Як написати перший пост у Телеграмі

Як написати перший пост у Телеграмі

Кількість користувачів і каналів в Телеграм росте у геометричній прогрерії. А значить і ваша аудиторія, напевно, є в Телеграмі. Якщо ви ще не там, але хочете використовувати найактуальніші можливості просування, настав час заводити канал і писати пост-вітання в Телеграмі. У цій статті поради-підказки, як це можна зробити, що і як написати в публікації, яку зазвичай закріплюють у каналі або чаті.

Я бачу щонайменше 10 підходів до того, як зробити першу публікацію у Телеграмі. Для зручності поділив їх на ті, що підходять у тому числі новачкам і ті, які можуть використовувати лише розкручені на інших майданчиках блогери. Точніше, використовувати їх можуть усі, але віддача буде тільки у «топів».

Окремо виніс варіант, який часто використовують держструктури та різні інститути з університетами. Раптом ви працюєте SMM-щиком саме там і думаєте, з чого почати активувати Телеграму?

Варіанти, які можуть використати новачки

Класичний пост-знайомство

Структура проста ─ «я Олександр Шевченко, живу в Києві, займаюся психологією, ось тим живу, ось тим дихаю. Будемо знайомі. Підписуйтесь на мій канал і буде вам цікаво».

В ідеалі вітальний перший пост у Телеграмі має давати відповіді на 5 запитань:

  • Хто ви?
  • Чим займаєтеся?
  • Яку користь матимуть підписники від спілкування з вами?
  • Для кого ви завели канал?
  • Чому варто підписатися саме на вас?

Цілком працюючий варіант. Такі пости максимально усувають відстань між автором каналу або чату в Телеграмі та аудиторією і схильні до спілкування. Хороший вибір для тих, хто просуває особистий бренд – допомагає знайти тих, хто мислить схожими категоріями і сповідує схожі цінності.

Така публікація цілком може бути об’ємною, формат це передбачає. Максимальний обсяг публікації у месенджері – 4096 знаків. Це ціла стаття. Щоправда, якщо в пості буде картинка чи відео, що бажано, то для тексту залишиться 1024 символи, що теж чимало.

Ніхто і ніщо не забороняє зробити альтернативний варіант класичного поста-знайомства у Телеграмі – неформальний, іронічний. Такий підхід можна використовувати, якщо ваше tone of voice передбачає неформальне спілкування, особливо якщо ви працюєте в діджиталі.

Пост-навігація

Варіант вітального посту, який розповідає про навігацію каналом. У такому разі варто вказати рубрики та хештеги, які автор має намір використати.

Вітальний пост розповідає про те, що відбуватиметься на каналі

Пост-навігація зобов’язує – доведеться швидко випустити хоча б по одній публікації на кожен хештег, щоб нові підписники не потрапляли на нульову видачу по хештегу. Інакше вони можуть розчаруватися та піти. Фактично, це варіант для автора, у якого вже підготовлена ​​пачка публікацій.

Вітальний пост-розповідь про канал у Телеграмі

Теж цілком традиційний та раціональний підхід – розповісти про те, для кого цей канал, що тут відбуватиметься, чому і кому це може бути цікаво. Допомагає знайти цільову аудиторію, відсікти нецільових відвідувачів, баласт чи навіть можливих хейтерів. Такі пости часто можна побачити на каналах, які ведуть від імені компанії, а не конкретної людини. Але й окремим експертам та фахівцям такий пост може бути корисним.

Необов’язково, щоб розповідь була патетичною в стилі «Я розповім вам, як жити правильно, і покажу, що все добре краще за все погане».

Цілком можна зробити тематичний сторітлінг. Тут зрозуміло, що канал буде про продаж та маркетинг.
А тут – що на каналі будуть новини

Пост-інтрига

Як правило, це пост-продовження публікації в іншій соцмережі, обліковий запис якої вже ведеться. Логіка посту – дати першу частину якоїсь історії, випадку, дослідження у соцмережі, де зібрано аудиторію, а другу частину запросити прочитати у Телеграмі. Робочий варіант, щоб набрати лояльних підписників і з вітерцем стартувати на новому майданчику.

Пост-хайп

Варіант, який допоможе швидко набрати підписників у Телеграмі. Позиція з актуального питання, свій погляд на подію, що обговорюється, можливо, навіть радикальний.

Щоб пост працював, важливо попросити друзів, колег у Телеграмі чи дружні розкручені канали зробити репост – і так одразу отримати охоплення. Ще один варіант – дати посилання на пост у своїх соцмережах, де вже є аудиторія. Якщо коментарі включені і ви активно спілкуєтеся з підписниками, пост-хайп може принести відчутну користь. Є ймовірність, що починати в Телеграмі ви будете вже одразу з якоюсь аудиторією, а не з чистого аркуша.

Як зробити перший пост у телеграмі на хайпі – приклад

Пост-користування

Хороший варіант для швидкого старту – одразу дати тим, хто зайшов на канал, щось корисне. Якийсь крутий лайфхак, посилання на цікавий сервіс чи на корисний виступ, а можливо…

…просто нормальну таку добірку статей. Непоганий зразок поста-вітання у Телеграмі!
І ще один варіант корисного посту-вітання з відпрацюванням актуалочки

Люди люблять користь на будь-якому майданчику, Телеграм – не виняток.

Для розкручених блогерів

Пост-опитування

Це альтер-его поста-вітання у Телеграмі, де розповідається про тематику каналу. Якщо ви людина відома і приводите в Телеграм аудиторію з інших майданчиків, можна використати і таку публікацію. Запитайте ваших підписників, що вони хочуть бачити на каналі, які теми для них цікаві, які формати бажані. Це придатна тема, якщо ви хочете, щоб контент у Телеграмі відрізнявся від контенту на інших майданчиках.

Можна зробити класичне опитування з вибором варіантів, функціонал такий є, а можна запропонувати писати свої побажання у коментарях. Друге дасть більше залучення аудиторії. Відправивши таку публікацію до закрепу, періодично дивіться, що нового з’являється у коментарях. Іноді побажання підписників можуть допомогти вам знайти тему для контенту.

А ось опитування з переходом до Google Docs, швидше за все, дасть найгірші результати

Пост «одразу до справи»

Ще варіант вітального посту у Телеграмі для блогерів, розкручених на інших майданчиках.

…досить цікаве оголошення. А чому б і ні?

Вам теж нічого не заважає розпочати з прикладу зі сфери вашого бізнесу.

Пост від знаменитості

Це теж варіант поста-знайомства, але від людини, аудиторія якої її добре знає і готова йти за ним хоч у Телеграм, хоч у ТікТок. Та хоч на OLX, якщо раптом йому прийде така фантазія. Такі пости зазвичай дуже лаконічні. Як у прикладі нижче.

Все коротко і ясно

Для інформаційних каналів

Інформаційний пост

Звичайна інформація, без вишукувань, картинок, спроб залучити ─ здається, не найкращий варіант першого посту у Телеграмі. Але для державних структур, навчальних закладів та інших видів інформаційних каналів такий простий підхід буде виправданий. Ніхто не чекає в цьому випадку іскрометного креативу, він і не потрібний, головне, щоб уся інформація з’являлася вчасно. Та й активно залучати народ необов’язково, користувачі зацікавлені в тому, щоб цю інформацію отримати. Така практика існує, отже, є сенс розповісти про неї.

Приклад невигадливого першого посту в телеграм-каналі однієї з груп вишу

Як посилити перший пост у Телеграмі

  • Використовуйте форматування, яке є в цьому месенджері. Тут можна зробити жирний шрифт, курсив, закреслений текст, підкреслений текст.
  • Не використовуйте спойлер. Якщо ви не зірка з мільйонною аудиторією, яка випадково ще не засвітилася у Телеграмі, не ховайте текст за плашкою, хоча функціонал це дозволяє. Пам’ятайте, що будь-який зайвий клік – це мінус кілька відсотків можливих підписників. На старті просування таке вам точно не потрібне.
  • Перевірте текст першого посту в Телеграмі на помилки. Наприклад, за допомогою чат-бота Orfobot , який перевіряє і граматику, і частково стилістику з використанням сервісу «Главред».
  • Продумайте візуал. Зробіть гарне особисте фото з тематичним фоном – воно розміщуватиметься над текстом та привертатиме увагу.
  • Використовуйте емодзі. Формат соцмереж це не просто дозволяє, але навіть вітає. Так текст вітального посту в Телеграм-каналі виглядатиме менш формальним, більш живим та емоційним, а отже, що залучає до спілкування.
  • Створіть заголовок , що чіпляє. Питання чи інтрига будуть оптимальними, але можна і просто позначити тему. Ігнорувати заголовки можна, як ви бачили в прикладах, але розумно це тільки для “зірок”, які вже мають велику і віддану аудиторію. До речі, саме заголовок посту побачать ті, хто отримає від вас пуш-повідомлення. Для самого першого посту це не дуже актуально, проте звикати працювати із заголовками краще одразу.
  • Підключіть коментарі. Це максимально наблизить спілкування в месенджері до багатьох форматів соцмереж, а вам допоможе збирати зворотний зв’язок на свій контент.
  • Не забувайте про закріп! Інакше новачкам каналу буде складно знайти інформацію про вас і ваш канал.

Рекомендуємо до перегляду:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Телеграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Телеграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *