Як побудувати власний бренд в інтернеті

Як побудувати власний бренд в інтернеті

Давайте в цій статті розберемося з основними питаннями:

  • Що таке власний бренд
  • Навіщо він потрібен
  • Кому він потрібен

Поговоримо про техніку будівництва особистого бренду:

  1. 6 етапів, з яких все починається.
  2. Поради, як будувати особистий бренд результативно.
  3. Підіб’ємо підсумки.

Особистий бренд – це публічний образ фахівця, який він транслює аудиторії і який міцно асоціюється з ним у свідомості оточуючих. Фахівець може бути і політиком, і лікарем, і кондитером, і психологом, і геймером, будь ким, але спеціалістом в окремій спеціалізованій категорії.

Дуже коротко і для себе я формулюю це так:

Особистий бренд – це сума експертності, досвіду, іміджу та ідей конкретної людини.

Ми все частіше переконуємося, що перетворення власної персони на бренд — не просто популярне, а й вкрай вигідне заняття. Зірками стають люди, які не мають надприродних талантів, але вміють правильно піднести себе світу за допомогою інтернету та грамотної стратегії. Досягнуті результати часом просто шокують мільйони послідовників, участь у рекламних зйомках, успішне життя; загалом, усе, про що більшість людей, які не заморочилися побудовою особистого бренду, може лише мріяти.

Навіщо потрібна побудова особистого бренду в соціальних мережах

Чому особистий бренд? Добре політикам та зіркам естради, у них особистий бренд вибудовується самим життям — хоча, звісно, ​​маркетологи намагаються взяти цей процес під контроль. Всім іншим, щоб стати людиною-брендом, доведеться постаратися визначити стратегію розвитку особистого бренду і планомірно втілювати її в життя. Але сенс у цьому є.

По-перше, щоб більше заробляти у своїй сфері. Особистий бренд допоможе залучити нових клієнтів, утримати та нагадати про себе існуючим. А більше клієнтів — вищий прибуток.

По-друге, щоб донести до оточуючих якусь ідею. Приклад такої людини-бренду — лікар Комаровський , до якого неоднозначно ставляться самі лікарі, зате дуже шанують молоді мами та новоспечені бабусі.

В одному тільки Фейсбук у нього більше 1 мільйона підписників — переконливо!

По-третє, щоб дати поштовх розвитку бізнесу . Часто стартувати за допомогою особистого бренду простіше, ніж за допомогою будь-якої іншої стратегії.

По-четверте, щоб не шукати роботу. Людину з вдало побудованим власним брендом роботодавці самі знайдуть у тих самих соцмережах; можна навіть не мати резюме і особливо не займатися своїм портфоліо.

По-п’яте, щоб закрити заперечення потенційних клієнтів. Людині, яку на увазі, довіряють більше — так влаштована психологія — а якщо у своєму контенті відповідає на важливі для аудиторії питання, то й питання «а чому він?» виникає дедалі рідше.

По-шосте, щоб знаходити партнерів для своїх нових проектів. У проект людини-бренду вписатися охочих буде набагато більше, ніж у такі самі за значимістю проекти нікому не відомих Василя, Марії чи Петра. А значить і реалізувати свої ідеї людині, яка побудувала власний бренд, буде значно простіше.

Чому в соцмережах? Тому що це майданчики з мільйонною аудиторією та мінімальною відстанню між експертом-будівельником особистого бренду та людьми, яким потрібні його послуги. Саме в соцмережах люди спілкуються без посередників, тут можна побачити та оцінити, як експерт реагує на питання, як працює з хейтерами, як у принципі знаходить спільну мову зі своїми підписниками.

За традицією, що склалася, самим-самим майданчиком для побудови особистого бренду вважається Інстаграм, ймовірно через те, що в цій мережі немає поділу на френдів і підписників, а кількість підписників не обмежена ніякими лімітами.

Підприємці, маркетологи та інші – кому потрібен особистий бренд

Загальний принцип такий: що вища конкуренція в ніші — то важливіше побудова особистого бренду. Про політиків та інших медійних особистостей все ясно та зрозуміло. А ось кому ще особливо важливий особистий бренд:

Підприємцям. Марк Цукерберг – це Фейсбук, Ілон Маск – це Tesla. Коли особистий бренд асоціюється з бізнесом, це плюс і для бренду, і для бізнесу.

Маркетологам. Маркетолог без особистого бренду це як швець без чобіт; забезпечити великих і цікавих клієнтів без особистого бренду непросто.

Експертам і практикам, що допомагають:  коучам, психологам, репетиторам, тренерам. Конкуренція в цих сферах зашкалює, а рівень довіри десь середній, а десь і нижчий за середній…

…спасибі інфоциганам, що міцно засів у нішах коучингу та психології

Фрілансерам з будь-якої сфери. Як «за допомогою доброго слова і пістолета можна досягти більше, ніж за допомогою просто доброго слова» (афоризм приписують Аль Капоне), так і за допомогою портфоліо, досвіду та особистого бренду можна отримати більше, ніж маючи тільки портфоліо та досвід.

Побудова власного бренду: 6 етапів, з яких все починається

1 етап. Базові питання

Щоб розробити стратегію побудови особистого бренду в соціальних мережах, потрібно для себе чітко сформулювати цілі, відповівши на кілька базових питань:

  • Що я можу дати людям, у якій галузі я профі?
  • Навіщо мені особистий бренд, чого я хочу досягти за його допомогою?
  • Який образ мають представляти люди, якщо згадується моє ім’я?
  • Чим я відрізняюся (або маю відрізнятися) від конкурентів?

Це — визначальний перший етап побудови особистого бренду, решта — деталі та техніки.

2 етап. SWOT-аналіз

Вам знадобиться скласти список своїх сильних сторін, особливостей, специфіки, щоб на цьому акцентувати увагу. Також SWOT-аналіз передбачає, що ви випишете і свої слабкі сторони, щоб відвести їх у тінь і, можливо, попрацювати над тим, щоб позбутися власних слабкостей.

3 етап. Визначення цільової аудиторії/нішування

Якщо ви вирішили будувати власний бренд, значить, вже розумієте, кому і чим ви можете бути корисними (див. 1 етап). Настав час описати портрет вашої аудиторії — адже жодна людина не може подобатися всім, бути переконливою і значущою для всіх. Тому вам потрібно щось конкретніше, ніж «всі жінки, які мають труднощі у спілкуванні». Можливо, це «жінки 25-35 років, які перебувають на межі розлучення/у розлученні», або «жінки 45+, яким складно будувати відносини з дітьми, що виросли», або «кар’єристки 35-40 років, які відчуваю складнощі у спілкуванні з керівництвом , підозрюють, що їх недооцінюють». Від точності портрета цільової аудиторії багато в чому залежить, як легко піде у вас будівництво особистого бренду в соціальних мережах.

4 етап. Унікальна торгова пропозиція (УТП)

На цьому етапі важливо сформулювати ту основну думку, яку ви переважно і транслюватимете, займаючись побудовою особистого бренду. Наприклад, у доктора Комаровського це — природні, доступні кожному методи загартовування та підтримки здоров’я без ліків. Для фотографа УТП може бути робота тільки з чорно-білими фото, для коуча – робота тільки з жіночою аудиторією, для SMM-щика – просування від А до Я, але тільки в Інстаграмі, і так далі.

Ось приклад позиціонування людини-бренду – сімейний психолог

5 етап. Tone of voice

До початку активної побудови власного бренду важливо вибрати власний tone of voice. Визначте, спілкуєтеся ви з аудиторією на «ти» чи на «ви», використовуєте сленг та зменшувально-пестливі суфікси або академічні та стримані. Немає неправильних рішень, головне, щоб ви витримували обраний тон і не збивали з пантелику власних друзів і підписників експериментами.

6 етап. Оформлення акаунтів у соцмережах

Для побудови особистого бренду важливо оформити акаунти в соцмережах так, щоб будь-яка людина, яка випадково потрапила на вашу сторінку, за 30 секунд зрозуміла, хто ви, про що ви, чому ви круті і чим можете бути корисними. Добре, якщо всі ваші соцмережі оформлені в єдиному стилі, наприклад, ви створюєте образ в Інстаграмі, а потім масштабуєте його на інші соцмережі, де є присутніми.

Дуже бажано користуватися ще й «правилом 3 постів» — це означає, що будь-які ваші 3 останні пости повинні давати новій людині уявлення про вашу сферу діяльності та компетенції.

Ну, а далі — у справу вступають контент-плани, і розпочинається постійна робота з побудови особистого бренду. Це як ремонт — розпочати треба, закінчити неможливо. Але якщо ремонт можна як мінімум зупинити, то з особистим брендом такого не вийде, це з вами назавжди.

Загальні поради щодо ефективної побудови особистого бренду

Використовуйте додаткові майданчики. Це можуть бути відеоблог у YouTube, інтерв’ю та коментарі на вашу тему на зовнішніх майданчиках.

Не пропадайте з радарів. Хочете бути людиною-брендом – проводьте прямі ефіри, випускайте регулярні пости, в Інстаграм обов’язково використовуйте сторіс. Якщо у вас вимушена перерва, наприклад через хворобу — попереджайте про це. Якщо ви підете з інформаційного поля надовго, то побудова особистого бренду доведеться починати практично з нуля. Вас забудуть і замінять – нічого особистого, таке життя.

Будьте корисними. Збагнути котиків — мила справа, сама дуже люблю і часто грішу цим. Але при серйозному ставленні до побудови особистого бренду важливо давати підписникам корисний контент на вашу тему — такий, який покаже, наскільки великий великий ваш досвід, які серйозні завдання ви можете вирішити і як елегантно це бажаєте.

Ідіть в офлайн. Соцмережі – це чудово саме по собі, але особистий бренд передбачає участь у профільних або близько-тематичних конференціях та інших активностях в офлайні. Якщо у вас вдасться виступити як спікер – відмінно, якщо ні, то станьте щонайменше активним учасником. Висловлюйте свою експертну думку, зміцнюйте свій професійний імідж.

Пишіть не лише пости. Пишіть книги і видавайте їх, якщо маєте хист і можливості.

Підсумки

Побудова особистого бренду – тренд останніх років, який збережеться ще довго. Дивіться на стратегію побудови особистого бренду в соцмережах не як на втомливу роботу, а як на цікавий проект, де товар ви самі, ваша особистість. Чим активнішим, жвавішим, природнішим ви будете — тим більшу професійну затребуваність собі забезпечите, тим краще складатиметься ваша кар’єра. А це і є те, заради чого всі особисті бренди і починаються. Тож уперед, до нових вершин, підписників та доходів — головне зважитися та розпочати.



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *