводите інші стимулюючі заходи, розкажіть про це. Зробіть яскравий пост та докладно опишіть умови.

Щоб розповісти про акцію якомога більшу кількість людей, варто додатково анонсувати її в Історіях.

Якщо мета акції — продаж, то розіграші та конкурси проводяться для підвищення охоплень та активності, а також для залучення нової аудиторії. Саме тому одна з найпоширеніших механік – підписка + лайк + згадки друзів у коментарях.

Якщо механіки більш-менш стандартні, то тематики, інфоприводи розіграшів і призи можуть бути різними. Так, можна розіграти квитки на корисний для батьків захід, який ви проводите самі або ваші партнери.

Окрім залучення нової аудиторії, такий розіграш допомагає додатково прорекламувати сам захід.

Книги для дітей та про дітей — також чудовий приз у конкурсах на батьківську аудиторію. А з урахуванням нинішньої вартості паперових книг це ще й досить цінний подарунок 😉

Замість згадки друзів можна попросити написати змістовний коментар – це підвищить охоплення посту.

Запустити більш масштабну активність можна в колаборації з іншими обліковими записами — розіграти відразу кілька різних призів за підписку відразу на кілька облікових записів. Звичайно, це дуже схоже на класичний гівівей , ефективність яких викликає сумніви. Однак якщо у проекті братимуть участь лише проекти дитячої тематики зі схожою геолокацією, це може залучити цільову аудиторію.

Ще раз — усі призи та акаунти партнерів мають бути потенційно цікавими для батьківської аудиторії, це важливо.

Крім конкурсів із призами, підвищити охоплення та активність можна за допомогою інших форматів розважального контенту. Варіантів безліч. Один із них — гра «Правда чи брехня». Збираєте в пост 5–15 фактів про щось і пропонуєте підписникам у коментарях вгадати, які з них помилкові.

Темою гри може бути будь-що, але, збираючи факти про свій центр, можна ненав’язливо розкрити свої переваги.

Інший цікавий формат захоплюючого та розважального контенту – тести. Вони викликають непоганий відгук у будь-якої аудиторії — від школярів до підприємців, адже так цікаво дізнатися, який ти. Тематики тестів теж можуть бути різні — спільною мовою зі своєю дитиною, знання особливостей розвитку дітей різного віку або персонажів сучасних мультфільмів.

Темою гри може бути будь-що, але, збираючи факти про свій центр, можна ненав’язливо розкрити свої переваги.

Відповіді на запитання

Тип: навчальний, репутаційний та рекламний контент.

У батьків виникають тисячі запитань щодня. Адже виховання своїх дітей ніде не навчають. Тому така рубрика в обліковому записі дитячого центру буде дуже доречною. Тим більше, якщо відповідатимуть на запитання ваші експерти — педагоги та психологи.

Ви можете відповідати на різні питання, які виникають у молодих батьків, або зосередитися на тих, що задають ваші потенційні клієнти. У другому випадку джерелом ідей можуть стати повідомлення в Директ і телефонні дзвінки. Попросіть співробітника, який опрацьовує звернення, фіксувати цікаві запитання та включіть їх у контент-план.

Відповідь на запитання «З чого розпочати розвиток дитини» допоможе зорієнтуватися у різноманітності спеціалістів, занять та методик.

Коли ви в постах відповідаєте на запитання, які ставлять потенційні клієнти, ви не тільки допомагаєте їм розібратися, а й водночас прогріваєте аудиторію. У тексті про те, коли потрібний логопед, підписник може взнати свою дитину та зацікавитися, навіть якщо до цього ніколи не думав про такі заняття.

Щоб не викликати роздратування, рекламувати послуги в таких постах варто максимально нативно і ненав’язливо.

У форматі відповідей на запитання можна допомагати не лише визначитися із заняттями, а й адаптувати дитину до них. Наприклад, розповісти, чому діти не хочуть ходити на заняття і що з цим робити, як спланувати день та режим, щоб не перевантажити дитину тощо.

Наприклад, такий пост допоможе зняти заперечення тих, хто безпосередньо користується вашими послугами

Ідея на замітку. Я переглянув десятки облікових записів дитячих центрів і не знайшов Історій та постів з відповідями на реальні запитання підписників та закликами їх ставити. Звісно, ​​більшість стандартних питань можна зібрати, вивчивши конкурентів, пабліки про дітей, форуми. Але чому б не спитати своїх підписників, що їх справді хвилює? Так ви вб’єте одразу двох зайців — зберете ідеї для контент-плану і покажете, що до вас можна прийти із запитанням та отримати відповідь. Останнє допоможе завоювати довіру та додатково прогріти аудиторію.

Бекстейдж

Тип: залучаючий та рекламний контент.

Бекстейдж чи закулісся — чи не найважливіший формат для дитячого центру розвитку. Адже перш ніж привести до вас дитину хоча б на пробне заняття, батькам важливо бачити, як все відбувається:

  • як виглядає центр — чи досить чисто та затишно там;
  • хто займається з дітьми;
  • що відбувається на заняттях;
  • які результати виходять.

Тому не забувайте знімати, фотографувати та показувати підписникам, як у вас там все організовано. Наприклад, це може бути фотографія групи за робочим столом із щойно закінченими роботами.

Так, обличчя дітей краще за слова розкажуть, чи подобаються їм заняття.

Щоб підвищити відгук від таких постів, фотографію можна доповнити інформативним текстом — розкажіть, що це за заняття, де ви перебуваєте, скільки коштує і як записатися.

Детальний розклад — також важлива для ухвалення рішення інформація.

Відео наочніше фотографій і краще залучає користувачів соцмереж, тому, якщо є можливість знімати заняття, знімайте.

Але пам’ятайте, що на фото- та відеозйомку дітей з подальшим використанням на сайті та в соцмережах потрібен письмовий дозвіл батьків.

Найпростіше скласти універсальну форму, роздати бланки та попросити підписати. Знайдуться ті, хто відмовиться, але таких, швидше за все, буде небагато.

У тексті посту можна розповісти, що це було за заняття, в чому його особливості та користь у розвиток дитини.

Публікувати швидкі замальовки із занять можна в Історіях. Вони не вимагають такої ретельної підготовки та вивірених кадрів, як пости у стрічці. Натомість дозволяють створити ефект присутності, яка спрацює на довіру.

Також в Історіях «через лаштунки» можна показати, що у вас безпечно.

Опис методик, завдань, педагогів

Тип: інформаційний та рекламний контент.

Якщо в анонсах ми повідомляємо про нові групи та курси та даємо важливу для прийняття рішення інформацію, то тут можна в більш нативному форматі докладно розповісти про те, як і чому ви навчаєте дітей.

Приклад такого формату – пост про те, як проходять ті чи інші курси у вашому центрі. Розкажіть, що це за секція, чим займаються діти, у чому користь та особливості занять.

Такі пости працюють безпосередньо на прогрівання аудиторії, розкриваючи ваші переваги та закриваючи заперечення потенційних клієнтів

Особи конкретних людей, які надають послуги (працюють з дітьми), у цій ніші важливі щонайменше, ніж методики. Тому пости про педагогів та вихователів варто обов’язково включити до контент-плану. У них можна показати обличчя людини, розповісти про її освіту, досвід і заслуги.

А щоб додати до посту людяності, можна доповнити його цитатою педагога про дітей та розвиток.

Якщо можливо, знімайте відео з викладачами. У такому форматі вони можуть представитися, розповісти про свої методики, показати навчальні матеріали.

На додаток до відео можете написати інформативний пост із закликом записуватись на заняття до цього педагога.

Дитячі центри часто знайомлять своїх підписників із педагогами через Історії. Також можна спочатку опублікувати докладний пост із фотографіями та відео у стрічці, а потім анонсувати його у форматі Історій.

Оскільки особи педагогів важливі для ухвалення рішення, такі Історії доцільно зберігати в Актуальному

Навчальні пости, добірки, поради та завдання для занять вдома

Тип: навчальний та репутаційний контент.

Контент у такому форматі нічого нікому не продає безпосередньо, але допомагає продемонструвати експертизу, заробити репутацію та довіру потенційних клієнтів.

Оскільки виховання та розвиток дитини – процес складний і багатогранний, тем для постів можна згенерувати безліч. Проаналізуйте конкурентів, почитайте тематичні сайти та ЗМІ, подивіться, які питання ставлять батьки у соцмережах та на форумах.

Найпростіший формат навчального контенту в соцмережах – текстовий пост із тематичною фотографією. На виробництво не потрібно багато ресурсів.

Відбивайте абзаци і використовуйте емодзі, щоб читачеві було легко сприймати текст.

Корисні та цікаві навчальні пости виходять у форматі відео. На них можна швидко і просто показати те, що текстом довелося б описувати довго і заплутано, наприклад, фізичні вправи.

У тексті можна додатково пояснити, що це за заняття та навіщо вони дитині.

Невеликі поради, інструкції до простих занять, добірки та іншу корисну інформацію, яку можна подати коротко та структуровано, зручно публікувати в Історіях.

Найкорисніші можна зберігати в окрему папку в Актуальному

Не забувайте про інформативні заголовки на обкладинках постів в Інстаграмі. Вони привертають більше уваги у стрічці і допомагають зорієнтуватися щодо облікового запису.

З такими обкладинками легше знайти теми, що цікавлять і відповіді на свої запитання

Приклад матриці контенту для соцмереж дитячого центру

Ми розглянули різні формати рекламного, інформаційного, навчального, розважального та репутаційного контенту, які стануть у нагоді для просування соцмереж дитячого розвиваючого центру. Тепер давайте подивимося, як все це може бути реалізовано на прикладі конкретного контент-плану. Для цього я склав план публікацій у стрічці та Історій на два тижні, прагнучи зробити його максимально гармонійним та різноманітним.

Додаткові рекомендації

Насамкінець — ще кілька нюансів, які допоможуть зробити соцмережі дитячого центру розвитку більш гармонійними і підвищити віддачу від контенту.

Дотримуйтесь балансу. Якщо на ваших сторінках будуть одні рекламні пости, це викликає негатив та відписки. Але й одним лише корисним контентом обмежуватися не можна — то люди не зрозуміють, що ви надаєте послуги.

Щоб контент утримував аудиторію не на шкоду продажам, план має бути різноманітним та збалансованим. Чергуйте рекламні пости, навчальний контент, ігри та конкурси.

Реагуйте на негатив. Як ми вже говорили, аудиторія мам дуже активна та імпульсивна, тож негативні коментарі під постами про дітей — не рідкість. Реакція залежить від конкретних формулювань та того, на що звернений негатив. Так, поодиноких токсичних користувачів, які некоректно спілкуються з іншими підписниками, варто попереджати, а потім блокувати. Якщо конструктивна критика звучить на адресу ваших занять від реальних клієнтів, краще розібратися, допомогти і залагодити все мирно. В ідеалі — дискусія завершується подякою чи просто позитивним коментарем від раніше незадоволеного клієнта.

Підтримуйте ком’юніті. Активність підписників під постами допомагає збільшувати охоплення та просувати сторінку, а участь у коментарях представників центру – формувати довіру та продавати. Не упускайте ці можливості — стимулюйте спілкування, відповідайте на запитання та ставте свої.

Спробуйте охопити аудиторію на верхніх щаблях воронки. Виділити та охопити потенційних клієнтів із усієї аудиторії соцмереж можливо тоді, коли дітей ще немає. Врахуйте у контент-стратегії інтереси та потреби майбутніх мам та тат, щоб залучити їх до свого інфополя та заздалегідь почати формувати довіру. Коли потреба в послугах центру розвитку з’явиться, половина шляху від першого дотику до заявки на пробне заняття вже буде пройдена.

Робіть ставку на експертність. Виховувати і розвивати підростаюче покоління сьогодні вчать все кому не ліньки — від нечистих на руку інфобізнесменів, у яких і дітей своїх немає, до молодих мам, які кілька місяців тому приїхали з пологового будинку з первістком. У вас є перевага – професійні педагоги, можливість фіксувати реальні результати тих чи інших методик та занять, питання та переживання батьків, які вже довірилися вам. Використовуйте все це, щоб робити по-справжньому експертний, корисний та цікавий контент.


Ідеї публікацій для соцмереж:

Ідеї для сторіс:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *