Як зробити «продаюче» фото виробів ручної роботи

Як зробити «продаюче» фото виробів ручної роботи

Ви вирішили вивести свій рукоробний талант на новий рівень та почати на ньому заробляти. Насамперед ви створили бізнес сторінку в Інстаграм і вона вже має назву та опис. Залишилося сфотографувати товар те щоб привернути увагу потенційних покупців.

Просто «красивої фоточки» недостатньо. Крім того, що знімок повинен виділяти всі деталі виробу, що демонструється, фото повинно бути якісним і композиційно грамотним.

Для цього необов’язково бути професійним фотографом та мати дорогу апаратуру. Достатньо мати телефон із гарною камерою та знати деякі нюанси зйомки.

Подбайте про освітлення

Природне світло – запорука успіху будь-якої фотографії.

Щоб домогтися гарної фотокартки важливо врахувати:

  • прямі сонячні промені дають надто контрастні перепади яскравого світла та глибоких тіней;
  • важливо як загальна кількість світла, так й його рівномірний розподіл;
  • при зйомці об’ємних чи глянцевих виробів одного джерела світла недостатньо;

Щоб висвітлити протилежний бік виробу, використовуйте відбивач.

Як відбивач можна використовувати аркуш білого картону або паперу

Композиція та фон

Не варто забувати і про композицію. Насамперед, потрібно підібрати фон, на якому виріб виділятиметься і не зіллється. Як фон можна використовувати однотонну тканину, дерев’яну дошку або простий аркуш паперу.

Старий дерев’яний стіл робить атмосферним фото
Коли треба показати результат до/після, світлий однотон чудове рішення

Також гарним тлом може стати «жований» пергаментний папір.

І оку приємно, і нічого не відволікає

Уникайте строкатого малюнка, так як він фокусує увагу на собі, а не на товарі, що продається. Зараз існують спеціальні фотофони різних фактур та кольорів, які можуть прийти на допомогу в цьому питанні.

Приклад поганого фону. Задній план злився з різнокольоровим товаром

Як правило, у соцмережах погляд затримується на фотографіях із великою кількістю деталей. Важливо, щоб деталі створювали єдину концепцію, а не бардак. Для цього розташуйте реквізит з схожою кольоровою гамою, що сполучається, створіть за їх допомогою якийсь сюжет. Тут може підійти будь-що, не стримуйте фантазію. Але не захоплюйтесь сильно. Акцент має бути зроблено саме на виробі.

Гарний приклад композиції. Гарно, є деталі, але сумнівів у тому, що продається, немає
Поганий приклад композиції. Гарно, але при першому перегляді я подумав, що продають зірку, а не вінок

Існує багато правил побудови композиції. Одні впевнені, що композиція має бути побудована за наростаючою, інші вираховують положення кожного предмета формулами, треті просто намагаються  діяти за своїм смаком.

Є думка, що фото стає привабливішим, якщо на ньому зображено непарне число предметів, наприклад 3. Таким чином, ви обрамлюєте головний предмет за допомогою двох інших. Дивитися на такий знімок комфортніше, і покупцю в очі відразу впадає товар, що презентується.

«Силу трьох» особливо люблять використовувати в одному відомому китайському онлайн-магазині

Найпростіше, що ви можете зробити – оточити головний предмет на фотографії  натяком на матеріал, з якого предмет зроблений. Частка того, що всередині. В’язаний светр може лежати в оточенні мотків вовни або іграшкової овечки, срібні сережки в оточенні заготовок для них, а дерев’яна підставка для смартфона в оточенні красивих дерев.

Цілком логічно оточити сіль для ванни з ароматом цитрусових шматочками апельсину.

Варто згадати ще одне правило у побудові композиції – правило третин. Воно ґрунтується на спрощеному правилі золотого перерізу. У цьому випадку кадр умовно ділиться двома горизонтальними та двома вертикальними лініями. Щоб легше орієнтуватися, увімкніть функцію «сітка» в налаштуваннях. Сенс у тому, що акценти на фотографії будуть у точках перетину ліній – саме у цих точках необхідно розміщувати головний предмет.

Правило третини. Об’єкт розташовується вздовж ліній або в точці перетину ліній

Крім того, спробуйте створити ритм на знімку. Він досягається шляхом повторення однакових ліній, форм, нахилів.

Пам’ятайте: ракурс повинен показувати виріб з найкращого боку. Тому спробуйте фотографувати виріб та виставлену вами композицію у різних ракурсах.

Лялька розташована за правилом третин. Крім того, на фото є ритм – смуги дощок, що повторюються.

Для головного фото вибирайте найкращий кадр, але подбайте про те, щоб додати кілька фотографій, що показують виріб з іншого боку. А краще – зніміть коротке відео.

По-перше, покупцю простіше уявити цю річ на собі, а по-друге, така композиція виглядає естетичніше

Покупцям легше уявити будь-яку річ, якщо показати її у процесі використання. Крім основного фото, додайте фото вашої вази в інтер’єрі , прикраси на тілі , м’яку іграшку в руках малюка .

Але якщо ви мінімаліст, то в оформленні сторінки можете зробити ставку на свій мінімалістичний стиль робити всі фото в одному ракурсі, на одному тлі, без зайвих предметів.

Сторінка в такому стилі завжди виглядає акуратно

Постобробка

Після того, як “відклацали” виріб, обробіть фотографії. З серії знімків виберіть найвдаліші. Після цього можна приступати до редагування.

Ви можете використовувати вбудований у смартфон редактор фото, але в більшості випадків навіть безкоштовні програми для постобробки набагато ефективніші.

VSCO

Фоторедактор для смартфонів та ПК з великим безкоштовним функціоналом з коригування зображень. Також доступна функція зйомки безпосередньо з програми з готовими налаштуваннями, включаючи спалах.
Для прикладу візьмемо фото, зроблене на смартфон у найгірших умовах для зйомки.

Просто відредагувавши експозицію, яскравість, контрастність, різкість та насиченість можна отримати придатне для публікації фото

MOLDIV

Фоторедактор для смартфонів з хорошим безкоштовним функціоналом з коригування зображень. Також доступні косметичні фільтри, якщо ви демонструєте вироби handmade на собі.

І знову приклад із зайцем, знятим у поганих умовах освітлення.

Тут застосовувалися ті ж налаштування, що й у попередньому фоторедакторі. Результат відрізняється, але кожен добрий по-своєму

Але якість фотографії втрачається при зловживанні фільтрами та іншими інструментами обробки знімків на смартфонах. Зокрема, вони можуть спотворити кольори і у покупця складеться неправильне уявлення про товар.

Важливо: колір на фото та колір насправді повинні збігатися.

А ось регулювати яскравість, контрастність, тіні та різкість можна, а часом навіть потрібно, що я й продемонстрував на прикладах вище.

Ще один спосіб отримати цікаве фото – розмити фон, залишивши у фокусі лише товар.

Як не треба розмивати. Не дуже вдале тло + розмиття по краях, через що і сама іграшка виглядає нечітко
Як треба. Фон грамотно підібраний за кольором і розмитий. Товар чітко видно

На фото, що «продає», повинен бути присутнім ваш нік.  Як покупець, вкрай не люблю водяні знаки, що перетинають фото прямо по центру та приховують деталі виробу. Вставте маркування в кутку, з невеликим запливом на предмет зйомки.

Тут обрізати знак складно, але при цьому робота не зіпсована

Висновок

У створенні фото, яке продаватиме, головне – практика та ще раз практика. Тренуйтеся, розвивайте почуття смаку, використовуйте фантазію. Дивіться чужі роботи, беріть щось з прийомів,  використаних на фото собі.  І тоді результат не забариться.


Рекомендую прочитати ще:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соціальних мереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *