Суть
Як у будь-якого іншого інтерактиву – залучити користувача до прямого спілкування і додатково скоротити дистанцію між тим, хто пише/знімає і тим, хто дивиться сторіс. Задати питання, яке дійсно хвилює, з’ясувати очікування підписників та й просто розважити їх.
Як зробити
Опитування у сторіс можуть бути дуже різними. Наприклад:
Вгадайте, хто/що. Що сталося сьогодні? Хто ці тварини? Як правило, опитування проводять із готовими варіантами відповідей, на які потрібно просто тицьнути.
Але можна й цілу серію сторіс зняти з описом ситуації, яку в опитуванні запропоновано вгадати. І такий серіал-оповідання теж буде цікавим.
“Чи згодні ви?” У цьому випадку опитування містить якесь твердження, яке, можливо, провокує до дискусії, але це не точно . Наприклад, «Всі блондинки погано водять авто», або «Всі люди бояться змін», або «Якщо я не правий, я все одно правий». Варіанти відповіді теж, як правило, є – можна вибрати те, що найбільше співзвучне.
Люди, скажіть, що ви хочете? Такі опитування використовують зазвичай фахівці, які переймаються побудовою особистого бренду. І це хороший спосіб отримати зворотний зв’язок від підписниківу про те, що їм цікаво було б бачити в акаунті експерта. Готових варіантів відповіді немає, зате у сторіс є поле, куди можна ввести свою відповідь.
У сторіс є і стікери спеціально для проведення опитувань. Це: “Опитування”, “Задати питання” і “Ваша відповідь” – використовуйте всі варіанти!
До речі: за результатами опитувань можна зробити окрему сторіс, це буде логічно.
Застереження
Сторіс — це швидкий формат і добре зайдуть опитування на конкретні теми, щоб відповідь можна було вкласти максимум у пару пропозицій.
Якому бізнесу підійде
Простіше сказати, якому не підійде – бізнесу в сфері b2b. Іншим опитування у сторіс точно підходять. Бізнесмени можуть дізнатися думку про нові продукти чи сервіс, з’ясувати очікування аудиторії та ще й орієнтири для контент-плану отримати. Експерти зможуть залучити користувачів до діалогу, підвищити градус довіри, покращити комунікацію. Блогери можуть дізнатися у своїх підписників посади на які теми вони хотіли б бачити.
Приклади
Кавовий бренд провів у сторіс Інстаграма опитування щодо ставлення користувачів до нового міні-локдауну. SMM-щик бренду поцікавився, що вибирають люди — вдаватися до суму-печалі або з чашкою кави думати про щось хороше.
Експерт моди та оглядач модних тенденцій запитала у сторіс Інстаграма своїх підписників про те, що вони хотіли б бачити в її акаунті.
Ця компанія у сторіс Інстаграма провела опитування-угадайку про склад свого нового набору для домашнього виготовлення алкогольних настоянок.
Ще три ідеї для сторіс в Інстаграм
- Задавайте питання підписникам, щоб вивчити їх біль
- Дайте цінну пораду від бізнесу в обмін на лайки та коментарі
- Якщо в бізнесі зараз не відбувається нічого нового і нема про що запитати аудиторію — публікуйте меми.
Залишилися питання? Задавайте в коментарях, спробую відповісти.
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Інстаграм чи інших месенджерів
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших месенджерів або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: