Як написати ефективний текст, що продає

Як написати ефективний текст, що продає

Текст, що продає, в соцмережах – це реклама, що підштовхує користувача до цільової дії: купити товар, замовити послугу, залишити заявку і т.д. За допомогою текстів, що продають, можна збільшити базу клієнтів, продажу, лояльність і прокачати популярність бренду.

В статті розповім про такі питання:

  • Як підготуватися до написання тексту, що продає
  • Що врахувати при побудові тексту, що продає
  • Моделі текстів, що продають

Як підготуватися до написання тексту, що продає

До багатьох рекламних текстів входять банальні та розпливчасті формулювання, наприклад: «висока якість продукту», «розроблено професіоналами», «вигідна ціна». На такі фрази у людей виробилася «сліпота» ― вони не звертають на них увагу, бо стали заїждженими, не несуть у собі конкретики та користі, а отже й не дадуть продажів. Щоб текст працював, до його написання потрібно підготуватися – вивчити аудиторію та її потреби. Це дозволить позбавитися непотрібних формулювань і тексту заради тексту.

  • Сформулюйте мету

Визначтеся, навіщо ви пишете текст і яку дію від користувача хочете отримати за підсумком. Мета допоможе сформувати структуру та задати вектор напряму тексту.

  • Визначтеся з цільовою аудиторією

Опишіть портрет клієнта, на якого ваш текст розрахований. Це має бути не абстрактний образ від 18 до 50 років, а максимально детальний портрет.

Для початку визначте сегмент аудиторії, хто має потребу у вашому товарі. Наприклад: сковорідка з антипригарним покриттям потрібна людям із проблемами ШКТ; тим, хто сидить на здоровому харчуванні та тим, хто худне. Далі на кожен сегмент нарощуйте додаткові характеристики: стать, вік, географія, освіта та рівень доходу, інтереси та переконання, болі та страхи.

Визначивши кожен сегмент, ви точно знатимете його проблеми, болі та страхи, зможете закрити їх вашим продуктом і тим самим мотивувати на покупку.

  • Проаналізуйте конкурентів

Подивіться, що пропонують конкуренти, їхні сильні та слабкі сторони. В ідеалі випишіть їх УТП, переваги та недоліки. Про те, які тексти вони використовують, можна дізнатися з поточних рекламних кампаній . На основі їхніх недоліків вибудовуйте у себе додаткові цінності. Також постарайтеся усунутись від них, щоб клієнт вас не переплутав.

Що врахувати при побудові тексту, що продає

Щоб рекламний текст не тільки читався, а й працював на вашу мету (продаж, збільшення бази лідів), важливо врахувати кілька правил при його написанні.

1. Позначте проблему та її вирішення
Замість опису переваг та характеристик продукту описуйте проблему клієнта та її вирішення. Намагайтеся використовувати мову аудиторії, це викликає довіру та робить текст більш переконливим.

2. Наведіть докази та гарантії
Щоб переконати користувача, що ваш продукт заслуговує на увагу, необхідно оперувати фактами. Це можуть бути сертифікати та дослідження, відгуки клієнтів або згадки у ЗМІ. Також користувачі дослухаються до рекомендацій експертів.

3. Розкажіть про вигоду клієнта
Не треба перераховувати характеристики товару, потрібно перетворювати їх у користь споживача.

4. Додайте обмеження та створіть відчуття втраченої вигоди
Почуття дефіциту та терміновості – сильні мотиватори, які можуть підштовхнути користувача до покупки, навіть якщо продукт зараз йому не потрібен.

5. Закрийте заперечення
Кожен потенційний клієнт може сумніватися у покупці, особливо якщо вона дорога. Чи потрібна вона мені? Чи можу я довіряти цій компанії? Чи довго буде товар? Чи якісно виконають послугу? Щоб зняти ці питання, у тексті, що продає, потрібно дати відповіді на найгостріші з них.

Приклад:
Беруші невідчутні для вуха, не викликають дискомфорт стороннього тіла та не випадають у процесі використання. У комплекті йде 2 пари та коробочка для зручного зберігання. Беруші можна мити після кожного використання, це не вплине на властивості товару та його довговічність.

Збирати заперечення можна з будь-яких джерел ― у коментарях та повідомленнях у соцмережах, у колл-центру та ваших продавців.

6. Закличте до дії
Після прочитання користувача потрібно підвести до дії. Заклик (CTA) краще будувати із двох частин: Дієслово + Фраза, яка відображає суть речення. Наприклад: “Замовити клінінг вікон”, “Завантажити інструкцію з налаштування реклами”, “Купити годинник Apple Watch зі знижкою 20%”.

Навіть якщо текст не спонукає користувача купити/замовити продукт одразу, він запам’ятає назву вашої компанії та може стати клієнтом у майбутньому.

Моделі текстів, що продають

Визначившись із метою, аудиторією та його потребами, можна переходити до формул текстів, що продають. Це свого роду структура побудови посту, яка дозволяє грамотно подати інформацію, щоб отримати максимальний ефект.

AIDA

Найпопулярніша і найвідоміша формула, за якою зручно вибудовувати емоційний зв’язок із читачем.

A — привертаємо увагу користувача за допомогою чіпляючого заголовка , гучної обіцянки або виклику.
I – продовжуємо утримувати інтерес, робимо акцент на перевагах, вигодах та характеристиці товару чи послуги.
D – переконуємо клієнта, що купивши ваш продукт, він зможе досягти чогось (наводимо докази), вирішуємо його проблему.
A – підштовхуємо до потрібної дії: надіслати заявку, купити, зареєструватися або зателефонувати

ODC

Найпростіша формула, що складається із трьох елементів. При застосуванні цієї моделі пост, що продає, буде чітким і коротким.

O — запропонуйте те, від чого потенційному клієнту важко відмовитись.
D – вкажіть часові рамки або створіть штучний дефіцит товару.
C – направте до дії.

ACCA

Якщо формула AIDA продає через емоції, ACCA заточена на розум і логіку. Вона допомагає раціональніше приймати рішення.

A — чіпляємо увагу читачів та викликаємо інтерес за допомогою яскравого заголовка та першого абзацу.
C – описуємо важливість проблеми аудиторії. Оперуємо не емоціями, а раціональністю.
C — переконуємо, що ви можете вирішити проблему аудиторії. Підкріплюємо правильність вибору відгуками чи підсумковими результатами.
A ― закликаємо до дії: надішліть заявку, купити і т.д.

PPHS (PMHS)

Знаходимо больову точку клієнта і тиснемо на неї сильніше. Після ― пропонуємо варіанти її вирішення. Модель жорстка, але працююча.

P – знайдіть те, що зараз турбує клієнта: натисніть на хворе, опишіть страхи, покажіть ризики, залякайте термінами.
( М) P – Розкажіть, що може бути ще гірше. Погіршіть картинку майбутнього.
H — запевніть користувача, що його проблеми можна вирішити і ви знаєте, як йому допомогти.
S – Покажіть можливі варіанти рішення.

PPPP

Формула виручає коли натхнення та креатив на нулі, а створити працюючий текст необхідно.

P – словесним зображенням затягуємо користувача у текст. Розповідаємо щось цікаве, що можна візуалізувати.
P — запевняємо клієнта, що його бажання здійсниться за допомогою продукту.
P – факти, які розвіють усі сумніви. Розповідаємо, що обіцяне здійснимо, нативно підводимо до того, що йому це необхідно і має попит у інших.
P — закликаємо до дії, вказуючи ціну, бонуси та обмеження, щоб переконати прийняти рішення та виконати дію

QUEST

Тексти за цією моделлю відрізняються уявною ненав’язливістю та доброзичливим спілкуванням з читачем.

Q – вкажіть, що ваш продукт орієнтований не на всіх, а тільки на конкретну аудиторію.
U — покажіть, що вам знайомі проблеми клієнта, і ви чудово його розумієте.
Е – ненав’язливо ознайомте з перевагами продукту.
S — переконайте, що ваш продукт відповідає його вимогам.
T — закликайте до дії та поясніть, чому це необхідно зробити якнайшвидше.

Висновки

Складання текстів, що продають ― складне завдання, щоб набити руку, потрібна постійна практика та моніторинг реклами успішних компаній. Якщо вам потрібно запустити рекламу, спробуйте скласти кілька текстів для оголошень за різними моделями. Експериментальним шляхом ви зможете вивести ідеальну структуру та отримати помітні результати.



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *