Контент-план для соцмереж турагентства

Контент-план для соцмереж турагентства

Турагентства бувають різними: хтось організовує екскурсії тривалістю 1-2 дні по місту або у прилеглі міста, а хтось – відпочинок завдовжки 2–3 тижні в інших країнах та ексклюзивні програми розваг. І тим, і іншим потрібен привабливий профіль у соцмережах, щоб отримувати клієнтів ще й звідти.

Що публікувати, якщо на думку спадають лише описи конкретних турів та екскурсій? Є й інші ефективні формати постів – щоб запровадити їх, можете замовити різноманітний контент-план. Я підготував готовий контент-план для турагентства з прикладами постів та рекомендаціями щодо просування профілю – читайте та впроваджуйте.

Специфіка ведення облікового запису турагентства

Щоб соцмережа приносила клієнтів, а не просто лайки та коментарі, важливо підлаштуватися під цільову аудиторію та показати їй, що ви добре виконуєте свою роботу. Для цього важливими є три складові: хороший візуал, відчуття комфорту та чіткі пропозиції.

Хороший візуал – не розпливчасте фото квитка чи стокове зображення валізи в аеропорту, а реальні знімки морського берега чи виду на балкон готелю. Показуйте місця, поїздки в які пропонуєте і коли люди будуть дивитися фотографії, вони вже будуть там подумки. І чим більше фотографій у кожному пості, тим сильніша аудиторія може захотіти потрапити саме туди, де зроблено знімки.

Додавайте фотографії в карусель, та показуйте відпочинок з різних ракурсів

Відчуття комфорту – те, на що чекають люди від відпочинку. Вони хочуть просто купити путівки і класно провести час, а не думати про самостійне оформлення страховки, оплату екскурсій, збирання безлічі документів. Намагайтеся розповідати у постах, що ви подбаєте про все це: клієнтам потрібні будуть лише паспорт, речі та гарний настрій.

Чіткі пропозиції – це ємна розповідь про тур, а не 3-4 абзаци інформації про Мальдіви чи Туреччину. Людям не подобається читати те, що їм нецікаво, а ще вони не хочуть писати в директ, щоб уточнити вартість туру, що сподобався. І якщо ви литимете воду або не вказуватимете важливі нюанси типу вартості, харчування та проживання, аудиторія піде до конкурентів.

Типи постів для облікового запису турагентства

Тури

Тип контенту: продавець.

Найпопулярніший і найлогічніший формат постів у контент-плані для туризму – опис конкретних пропозицій: куди можна поїхати і скільки це буде коштувати. Іноді такий контент займає всю стрічку і цього достатньо для отримання заявок із соцмереж. Просто розкажіть про конкретну екскурсію або тур детально – так, щоб у підписників майже не залишилося питань.

Приклад із розряду «не дуже»: незрозуміло, скільки коштує поїздка, де доведеться жити, чи годуватимуть

Якщо хочете запропонувати тур, обов’язково вкажіть це в першому ж абзаці тексту. Можливо, серед підписників знайдете того, хто готовий зірватися на відпочинок прямо зараз, або того, хто хоче заощадити і спеціально відстежує путівки, що горять.

Найголовніше в описі палаючого туру – вказати дати, термін поїздки та вартість. Також можна додати інформацію про те, яка зараз погода у місці призначення

Якщо пропозицій багато і ви самі не знаєте, що саме публікувати, робіть добірки. Об’єднайте тури за якоюсь ознакою та запропонуйте, наприклад, поїздки на вихідні або найдешевші путівки на море.

Найпростіше рішення – зробити розклад турів на найближчі дні
Головне – розповісти у добірці про напрями та вартість: зацікавлені напишуть чи зателефонують для уточнення подробиць

Відгуки

Тип контенту: продавець.

Демонстрація того, що про вас говорять задоволені клієнти, підштовхне аудиторію до замовлення – люди зрозуміють, що ви організуєте хороші подорожі. Тому не соромтеся викладати відгуки. Ідеально, якщо вони супроводжуватимуться фотографіями або сторісами від клієнтів «з місця подій».

Можна робити репости сторіс клієнтів до себе у профіль, підписуючи кожну
Або можна викласти фото, зроблені клієнтом і в пості розповісти про сам тур, готель чи місце

Частину відгуків обов’язково розмістіть у сторіс і збережіть їх у Актуальному. Так, всі відвідувачі профілю зможуть побачити, що клієнти говорять про вас. Частину можна викладати постами. Підійдуть будь-які формати – і скріншоти листування, і навіть цілі історії зі щасливим кінцем.

Відгуки у вигляді скріншотів можна публікувати так прямо в сторіз
А це – незвичайний приклад відгуку у вигляді історії

Цікаве про місце відпочинку

Тип контенту: інформаційний.

Це – особливий формат публікацій у контент-плані для турагентства, що підігріває інтерес користувачів до місця відпочинку. Розповідаєте про нього цікаві факти – і ті, хто поки що не обрав напрямок, можуть замовити тур саме туди. Розповідати можна все, що завгодно: наприклад, про об’єкти, розташовані в місті або неподалік готелю.

Можна просто розповісти про якусь пам’ятку, як у цьому пості , не закликаючи щось у вас купити

Найчастіше в подібному форматі розповідають про конкретний об’єкт або явище. Але можна публікувати і добірки – пропонувати список місць, які варто відвідати тим, хто їде до конкретного міста, або визначні пам’ятки, які об’єднані за якоюсь ознакою.

Приклад рекомендованих до відвідування місць: спочатку пояснюють, чому треба туди поїхати, а наприкінці ненав’язливо пропонують послуги
Так може виглядати незвичайна добірка конкретних місць: агентство розповідає , де знімали знаменитий фільм і рекомендує поїхати туди.

Корисні поради

Тип контенту: інформаційний.

Коли люди їдуть у незнайоме місце, вони несвідомо можуть переживати, як зробити все правильно. Або не переживати, а потім стикатися з проблемами: наприклад, абсолютно невідомими ним правилами поведінки в іншій країні та покаранням за їх порушення. Ви можете дати їм корисні поради – що взяти з собою, як краще одягатися, щоб не шокувати місцевих жителів, або як легше перенести переліт.

Попередьте про можливі проблеми заздалегідь, розкажіть, як зробити відпочинок комфортнішим. Це покаже, що ви дбаєте про аудиторію та дійсно хочете організувати класний відпочинок, а не продати тур та відхреститися. А ще подібний формат може підвищити залучення за рахунок коментарів, лайків та репостів.

Подивіться , як можна дати пораду про поїздки Кіпром

Можна давати просто поради про якісь ситуації, а можна подати їх у незвичайному форматі. Спробуйте зробити гумористичний вміст. Або заведіть регулярну рубрику відповідей на запитання – пишіть пости, дивлячись на коментарі підписників. Так ви регулярно отримуватимете ідеї для нового контенту, а аудиторія побачить, що ви чуєте її – це підвищить лояльність до турагентства.

Так може виглядати гумористичний формат корисних порад
Це приклад відповідей на запитання у форматі корисних порад

Демонстрація відпочинку

Тип контенту: інформаційний.

Покажіть місця чи відпочинок, які ви пропонуєте. Підписники, побачивши фотографії у стрічці, представлять себе вже там – на лежаку біля басейну чи бару з коктейлем у руці. Можна просто викладати фотографії у стрічці або відео в ріллс  або підводити до конкретного продукту: туру, який дозволить потрапити до цього місця. Тоді демонстрація відпочинку може виступати як контент, що продає.

Навіть подібний пост без опису вже може надихнути аудиторію відправитися туди і купити у вас тур
Спробуйте викласти не один знімок, а цілу добірку – люди можуть довше затриматися на такому пості, щоб догортати карусель до кінця

Використовуйте різні формати: робіть фотозвіти зі знімків, які надсилають клієнти. Це «живі» фото, які можуть залучити аудиторію. Або розкажіть про умови проживання в конкретному готелі та покажіть його, щоб підписники захотіли потрапити туди.

Додайте всі барвисті фото в карусель , щоб утримати увагу користувачів
Приклад того, як може виглядати розповідь про готель. Покажіть які розваги там є і що всередині

Інтерактив

Тип контенту: що залучає.

Спробуйте інтерактивний формат постів, коли ви пропонуєте підписникам якусь нескладну гру, а вони залишають коментарі під публікацією. Зробіть кілька ребусів, опублікуйте філворд або щось подібне. Участь у такій грі не займе в аудиторії багато часу, тому люди можуть залишити коментарі. Чим більше коментарів, тим вище залучення і тим більше органічні охоплення у наступних постів.

Подивіться , як виглядає філворд. Подібні пости коментують частіше за стандартні.

Інтерактив – це ще й питання підписникам. Запитайте в них, який курорт сподобався, що вони привезли з відпочинку або як вони ставляться до конкретного готелю. Це допоможе не тільки отримати коментарі з відповідями, але й зібрати зворотний зв’язок від аудиторії та використати отриману інформацію у маркетингу.

Приклад , як може виглядати пост із запитанням підписникам

Новини

Тип контенту: інформаційний.

Як представник галузі, ви точно стежите за тим, що може на неї вплинути. Повідомляйте про всі важливі новини підписникам, щоб якісь зміни не стали для них несподіванкою. Зараз актуально викладати інформацію про нові обмеження: розкажіть, куди тепер не можна літати взагалі, а де вимагатимуть тести чи довідки.

У цьому пості опублікували не одну новину, а кілька: можете зробити дайджест новин постійною рубрикою, якщо це буде корисно та цікаво аудиторії

Інформація про зміни може виступати і як суміжний формат. Начебто розповідаєте новину, а начебто даєте корисні поради, як тепер чинити. Люди зберігають і репостять вашу публікацію, а ви отримуєте більш високі охоплення.

Подивіться , як може виглядати новина, поєднана з корисними порадами

Вигода

Тип контенту: продавець.

Формат контенту для тих, хто готовий запропонувати клієнтам знижки чи акції. Просто розповідайте про них у соцмережах – це може мотивувати тих, хто хоче заощадити, звернутися саме до вас.

Один із найпростіших форматів – розповідаєте, в чому вигода , та отримуєте заявки

Приклад матриці контенту для профілю турагентства

У профілі туристичної компанії можна публікувати лише пропозиції турів – від цього він не постраждає. А можна зробити контент різноманітнішим – таким, щоб до облікового запису заходили не лише тоді, коли хочуть кудись поїхати, але й щоб почитати корисну інформацію. У цьому допоможе заздалегідь складений план публікацій.

Додаткові рекомендації

Запитуйте дозвіл на публікацію відгуків клієнтів. Тут це важливіше, ніж в інших нішах, тому що люди можуть повідомляти конфіденційну інформацію у листуванні чи показувати на фото себе, дітей, подружжя. Краще витратити зайві 5 хвилин і уточнити можливість використовувати сторіс або фото, ніж потім розбиратися з незадоволеним клієнтом.

Вказуйте контакти у кожному (або майже кожному) пості. Так ви точно не втратите зацікавлену аудиторію: людей, які вже зважилися полетіти на море цими вихідними і хочуть швидко оформити поїздку. Їм не доведеться переходити за посиланнями чи шукати, як з вами зв’язатися – просто у пості вони зможуть побачити номер та зателефонувати.

Будьте на зв’язку завжди чи максимально часто протягом дня. Це особливо важливо при продажі турів, що горять, коли потенційні клієнти хочуть вирішити всі питання прямо зараз. Мовчатимете півгодини – швидше за все, вони підуть до конкурентів.


Ідеї публікацій для соцмереж:

Ідеї для сторіс:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *