Контент-план для соцмереж школи англійської мови

Контент-план для соцмереж школи англійської мови

Школи англійської можуть навчати і онлайн, і офлайн. І ті й ті зазвичай ведуть профілі в соціальних мережах, щоб отримувати звідти нових клієнтів та розповідати про бренд тим, хто ще з ним не знайомий.

Розповідаю, як вести профіль школи англійської, щоб із неї приходили учні. Поясню специфіку публікацій, пропоную конкретні ідеї постів та готовий шаблон контент-плану.

Специфіка ведення облікового запису школи англійської мови

Мало просто розповісти про те, що ви ведете індивідуальне навчання чи набираєте групи. Такого контенту багато: хтось пропонує вивчити англійську за кілька місяців, хтось – за кілька років.

Важливо, щоб люди повірили в ефективність занять і те, що їм буде комфортно вчитися саме у вас. Тому у профілях шкіл потрібно:

  • Показувати результати учнів. Просто диплом нічого не дає: буде краще, якщо ви розповісте, як вивчення англійської допомогло учням влаштуватися на роботу чи переїхати до США чи іншої англомовної країни. Реальні приклади надихають та одночасно показують високу якість послуг школи.
  • Пояснювати процес навчання. Люди, які сумніваються, можуть вважати, що вивчати англійську мову надто складно, особливо якщо починати з нуля або у віці 50+ років. Покажіть їм, що це легко – краще живими прикладами учнів чи поясненням, як усе влаштовано усередині програм навчання.
  • Показувати сервісні переваги. Аудиторії важливим є комфорт навчання: щоб можна було проходити уроки у вільний час, а не ховатися від начальства вдень і щоб можна було запитати вчителя, якщо щось незрозуміло. Подивіться на форумах думки про навчання у різних школах та зробіть так, щоб усім було зручно, а в постах показуйте клієнтоорієнтованість – те, що всі знаходять ідеальний графік та можуть вчитися з комфортом.
  • Охоплювати різні сегменти аудиторії. Аудиторія буває різна: хтось взагалі не знайомий з англійською, у когось базові знання зі школи та ВНЗ, а хтось непогано говорить, але хоче підтягнути інші аспекти. Намагайтеся охопити всі ці сегменти цільової аудиторії: зробіть програми навчання для різних рівнів підготовки та розповідайте про них у постах.

Типи постів для облікового запису школи англійської мови

Вивчення англійської

Тип контенту: інформаційний.

Пояснення правил англійської мови – корисний контент, який зберігатимуть (репоститимуть) та коментуватимуть. За рахунок цього зростатимуть органічні охоплення у профілі. Використовуйте це та викладайте корисний контент – поясніть значення дієслова, розкажіть про складне правило та наведіть приклади його використання.

Розкажіть про значення слова, як зробили Skyeng

Контент, який допомагає цільовій аудиторії вивчати англійську, – базова складова профілю та найпопулярніший тип постів. З їх допомогою ви формуєте репутацію експертів та підвищуєте лояльність до бренду. Люди запам’ятовують правила за вашими постами, а потім звертаються саме до вас, бо це ви пояснили їм складне простою мовою і вже допомогли частково задовольнити потребу в навчанні. Тому публікуйте все, що тільки можна: словнички, окремі фрази, пояснення різниці між прийменниками та артиклями.

Так може виглядати публікація з поширеними виразами англійською
Так може виглядати пояснення різниці між прийменниками: школа помістила інформацію в карусель , щоб їй ділилися частіше
Ще один тип корисного контенту – словник , зібраний за певною темою

Поради щодо навчання

Тип контенту: інформаційний.

Вчитися новому завжди складно і деяких потенційних учнів зупиняє страх того, що в них нічого не вийде. Заспокойте їх та зробіть так, щоб вони не боялися: поясніть, як краще запам’ятовувати новий матеріал. Можна у форматі поради від викладача чи колишнього учня школи.

Подивіться , як можуть виглядати поради щодо навчання від носія мови

Також можна подавати поради у форматі ідей. Або взагалі запровадити регулярну рубрику: відповіді на питання, пов’язані з навчанням. У подібних постах ви можете ще раз продемонструвати свою експертність, а отже, люди більше довірятимуть бренду.

Так можуть виглядати поради у форматі ідей : школа розповідає батькам, як їм підвищити ефективність навчання дитини
Ще один приклад – відповідь на популярне запитання від учнів

Формат навчання

Тип контенту: продавець.

Ще один популярний формат для контент-плану школи англійської мови – опис формату навчання. Просто розповідаєте, як усе відбувається: о котрій починаються онлайн-заняття, хто веде навчання, чи можна ставити додаткові питання. Подібні пости – чудовий спосіб показати сервісні переваги: ​​те, що учні можуть проходити уроки хоч уночі, або те, що викладачі завжди на зв’язку.

Так може виглядати опис формату навчання – школа розповіла про поділ на групи, про викладача і те, що відбувається на майстер-класі

Розіграші

Тип контенту: що залучає.

Стандартний тип постів не тільки для контент-плану в Інстаграмі шкіл англійської мови, але і для багатьох інших компаній, що надають послуги. Опублікуйте новину про розіграш: розкажіть, що потрібно зробити, щоб взяти в ньому участь і яким буде приз.

Механіка може бути різною: відповісти на запитання, просто підписатись і поставити лайк, опублікувати пост на своїй сторінці з унікальним хештегом. У всіх випадках ви отримаєте зростання залучення і, як наслідок, зростання кількості органічних охоплень.

Призи також можуть бути різними: знижка або сертифікат на навчання, додатковий бонусний урок чи сувенір, аксесуар, одяг із символікою бренду – подібні призи також допоможуть підвищити охоплення.

Так можна провести розіграш – попросіть користувачів відповісти на запитання, і залученість до конкретного посту підвищиться

Успіхи учнів

Тип контенту: продавець.

Кращий формат, щоб переконати цільову аудиторію в тому, що навчання справді якісне та коштує своїх грошей. Розкажіть, чого досягли ваші учні: куди влаштувалися на роботу, наскільки краще стали розуміти фільми англійською, якої вимови досягли.

Можна розповісти про цікаву вимову учениці та показати , як вона говорить англійською

Якщо поки що нічого показувати, розкажіть історію якоїсь знаменитості, яка вчила англійську в процесі розвитку, це надихне. Або хоча б покажіть випускників з дипломами або надайте загальну статистику щодо учнів – який відсоток із усіх, хто звертався до вас, задоволений результатом чи перейшов на новий рівень.

У цій школі видають сертифікати, в яких вказують рівень володіння англійською. За 2020 рік у кращих знань понад 1 000 учнів – це великий плюс до лояльності до бренду

Відгуки учнів

Тип контенту: продавець.

Покажіть, що про вас кажуть учні. Це мотивуватиме почати вчитися. Можна публікувати відгуки окремими постами у стрічці, щоб ті, хто не переглядає історію, побачили їх.

Так може виглядати відгук про роботу школи англійської мови

Частину відгуків публікуйте у сторіс та зберігайте їх в Актуальному. Це допоможе у навігації тим, хто хоче отримати максимум інформації про школу, перш ніж звернутись до неї. Користувач зможе швидко знайти відгуки і зрозуміти, що школа має багато учнів, а сама вона робить хороший продукт.

У сторіс можна публікувати скріншоти повідомлень з листування або сторіс учнів, відеовідгуки

Англійська у житті

Тип контенту: інформаційний.

Ні, це не те саме, що формат вивчення англійської. Там ви пояснюєте правила та нюанси перекладу, а тут – наводьте приклади розмовної англійської. Тобто даєте учням те, що їм стане в нагоді: можливість читати вивіски на вулицях Нью-Йорка або розуміти фільми без перекладу. Поясніть саме розмовні фрази на прикладі кліпів, пісень, популярних відео та кінострічок.

Наприклад, можна залишати таймінги на розмовних фразах та перекладати їх, як у цьому пості

А ще можна пояснювати ідіоми (як наші фразеологізми) чи давати популярні письмові скорочення, щоб учні не намагалися перекладати фрази буквально і не сиділи півгодини над розшифруванням кількох літер у листуванні.

Приклад формату : візьміть одну ідіому, переведіть її та покажіть, як її використовують у розмові
Про письмові скорочення можна розповісти в інфографіці, текст або відео

Процес занять

Тип контенту: продавець.

Коли ви показуєте процес занять, потенційні учні (чи батьки учнів) бачать, як відбувається навчання. Це теж може стати одним із плюсів на користь вибору вашої школи.

Школам англійської мови, які працюють офлайн, простіше: співробітники можуть сфотографувати групи у класі чи аудиторії. Але й тим, хто працює онлайн, також можна знайти вихід зі становища – записати частину відеодзвінка або зробити скріншоти з особистого кабінету учнів.

Можна просто сфотографувати місце для занять та описати , як вони проходять
Або розповісти про конкретний аспект навчання, наприклад, про харчування в таборі для вивчення англійської мови

Відкриття наборів

Тип контенту: продавець.

Коли не вистачає учнів, закликайте підписників записатися на навчання. Оголосіть про набір чергової групи, якщо навчаєте саме у такому форматі – потоками. Розкажіть, як проходитиме навчання, скільки часу воно займе, коли будуть уроки: вранці, вдень чи ввечері.

Якщо організуєте поїздку, розкажіть про маршрут, можливі обмеження та умови проживання, як у цьому пості

Також можна просувати нові (або старі) курси, якщо вони проходять в індивідуальному форматі або учень дивиться заздалегідь записані лекції.

Розповідайте про умови навчання та показуйте як воно проходить. І підписники можуть звернутися до вас у коментарях чи в особисті повідомлення

Спеціальні пропозиції

Тип контенту: продавець.

Спецпропозиції – чудова мотивація для тих, хто ще сумнівається. Якщо ви запропонуєте вигідні умови навчання, частина аудиторії може купити курс або записатися на заняття цього ж дня. Тому розповідайте у профілі про всі акції: безкоштовний перший урок, знижку в 25% або бонусний модуль курсу.

Наприклад, запропонуйте пройти безкоштовне пробне навчання: так ви покажете якість послуг та зберете контакти цільової аудиторії
Якщо діє одразу кілька спецпропозицій, розкажіть про них одним постом – так ефект буде ще кращим

Викладачі

Тип контенту: інформаційний.

Ще один важливий формат для контент-плану школи англійської мови – інформація про викладачів. Люди більше довіряють бренду, якщо розуміють, що вчителі – справжні майстри своєї справи. Розкажіть про них докладно: скільки років вони жили в США, який рівень підготовки мають, де навчалися і чого досягли за рахунок знань англійської.

Наприклад, розкажіть про спеціальну освіту, якщо вона є, як у цьому пості
Можна опублікувати інформацію про викладача не від третьої особи, а у форматі інтерв’ю

Добірки

Тип контенту: інформаційний.

Просто цікавий розважальний контент, який опосередковано пов’язаний з вивченням англійської мови або з мовою в цілому. Його публікують не щоб сформувати експертність у соцмережах чи здобути ліди, а щоб користувачі зберегли пости у себе або задали питання у коментарях. Писати можна про що завгодно – хоч рекомендувати фільми, зняті в США, хоч зробити топ найпопулярніших російсько-англійських словників.

Наприклад, тут розповіли про цікаві музеї та виклали їх назви англійською

Програми

Тип контенту: продавець.

Якщо у вас є кілька навчальних програм, потрібно пояснити аудиторії різницю між ними. Так люди зможуть зрозуміти, що їм підійде та обрати правильний курс. Зробити це можна у збережених сторіс або звичайним постом у стрічці. Розкажіть, на кого орієнтовані програми, скільки вони тривають та скільки коштують.

Подивіться на приклад – школа пояснила, для яких учнів розроблено кожну програму

Можна зробити серію постів – присвячувати кожній програмі окрему публікацію. Це також може зацікавити аудиторію.

Перевірка знань

Тип контенту: що залучає.

Запропонуйте потенційним учням перевірити свої знання англійської мови – це зацікавить їх та приверне увагу до профілю, а найактивніші залишатимуть коментарі з відповідями на завдання. Можна опублікувати міні-тест: спочатку поставити запитання, а згодом викласти відповіді. Або влаштувати повноцінний марафон із призами, щоб ще сильніше підвищити залученість у профілі .

Подивіться , як реалізована механіка марафону: тести доступні за посиланням, а переможець отримує безкоштовні заняття.

Інтерактив

Тип контенту: що залучає.

Ще один формат для контент-плану школи англійської, що дозволяє отримати більше охоплень, ніж зазвичай. Публікуйте у профілі ребуси, загадки або смішні ігри англійською мовою – нехай підписники залишають коментарі зі своїми відповідями.

Запропонуйте залишити в коментарях смайлик і заразом дайте користь: перекладіть слова та напишіть транскрипцію
Або опублікуйте англійські загадки та запропонуйте ділитися відповідями у коментарях

Про життя в іншій країні

Тип контенту: інформаційний.

Інша мова – не лише інші правила, а й свій менталітет, і особливий спосіб життя. Як додатковий корисний матеріал ви можете розповідати про те, як живеться в англомовних країнах. А для тих, хто хоче згодом переїхати туди і саме для цього вчить англійську – надати докладну інструкцію про те, як цього досягти.

Подивіться , як можна публікувати інформацію про життя в англомовній країні

Це не всі формати, які можна використовувати в контент-плані для школи англійської мови. У профілі можна викладати привітання, контент користувача, мовні ляпи.

Приклад матриці контенту для профілю школи англійської мови

Щоб вести профіль було простіше, варто заздалегідь підготувати контент-план. Так ви не сидітимете по кілька годин над кожним постом, обмірковуючи тему та подачу, а заощадите час: складіть добірку один раз і зможете опублікувати контент за пару хвилин. Спеціально для вас я підготував шаблон контент-плану для школи англійської – доопрацьовуйте під свій профіль.

Додаткові рекомендації

Беріть згоду на розміщення відгуків. Це обов’язково, якщо хочете зробити скріншот із листування з учнем. Якщо ж він виклав сторіс та відзначив профіль школи, то можна просто зробити скріншот – це загальнодоступна інформація.

Публікуйте корисні для аудиторії речі. Не щось відірване від життя, а слова, скорочення та правила, які стануть у нагоді у розмові із закордонними партнерами, на вулицях незнайомого міста та в кафе з англомовними офіціантами.

Не забувайте згадувати про свої переваги. Буває, що у профілі школи багато корисного контенту, але немає сервісних переваг. Не треба так: згадуйте їх нативно там, де це підходить за контекстом.

Робіть шлях до замовлення очевидним. Коли публікуєте пости, що продають, залишайте в кінці інструкцію, як купити курс або записатися на навчання. Дописуйте номер телефону, яким можна зателефонувати, або розповідайте про те, що замовити уроки можна за посиланням у шапці профілю.

Залишилися запитання чи маєте чим поділитися з колегами зі свого досвіду? Чекаю на ваші коментарі під публікацією!


Ідеї публікацій для соцмереж:

Ідеї для сторіс:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *