Налаштування cторіз у Телеграмі, функціонал, можливості

Налаштування cторіз у Телеграмі, функціонал, можливості

Тепер сторіз стали доступні прямо в Телеграмі, на що багато хто чекав. Давайте разом розберемо, що в цьому цікавого та на що варто звернути увагу. Який функціонал розробники Телеграм викотили для просування та продажу.

Як почати використовувати сторіз у Телеграм

Публікація сторіз доступна поки що тільки для користувачів, у яких є передплата Преміум в Телеграмі. Чи буде вона доступна для простих смертних користувачів Телеграма – поки що невідомо. Канали теж поки що не можуть робити сторіз. Але вже є заяви розробників, що сторіз стануть доступні усім бажаючим.

Перегляд сторіс доступний всім користувачам Телеграма без винятку. З’явилися вони над чатами: якщо відкривати з комп’ютера – то у лівій частині екрана, а якщо з мобільної версії – то у верхній.

Якщо сторізи не з’явилися для перегляду – потрібно оновити програму в App Store, Google Play або іншому магазині, де ви його завантажили. Якщо оновлення поки немає – чекаємо. Завантажувати сторіз поки що можна лише з мобільної версії.

Щоб зробити першу сторіз, потрібно клікнути на спеціальний значок. У власників iOS він знаходиться у верхній частині екрану, поряд з іншими сторісами. У власників Андроїд – у правому нижньому кутку, цей значок раніше відповідав за нове повідомлення. Також опцію можна відкрити кліком по кнопці поруч із іншими сторізами.

Ходять чутки, що у деяких власників Преміум редактор відкривається свайпом вправо, але у всіх опитаних мною користувачів так не спрацьовує. Особисто у мене свайп праворуч відкривається меню профілю – і все.

Фото Налаштування cторіс у Телеграмі

Під час створення сторінок відкриється вікно для вибору фото та відео, як в Інстаграмі. Можна знімати нові фото та робити відео, або завантажувати фото/відео з галереї. Знімати можна як на основну камеру, так і фронтальну.

Зверніть увагу – можна налаштувати свій профіль і вибрати, від кого хочеться отримувати повідомлення про нові сторізи:

  • від усіх контактів;
  • від 5 осіб, з якими спілкуєтеся найчастіше (до цього списку можна додати винятки).

Як опублікувати сторіз у Телеграмі

Коли медіа записані або завантажені, їх можна редагувати, додавати ефекти, наклейки та текст. Про це розповімо трохи нижче.

Весь процес публікації сторіз мало чим відрізняється від створення ріллс:

  • завантажуємо фото чи відео у редактор;
  • додаємо ефекти – можна малювати, клеїти стікери чи писати текст;
  • редагуємо саме фото чи відео – для цього є розмиття, корекція кольору, посилення червоного, зеленого чи синього;
  • милуємося на сторіс і клацаємо «далі»;
  • обираємо, хто бачитиме сторіз – всі контакти, обрані люди, близькі чи всі, крім обраних осіб;
  • визначаємося, скільки сторіз «житиме» в просторі Телеграма – воно може щезнути через 6, 12, 24, 48 годин або залишитися там назавжди;
  • публікуємо сторіс і чекаємо на реакції своїх контактів.

Тепер, коли весь процес ми коротко виклали, варто перейти до більш детального вивчення інструментів профілю.

Інструменти редактури

За допомогою вбудованого редактора можна прямо в Телеграмі налаштувати медіа, перш ніж публікувати їх. Розкажу трохи про кожен інструмент:

  • малюнок;
  • стікери та емодзі;
  • текст;
  • ретуш зображення.

Малюнок. Можна малювати пензлем або ручкою по всій області Історії, вибирати та змінювати кольори. Якщо щось пішло не так, завжди можна скасувати останні зміни. Ширина пензля теж налаштовується.

Стікери та емодзі. Доступні абсолютно всі емодзі та величезний набір стікерів, які можна кріпити у будь-яке місце кадру.

Текст. Тут також стандартні налаштування. Текст можна збільшувати/зменшувати за потребою, змінювати шрифт та колір. Текст у будь-який момент легко перенести до іншої точки зображення або відео.

фотографія1 Налаштування cторіс у Телеграмі

Ретуш зображення. Сюди входять загальне поліпшення кадру, експозиція, контраст, насиченість, теплота, затемнення, світло, тіні, віньєтка, зернистість, різкість, кольорові тіні, світло.

Тут можна налаштувати розмиття – радіальне чи лінійне. Можна вибрати область, збільшити або зменшити її, налаштувати силу розмиття.

фотографія2 Налаштування cторіс у Телеграмі

Останній варіант редактури зображення – налаштування кольору. Можна зробити частину знімка червонішою, зеленішою або синішою. Тут відкривається ціле море можливостей для дизайну зображення чи відео. Можна додати потрібні відтінки або зробити кадр соковитішим. А можна взагалі створити фантастичні відблиски Марса за допомогою цих налаштувань.

фотографія3 Налаштування cторіс у Телеграмі

Що примітно – редагувати історію можна і після публікації, будь-якої миті.

Можливості сторіз у Телеграмі

Сторіс вже зараз виглядають як повноцінний доопрацьований інструмент, але цілком можливо додадуть ще якісь функції. Особисто мені дуже сподобалися можливість вибирати одержувачів та встановлення заборони на скачування та копіювання моїх сторіс. Важливі здібності. Розгляньмо все, що можна робити з Історіями.

Чернетки
Все, що ви робите в сторіз, але не публікуєте і не видаляєте – зберігається в чернетках. Звідти можна швидко витягнути картинку чи відео та закінчити з редактурою, а потім і опублікувати.

Мої Історії та архів
Кожна Історія, яка є актуальною на даний момент, буде відображатися в розділі «Мої Історії».

У розділі «Архів» зберігатимуться ті Історії, які користувач лайкнув, та ті, які він приховав для себе. Тобто за бажання можна подивитися ті сторіси, які були приховані і не показувалися в загальному списку.

Всі опубліковані Історії будуть не лише показуватись над чатами та привертати увагу. Вони зберігатимуться у профілі людини на той термін, який він вибере. Якщо вибрати варіант “назавжди”, сторіз залишиться у профілі і завжди буде доступна до перегляду, поки власник сам її не видалить або не приховає.

фотографія4 Налаштування cторіс у Телеграмі

Приватність
Вище ми згадували про вибір одержувачів Історії. Для кожної публікації автор може вибрати, хто побачить цю конкретну сторінку:

  • всі – сторіз буде показано всім контактам без винятку;
  • мої контакти – можна вибрати окремих осіб, яким сторіс не буде показано, інші контакти її побачать;
  • близькі друзі – можна зібрати близьких людей до списку, якому ви хочете показувати свої сторізи (список зберігається і завжди доступний);
  • вибрані контакти – можна вибрати конкретне коло людей, які зможуть подивитися вашу сторіз, більше нікому вона не буде показана.

Навіть після публікації можна змінити налаштування – і тоді сторіз зникне у тих, хто не повинен її бачити.

фотографія5 Налаштування cторіс у Телеграмі

Телеграм має хитру функцію « Дозволити знімки екрана ». Якщо її вимкнути, аудиторія бачитиме сторіс, але не зможе її скачати, відправити комусь або зробити знімок екрану. З такими можливостями можна почуватися в безпеці. Це дуже важлива функція.

Ще одна функція для сторіз – « Залишити в моєму профілі “.  Якщо її активувати, вибраний список людей зможе переглядати історію у вашому профілі, коли термін її активності закінчиться і вона зникне для інших контактів.

Реакції
Кожен користувач, який побачить історію, може ставити на неї реакції. Поки що тут все стандартно. Що можна робити:

  • писати текст;
  • відправляти стікери та емодзі;
  • реагувати за допомогою GIF;
  • прикріплювати фото та відео.

Усі реакції будуть йти у особисті повідомлення автору, у громадському просторі де вони виникають. Навіть після того, як сторіз перестане існувати, реакція залишиться в чаті.

Такий варіант реакцій має і мінус – якщо їх приходить багато, вони всі накопичуються у величезну кількість непрочитаних повідомлень з окремих смайликів і GIF.

Статистика
Для кожної сторіз тепер є статистика. Можна перевірити, хто подивився  історію. Це важливо насамперед для бізнесу та публічних особистостей, адже можна дізнатися, скільки людей переглянули Історію та зрозуміти, наскільки аудиторія взагалі зацікавлена ​​у цьому форматі. Для звичайних користувачів це також цікаво.

фотографія6 Налаштування cторіс у Телеграмі

Приховування Історій
Якщо хтось публікує Історії, а ви не хочете знати про їх вихід – можна вимкнути сповіщення.

Якщо взагалі не хочете, щоб вони з’являлися у списку Історій, їх можна приховати. Для цього потрібно клацнути правою кнопкою або тапнути по сторіс і вибрати варіант «приховати Історії». Готово. Тепер ці сторіз не з’являтимуться на екрані і вирушатимуть одразу до архіву – того самого, де дивні чати та старі діалоги.

З комп’ютера Історію можна лише надіслати або поскаржитися на неї. Приховати або видалити повідомлення поки не вдасться.

фотографія7 Налаштування cторіс у Телеграмі

Надсилання посилання та збереження
Усі сторіси, які не містять заборону, можуть скопіювати адресу та надіслати. Це працює як для своїх сторіз, так і для чужих.

Також працює збереження. Якщо не увімкнено заборону, можна зберегти на свій пристрій будь-яку історію, яку ви переглянули.

Згадування інших користувачів та каналів
Це можна зробити лише в описі (підпису) до Історії. Не можна додати додатковий текст. Зате можна додати клікабельне посилання на канал або конкретну посаду прямо в сторіз.

Кому і навіщо варто використати Історії

Нашуміле оновлення корисне не тільки для того, щоб публікувати сніданки та котиків. Це досить цікавий інструмент, який можна використовувати для просування та розвитку всередині телеграму. Зараз Історії доступні лише акаунтам із преміум-доступом, але, швидше за все, згодом функція стане доступною і каналам.

Сторіз у Телеграмі можуть вирішувати одразу кілька завдань бізнесу:

  • Рекламувати продукти. В Історіях можна прямо або нативно рекламувати товари, розповідати про акції та знижки в магазині. Це пришвидшує доставку новин користувачам.
  • Транслювати важливі думки. Громадські особи та медіа можуть розкриватися та доносити до аудиторії значущі для них цінності. Якщо вони збігатимуться з баченням підписника, це допоможе встановити тісніший зв’язок, збільшити продажі та лояльність аудиторії.
  • Залучати аудиторію. За допомогою Історій можна збільшити взаємодію з вмістом облікового запису. Можна впровадити в історії опитування та вікторини, які залучають та утримують увагу аудиторії.

Нині все це можуть робити публічні особи чи представники брендів. Але згодом, можливо, ми побачимо аналогічні сториси від каналів компаній.

Ми вивчили всі можливості нової функції телеграми. Тепер можна ділитися актуальним в Історіях та розповідати одразу всім про важливе. Або не всім – все залежить від вашого бажання та налаштувань. Користуйтеся новою функцією та діліться чи подобається вам цей функціонал і чого у ньому не вистачає.

Залишилися запитання? Чекаю на ваші коментарі.



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Телеграм чи інших месенджерів

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Телеграм та інших месенджерів або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *