Як знімати класні ріллс та шортс для бізнесу: перевірені поради

Як знімати класні ріллс та шортс для бізнесу: перевірені поради

Не женіться відразу за картинкою «як у топових блогерів». Щоб знімати класні рілси, не потрібне дороге обладнання, професійна команда та великий досвід монтажу. Хочете повторити складний ролик – знайдіть спосіб зробити це простим шляхом. Наприклад, вам подобаються відео зі спецефектами, де людина «перевдягається» у стрибку або клацає пальцями і опиняється в іншому місці? Зніміть той самий сюжет на коліні: двері відчиняються – ви в одному образі, зачиняються і відкриваються знову – ви вже в іншому одязі. Такий «трюк» легко виконати навіть поодинці.

Я розповім вам, як навчитися знімати ріллс та шортс для бізнесу, які будуть працювати на залучення клієнтів.

Вертикальні відео – це «цукерки»

Я часто бачу в експертів, які знімають ролики для бізнесу, з прагненням донести якнайбільше користі.

Але з вертикальними відео це не працює.

Їх дивляться, коли їдуть у метро, ​​чекають на замовлення в кафе, відпочивають після робочого дня. Їх дивляться, коли нудно чи сумно, коли хочеться розважитись. Дівчина прикрашає розкішний торт? Чоловік ефектно готує каву? Відмінно, це можна подивитись за хвилину, отримати приємні емоції та гортати далі, не забиваючи голову. Такі «цукерки» можна ковтати одну за одною.

Як тільки експерт у вертикальних відео одягає на себе маску вчителя і починає пояснювати щось складне, стає нудно. Звичайно, корисний контент — це класно, якщо ти на нього налаштований, якщо готовий вникати, запам’ятовувати, конспектувати. А в коротких форматах потрібно шукати баланс між користю, стислою і розвагою. Експертні стрічки дивляться, з них приходять максимально цільові клієнти. Питання у тому, як подати інформацію цікаво для глядача.

Звідси дві чудові новини 🙂

Перша новина – створення сценаріїв та зйомки можуть стати для вас веселою пригодою. Навіть добре, якщо так і вийде. Сприймайте це як розвагу, а не як серйозну тяжку працю.

Друга новина — люди найкраще відгукуються на щирість, добре реагують, коли людина робить те, що їй справді подобається. А отже, не потрібно примушувати себе «залазити в модні формати». Навпаки, чим більше вам подобається те, що ви робите на зйомках, тим краще глядачі будуть реагувати. Любите танцювати? Танцюйте! Любите міняти образи? Зберіть цілу колекцію образів для зйомок! Словом, робіть те, що любите. Це справді важливо.

Формати ріллс та шортс для новачків

Я вже писав про три стратегії , які можна спробувати почати зйомку ріллс без стресу. Рекомендую починати з простого – так ви швидше та з меншими зусиллями отримаєте результат і це допоможе вам рухатися далі.

Не страшно, якщо перші вертикальні відео видадуться вам неідеальними. Повірте, згодом вони ставатимуть лише краще.

Поки що не готові зніматися особисто? Спілкуйтесь із глядачами через образи або навіть через записки. Використовуйте анімацію від нейромереж або знімайте те, що відбувається довкола вас.

Ще один варіант – використовувати відомі сценки, скріншоти, меми. Наприклад, ось так .

Якщо ви експерт, який може показати результат своєї роботи наочно – зробіть це у своїх ріллс та шортс для бізнесу. Можна показувати процес, результат роботи, знімати відео або робити слайд-шоу з фотографій.

Готові зніматися, але боїтеся говорити на камеру? Це нормально.

Є відмінні формати ріллс та шортс, які не зобов’язують експерта говорити у кадрі. Наприклад: знімаєте робочі моменти, вибираєте вдалі кадри, монтуєте нарізку та накладаєте титри. Готово! Виглядає приблизно так:

Ще один крутий варіант – показувати в ріллс та шортс процес роботи. Накладаєте відповідну музику на відео за роботою та публікуєте! Так само можна показувати класні лайфхаки, якими ви користуєтеся самі та навчаєте клієнтів.

Готові зніматися, але хочете тільки говорити? Сценки, танці та інше не для вас? Тоді ваші формати — голова, що говорить і інтерв’ю.

До речі, інтерв’ю можуть проводити і з вами, при цьому ваш співрозмовник може залишатися за кадром. Подивіться, яке відео виходить у результаті.

Готові знімати сценки? Чудово! Для цього вам навіть не знадобляться інші люди: багато експертів знімають сценки самі, відігруючи часом одразу кілька образів.

Це працює так: пишете сценарій, розподіляєте репліки з персонажів. Потім записуєте всі репліки від імені першого персонажа, змінюєте образ, знімаєте репліки від імені другого персонажа і так далі. А на монтажі з’єднуєте у потрібному порядку. Звучить складно, але оскільки ваш ролик триватиме лише 30–50 секунд, це насправді маленьке завдання.

Черпати ідеї для таких сценок можна звідки завгодно, включаючи ваше листування з клієнтами та колегами (звичайно, адаптоване і без згадки конкретних людей), забавні побутові випадки, цікаві робочі моменти тощо. До речі, непогані ідеї для роликів може підказати AI Асистент , я регулярно використовую в роботі нейромережі, якщо ідея ніяк не спадає на думку.

Всі формати шортс і рілс, про які я розповів, не вимагатимуть професійного обладнання (можна зняти просто на телефон), команди та великого досвіду в монтажі (можна легко змонтувати у додатку на тому ж телефоні). Не потрібно відкладати до часів, коли у вас з’являться професійне світло та крута камера, поки навчитеся основам монтажу та операторського мистецтва. Просто почніть!

Які вертикальні відео для бізнесу приваблюють клієнтів: фішки для новачків

Прості. Круті ролики зі спецефектами — це класно, але багатьом глядачам уже набридло. Люди чудово реагують на контент, зроблений просто, але водночас естетично, щоби приємно було дивитися.

Тому прокачувати потрібно насамперед не обладнання, а наглядність. Дивіться більше відео експертів, які вам подобаються. Зробіть файл та збирайте вдалі рішення, формати, сценарії , кадри, образи – все, що вас зачепило. Аналізуйте та думайте, що ви могли б взяти для себе, адаптувати, докрутити. Звичайно, копіювати чужий контент не потрібно, але надихатися спочатку, поки ви вчитеся, добре. Це допоможе вам уловлювати тренди, рости швидше та залучати глядачів.

Викликають позитивні емоції. Пам’ятайте про «цукерку»! Не треба повчати в роликах, читати мораль та пропонувати складні рішення. Ваші короткі відео для соцмереж повинні бути такими, щоб їх можна було подивитися в метро або в кафе і отримати приємні емоції: надихнутися, посміхнутися, захопитися, засміятися, здивуватися, переслати відео друзям.

Знімаючи кожен ролик, питайте себе, чи сподобається він людині, яка зараз нудьгує і зайшла до соцмережі, щоб розважитися.

Щирі. Я бачив експертів, які на екрані намагалися створити ідеальний образ, але це щоразу закінчувалося погано.

Якщо ви ненавидите костюми та “солідні образи” – відмовтеся від них і одягайтеся як подобається. Обожнюєте подорожі? Знімайте відео в поїздках та не обмежуйте себе студією чи будинком. Любите танцювати та веселитися? Танцюйте, веселіться на відео та ігноруйте фрази «експерт має бути серйозним у кадрі». Хочете знімати затишні відео, що нагадують кухонні посиденьки? Скільки завгодно — аби вам це щиро подобалося!

Так ви залучите людей, близьких вам за духом і вони з більшою ймовірністю стануть вашими постійними клієнтами.

Не перевантажуйте. Одне коротке відео – одна думка. Чим більше сценок, образів, смислів ви намагаєтеся запхати у відео довжиною менше хвилини, тим більше втомите і заплутаєте глядача.

Хочете донести більше смислів? Зніміть кілька відео:)

Спробуйте зараз!


Рекомендую почитати ще:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інтернету

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інтернету або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *