Який контент потрібен кав'ярні: корисні поради на кожен день

Який контент потрібен кав'ярні:  корисні поради на кожен день

Найчастіше статті на кшталт «1000 порад про…» на 85% складаються з води. Але практичні статті завди дієвіші, тому в цьому матеріалі розповім про все, що допомагає кав’ярням робити хороший контент для соцмереж. Що з цього втілити в життя ви вирішите вже самі.

Навіщо кав’ярні контент у соцмережах

Мета перша – знайомство з потенційними гостями, які:

  • побачили кав’ярню, але не наважилися зайти;
  • тицьнули на рекламу в таргеті;
  • побачили локацію у друзів і таке інше.

Словом – це люди, які ще не були у кав’ярні, але, мабуть, хотіли б у ній побувати.

Друга мета – підтримка контакту з лояльними гостями. Як правило, гості додають собі обліковий запис кав’ярні для того, щоб не забувати про неї, швидко знайти її адресу або брати участь в акціях, які проводить заклад.

При цьому важливо не забувати, що кав’ярні – локальний бізнес, де важливий трафік. Навіть у найкласнішу кав’ярню з найкрутішим контентом калачем не заманиш гостя, який живе в протилежному кінці міста і ніколи не буває в тих місцях, де вона розташована.

Як вибрати соцмережу для роботи

У кав’ярень популярний Інстаграм, у невеликих містах — Інстаграм та Фейсбук. Якщо ви не готові витрачати бюджет на просування постів, у Фейсбук можна не заходити. Краще вибрати одну соцмережу та витратити час на її розвиток, ніж дублюватися одразу скрізь.

Якщо у вас у кав’ярні працює публічний Wi-Fi з авторизацією через телефон, рекомендую налаштувати перехід на вашу сторінку в соцмережі після авторизації. Так ви будете збільшувати конверсію ваших гостей у сторінки підписників.

У соцмережах кав’ярні інформують гостей про акції та знижки та спілкуються з клієнтами

Не забувайте викласти на свою сторінку в соцмережі контакти кав’ярні, час роботи та меню. А в самій кав’ярні важливо виставити офлайн рекламу вашої присутності в соцмережі, щоб гості могли знайти вашу сторінку і підписатися.

З чого розпочати роботу з контентом для кав’ярні

Почніть з користі: подумайте, навіщо вашим гостям підписуватись на ваш аккаунт.

Пам’ятайте, що ваш контент має бути розрахований на два типи клієнтів: нових та постійних. І – сюрприз! – у них різні потреби

Що потрібно новим гостям. Подивитись ваш інтер’єр, оцінити, чи достатньо у вас посадкових місць (все це має бути на фото). Переглянути меню, звіритися з цінами (меню можна викласти у фотоальбоми групи або у вічні Історії). Поставити запитання, якщо він виник (тому так важливо відповідати в соцмережах). Ну і, звичайно, подивитися, де ви знаходитесь та в який час працюєте (не забувайте оновлювати контактну інформацію на сторінці). Репутаційний контент, гарні фото та акції переконають нових гостей у необхідності відвідати кав’ярню.

Що потрібно постійним гостям . Нагадування про атмосферу та дух кав’ярні, щоб захотілося згадати та прийти туди знову. Наприклад, смачна їжа та напої на фотографіях активізують почуття голоду. Залучення до життя кав’ярні, публікація фотографій гостей та їх відгуків — покажуть, що їхня думка значима. А нагадування про акції та конкурси дадуть можливість отримати знижку або щось виграти.

Перед запуском сторінки в соцмережах складіть контент-план або рубрикатор (що миліше серцю) і визначтеся з частотою постінгу. І обов’язково вирішіть, хто відповідатиме за створення контенту – хтось із співробітників, запрошений фрілансер чи SMM-агентство.

Як працювати з фото-контентом

Роблячи фотосесію для кав’ярні, подбайте про те, щоби на фото були люди – фотографії з людьми викликають більше реакцій у підписників. Запросіть як моделі ваших реальних гостей або моделей, які схожі на вашу ЦА.

Якщо до вас привели мі-мі гостя – наприклад, симпатичного мопсика або малюка в рожевій пачці, попросіть дозволу їх сфотографувати для облікового запису кав’ярні.

Просіть дозволи сфотографувати незвичайних гостей. Наприклад, таких!

Також буде важлива food-фотосесія ваших страв та напоїв. Зробіть якнайбільше якісного фото-контенту, щоб використовувати його протягом кількох місяців, тому що будь-яка фотосесія – це непростий і витратний захід.

Зробіть фото-контент в єдиному стилі, який включатиме і food-фото, і знімки гостей і співробітників

Все, що зазначено вище – це стандартний мінімум, який можна і потрібно розширювати, якщо у вас є такі можливості. Знімати невеликі відео, робити гіфки (з процесом приготування кави, наприклад), вигадувати щось ще все це важливо і потрібно для кав’ярні.

Для Інстаграма важливо вести контент у єдиному візуальному стилі, дотримуватись чергування фотографій (якщо воно робиться), щоб контент не виглядав хаотично. Один із сучасних трендів – це обробка всіх знімків в акаунті в єдиній корекції кольору. Також кав’ярні практично не використовують написи на картинках або сильне брендування – це моветон, залиште всі приписки на картинках для Інстаграм Історій.

Ідеї ​​для контенту кав’ярні

Чесно скажу, що у цій сфері фотоконтент вирішує все, а тексти люди майже не дивляться. Ваші пости повинні бути короткими, корисними і відповідати тим цілям, заради яких люди на вас підписуються.

Ось кілька ідей для контенту кав’ярні (звичайно, ви можете використовувати свої, спираючись на переваги ваших гостей):

  • акції та знижки, конкурси;
  • оновлення у меню;
  • опис страв та напоїв з меню (намагайтеся передати смак, аромат, враження, розповісти про деталі та нюанси, пишіть емоційно);
  • цікаві факти про кав’ярню, історія створення, розбита на кілька постів;
  • історії бариста;
  • кави у процесі: показуйте, як вариться кава, розповідайте про тонкощі, демонструйте ваш вибір зерна;
  • розповідь про незвичайних клієнтів кав’ярні, цікаві історії з кав’ярні;
  • рубрика про незвичайні кав’ярні світу сьогодення та минулого;
  • прохання допомогти вибрати щось для кав’ярні – один із двох варіантів логотипу, нову вивіску, ідеї для зимового меню тощо. Як правило, аудиторія дуже тепло на це відгукується;
  • розповідь про співробітників кав’ярні;
  • фото та відгуки гостей кав’ярні;
  • новини кав’ярні – відкрилася нова точка, у нас змінилися стаканчики, у п’ятницю працюємо до півночі;
  • інтер’єр кав’ярні, незвичайні деталі; цікаві ракурси;
  • ситуаційний контент: обігруйте новинні інфо-приводи, які можуть мати відношення до кав’ярні, сезонні події, свята тощо;
  • презентація кав’ярні.

Як в кав’ярні використовувати Інстаграм Історії

У вічних історіях добре зберігати те, що потрібно новим гостям для ухвалення рішення про візит. Тут обов’язково має бути меню. Опціонально: відгуки, фотографії інтер’єру, години роботи та як дістатися, хіти меню, новинки, акції. Краще, якщо ви обмежитеся 3-5 папками – більша кількість сприйматиметься надто хаотично.

Зберігайте у вічних Історіях все, що може зацікавити нових гостей і підтримати інтерес постійних клієнтів
У кав’ярень, зацікавлених у клієнтах, у вічних історіях завжди є меню, відгуки та види кави. А також інформація про доставку, якщо вона є

У звичайних Інстаграм Історіях варто показувати повсякденне життя кав’ярні, розповідати про акції та знижки, показувати відгуки гостей. Намагайтеся використовувати в контенті в Історіях все те, що здається природним для особистих акаунтів в Інстаграм – стікери, питання, опитування, гіфки.

Зробіть так, щоб барист або інші співробітники мали доступ до Інстаграма, щоб вони могли викладати сторіс безпосередньо і спілкуватися з підписниками.

Конкурси для кав’ярні

Загалом працюють скоріше для лояльної аудиторії. Відразу важлива порада: не використовуйте як приз те, що є цінністю для всіх (наприклад, айфон або 1000 грн), щоб не залучати професійних призоловів.

Краще, якщо призом буде саме відвідування кав’ярні: наприклад, побачення для двох, сертифікат на місяць безкоштовної кави, безкоштовний круасан або десерт, або, нарешті, знижка. Загалом те, що потрібно лише вашій цільовій та лояльній аудиторії, а також те, за що ваш гість, швидше за все, прийде не один. Таким чином, людина, яка йде забрати свій приз, може привести вам ще кількох гостей, та ще й розповість дорогою, які ви класні, і як він радий, що виграв.

Хороша конкурсна історія: гість отримує не абстрактний приз, а депозит на меню кав’ярні

Загалом для кав’ярні підійдуть будь-які класичні конкурсні механіки – «познач друга», конкурс репостів, лайктайм і так далі. Але можна спробувати і два специфічні види конкурсів та акцій – подарунок за підписку (за прикладом «Підпишись на наш аккаунт у соцмережі та отримаєш круасан безкоштовно») або розіграш призів серед тих, хто відзначив кав’ярню на фото (так ви стимулюєте людей викладати у соцмережах фото з локацією та залишати про вас відгуки).

Збільшити наплив гостей можна радісним приводом і знижкою всім, хто прийшов з ключовою фразою

Робота зі зворотним зв’язком для кав’ярні

Головна порада – не нехтуйте зворотним зв’язком. Якщо ви заводите комерційний аккаунт у соцмережах, то одна з цілей – це робота з відгуками та негативним зворотним зв’язком, який був, є і буде (незалежно від того, наскільки у вас гарний заклад).

Часто незадоволеного гостя можна перетворити на лояльного, просто закривши його негатив вашою реакцією у відповідь. Чого точно не можна робити: вступати в суперечки, відповідати для галочки в стилі «Дякую, ми прийняли ваше зауваження», доводити, що ваші співробітники однаково мають рацію. По можливості переводьте все спілкування негативного зворотного зв’язку в особисті повідомлення.

Негатив у соцмережах є і у гігантів кавової індустрії: важливо вміти на нього правильно відповідати

Ідеальна схема роботи така: вислухати негатив, записати фактичні дані (коли сталося, хто працював, у чому суть проблеми), та компенсувати моральні втрати гостя, запропонувавши йому невеликий бонус – наприклад, безкоштовну чашку кави чи круасан.

Основні помилки кав’ярень у соціальних мережах

Насамперед, головна помилка кав’ярень у соцмережах – це неякісний контент.

Про те, що це кав’ярня, а не «в селі у бабусі», можна сказати лише по одному фото з розкладом роботи закладу

Нудні тексти на теми типу «Корисність кави в нашому житті», скопійовані за першими посиланнями з пошукових систем, стокові фотографії кавових зерен та щасливих дівчат, які п’ють каву. Або власні, але неякісні фотографії. Все це відлякує ваших передплатників. Тому організуйте професійну фотосесію для закладу та навчитеся писати пости, що продають, на майстер-класі «Продають пости в Інстаграм» , щоб контент у вашому обліковому записі завжди був якісним.

Не варто викладати в обліковий запис кав’ярні стокові фото: ваші підписники прийшли до вас зовсім не за цим

Ще одна помилка – це нерегулярний постінг у стилі чотирьох постів на рік «Привіт, весна! Ось і літо. Привіт, осінь! З новим роком!”. Якщо ви не викладаєте публікації, вас не бачать. Аналогічно з кав’ярнями, які, навпаки, намагаються постити по 4-5 постів на день. Всі ваші творчі пориви – в Історії, будь ласка, там вони доречні.

На почесному третьому місці буде відсутність зворотного зв’язку у соцмережах. Ось так пишеш кав’ярні, запитуєш – а відповіддю тобі тиша. І одразу думаєш – а чи не закрилися вони? Тому мабуть, не поїду.

Бонусне четверте місце у списку помилок віддаю кав’ярням, які не розміщують у соцмережах меню, адресу, геолокацію та інформацію про час роботи. Переходиш на сторінку такої кав’ярні, а вона як Штірліц сховалася в кущах і ні слова про себе ворогові не видає. Ось нові гості до неї не доходять.

Все добре, але де ви знаходитесь, хлопці? Без геолокації чи інформації у профілі – це загадка

Висновки

Думаючи про контент для кав’ярні, насамперед представляйте своїх реальних гостей та враховуйте, яка інформація буде їм цікава.

Зробіть хороші фотографії свого закладу, їжі та співробітників у єдиному стилі, щоб використовувати їх у соцмережах. Не забувайте відповідати на повідомлення клієнтів і будьте коректними у спілкуванні: все це важливо для вашої репутації.

Зрозуміло, все це ґрунтується лише на моєму особистому досвіді роботи з клієнтами та кав’ярнями. До речі, список корисних порад можна і потрібно доповнювати та покращувати: якщо у вас є якась крута ідея для контенту кав’ярні, запропонуйте її у коментарях!



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *