Контент-план для соцмереж онлайн-школи

Контент-план для соцмереж онлайн-школи

Для онлайн-школи сторінка в соцмережах – це підходящий майданчик для формування лояльного ком’юніті. А ще – один із перших ступенів воронки продажів, звідки аудиторія рухається далі до покупки, переконуючись в експертності викладачів і переймаючись довірою через контент.

Який контент використовувати онлайн-школі та які нюанси враховувати при веденні соцмереж, щоб воронка працювала, – розберемося у цій статті. Наприкінці безкоштовно поділюся контент-планом.

Специфіка контенту в соцмережах онлайн-школи

На відміну від лешмейкера або візажиста , які зазвичай наголошують на візуалі у вигляді прикладів робіт, для онлайн-шкіл у більшості випадків важливіша смислова складова постів, відео та картинок. Навіть якщо ви вчите робити щось видиме і відчутне на кшталт того ж макіяжу, для ухвалення рішення людям потрібно розуміти, як і чого ви їх зможете навчити. Є в онлайн-шкіл та інші особливості, які варто враховувати при розробці плану публікацій та виробництві контенту.

Широка географія. Онлайн-формат передбачає, що можна вчитися з будь-якої точки країни чи світу. Тому під час підготовки контенту особливо немає сенсу орієнтуватися на якісь окремі міста. Навпаки, можна наголосити, що проживання у селищі Прикарпаття не завадить стати, наприклад, затребуваним програмістом (був би інтернет), показавши історії учнів із різних регіонів.

Недовіра. Репутацію онлайн-освіти як явища знатно зіпсував халтурний інфобізнес у найогидніших його проявах. Побачиш онлайн-курси з копірайтингу та сто разів подумаєш. Тому що незрозуміло, що там усередині: реально корисні знання та практика від експерта чи черговий марафон, зліплений на коліна з інформації з перших рядків Гугла. Якщо ви поки що невідомі на ринку онлайн-освіти, з цією недовірою доведеться боротися контентом – чесною, відкритою та експертною.

Відмінності залежно від ніші. Онлайн-освіта – сфера велика. В інтернеті сьогодні вчать інвестувати та вирощувати кактуси, малювати, шити спідню білизну, робити бізнес. Нижче ми розглянемо універсальні формати контенту, але їх потрібно буде адаптувати під свою цільову аудиторію та потреби, заперечення та цілі, для досягнення яких вони йдуть навчатися.

Репутація. На неї важливо працювати постійно. Тому що набрати потік на курс новому, поки що нікому невідомому проекту буде набагато складніше, ніж розпіареній онлан-школі, назва якої у всіх на слуху.

Несформована потреба. На відміну від салону краси , потреба в послугах якого є майже у всіх (як мінімум – підстригти волосся), онлайн-школі часто доводиться переконувати аудиторію, що це навчання їй справді потрібне. Навіть якщо це онлайн-курси з SMM , наприклад, коли очевидно – пройдеш навчання, підвищиш кваліфікацію, піднімеш дохід. Все одно виникають сумніви, а чи варто витрачати гроші на це? Адже заробіток є, часу немає і взагалі в інтернеті повно безкоштовної інформації. Тому завдання формування потреби також варто враховувати при складанні контент-плану.

Типи контенту для соцмереж онлайн-школи

Розклад, анонси, акції

Тип контенту: рекламний, інформаційний.

Який би експертний контент ви не публікували, наскільки аудиторія вам не довіряла, продажів буде мало, якщо не публікувати пости цього типу. Щоб стимулювати реєстрацію та заявки на навчання, про продукти потрібно розповідати. Обов’язково варто робити анонси :

  • нових курсів, вебінарів та майстер-класів;
  • чергових запусків наявних продуктів;
  • безкоштовних активностей, через які ви демонструєте якість навчання та проводите людей далі по воронці продажів.

Чим масштабніший і дорожчий захід, тим більше постів йому можна приділити у контент-плані, щоб підвищити кількість учасників.

Якщо ви не проводите заняття онлайн, а відкриваєте платний доступ до курсів у записі, окрім анонсів нових продуктів, можна періодично нагадувати підписникам про існуючі.

Вдале рішення – рубрика «Урок дня», через яку можна щодня розповідати про якийсь продукт

Коли школа проводить багато онлайн заходів, розклад та анонси окремих подій зручно публікувати в Історіях. Так їх може побачити більше людей, а у стрічці не буде постів, які швидко втрачають актуальність.

В історії Скілбокса майже завжди можна знайти актуальні безкоштовні заходи

Акції допомагають стимулювати продаж і, незважаючи на думку про знецінення продукту, вважаються стандартним інструментом в інфобізнесі та онлайн-освіті. Тому пости про знижки та розпродажі теж часто зустрічаються в акаунтах шкіл.

А щоб привернути увагу користувачів до такого посту, текст можна доповнити відео робочого процесу , що залучає .

Так само, як і розклад, інформацію про акції та знижки можна розміщувати або хоча б дублювати в історії, щоб збільшити охоплення.

Тут до речі доведеться стікер зворотного відліку, якщо час акції обмежений і добігає кінця

Розклад, анонси та акції – важлива для ухвалення рішення інформація, тому її має сенс зберігати в Актуальному.

Головне – не забувати видаляти неактуальні пропозиції, щоб не вводити підписників в оману та не шкодити репутації

Мотиваційні пости

Тип контенту: інформаційний, рекламний, що залучає.

Людині навряд чи потрібна мотивація, щоб замовити торт на день народження дитини чи сходити до кафе. А ось для того, щоб розвиватися, вчитися новому або змінювати професію навіть дуже. Адже між потенційним клієнтом та купівлею курсу, крім довіри та фінансових трат, стоїть купа інших бар’єрів:

  • не вийде;
  • це не моє;
  • мені не сподобається;
  • не вистачить часу і т.д.

Подолати такі бар’єри можна також за допомогою мотиваційного контенту. Наприклад, можна розповісти про те, що заважає досягати цілей і як це подолати.

Непогано мотивує особистий досвід або те, що подається як особистий досвід.

Сюди ж можна віднести корисний контент про мотивацію – розкажіть, як можна знайти сили та бажання на навчання. Адже відсутність мотивації – один із бар’єрів, які заважають записатися на курс.

Такий контент сприймається більше як корисний, ніж рекламний.

Як мотивацію можна використовувати також авторські поради від тих, хто вже у вас навчався і чогось досяг. Нехай розкажуть, наскільки складно було починати з нуля, як вдалося досягти успіху, яких помилок можна було б уникнути на старті.

Поради від тих, хто зміг, мотивують, особливо якщо вони справжні та щирі.

Навчальні пости та поради експертів

Тип контенту: навчальний, репутаційний.

Це один із найважливіших типів контенту для онлайн-школи. З його допомогою можна вирішити одразу кілька завдань:

  • зацікавити аудиторію тематикою курсу – сформувати потребу;
  • продемонструвати рівень та якість матеріалу;
  • показати експертність;
  • сформувати довіру.

Один із найпростіших форматів навчального контенту – словник. Поясніть професійні терміни з вашої ніші – нудно і з прикладами.

Можна відвести під цей напрямок окрему рубрику та виділити її візуально, якщо термінів багато та аудиторія добре сприймає такий контент.

Ще один вдалий формат – картки. Вони дозволяють коротко, лаконічно та структуровано передати ту чи іншу інформацію.

Формат добре підходить для добірок будь-чого – книг, інструментів, фільмів, навичок і т. д.

Добірки можна робити не лише у форматі карток, а й у вигляді звичайних текстових постів. Вони можуть показувати трохи меншу залученість, але загалом також нормально сприймаються аудиторією соцмереж.

А якщо прив’язати добірку до тематики курсу, наприкінці можна додати заклик розібратися у питанні докладніше на вебінарах та практичних завданнях.

Якщо є можливість та ресурси, можна проводити періодично прямі ефіри та розбирати на них якусь вузьку тему чи завдання. Такий контент дозволяє аудиторії спробувати навчання у вас. А це працює і на довіру, і формування потреби. Спробував → сподобалось вирішив купити курс.

Вибираючи теми для прямих ефірів, орієнтуйтеся на те, що популярно та затребуване у цільової аудиторії.

Історії успіху та відгуки

Тип контенту: рекламний, що залучає.

Відгуки та соціальні докази працюють у будь-якій ніші. Навіть вибираючи чохол для телефону на маркетплейсі, ми дивимося відгуки – треба ж розуміти, чи підійде він і чи не розвалиться через два дні. Що вже говорити про онлайн-курси, які й коштують дорожче і вимагають від нас вкладень сил та часу.

У соцмережах публікувати відгуки учнів зручно в Історіях – тут нормально виглядають скріншоти з месенджерів, та й охоплення може бути більшим.

Хоча відеовідгуки теж бувають замовні, їм поки що довіряють. Тому, якщо є можливість, розміщуйте їх поряд із текстовими

Якщо ви отримуєте багато відгуків і хочете рівномірно публікувати їх в Історія протягом дня, можете заздалегідь запланувати публікації за розкладом на день або тиждень.

Історія успіху по суті – розгорнутий відгук, який докладно розкладає по поличках, що дало навчання в онлайн-школі конкретній людині. І хоча кожна історія індивідуальна, такий контент дозволяє читачам «приміряти» її на себе та зрозуміти, чого вони можуть очікувати від навчання.

А ще історії успіху мотивують та формують потребу.

Крім прямого мовлення від імені колишнього учня, історії успіху можна робити у форматі інтерв’ю. Конкретні питання дозволяють структурувати інформацію та подати її в тому порядку, в якому вона закриватиме заперечення.

Візуал можна доповнити фотографією учня, щоб підвищити довіру до сказаного у пості.

Якщо онлайн-школа має сайт, на якому публікуються докладні історії успіху у форматі статей, анонси з посиланнями зручно розміщувати в Історіях. Але тільки якщо в обліковому записі вже набралося більше 10 000 підписників.

В Історіях також не зайвими будуть фотографії студентів, а ще – заголовки, що привертають увагу

Оскільки досвід інших людей впливає на ухвалення рішення, сторіс з анонсами історій успіху доцільно додати до Актуального.

Нехай вони завжди будуть під рукою у потенційних клієнтів

Ігри та конкурси

Тип контенту: рекламний, розважальний, що залучає.

В облікових записах онлайн-шкіл ігри та розіграші вирішують практично ті ж завдання, що і в інших нішах:

  • залучають нову аудиторію;
  • підвищують активність підписників;
  • дозволяють додатково прорекламувати продукти, використавши їх як призи.

Для підвищення активності та залучення підписників можна використовувати стандартну механіку – підписка, коментар, згадки друзів.

Ви можете додати додаткові умови для збільшення шансу на перемогу. Головне, щоб вам потім було зручно все це враховувати під час підбиття підсумків.

Трохи складніші та ризикованіші механіки, в яких для участі в конкурсі потрібно зробити більше дій – наприклад, опублікувати щось у своєму акаунті. З одного боку це знизить кількість бажаючих, з іншого – може принести більший прибуток. Люди не просто тегнуть друзів, а напишуть про школу повноцінну публікацію, а отже – розкажуть про неї своїй аудиторії, яка також може зацікавитися та підписатися.

Аргумент про тих, кому це дійсно потрібно, тут до речі – якщо людина дуже хоче використати шанс вчитися безкоштовно, вона не полінуеться написати пост.

Для підбиття підсумків теж є варіанти, крім стандартного генератора випадкових чисел. Наприклад, ви можете надати право визначити переможців своїм підписникам через голосування.

А розмістити роботи учасників можна у вигляді карток у каруселі.

Крім конкурсів із призами підвищити активність підписників акаунту можна іграми, опитуваннями та вікторинами. Тематика гри може бути тісно пов’язана з нішою, в якій ви навчаєте, або не дуже. Тут головне, щоб вона була цікавою підписникам.

Заклик ” вгадай кіно по кадру ” сприймається як виклик – відразу хочеться погортати і подивитися, що там

Питання підписників та відповіді на них

Тип контенту: навчальний, інформаційний, рекламний.

У аудиторії, яка чогось навчається або лише планує розпочати, завжди виникає купа питань. Нехай вони задають їх вам. Відповідаючи, ви вбиваєте відразу кількох зайців:

  • працюєте над довірою та лояльністю;
  • підтримуєте образ експерта у ніші;
  • розвінчує міфи, розвіюєте страхи і знімаєте заперечення;
  • боретесь із завищеними очікуваннями.

Запитання можна збирати через спеціальні стікери в Історіях або заклик задавати їх у коментарях, а також вигадувати самим. Останнє стане в нагоді, коли потрібно донести якусь думку до аудиторії, але ви не хочете робити це в лоб.

Наприклад, ви можете відповідати на питання про професію, нюанси роботи і про те, як досягти успіху – це хвилює багатьох.

Чесна відповідь про складові успіху позбавить підписників завищених очікувань, а вас – негативу, якщо після навчання у когось щось не вийде.

Крім питань про курс та професійний шлях можна відповідати за темами, які ви безпосередньо розкриваєте на уроках. Від необхідності вчитися це не позбавить, зате ви продемонструєте, наскільки добре знаєтеся на питанні.

Доповнити такий пост можна візуалом у вигляді ролика, що привертає увагу.

Вигадуючи самі питання, орієнтуйтеся не тільки на те, що ви хочете донести, але й на те, що дійсно хвилює потенційних студентів. У такому форматі зручно розвіювати міфи, які заважають вчитися. Нижче – яскравий приклад для гуманітаріїв та IT.

Публікуючи відповіді від імені конкретних експертів з посадою та фотографією, можна підвищити довіру і до самої школи і до точки зору, яку ви транслюєте у пості.

Гумор та ситуативний контент

Тип контенту: розважальний, що залучає.

Такий контент, як спеції у страві, розбавляє серйозну стрічку, але якщо його буде надто багато, може все зіпсувати.

Як гумор можна постити меми на актуальні та трендові в ніші теми.

Тема карантину у 2020–2021 роках  була саме така
Головне – витончено пов’язати все це з вашою нішою. Наприклад, опублікувати до Дня космонавтики посаду про те, як змінювався вигляд космічних кораблів, якщо ви навчаєте дизайну.

Крім ситуативних, тут підійдуть професійні меми.

У сфері IT та digital такі чіпляючі теми – прокрастинація, продуктивність, дедлайни.

Приклад матриці контенту для соцмереж онлайн-школи

З урахуванням особливостей ніші онлайн-освіти та різноманітності форматів контенту, які можна використовувати для просування школи, ми склали контент-план на два тижні. Для цього я обрав кондитерську сферу, але, вивчивши матрицю, план легко адаптувати під будь-яку іншу нішу.

Додаткові рекомендації

Не перестарайтеся з продажами. Звичайно, зовсім без рекламних постів не можна – як аудиторія зрозуміє, що ви щось продаєте, якщо ви їй про це не скажете. Але коли вся стрічка постів та Історій рясніє словами «купіть, встигайте, знижки, такого більше не буде» Це викликає швидше роздратування, ніж бажання витратити свої гроші. Рекламуйте продукти акуратно і екологічно, намагаючись навіть у постах принести користь. Наприклад, можна розповісти, кому підійде цей курс, а кому краще вибрати інший.

Не шкодуйте корисного контенту. Коли навчальний контент насправді і є ваш продукт, дуже не хочеться віддавати його безкоштовно. Проте корисні інформативні пости працюють на довіру, демонструють експертність спікерів та викладачів, ведуть користувача воронкою продажів. Для онлайн-школи це важлива частина контент-стратегії, не варто її нехтувати.

Не обіцяйте неможливого. Золоті гори – це найбільша проблема онлайн-курсів, принаймні – у сфері інтернет-маркетингу та digital загалом. Мало того, що цей образ вже набив оскому і в нього ніхто не вірить, то це ще й насправді відверта брехня. Тому просто – не треба так.


Ідеї публікацій для соцмереж:

Ідеї для сторіс:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *