Добре оформлена картка товару – ваша перевага перед іншими продавцями на маркетплейсі. Майданчик піднімає її у видачі, вона отримує більше переглядів та викликає більше інтересу у покупців. Отже, буде більше продажів.
Вся магія – у деталях. Про неї я сьогодні й розповім.
Як зробити картку товару для маркетплейсу
У цьому розділі я зібрав найважливіші етапи роботи з карткою, які допоможуть вам створити круту пропозицію та отримати максимум продажів.
Виберіть відповідну категорію
Щоб створити картку товару для маркетплейсу, потрібно продумати заздалегідь, до якої категорії він належить. Якщо продукт належить відразу до кількох розділів, краще вибрати ту категорію, де вища відвідуваність. Це можна перевірити за кількістю аналогів у категорії.
Зверніть увагу – у непопулярних категоріях відвідуваність нижче, тому товар виявиться нижчим у пошуковій видачі. Не варто звужувати цільову аудиторію. Постарайтеся потрапити до широких категорій, де товар часто шукають.
Щоб картка краще індексувалася у фільтрах та пошукових системах, вкажіть в описі значення в повному обсязі без повторів.
Якщо ви вибрали категорію «Футболки та топи», а в описі вказали «Біла приталена футболка для жінок», продукт проіндексується за запитами «футболка», «футболка біла» та «приталена жіноча футболка». А якщо написати «Біла приталена футболка жіноча футболка», то текст проіндексується тільки за запитом «біла приталена жіноча футболка».
Врахуйте нюанс. Якщо ви продаєте частину набору або окремий товар, який часто йде в комплекті, уважно поставтеся до вибору категорії. Наприклад, столові ложки можна віднести до двох категорій:
- столові прилади;
- ложки столові.
Так, у категорії “столові прилади” буде представлено більше варіантів. Але якщо покупцю потрібна одна ложка або набір із 6 столових ложок, він піде в розділ ложок.
Для порівняння – у розділі «столові прилади» представлено більше 50 000 товарів, у розділі «ложки» – менше 30 000 товарів, а розділ «ложки столові» – більше 12 000 товарів.
Якщо ви не хочете вибирати між категоріями – створіть кілька карток товару та розмістіть у різні відповідні категорії. Тоді ви не втратите трафік і зможете побачити, за яким запитом надходить більше людей.
Підготуйте правильний заголовок
Що буде у заголовку вашої картки? Це дуже важливо. Від заголовка залежить, чи покупець зможе знайти вашу продукцію.
Навіть якщо ви продавець-початківець – прописуйте коректні заголовки повністю і враховуйте ключові слова. Це допоможе бути попереду конкурентів.
Щоб дізнатись, за якими запитами шукають конкретний товар, можна скористатися інструментами маркетплейсу. Для цього потрібно ввести категорію запиту та проміжок пошуку. Можна побачити, скільки людей додавали такий товар у кошик.
У заголовку можна зазначати важливі характеристики товару. Це найважливіша для користувача інформація, особливо для тих, хто шукає цю продукцію вперше і не впевнений у тому, що він шукає і як це працює.
Перевірте всі популярні запити на ваш товар і постарайтеся частину ключових слів гармонійно вписати в заголовок.
Наприклад, що можна додати:
- технічна інформація щодо товару – якщо продаєте телефони, варто вказати об’єм внутрішньої пам’яті чи ОЗП;
- модель пристрою – особливо важлива для техніки, гаджетів, побутових приладів;
- комплектація – якщо товар продається в комплекті з пультом, лампами, іншими додатковими або супутніми товарами, варто вказати це прямо в заголовку;
- розмір, колір та інші важливі параметри, які можуть вплинути на рішення.
Особливо це важливо для складних товарів. Якщо ви продаєте мультиварки, модель і колір для покупця можуть виявитися не такими важливими, як окремі функції. Але це означає, що треба перераховувати все. Найкраще – відмінні від конкурентів характеристики. Що варто вказати у заголовку:
- об’єм та матеріал чаші;
- кількість програм;
- відкладений старт;
- окремі функції – стерилізація, розморожування, випікання і т.д.
Якщо додати щось із цього в заголовок, користувач зможе оцінити товар ще до того, як відкриє картку. На маркетплейсі, де аналогічних товарів може бути мільйон, це справді важливо.
Розширений заголовок впливає на загальне враження та допомагає користувачеві зрозуміти, чи підходить йому товар.
Не використовуйте в заголовку, та й в описі, слова “кращий”, “єдиний”, “відмінний” та інші. У них немає конкретної інформації, вони лише додадуть сміття до заголовка, а на рішення покупця не вплинуть. Виняток становлять товари, у назві яких є ці слова.
Звичайно, одного заголовка та правильної категорії мало. Тому перейдемо до інших важливих блоків.
Вкажіть характеристики товару
Незалежно від того, скільки характеристик ви вказали в заголовку, усередині товарної картки для маркетплейсу потрібно перерахувати їх усі. Це впливає на видачу та думку покупця, допомагає йому зробити вибір.
Розпишіть усі характеристики вашого товару, навіть незначні, на вашу думку. Варіанти використання продукту, поради та інша корисна інформація будуть описані.
Почніть із найважливіших характеристик, ближче до кінця розташуйте не такі важливі. Зверніть увагу на скрін нижче – дві однакові колонки. При цьому характеристики в загальному списку навіть не повторюються (крім вхідного інтерфейсу) – кожен продавець визначив найважливіші на його погляд характеристики.
При цьому жоден із них не вгадав повністю, що важливо для ЦА. Наприклад, я є ЦА і для мене не має значення, скільки важить ця колонка. Що важливо для мене як для ЦА в порядку зменшення:
- максимальна потужність;
- звукова схема;
- кількість смуг;
- бездротові інтерфейси;
- вхідні інтерфейси;
- матеріал корпуса.
Щоб зрозуміти, що найважливіше для ЦА, можна звернутися до Гугл Адс, Гугл Трендс, почитати відгуки чи провести аналітику за допомогою спеціальних сервісів.
Якщо продаєте побутову техніку, гаджети, складні технічні продукти – вказуйте характеристики, за якими користувач зможе порівняти різні товари чи моделі пристроїв однієї марки між собою.
Створіть зрозумілий опис
Другий за важливістю після заголовка блок – опис вашого товару. З його допомогою можна розповісти, як користуватись товаром, показати його переваги, комплектацію, перерахувати параметри, які не потрапили до блоку характеристик.
Хороший опис включає у собі як якісне перерахування властивостей і можливостей товару, так й посил, мотивуючий відвідувачів взаємодіяти з карткою товару і купувати.
Опис має бути зрозумілим та відповідати на можливі питання покупця. Тоді продажів буде більше, а негативних відгуків та повернень – менше.
Обов’язково структуруйте зміст опису. Не повинен бути моноліт суцільного тексту. Ніхто це не читатиме.
Розділіть опис на тематичні блоки. Користувачеві буде простіше орієнтуватися в тексті та знаходити потрібні йому частини. Це можуть бути невеликі абзаци тексту, нумеровані або марковані списки.
Чим більш різноманітною та різнобічною буде інформація, тим більше у відвідувача сторінки приводів вникнути у зміст. А в міру читання його можна стимулювати на бажання зробити покупку.
Деякі продавці вказують всю інформацію в характеристиках і вважають, що до опису додати вже нічого. Не варто робити так. Намагайтеся знайти, що ще можна розповісти покупцеві про вашу продукцію. Потрібно доповнити характеристики та розкрити їх, пояснити покупцеві вигоду від придбання саме вашого товару. Це допоможе ухвалити рішення про покупку.
У деяких категоріях важливо прописати, як упаковано товар. Це важливо для крихкої чи дрібної продукції. Важливо, щоби покупець зрозумів – товар дійде до нього цілим. Можна додатково зробити та розмістити у картці товару для маркетплейсу фотографії продукту в упаковці та без неї, щоб заспокоїти покупця та зняти сумнів.
Важливо! Не копіюйте чужі описи. Це заборонено правилами маркетплейсів, через копіювання можна потрапити під фільтри, з яких складно вибратися. Крім того, неунікальні описи навряд чи викличуть у покупців інтерес.
Не залишайте заповнення опису карток на маркетплейсах на потім. Це потрібно робити одразу, коли створюється картка. Так у вашої аудиторії будуть відповіді на всі запитання, а у вас – продажі. Кожне поле опису та характеристик важливе і може стати вирішальним, коли покупець обирає товар.
Психологічні прийоми та нюанси для крутого візуалу у картках
Візуал – другий за важливістю матеріал, який потрібно готувати заздалегідь. Сюди відносяться фото товару, відео, інфографіка та інші зображення, які допоможуть сформувати думку покупця щодо продукції – наприклад, таблиця розмірів чи сумісності.
Можна обійтися без дизайнера карт для маркетплейсів, якщо у вас є всі необхідні зображення.
Але головне – візуал має бути орієнтований на споживача. Наприклад, для покупця важливо, як можна використовувати товар чи як він сидить на людині.
Навіть якщо ви зробите суперкруті фото цього одягу на вішалці, вони не покажуть те, що потрібно. В результаті – покупець піде до конкурента, який підготував правильний візуал.
Додайте до картки товару кілька зображень. Які це можуть бути картинки:
- У кращому світлі . Якісне фото, яке максимально покаже продукт та підкреслить його переваги.
- У процесі використання . У локації, де його зазвичай використовують чи на людині. Так покупцеві буде простіше уявити цю річ своєю.
- Загальний вигляд . Сфотографуйте товар у різних ракурсах на одному фоні або запишіть відео.
- Фото деталей . Зніміть крупним планом роз’єми, дрібні деталі або важливі характеристики, які допоможуть людині зробити вибір. Якщо це подовжувач із різними роз’ємами, сфотографуйте їх крупно.
- Фото в упаковці та без неї . Особливо важливо для товарів, які можуть купувати у подарунок. Але й для інших продуктів теж важливо – так користувач зможе зробити висновок, чи дійде товар цілим. Якщо ви продаєте келихи – покажіть, як вони упаковані, та підтвердіть, що до покупця вони дістануться цілими.
Додатково можна прикріпити ролик, де ви розповідаєте про продукт, показуєте його з усіх боків або показуєте його збирання.
Які фотографії заважають продажам:
- темні та нечіткі;
- з поганим ракурсом;
- неінформативні;
- дрібні та низької якості.
Ще один важливий момент. Не потрібно додавати тонну візуалу просто тому, що він у вас є. Не перевантажуйте картку контентом, виберіть важливий візуал, який ілюструє товар.
Розташування товару
Під час зйомки слід враховувати просторове положення об’єктів. Наш мозок влаштований так, що краще обробляє картинки, де товар розташований зліва, а його характеристики чи опис – праворуч. Так покупцю простіше зчитувати інформацію, якщо у кадрі є текст.
Також важливо враховувати ментальний вплив та заохочення до дії:
- якщо продаєте кружки – поверніть ручку праворуч, щоб її хотілося взяти;
- якщо продаєте столові прилади – розташуйте їх праворуч від тарілки в кадрі, так сервірування буде звичним, і покупцеві буде легше відчути їх у руках;
- якщо товар в упаковці – сфотографуйте його поруч із нею, а не просто закриту коробку.
Також не забувайте про фотографії товарів у дії. Вони формують бажання купити та знімають частину заперечень.
Цікавий момент. Якщо колір продукту може вплинути на вибір покупця, варто додати картку товару для маркетплейсу виноску про те, що кольори на різних моніторах можуть відрізнятися. Це допоможе уникнути суперечок, якщо у покупця виникнуть претензії до кольору товару після покупки.
Але пам’ятайте, що це лайфхак не підійде для випадків, коли у вас на складі бардак і замість замовленої зеленої блузи покупцям відправляють чорну.
Це допомога для випадків, коли в асортименті темно-зелені, світло-зелені, смарагдові та інші відтінки одного кольору. Або коли дійсно відтінки продукту на фото і насправді трохи різні.
Інфографіка
Інфографіка карток для маркетплейсів допоможе привернути більше уваги, якщо доповнює опис. Цей спосіб візуалізації може добре працювати. Покажіть в інфографіці:
- основні засоби застосування;
- важливі властивості;
- особливості товару;
- габарити;
- склад продукту, наприклад набору;
- матеріал виробу.
Інфографіка та дизайн для карток маркетплейсів повинні працювати на підвищення конверсії у кліки. Але важливо не захоплюватися інфографікою – якщо на слайді буде занадто багато тексту, його не читатимуть. Не перевантажуйте зображення.
Текст на зображенні
Має бути доречним. Не потрібно писати текст заради тексту або робити його більшим. Ніхто не вчитуватиметься і збільшуватиме картинку, щоб дістатися до сенсу. Складні та довгі пропозиції тільки створюють візуальне сміття.
Ось кілька порад, якщо ви вирішили додати на фото текст:
- Розмір букв . Текст має бути читабельним, але при цьому не перекривати фото самого продукту.
Шрифт . Зрозумілий, який читається, але при цьому не дратує. Шрифт повинен відповідати концепції товару та загальному візуальному фону. Агресивний і різкий шрифт на фото памперсів може викликати тільки роздратування, але при продажі енергетичних напоїв або рок-атрибутики буде доречний. - Колір . Щоб текст можна було прочитати, але при цьому не дуже відрізняється від основного кольору картинки. Сильний контраст зробить зображення неприємним.
Текст не повинен бути надто наполегливим, переконувати потрібно акуратно. Якщо покупець відчує, що його намагаються продавити та змусити купити товар тут і зараз, він просто піде.
Курсив теж доречний не завжди. Найчастіше – під час продажу товарів, пов’язаних зі швидкістю.
Мультифункціональні товари
Якщо ви продаєте товар, який можна використовувати в різних сферах або який має кілька застосувань, зробіть фото для кожного. Це можуть бути різні локації, різні цілі чи дії, які можна виконувати за допомогою товару.
Оновлення дизайну карток для маркетплейсів
Коли товар на маркеті вже не перший місяць з тим самим оформленням, в очах користувачів він може застаріти. Усі хочуть купувати нові товари, а не старі. До тих самих картинок аудиторія звикає.
Звісно, щотижня змінювати оформлення карток на маркетплейсі немає сенсу. Але раз на місяць чи на кілька місяців варто – це допоможе зайняти виграшну позицію щодо конкурентів.
Запитання та відгуки покупців: відповідати обов’язково
Запитання . Навіть якщо ви зробили все правильно – створили ідеальний заголовок, написали повний опис, додали якісні фотографії та весь перелік характеристик, питання все одно будуть.
Якщо продавець відповідатиме на запитання, це зробить аудиторію більш лояльною. У відповідях можна не лише вирішувати проблеми клієнтів, а й пояснювати їм нюанси, відмінності від конкурентів та багато іншого.
І навпаки. Якщо на питання покупця відповідатимуть лише інші покупці, а відповідей продавця не дочекаєшся, це може відштовхнути потенційну аудиторію. Мало хто захоче купувати товари, коли наперед знає, що продавцю на нього начхати.
Відгуки . Допомагають користувачам ухвалити рішення про покупку, визначитися з конкретною моделлю, знайти відповіді на деякі питання.
Чим більше позитивних відгуків, тим вищий рейтинг товару. Алгоритм підвищує у видачі продукцію, яка має більше інших позитивних відгуків.
Але пам’ятайте, що так добре працюють лише реальні, а не замовлені відгуки. Куплений текст найчастіше неживий і відштовхує покупця. Стимулюйте покупців залишати реальні відгуки.
Наприклад, найохочіше діляться відгуками на продукцію, яка бере участь в акції «Бали за відгуки». Також можна пропонувати аудиторії промокод на наступне придбання або бонус за відгук. Для продавців-початківців отримати перші відгуки дуже важливо.
Не забувайте працювати із негативними відгуками. Це вигідно продавцю відразу з трьох причин:
- Відпрацювання негативу . Проявіть увагу до покупця, допоможіть йому повернутися до задоволених клієнтів. Деякі негативні відгуки виникають через неправильну експлуатацію або інші дрібниці, а відповідь продавця допомагає вирішити проблему і поліпшити відносини з клієнтом.
- Виправлення недоліків . Поставтеся уважно до негативу і постарайтеся його виправити, щоби наступні покупці не потрапили в таку ж ситуацію.
- Підвищення лояльності аудиторії . Користувачі побачать, що ви працюєте з негативом, дбаєте про клієнтів і намагаєтесь вирішувати їхні проблеми.
І навпаки. Якщо продавець не відповідає на негативні відгуки та не вирішує проблеми, кількість однотипних негативних відгуків зростає. В результаті користувачі зрозуміють, що проблема не вирішується і не замовлятимуть товар. Якщо люди регулярно пишуть про те, що в комплекті немає шнура для підзарядки, поступово кількість продажів падатиме.
Якщо продавець не розбереться із проблемою, це відштовхне нових покупців. Навіщо замовляти товар, якщо є висока ймовірність отримати не ту якість чи ту комплектацію? Простіше піти і замовити в іншого продавця.
До речі, можна реагувати і на позитивні відгуки. Підкажіть додаткові способи використання продукту, розкажіть про особливості або хоча б просто подякуйте за покупку.
Ми розібралися, як створювати картки товарів на маркетплейсах та на що звертати увагу при оформленні. Тепер ви знаєте, що має бути всередині картки, без чого не обійтися, а від чого краще відмовитися, щоб вийшли найкрутіші продаючі картки.
Розвивайтеся разом з нами та продавайте більше товарів на маркетплейсах!
Рекомендую почитати ще:
- Як оформити продаючий контент для маркетплейсів
- Інфографіка яка продає для маркетплейсів: приклади і поради
- Як написати опис товару щоб його купували
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соціальних мереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: