Контент-план для соцмереж фітнес-тренера

Контент-план для соцмереж фітнес-тренера

Повний гайд по тому, що фітнес-тренер може публікувати у себе в обліковому записі.

Є два фітнес-тренери: припустимо, Петро і, припустимо, Василь. Обидва у чудовій формі, в обох швидко худнуть чи швидко набирають м’язову масу (залежно від мети тренувань), обох хвалять та носять на руках.
Але в Петра клієнтів утричі більше, ніж у Василя. Відповідно, заробляє він теж значно більше.

То просто Петро активно веде свій обліковий запис у соцмережах і тому на нього виходить більше клієнтів, а Вассиль виїжджає лише на «сарафанному радіо» та на рекламі від фітнес-клубу, де він працює.

Непорядок, правда?

Але з іншого боку, Василь спортсмен, а не SMM-щик. Та й якщо SMM-щика найняти, ідеї для контенту теж не бездонні, а творча криза буває навіть у професіоналів.

Тому я зробив повний гайд з того, що фітнес-тренер може публікувати у себе в обліковому записі.

Специфіка ведення облікового запису фітнес-тренера

Заняття фітнесом – той самий бізнес, сфера послуг. Тому між тими, хто ці послуги надає, йде боротьба за клієнтів: треба довести, що саме ти кращий, саме з тобою результати будуть швидшими, саме в тебе комфортніше займатися.
При веденні облікового запису в соцмережах та просуванні своїх послуг тренерам варто враховувати такі фактори:

Конкуренти. У великих містах їх дуже багато. По-перше, у великих фітнес-клубах конкурентами можна вважати навіть колег. Логічно, якщо в одного фахівця розклад забито так, що колись вихідний взяти, а в іншого від сили кілька тренувань на день, то з роботою останнього щось йде неправильно. А по-друге, коли фітнес-клубів у місті багато, змагатися за увагу клієнтів доводиться подвійно активніше.

Напрямок тренувань. Фітнес – дуже широке поняття. Потенційним клієнтам будь-якого рівня підготовки буде зрозуміло, що це пов’язано зі спортом, скиданням ваги, зміцненням м’язів чи нарощуванням маси. Але разом з тим є відгалуження, які або з’явилися відносно недавно, або вони, в принципі, знайомі не всім: степ-аеробіка, пілатес, йога або навіть аеро-йога, TRX, pole-sport і таке інше. Тренеру потрібно пояснити своєю ЦА, чим саме він займається з клієнтами у залі. Тому що щось на кшталт «Приходьте до мене на пілатес, і ви схуднете» для людини, яка з поняттям «пілатес» не знайома або знайома поверхово, звучатиме як запрошення на невідомий ритуал. І чи не краще тоді, за логікою клієнта, піти до тренера-конкурента на фітнес, бо хоч слово зрозуміле.

Цільова аудиторія. Є тренери-універсали, а є фахівці, які позначили для себе конкретну категорію клієнтів: молоді мами, підлітки, жінки, чоловіки, допомога у роботі над тілом «для себе» або підготовка до змагань тощо. Також у тренера може бути якась негласна аудиторія: наприклад, до вимогливого ходять прихильники активних навантажень, а до лояльного ті, хто займається для задоволення. Контент потрібно готувати саме для своїх чинних та потенційних клієнтів. Наприклад, якщо тренер не займається з підлітками, немає сенсу регулярно писати про раціон або особливості занять для цього віку.

Локація. Переважно до ЦА тренера входять люди, які живуть чи працюють недалеко від місця, де він веде заняття. Це потрібно враховувати швидше при просуванні, ніж при веденні облікового запису (тобто, це важливо якщо тренер налаштовує націлення або замовляє рекламу в більш розкручених облікових записах). Логічно, що показувати оголошення тим, хто живе далеко від району, де працює фахівець, — злив бюджету. Але тут є зворотний бік: є тренери, заради занять із якими їдуть навіть до іншого міста. І якщо не пощастило з локацією, чи банально є чим здивувати — треба наголосити на формуванні особистого бренду, щоб підписники бачили, що потрапили на сторінку до професіонала.

Карантин. Цей пункт частково випливає з попереднього та став особливо актуальним під час карантину. У зв’язку з обмеженнями через пандемію багато тренерів почали вести онлайн-тренування або навіть запускати цілі онлайн-марафони. Це суттєво розширює ЦА: якщо у випадку із заняттями наживо має значення місто чи район, то тут клієнт може бути хоч з іншої країни. Тому якщо фахівець переніс хоча б частково свою професійну діяльність в Інтернет, важливо максимально розповідати про це. По-перше, це прибуток і — знову ж таки — внесок у формування особистого бренду («автор  марафонів» звучить солідно!). А по-друге, за час онлайн-занять клієнти познайомляться з методикою тренера і, можливо, надалі відвідуватимуть їх постійно або в режимі онлайн, або, якщо вони з того ж міста, зі зняттям обмежень прийдуть займатися в зал.

По суті, у тренера завдання звучить просто: показати, що він класний, і що варто займатися у нього.

І це можна грамотно зробити за допомогою продуманого контенту.

Типи постів для облікового запису

В Інстаграм основна інформація має бути у постах. Сторис грають роль допоміжного, проте дуже важливого інструменту.

З їх допомогою можна:

  • повідомити підписників про вихід нового поста (так ймовірність вища, що його помітять);
  • поділитися короткостроковою новиною, яка в основній стрічці або не дуже важлива, або не потрібна;
  • піднімати активність у профілі (у сторіс є більше інструментів для цього: голосування, реакції, опитування тощо).

Сторіс існують 24 години, після цього видаляються. Але важливі можна зберегти в Актуальних і у клієнтів буде доступ до цієї інформації постійно.

Кожен пост має виконувати конкретне завдання, наприклад:

  • показати професіоналізм тренера;
  • прорекламувати початок оффлайн-або онлайн-занять;
  • дати будь-яку важливу інформацію про акції, зміни в роботі клубу або правила тощо;
  • зміцнити довіру до тренера;
  • підняти активність.

Навіть якщо тренер у будь-якому вигляді спорту завантажений настільки, що не займається активним пошуком нових клієнтів, вести свій аккаунт у будь-якому випадку є сенс.

Наприклад для  тренера з плавання, керівника спортивного спрямування в Swimcup, власний блог у соцмережах важливий не тільки для розвитку бізнесу:

«Мені важливо, щоб люди мені довіряли і приходили на мій аккаунт, щоб дізнатися щось важливе про спорт. Я намагаюся робити так, щоб вони могли отримати цінну інформацію, а не скопійовану з інтернету або щось очевидне.
Завжди складаю контент-план. Я визначив для себе 4 рубрики:

  • ефіри із запрошеними гостями – авторитетами у світі спорту;
  • “це корисно” (вправи);
  • лайфстайл (пости про своє життя, наближені до навколоспортивної тематики);
  • лонгріди (довгі пости, де я руйную популярні міфи, ділюся новинами, даю докладну інформацію з будь-якого питання)».

Хороший аккаунт дійсно повинен включати різні типи постів і взаємодію з підписниками.
Особливо добре, коли весь контент відповідає тематиці профілю.

Розглянемо, які публікації підходять акаунтам тренерів.

Власний досвід та кваліфікація

Тип посту: рекламний, репутаційний.

Перше, про що думає клієнт при виборі тренера, — його професіоналізм. Сюди входить досвід, освіта, методика, підхід, досягнення у спорті тощо.

Тому саме з цих «цеглинок» можна поступово формувати особистий бренд.

Наприклад, в одному з постів розповісти про себе все, але коротко, з фактами, а цю інформацію розмістити в Актуальних сторіс, щоб до неї завжди був доступ у гостей акаунту і потенційних клієнтів.

Ідеально також підкріплювати довіру потенційних клієнтів своїми здобутками:

  • вказати та конкретизувати профільну освіту;
  • перерахувати пройдені курси, а якщо їх багато, об’єднати їх у групи за принципом «що це корисно моїм клієнтам»;
  • вказати тренерський стаж;
  • якщо був досвід роботи у відомих фітнес-центрах з ідеальною репутацією, сказати і про це.

Іншими словами, додавати до своїх постів конкретики. Наприклад, не просто «дипломований фахівець» чи «є профільна освіта», а назвати університет та спеціальність, викласти фото документів.

А у наступних постах показати свій професійний background детальніше. Наприклад, кожну публікацію конкретній графі свого досвіду: освіти, роботи, методики тощо.

Ще чудово працює демонстрація своїх результатів. Тут логіка проста: чому можна навчити, «натренувати» людина, якщо в неї у самого постать посередня? І навпаки: тренеру з добрими формами та нагородами більше вірять. Власне, вони в нього й мають бути, але зробити на них акцент, показати свої здобутки у спорті — точно не зайве.

Відгуки клієнтів

Тип посту: репутаційний

Нагороди, дипломи, гарний Інстаграм, класні фото тощо – це все важливо у формуванні особистого бренду та залученні нових людей на заняття.

Але для клієнтів у більшості випадків важлива не просто красива картинка та обіцянки, а реальні успішні приклади. Тому добре в акаунті тренера працюватимуть відгуки його учнів.

В ідеалі краще публікувати їх і в постах, і в сторіс — така ймовірність, що їх побачать, вища. Зокрема, можна створити окремий розділ Актуальних і зберігати там такий контент.

Ще краще, коли в обліковому записі тренера є фотографії клієнтів у форматі «до»/«після». Також підходять короткі відеозаписи із занять.

Щоб відгуки взагалі були, можна заздалегідь стимулювати своїх клієнтів публікувати свої досягнення у себе в профілі, а потім робити репост.

Також можна окремо попросити зробити фото «до» та «після» занять спеціально для розміщення у себе на сторінці. Якщо клієнт соромиться демонструвати свій прогрес, наполягати, зрозуміло, не варто, хоча деякі тренери пропонують зробити фотографії без обличчя та без вказівки, хто на знімках. Цей варіант може виручити, коли відгуків немає взагалі, але за фактом він менш ефективний: якщо незрозуміло, хто саме на фото, може закрастись підозра що знімки просто завантажені з інтернету або навіть запозичені з акаунтів колег.

Поради щодо тренувань та харчування

Тип посту: інформаційний, репутаційний

Пости, в яких тренер ділиться порадами із занять, показують його рівень, професіоналізм, підхід до роботи. Іншими словами, вони не менш важливі, ніж контент із відгуками чи самопрезентацією, оскільки так само впливають на особистий бренд.

Тому їх потрібно справді продумувати, а не копіювати інформацію з інтернету чи писати просто заради того, щоби хоч щось запостити.

Формат подачі може бути будь-який: текст + фото, текст + відео, сторіс. Важливо тестувати та дивитися, які публікації найкраще заходять аудиторії.

Для наочності публікація супроводжується коротким відео.

Особливо добре, якщо тренер глибоко розуміє потреби та бажання клієнтів, регулярно їх вивчає, і тому може випускати різноплановий контент із порадами. Наприклад, не обмежуватися лише харчуванням, вправами, технікою безпеки та інше, а копати глибше.

Власник акаунту з прикладу нижче поєднує діяльність тренера та психолога. У себе в пості він описав, як фітнес допомагає виглядати і почуватися молодшим, і що для цього потрібно зробити і з тілом, і зі свідомістю.

Інформація про події, новини

Тип посту: інформаційний

Події можуть стосуватися особисто тренера (підвищення кваліфікації, нові групи, онлайн-марафони).

Розіграші, акції, конкурси теж варті анонсу у себе у профілі.

Або роботи самого клубу (відкриття філій, нові групи (але писати краще із прив’язкою до своєї діяльності), акції, важливі новини).

Онлайн-тренування або короткі інструкції

Тип посту: інформаційний, репутаційний

Можна весь процес тренування показати тільки в короткому відео.

Інструкція може бути короткою, у вигляді списку.

Для зручності підписників стислість посту компенсується тим, що процес тренування показаний і у відео.

Інший варіант: перерахувати вправи, але для кожного з них зняти окремий ролик та розмістити їх у каруселі. Так вдасться вмістити в одну публікацію більше візуального контенту, а також захопити увагу тих, хто воліє дивитися максимально короткі відео.

Розбір популярних проблем клієнтів

Тип посту: освітній

У будь-якому виді спорту у учня виникають складності, питання і він неминуче робить помилки.
Тому один із добрих способів показати свій професіоналізм та заповнити стрічку корисним для клієнтів контентом – допомагати вирішувати проблеми у тренуваннях останніх.

Люди це цінують, оскільки саме для цього і йдуть до зали: логічно, що результат ефективніше та безпечніше досягають під контролем професіонала.

Олена Решетова , сертифікований тренер з пілатесу, вирішила, що основне завдання її акаунту — поділитися інформацією про користь руху та про те, як влаштовано людське тіло:

«Ідеї беру з досвіду роботи з клієнтами. Побачила щось у людини в русі або він запитав і тут же народилося бажання розповісти, тому що тілесні завдання схожі (біль у спині, шиї, тяжкість у плечах, дискомфорт у колінах, тазостегнових суглобах та інше). Також з досвіду особистого руху, що відчувала, що відчуваю, як змінююсь».

Олена у себе в обліковому записі докладно розповідає про роботу з тілом і тим самим показує клієнту, що саме тут він може отримати максимально докладну інформацію. Клієнти люблять такий підхід: вони розуміють, що тренер не жадібний у плані інформації, готовий ділитися досвідом навіть у рамках Інстаграм. І саме тому до нього хочеться йти на заняття за практикою.

Таким чином, для кмітливого фахівця не буде проблеми, щоб визначити потреби своїх клієнтів.

У пості нижче тренер торкнулася проблеми популярного запиту від клієнта на тему «Хочу (встав свою цифру) кг!».
Пояснила логіку набору та втрати ваги, а заразом докладно та переконливо показала свій підхід у роботі. Ще один плюс: поділилася особистим досвідом і все це в одному пості.

Тренер, як правило, знає, з чим стикаються клієнти з особистого та професійного досвіду.

Якщо ідеї скінчилися, завжди можна розмістити пост чи сторіс із пропозицією ставити свої запитання та згодом на їх основі формувати контент-план.

Краще протестувати обидва формати. По-перше, як уже говорилося вище, якщо інформацію розміщувати і в пості, і в сторіс, ймовірність, що її побачать, буде вищою. А по-друге, є сором’язливі люди, яким некомфортно ставити питання публічно в коментарях, і простіше написати або в Директ, або у віконці в сторіс.

Лайфстайл і життя поза роботою

Тип посту: що залучає

Одні тренери створюють виключно робочий аккаунт: пишуть тільки про свою діяльність, фото лише із зали чи зі змагань, те саме стосується сторіс.
Інші комбінують професійне та особисте. Обидва правильні підходи: головне, щоб було комфортно вести свій аккаунт.

Можна ділитися своєю думкою щодо важливих подій, які так чи інакше стосуються своєї роботи.
Тренер у досить довгому пості виклав свою позицію щодо лінощів під час пандемії. Якщо коротко, вона виглядає приблизно так: “Піднімайте п’яту точку з дивана і займайтеся”.

Однак важливо розуміти, що якщо обліковий запис покликаний бути рекламним — особистих постів не повинно бути багато. Особливо якщо вони взагалі із роботою не перетинаються.

Якщо хочеться показувати своє життя поза тренуваннями, краще все-таки зробити два акаунти, або зберігати баланс між робочими та особистими публікаціями.

В основному такі пости потрібні для підвищення активності. Рекламні публікації чи самопрезентацію зазвичай коментують рідко. А особистий контент може зібрати більше лайків та коментарів.

Також можна публікувати свої фото без освітньої інформації та запропонувати підписникам щось обговорити чи пограти у гру.

Приклад матриці контенту

У ніші спорту важливо враховувати і «вічно-зелені» теми, і актуальні для конкретного періоду події, питання, нюанси. До перших належать вправи, принципи, вибір інвентарю. До других — те, що важливо саме зараз, але згодом буде також актуально: особливості занять у конкретну пору року, в умовах карантину та подібні.

Паралельно потрібно дотримуватися балансу між різними типами публікацій. Як зразок можна скористатися нашою таблицею – матрицею контенту для фітнес-тренера на два тижні.

Додаткові рекомендації

Хороше оформлення шапки, якісний візуал, корисний та цікавий контент формують загальне враження та особистість тренера.

Тому важливо звертати увагу на всі деталі.

Фото та відео

Наразі не вітається використання в постах завантажених зображень з інтернету або безликих банерів із текстом.
Користувачам соцмереж важливо в деякій мірі почуватися ближче до власника облікового запису: хоча б бачити його фотографії, а не шаблонні картинки.

Делегування

Можна вести обліковий запис самому, а можна делегувати це завдання SMM-щикам. Тут кожен вирішує сам: хтось хоче працювати над своєю сторінкою одноосібно, а комусь або не цікаво цим займатися або немає часу вивчати маркетинг у соцмережах.
Тому правильним підходом можна вважати лише той, який насамперед комфортний для тренера, а також який дає більший результат.

Олена Решетова вважає, що якісний контент може бути написаний лише особисто:
«У мене ідей багато і рубрики під хештегами у голові, і теми. Фізично не вистачає часу. Більше живу та працюю в офлайні».

Навіть незважаючи на брак часу, такий підхід особливо добрий у тренерів з унікальною методикою, оскільки клієнти йдуть передусім займатися саме з цією людиною.

Зв’язок постів зі сторіс

Сторіс не менш важливі, ніж пости. З їхньою допомогою можна проводити ігри, робити опитування, повідомляти про нові публікації.
Це хороший спосіб привернути більше уваги до свого облікового запису.

Активність

У будь-якій ніші важливо стимулювати активність у профілі: запрошувати підписників до обговорення, пропонувати ставити лайки та писати коментарі, брати участь у опитуваннях та іграх у сторіс тощо.
Також для підвищення охоплень можна проводити конкурси та вести прямі ефіри.

Акаунт фітнес-тренера має бути цікавим та живим. Оскільки конкуренція висока, потенційному клієнту потрібно дати максимально докладну інформацію про професіоналізм та підхід, а щоб це було ненав’язливо, використовують репутаційний та освітній контент. Не обов’язково в кожній публікації кликати на тренування або запрошувати на марафони: набагато важливіше опрацьовувати власний бренд у соцмережах, щоб у користувача і без активної реклами виникло бажання стати клієнтом цього тренера.


Ідеї публікацій для соцмереж:

Ідеї для сторіс:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *