Контент-план для соцмереж фотографа

Контент-план для соцмереж фотографа

Фото та соцмережі – гарне поєднання. В Інстаграмі зручно вести портфоліо та ділитися кращими кадрами чи створювати тематичні альбоми та постити їх у групу. Розповідаємо, які публікації використовувати фотографу, про що пам’ятати під час постінгу, ділюся безкоштовним контент-планом.

Специфіка контенту в соцмережах фотографа

Вести соцмережі фотограф може з кількох причин:

  • ділитися своїми роботами, щоб отримувати лайки та коментарі;
  • знаходити нових клієнтів;
  • прокачувати особистий бренд та статус експерта у темі для подальшої монетизації (курс, майстер-клас, своя школа);
  • використовувати відразу всі ці напрями.

Контент у соцмережах формується із сфери діяльності. Весільний фотограф публікує знімки з весіль, репортажний – з концертів та заходів, приватний – з портретами моделей тощо. Є ще вужчі напрямки, наприклад, фуд-зйомка, натура, тревел-тематика. У будь-якому випадку більшу частину стрічки займатимуть роботи фотографа – проблем із контентом немає, його багато.

За смисловим наповненням все теж різноманітно – це може бути як експертний контент з рекомендаціями для новачків, так і лайфстайл-блог про життя, роботу та подорожі.

Для створення контент-плану корисно дізнатися, хто підписаний на фотографів у соцмережах. Це можуть бути:

  • колеги-фотографи та ретушери;
  • поціновувачі візуалу;
  • друзі та знайомі;
  • клієнти з минулих фотосесій;
  • потенційні клієнти: бренди, блогери, агенції та компанії.

Виходячи з цих даних, ми і формуємо контент: у ньому мають бути як рекламні пости, так і корисні матеріали та лайфстайл. Розберемо докладніше види постів.

Типи постів та сторіс для облікового запису фотографа

Портфоліо

Тип: рекламний, інформаційний.

Навіщо: залучати нових клієнтів для зйомок, ділитися з аудиторією новими роботами та постійно бути на увазі.

Портфоліо часто займає більшу частину візуального контенту в соцмережах фотографів. Текстовий супровід можна розділити на два напрямки: технічний опис зйомки та особиста думка автора про виконану роботу. Наприклад, можна поділитися невеликими технічними деталями фотосесії та послатися на закріплені сторіс, де можна переглянути весь процес зйомки.

Портфоліо підкріплено історією зйомки

Інший варіант – перераховувати учасників комерційної зйомки: організаторів, флористів та декораторів. Так теж можна, але шанс отримати коментарі та лайки знижується, хіба що якщо фотографії самі по собі настільки ефектні, що викликають захоплення і без будь-якого текстового супроводу.

Перелік учасників фотосесії робить публікацію комерційною та рекламною, але іноді слова не потрібні – знімки говорять самі за себе

Бекстейдж

Тип: розважальний, корисний.

Навіщо: контент для створення інтересу та пояснення деяких технічних деталей.

Бекстейдж – це кадри із процесом зйомок. Найкраще постити у сторіс. Знімати бекстейдж може як сам фотограф із телефону, чи асистент/учасник зйомки. Опублікований до готової фотосесії бекстейдж може бути елементом прогріву чи анонсу.

Біографія

Тип: розважальний.

Навіщо: познайомитись із аудиторією.

Фотограф часто працює сам на себе, тому в його інтересах займатися особистим брендом. Один із способів – розповісти свій шлях у професію з усіма труднощами та їх подоланням. Такий формат гідний цілої рубрики у сторіс чи постах, яку потім можна закріпити у хайлайтс. Плюс через такі історії фотограф може підбивати аудиторію до купівлі курсів (якщо вони є) або особистого навчання майстерності. Ще варіант розповідати про себе – це через пост-знайомство . Його можна випускати кілька разів на рік, доповнюючи інформацію.

Біографія оформлена як книга з ілюстраціями – таке буде цікаво читати тим, хто зайшов у профіль уперше

Професійний пост

Тип: корисний.

Навіщо: підтвердити статус експерта.

Фотографія, як і будь-який вид професійної діяльності, легко піддається розбору. Фотограф може поділитися своїми методами та підходами до зйомки, як знімає та на що. Такі речі будуть цікаві не лише колегам, а й підписникам, які завдяки подібним постам вникнуть у суть професії.

Експертний контент ще корисний для створення активності та підвищення залученості. Якщо йдеться про якусь інструкцію чи схему, то можна зробити з неї пост-лайфхак – підписники з більшою ймовірністю зберігатимуть публікацію або ділитимуться з друзями.

Інструкція з розстановкою світла для фуд-зйомки буде корисною як для новачків, так і для профі

Ще один варіант експертного посту – зробити публікацію на тему, що хвилює. Це можуть бути тренди у зйомках, стереотипи про певну марку фотоапаратів або невеликі історії .

В есе важливо позначити тему, розкрити її в парі абзаців, а у фіналі підбити якийсь підсумок

Лайфстайл

Тип: розважальний.

Для розвитку особистого бренду.

Під формат «лайфстайл» підійде будь-який пост, який розповідає про життя фотографа або його певну частину. Це можуть бути підсумки , плани та цілі , образ дня та інші речі, з яких формується стиль життя.

Хороший привід написати лайфстайл-пост – підбити підсумки року чи місяця

Для регулярної рубрики підійде формат щоденника, де автор ділитиметься моментами зі свого життя або навіть факапами . Це, до речі, гарний варіант, щоб публікувати особисті фотографії з телефону та не використовувати кадри з професійних зйомок.

Формат щоденника, на відміну від есе, не має на увазі якоїсь теми. Його мета – поділитися наболілим із читачами

Пост клієнтам

Тип: рекламний.

Навіщо: формувати замовлення.

За наявності постійної аудиторії фотограф може розміщувати публікації для пошуку клієнтів. Наприклад, часто практикується такий варіант підробітку: фотограф летить в інше місто і розміщує публікацію, де пише “N числа буду у вас, хто хоче на зйомку – пишіть”.

Пост-нагадування для тих, хто хоче на зйомку

Інший варіант – це прорекламувати себе безпосередньо та розповісти, як ви знімаєте та чому послуги стільки коштують. Цю публікацію потім можна скидати у повідомлення потенційним замовникам.

Рекламний пост може відповісти на найпопулярніші запитання клієнтів у форматі FAQ

Приклад матриці контенту для соцмереж фотографа

Контент-план складений на тиждень, але він щільно насичений контентом: щодня публікується пост і кілька сторіс. Для реалізації докладного плану потрібно багато ресурсів і часу, тому якщо у вас немає можливості приділяти соцмережам по кілька годин на добу, то скоротите кількість постів до 2-3 на тиждень, а сторіс намагайтеся випускати ситуативно, зрідка розбавляючи корисним експертним контентом.

Про що пам’ятати при складанні та реалізації контент-плану:

  • Перш ніж вигадувати пост – визначтеся заздалегідь з його типом та метою. Це буде рекламний пост для лайків чи розважальний для коментарів? Створюємо публікацію, пам’ятаючи про цей момент.
  • Аналізуйте реакцію підписників на різні типи постів. Можна завалити аудиторію корисним контентом, але його виявиться так багато, що люди просто не встигнуть прочитати і побачити.
  • Рубрики необов’язково робити у вигляді хештегов – вони потрібні насамперед вам, щоб не заплутатися у контенті. Аудиторія ж рідко користується хештегами навіть для навігації: ціни, послуги, контакти та портфоліо з найкращими знімками краще розмістити у закріплених сторісах.

Поради на закінчення

Використовуйте лише якісні фотографії. Формуйте стрічку так, щоб у ній були лише найкращі з ваших робіт – особливо якщо використовуєте соцмережі як джерело клієнтів. Якщо ж хочеться ділитися особистими знімками, які не вийшли, використовуйте сторіс, а для постів залиште кадри ваших робіт.

Не переборщіть з портфоліо. У багатьох фотографів стрічка перетворюється на нескінченну низку робіт, за якою не видно особистість людини, яка знімає. Фотографів часто вибирають, виходячи з емоцій та особистих уподобань, тому у профілі обов’язково має бути хоча б кілька постів із вами.

Слідкуйте за конкурентами. Знайдіть три-чотири профілі в соцмережах, які близькі з вашою  за тематикою та аудиторією. Підпишіться та дивіться, як підписники реагують на їхні пости, що коментують, а що проходить непоміченим. Це допоможе у формуванні контенту для вашого профілю.

Плануйте вихід контенту. Регулярний постінг – це важливе. Коли профіль постійно поповнюється постами та сторіс, це дозволяє автору залишатися на увазі. Потенційні клієнти можуть побачити, що ви активно ведете соцмережі, та охоче на вас підпишуться.


Ідеї публікацій для соцмереж:

Ідеї для сторіс:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *