Який найкращий час для постінгу в соцмережах

Який найкращий час для постінгу в соцмережах

Давайте разом розберемося, коли публікуватися в соцмережах, щоб отримувати більше реакцій на пости і не впадати у депресію.

Очевидність — пости в соцмережах викладають для того, щоб їх читали і на них реагували. Можна діяти методом тику, викладаючи пости тоді, коли це зручно SMM-щику  і сподіватися, що це дасть плоди. А можна діяти системно, усвідомлено вибираючи, коли і коли публікувати пости.
Є два варіанти підбору часу — ручний та на основі даних сервісів, які збирають статистику із соціальних мереж. Але про них трохи пізніше, а поки що розберемося з мотивацією.

Навіщо SMM-щику розуміти, коли краще публікувати пости

Для підвищення охоплень у всіх соцмережах важливо, щоб реакції на пост з’являлися невдовзі після його публікації. Наприклад, схоже на те, що вдалі, які зібрали за невеликий проміжок часу багато реакцій пости, алгоритми соцмереж охоче показують і наступного дня, і навіть через кілька днів. Для охоплень майбутніх постів це добре.

Що каже глобальна аналітика

Питання про те, коли публікувати пости в соцмережах, актуальне для всіх, хто має відношення до просування — SMM-щиків, підприємців, які самі займаються розвитком соцмереж. Не дивно, що періодично на цю тему проводять дослідження. Велике дослідження на основі постів 60 000 користувачів соцмереж з різних країн завершилося зовсім недавно. У дослідженні оцінювався зв’язок кількості реакцій та залучення користувачів з часом публікації.

Ось що вийшло.

Кожна соцмережа має свій час пікової активності.

Фейсбук «прокидається» приблизно з 1 години дня (перерва на обід у більшості компаній) та залишається активним до 22 годин. Твіттер – рання пташка, там можна постити і о 7 ранку. Інстаграм найбільш активний з 11 до 13 і з 17 до 19 години.

Ці нові дані – хороша підмога у визначенні кращого часу для постінгу.

Як вручну визначити, коли викладати пости

Якщо ви є адептом ручної праці і довіряєте тільки собі, то щоб вибрати, в який час краще публікувати пости, доведеться зробити наступне.

Крок 1. Виберіть період аналізу, наприклад, 3 місяці.
Крок 2. В екселівській табличці відзначте день і час публікації кожного посту, його тему, кількість реакцій загалом та кількість репостів, коментарів, лайків окремо.
Крок 3. Відсортуйте пости так, щоб ті, що набрали більше реакцій, були нагорі.
Крок 4. Проаналізуйте час, у який ви публікували пости, які потрапили у ваш власний топ.
Крок 5. Зробіть висновки, коли ваша аудиторія більше залучається до обговорення.

Як за допомогою сервісів вибрати, коли краще публікувати пости

У підборі найкращого часу для постінгу допоможе  парсер Pepper.Ninja .

Якщо вибрати функцію “Швидкий парсинг”, вставити посилання на групу, її назву або ключове слово і вибрати розділ “Популярні пости”, то всі пости відсортуються за популярністю, тобто за кількістю реакцій.

Pepper.ninja відсортує пости за популярністю

За підсумками цих даних можна дійти висновку про час найбільшої активності аудиторії. Це приблизно те саме, що було зроблено руками, але набагато швидше та простіше.

Загалом значення часу постінгу в реаліях розумних стрічок поступово знижується. Алгоритми самі визначають, коли показати ваші пости аудиторії, незалежно від того, коли ви публікуєте пост. Для Інстаграма та Фейсбуку це має мінімальне значення. Глобально епоха підбору кращого часу постінгу минає — не обов’язково вираховувати до хвилини, коли краще опублікувати пост, якщо він може бути показаний у стрічці як одразу після виходу, так і пізньої ночі.

Лайфхаки: як отримувати більше реакцій на пости та не впадати в депресію

Отже, коли публікувати пости в Інстаграмі, Фейсбуці, якщо ми знаємо час найбільшої активності аудиторії?

Немає круглих цифр. Не плануйте ваші публікації РІВНО на 11, 14, 17 тощо годин, а також РІВНО на 11-30, 13-30, 17-30. Щоб публікації не загубились у потоці, ставте некруглий час – 10-41, 12-23, 15-13. Більшість SMM-щиків на автоматі ставить рівний час, а у вас буде шанс виділитися.

Трохи раніше. Свіжим публікаціям потрібен час, щоб вбудуватися у стрічку і тільки після оновлення стрічки вони стають помітними користувачам. Якщо ви з’ясували, що найкращий час для постінгу починається з 18 години, заплануйте публікацію на 17-53. Так стрічка новин соцмережі встигне вбудувати ваш пост, і о 18 годині він уже буде видно тим, хто тільки зайшов на майданчик.

Мобільний чи робочий стіл? Розберіться з тим, з мобільних пристроїв або з десктопів заходить до соцмережі ваша аудиторія. Це допоможе ще точніше вибрати, коли краще публікувати пости. Чому? Тому що з мобільних гаджетів часто заходять до соцмережі дорогою на роботу або з роботи, тобто вранці чи ввечері. Вдень і вночі вдома частіше використовують стаціонарні комп’ютери та ноутбуки. Загальну розбивку на відсотки мобільного та десктопного трафіку можна переглянути у рекламних кабінетах соцмереж.

Коректне відображення. Щоб пости читалися та збирали реакції, вони мають коректно відображатись на всіх мобільних пристроях (з цим бувають проблеми). Щоб розуміти, що потрібно протестувати та на які пристрої та мобільні браузери звернути увагу, можна знову звернутися до парсера Pepper.ninja, до функції target analytics . Ця функція робить детальну розбивку та дає зрозуміти, які смартфони або айфони юзає ваша аудиторія та які браузери стоять на цих пристроях.

Pepper.ninja деталізує мобільний трафік

Інформація вранці, розваги увечері. Мозок людини влаштований так, що вранці вона, освіжена сном, швидше схоплює і краще засвоює інформацію. Тому корисну користь, лонгріди, інформацію для роздумів краще постити у першій половині дня. Увечері і ближче до ночі краще зайде розважальний контент, ігри, тести, мем – люди відпрацювали цілий день, втомилися і об’їлися серйозним контентом.

Від неприємного. Спробуйте публікувати пости не під час піку активності аудиторії, а в момент найменшої конкуренції постів у стрічці вночі. Такий підхід може принести користь, особливо якщо у вас і в частині вашої аудиторії різні часові пояси. Через мінімальну кількість постів, які з’являються в цей час, кількість переглядів може зрости.

Тільки з контент-планом. Є емоційні громадяни, які ведуть обліковий запис, як лихач машину — то постять по 3-5 публікацій на день, то замовкають на тиждень. Для охоплень така тактика смерті подібна — якщо немає чіткого контент-плану, то найкращий час для постінгу не допоможе залучити аудиторію.

З урахуванням приводу. Приклад: якщо найкращий день для публікації посту за статистикою середу, а в вівторок розпочинається чемпіонат світу з футболу, або Євробачення, або інша знакова подія, є сенс запостити публікацію з акцією, присвяченою цій події, у понеділок. Якщо акція цікава аудиторії та зав’язана на подію, наприклад, «опублікуй улюблене фото з футболістами збірної — отримай футболку з логотипом чемпіонату світу», є велика ймовірність, що її підхоплять і забезпечать охопленням навіть без особливого часу публікації.

Без трагедій. Є періоди, коли активність у соціальних мережах падає. Наприклад, влітку, коли народ валом валить на дачі та моря. Просто враховуйте це, аналізуючи показники залучення — немає приводу впадати в депресію, якщо влітку навіть найкращий час для постінгу приносить публікаціям не так багато реакцій.



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інтернету

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інтернету або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *