Як визначити накрутку підписників у Телеграм каналі

Як визначити накрутку підписників у Телеграм каналі

В даній статті я розповім як накручують підписників у Телеграмі та як не злити рекламний бюджет на ботів.

Види накруток у Телеграмі

Перед тим як розміщувати рекламу в телеграм-каналі, обов’язково потрібно перевірити, чи була накрутка підписників у телеграмі. Адже в месенджері можна накрутити чимало всього:

  • підписників;
  • перегляди;
  • реакції;
  • коментарі.

Визначити накрутки на каналі можна за великою різницею між кількістю підписників та переглядів або за загальними коментарями, які не стосуються тематики каналу. Але не все так просто. Нижче поговоримо про це детальніше.

Накрутка підписників у Телеграмі дає власникам перевагу під час продажу реклами у вигляді штучної активності та великої, але в більшості мертвої аудиторії. Бізнес же, внаслідок співпраці з таким каналом, отримає:

  • мінімальний ефект від рекламного оголошення;
  • витрати на показ реклами роботам;
  • як варіант – отримати ботів на свій канал, яких накрутять, щоб імітувати віддачу від реклами.

Займатися накруткою “живих” підписників у Телеграмі у своєму каналі ми також не рекомендуємо, оскільки кількість переглядів в результаті не збільшиться, якщо не накрутити їх також, а індекс залученості на каналі зменшиться. Не кажучи вже про те, що не зацікавлена ​​аудиторія ляже на каналі мертвим вантажем. Крім того, сам Телеграм періодично видаляє ботів, тому чисельність аудиторії в якийсь момент може різко впасти.

І все-таки багато каналів продовжують займатися накруткою підписників у Телеграмі. Перейдемо безпосередньо до того, як визначати такі накрутки.

Як визначити накрутку підписників у Телеграмі

Визначити накручені показники можна за допомогою сервісів статистики, таких як TGStat та telemetr.me. У них є інструменти, які допоможуть проаналізувати аудиторію та активність та виявити накрутки, навіть якщо була накрутка реальних підписників у Телеграм і на перший погляд усе гаразд.

Як перевірити чужий канал на накрутку підписників у Телеграмі

Перед тим як розпочинати аналіз, необхідно зареєструватися та авторизуватися на сайті сервісу статистики, ми будемо аналізувати канали через TGStat . Далі – знайти потрібний канал у пошуку, наприклад:

Або можна шукати групи за ключовими словами, тематикою та іншими параметрами у розширеному пошуку – якщо ви підбираєте канали для реклами

Далі покажемо, за допомогою яких інструментів та за якими ознаками можна безкоштовно визначити накрутку підписників у Телеграмі.

Червона мітка. Означає, що канал перевірено фахівцями сервісу та встановлено факт накрутки підписників у телеграм-каналі. Такі канали не можна знайти в основному пошуку та рейтингах – тільки через розширений пошук, якщо зняти галочку з відповідного пункту у фільтрах, або за посиланням.

Так виглядає проклята мітка на каналі, який використовував бота для накрутки підписників у Телеграм

Основні показники каналу. Це дашборд із загальними відомостями про канал, який відкривається при натисканні на статистику. Тут можна побачити основну інформацію:

  • кількість підписників та динаміку зростання аудиторії;
  • середнє охоплення публікацій та рекламне охоплення;
  • вік каналу, дату додавання до TGStat;
  • кількість публікацій, відсоток підписників, які читають пости;
  • співвідношення чоловіків і жінок на каналі.
За графіками видно, що приріст аудиторії на каналі був неприродним, а сам канал зареєстрований у сервісі через 9 місяців після створення

Оцінка основних показників дозволяє отримати перше враження про канал та його аудиторію, побачити ознаки накрутки підписників у Телеграм-каналі.

Зростання кількості підписників. Це графік приросту/зменшення аудиторії в розділі «Підписувачі». Дані можна переглянути за тиждень, місяць, рік або весь час.

За замовчуванням відображається статистика по місяцях

За графіком видно, що аудиторія додавалася нерівномірно – стрибками, а потім поступово зменшувалась. Це аномалія, зростання має бути поступовим, а стрибки – не настільки сильними. Очевидно, мала місце накрутка підписників у телеграм-канал.

Для порівняння – графік «здорового каналу»

Нижче можна побачити, скільки людей приходило в канал щодня і години:

Різка приріст 400+ осіб – або вкрай вдала інтеграція, або накрутка підписників у групу в Телеграмі

У статистиці по дням бачимо  в які дні на канал підписалися, а в які відписалися від каналу. Клікнувши по дню, бачимо статистику по годинах:

Тут видно, що підписники додалися за одну годину

Це 100% накрутка підписників у Телеграмі, тому що рекламні інтеграції дають приріст протягом усього дня, а не лише у певну чарівну годину.

У цій таблиці відображаються згадки і якщо підписники прийшли з реклами, це можна побачити.

Тут видно, що канал активно рекламувався

По кліку на згадки відкривається список каналів, де розміщувалася реклама.

За графіком приросту підписників можна побачити, як росла аудиторія каналу та оцінити, наскільки природним могло бути це зростання. А погодинна таблиця покаже динаміку зростання підписників більш детально.

А ось ще кілька прикладів аномальних графіків, на яких видно накрутку підписників у телеграм-каналі:

 

 

 

Відверта накрутка підписників у Телеграмі – з 11 до 80 тисяч за 2 дні
Методична накрутка підписників перфекціоніста. Пам’ятайте, якщо щось виглядає ідеально – швидше за все воно штучне
Накрутка підписників за схемою «Швидкий старт» – коли вам пообіцяли розкрутити канал із 2-3 тисяч до 10 тисяч підписників за тиждень
«Оптом» – коли закупив передплатників за один день і одразу 10 тисяч

Залучення підписників. У цьому розділі можна проаналізувати залучений трафік – подивитись, звідки прийшли підписники. Адже якщо на каналі їх значний приріст  за короткий час – це завжди означає накрутку. Можливо, канал мав багато інтеграцій, перевірити це можна за таблицею:

З таблиці видно, що канал активно рекламувався

У розділі доступні дані щодо рекламних розміщень:

  • кількість згадок про канал;
  • сумарне місячне охоплення;
  • приріст нових підписників за вказаний місяць.

Також можна розкрити список згадок та графік охоплення/приросту по днях.

 

Згадки про канал за січень 2023 року
Графік охоплення/приросту за січень щодня

На прикладі вище бачимо, що за місяць у каналу було 3 інтеграції, майже 2000 перегляду публікацій зі згадкою та більше 1000 нових підписників – виходить, що начебто підписалося більше половини охоплених користувачів.

Але варто перегорнути таблицю до кінця:

Той самий графік

Стає видно, що рекламні пости принесли лише 175 нових підписників, решта – накрутка.

Тому одного погляду на графік приросту аудиторії та список згадок замало – потрібно співвіднести охоплення з кількістю нових підписників. У нормі на канал приходять 5% пілписників від охоплення реклами  і пізніше вони частково відписуються.

Статистику каналів і чатів зручно аналізувати за допомогою Datafan_bot – бот робить звіти, в яких зібрані: загальний приріст підписників та за останні 30 днів, кількість звичайних та рекламних постів за останні 30 днів, середнє охоплення посту, віральне охоплення каналу та інші дані.

Як очистити свій канал від ботів

Я розглянув основні ознаки накрученої аудиторії. Можливо, подивившись на показники свого каналу, ви зрозуміли, що вам «допомогли» розкрутитися сумнівними методами, або самі вдавалися до накрутки в телеграм-канал безкоштовно живих підписників, а тепер хочете видалити ботів, щоб позбутися неактивної аудиторії та покращити статистику.

Це можна зробити за допомогою бота, наприклад @crosser_bot .

Для цього потрібно:

  • додати робота @crosser_bot в адміністратори каналу;
  • відправити боту нікнейм каналу;
  • вибрати категорію підписників;
  • натиснути “Очищення”.

Щоб видалити накручену аудиторію, оберіть підписників за часом додавання. Робот заблокує цих користувачів на каналі. Їх більше не буде серед вашої аудиторії та у статистиці каналу.

Є різні роботи, які допомагають чистити аудиторію. Для цього вони можуть вимагати права на додавання інших адміністраторів до каналу. Будьте уважними і не давайте таких прав неперевіреним ботам.

Висновки

Перед розміщенням реклами потрібно завжди перевіряти вибрані канали на накрутки, інакше інтеграція може не дати жодного ефекту та рекламний бюджет буде марно витрачений.

Телеграм ділиться статистикою будь-якого каналу через API – визначити навіть накрутку активних підписників Телеграм можна за допомогою сервісів TGStat та telemetr.me. Просто авторизуєтесь на одному з сайтів і далі шукайте у пошуку потрібний канал. Статистика доступна безкоштовно.

Аналізуючи канал на накрутку підписників у Телеграмі, звертайте увагу на графіки та джерела трафіку, але головне – на співвідношення охоплень та приросту підписників, детальну статистику за джерелами, днями та годинами додавання нових користувачів.

На заключення побажаю живих та активних підписників на ваш канал!



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Телеграм

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Телеграм або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *