Реклама в соціальних мережах: як вибрати правильну платформу та рекламу для вашого бренду

Реклама в соціальних мережах: як вибрати правильну платформу та рекламу для вашого бренду

В умовах постійних коригувань алгоритмів соціальних мереж та рейтингу в пошукових системах досягти того, щоб ваш контент помітили, може бути непросто. У той час як органічний пошук є безкоштовним та зручнішим варіантом, шанси стати вірусним, не вкладаючи трохи грошей у просування дописів, невеликі.

На зміну приходить платна соціальна реклама, яка включає рекламу для користувачів соціальних мереж і все частіше виглядає як найнадійніший спосіб залучити трафік і продажі з першого дня.

Будь то власник великого або малого бізнесу, реклама в соціальних мережах є обов’язковою, особливо якщо ви хочете виділитися з натовпу, отримати перегляди контенту та збільшити продажі.

Як керувати рекламними кампаніями у соціальних мережах

Щоб керувати успішною рекламною кампанією у соціальних мережах, необхідно враховувати наступне:

Запускайте свої рекламні кампанії вручну.

З трьох способів управління рекламними кампаніями в соц.мережах, запуск вручну буде найдешевшим і найпростішим варіантом. Все, що вам потрібно зробити, це вибрати рекламний майданчик та налаштувати свою кампанію.

Плюси
Запуск рекламної кампанії вручну дозволяє вам інвестувати 100% вашого бюджету в тестування реклами та пошук кращих варіантів, а не витрачати додаткові гроші на інструменти управління рекламою чи оплату рекламній агенції.

Крім того, взявши на себе відповідальність за власні кампанії, ви зможете навчитися розуміти рекламу і покращувати свої кампанії в майбутньому. Замість того, щоб дозволити комусь іншому настроювати рекламу, ви можете стати експертом та говорити на рівних, навіть якщо ви наймете зовнішніх рекламодавців у майбутньому.

Мінуси
Щоб стати експертом з реклами, потрібен час та зусилля, а це означає, що чим більше часу ви вкладаєте у рекламу, тим менше ви можете витрачати на інші сфери свого бізнесу. Якщо ви власник бізнесу, час, витрачений на освоєння реклами, може не сприяти щільному робочому графіку.

Крім того, те, що ви витрачаєте багато часу, щоб стати експертом з реклами, не означає, що ваша реклама буде успішною. Якщо ви вступаєте у світ реклами, можливо ви витратитите весь свій час і так і не отримаєте бажаних результатів.

Кому підходить?
Запуск ваших кампаній вручну може бути найкращим вибором, якщо ви працюєте з обмеженим бюджетом і не маєте коштів для найму рекламної агенції.

Однак, якщо ви ще не досвідчений рекламодавець, вам потрібно буде витратити час і зусилля на навчання.

Запускайте свої рекламні кампанії за допомогою автоматизованого програмного забезпечення

Очікується, що до 2026 року витрати на рекламу в соціальних мережах в одній тільки країні як США перевищать 122 мільярди доларів, тому не дивно, що зараз існує безліч сторонніх інструментів, які допоможуть вам керувати своїми кампаніями.

Плюси
Сторонні інструменти, такі як AdEspresso або Revealbot, можуть оптимізувати рекламні кампанії Facebook і аналіз результатів набагато простіше, ніж використання Менеджера реклами Facebook.

Компанії також можуть використовувати автоматизовані інструменти, такі як Adext, який використовується для керування всією рекламною кампанією і дозволяє вам зосередитися на інших сферах вашого бізнесу.

З такою кількістю інструментів на ринку ви зможете заощадити час, оптимізувати кампанії та переконатися, що гроші які підуть на рекламу, перетворяться на продажі ваших товарів чи послуг.

Мінуси
Хоча сторонні інструменти часто доступні, вони, як і раніше, вимагають додаткових витрат.

Так само, як ведення власної рекламної кампанії вручну, автоматизоване програмне забезпечення ризикує витратити гроші, але не отримати бажаних результатів. Оскільки ви не контролюєте весь процес кампанії, може бути складніше визначити, у чому помиляється автоматизований інстумент.

Кому підходить?
Для бізнесів, які працюють з обмеженим бюджетом, але не мають часу вкладати кошти у проведення своїх кампаній, використання сторонніх інструментів – це золота середина. Створити успішну кампанію можна за допомогою автоматизованого програмного забезпечення та з мінімальними витратами часу.

Для власників бізнесу з обмеженими ресурсами це, мабуть, найкращий варіант.

Найміть професіонала для запуску вашої рекламної кампанії

Хоча цей варіант часто є найдорожчим, він також є найпростішим і, ймовірно, принесе найбільше переваг. Замість того, щоб покладатися на власний досвід або автоматизоване програмне забезпечення, найм професіонала, ймовірно, буде найкращим варіантом для досягнення бажаних результатів.

Плюси
Найбільш очевидною перевагою найму фахівців у сфері реклами і те, що вони знають, що роблять. В результаті шанси отримати бажаний результат набагато вищі.

Найманняпрофесіонала у сфері таргетованої реклами також означає нульову роботу з вашого боку, тому ви можете інвестувати час та енергію в інші галузі вашого бізнесу, які вимагають більшої уваги.

Незважаючи на те, що ви платитимете комісію та витрати на рекламу, є надія, що ваша реклама перетвориться на стабільні продажі і принесе вам позитивний результат.

Мінуси
Основним недоліком найму фрілансера чи рекламного агентства є те, що ви можете витратите кошти впусту, якщо не знайдете  якісного виконавця.

Обов’язково проведіть власне дослідження, щоб найняти професіоналів, що заслуговують на довіру. На жаль, деякі агенції є лише самопроголошеними експертами, які заманюють клієнтів для марної витрати грошей.

Кому підходить?
Найм професіонала в таргетованій рекламі — ідеальне рішення для тих, хто має бюджет, який можна витратити, і хто прагне негайних продажів.

Оскільки рекламу в соціальних мережах легко виміряти — якщо ваша реклама не відповідає вашим очікуваним результатам, то ви знатимете, хто несе відповідальність і зможете швидко прийняти рішення зі співробітництва з новим кращим агентством.

Як побудувати креативну рекламну стратегію у соціальних мережах

Провести успішну рекламну кампанію у соціальних мережах – це одне, а розробити креативну рекламну стратегію – зовсім інше. Перш ніж почати, врахуйте наступне:

Визначте, що продавати

Якщо ваш бізнес у сфері електронної комерції виробляє та продає лише один продукт або у вас вже є очевидний бестселер з продажів, ви можете пропустити цей крок.

Однак, якщо ваш бізнес має великий каталог продуктів, вам необхідно визначити, які з них є найбільш цінними і повинні займати центральне місце у ваших рекламних зусиллях.

Як тільки ви підрахуєте цінність свого продукту, ви зможете визначити, які з них приносять високий прибуток, але недостатньо представлені в рекламному обліковому записі, та відповідним чином скоригувати біюджет і зусилля. Незважаючи на те, що ви можете створити хорошу рекламу для продукту із середнім рівнем продажів, використання продукту-бестселера, швидше за все, призведе до збільшення кількості конверсій та продажів.

Досліджуйте свою аудиторію.

Перш ніж продавати щось аудиторії, ви повинні зрозуміти, хто вони і чого хочуть. Знання функціонального призначення вашого продукту та того, чого хочуть ваші клієнти, не завжди є точним і зрозумілим.

Щоб краще дізнатися свою аудиторію, скористайтеся такими порадами:

Позитивні чи негативні відгуки клієнтів – це цінна інформація про те, чого хочуть ваші клієнти та як вони ставляться до вашого продукту. Ці відгуки можна отримати з вашого інтернет-магазину, блогів, відео на YouTube або повідомлень.

Google Trends та пошук за ключовими словами можуть допомогти вам зрозуміти, що клієнти думають про різні продукти чи теми і на скільки вони затребувані.

Знайдіть схожі хештеги у соціальних мережах вашого бренду. Це може бути чудовою нагодою знайти через органічний пошук ваші продукти чи послуги.

Використовуйте творчу платформу

Виникнення соціальних мереж відкрило двері багатьом новим можливостям для цифрової реклами, дозволяючи компаніям використовувати у своїх інтересах всі можливості таких платформ, як Facebook, Instagram, TikTok та Twitter.

Хоча платформи соціальних мереж мають обмеження, вони, як і раніше, дають компаніям можливість проявити творчий підхід у взаємодії з клієнтами. Будь то створення розділу часто задаваних питань, безпосередня взаємодія з клієнтами або створення постійної присутності, соціальні мережі можуть змінити шляхи та напрямок ваших рекламних планів.

Створіть кампанію цифрового маркетингу

Як тільки ви дізнаєтеся про свій продукт і аудиторію, настав час приступати до практичної реалізації. Ось чотири кроки, які допоможуть вам створити успішну кампанію цифрового маркетингу:

  •  Визначте свої цілі. Постановка чітких та досяжних бізнес-цілей є важливою основою для створення успішної кампанії. Може бути легко розпочати кампанію з великим баченням та амбіціями, але якщо у вас немає сфокусованого підходу, ці амбіції можуть не виправдатись. Будь то впізнаваність бренду, збільшення кількості підписників у соціальних мережах або більш високий рейтинг SEO, переконайтеся, що у вас є певна мета, яка спрямовуватиме вас у ваших рішеннях протягом усього процесу.
  • Визначте свою цільову аудиторію. Переконайтеся, що ви знаєте свою аудиторію, ясно і коротко. Чим краще ви розумієте, хто ваші клієнти і чого вони хочуть, тим краще ви зможете удосконалити свою рекламу, щоб краще задовольнити їхні потреби.
  • Створюйте портрети клієнтів. Особистість клієнта – це докладний опис вашого цільового клієнта із зазначенням його демографічних даних, таких як вік, місцезнаходження, професія, дохід та інші деталі, які можуть вплинути на те, як вони приймають рішення про покупку.
  • Визначте свій бюджет. Оцінка вашого бюджету є ключем до визначення ваших обмежень та того, як ви повинні розподіляти свої ресурси.

На щастя, маркетинг у соціальних мережах зазвичай дешевше, ніж традиційний маркетинг, тому ваші інвестиції в цифровий маркетинг часто принесуть вам велику віддачу.

Поліпшіть свою продуктивність

Рентабельність витрат на рекламу (ROAS) може підказати вам, чи ваші оголошення працюють, але вони не можуть сказати вам в чому причина низьких результатів, якщо вони не працюють.

Ви також можете використовувати систему AIDA, щоб допомогти компаніям зрозуміти, як клієнти сприймають рекламу та контент. Розроблена в 1898 році, AIDA є поведінковою моделью, яка виділяє чотири найважливіші складові, які реклама повинна викликати у покупця:

  • Увага: як контент залучає потенційного клієнта.
  • Інтерес: як контент утримує перспективу.
  • Бажання: як і чому контент спонукає потенційного клієнта до подальшого вивчення.
  • Дія: як контент ефективно забезпечує кінцеві бажані результати – купівлю товару чи замовлення послуги.

Найкращі платформи соціальних мереж для реклами

Приймаючи рішення про те, де розміщувати рекламу, пам’ятайте, що кожна соціальна мережа має унікальну аудиторію — дізнайтеся, де знаходяться ваші ідеальні клієнти, та познайомтеся з ними там.

До найпопулярніших платформ для реклами в соціальних мережах належать:

Фейсбук

Можна впевнено сказати, що Facebook є найбільшою у світі платформою соціальних мереж і є надійним вибором при виборі місця для реклами. Facebook популярний серед різних демографічних груп, а це означає, що є велика ймовірність, що ваша цільова аудиторія також взаємодіє з цією платформою.

Крім того, що користувачі Facebook можуть підключатися та обмінюватися контентом в Інтернеті, платформа також пропонує продавцям можливість рекламувати свої продукти та послуги в Інтернеті. Ось кілька варіантів реклами на Facebook, які допоможуть вам досягти цілей кампанії:

Графічні та відеооголошення
Графічні та відеооголошення — це основні формати реклами, що надаються Facebook, і одні з найпростіших у розробці. За допомогою одного високоякісного зображення або відео рекламодавці можуть виділити нові продукти, послуги чи бренди та використовувати їх у будь-якій точці воронки продажів.

Сторіз оголошень
Реклама в історіях – це повноекранні зображення, відео чи карусельні оголошення, які представлені через Facebook, Messenger чи Instagram. Однак, на відміну від звичайних історій, рекламні історії не зникають через 24 години, що надає їм більшої широти та свободи вираження.

Карусельна реклама
Оголошення-каруселі дозволяють рекламодавцям показувати два або більше зображень або відео в одному оголошенні. Кожне оголошення може бути представлене зі своїм заголовком, описом, посиланням або закликом до дії (CTA).

Слайд-шоу оголошень
Оголошення у вигляді слайд-шоу — це оголошення, в якому використовується до десяти зображень або одне відео, яке відображається у слайд-шоу. Вони відрізняються від відеореклами своїм швидким завантаженням та простотою створення.

Колекції оголошень
Оголошення-колекції полегшують людям пошук, перегляд та купівлю продуктів зі своїх телефонів. Кожне оголошення містить основне відео або зображення з кількома супутніми зображеннями у вигляді сітки, які поєднуються в захоплюючий досвід.

Реклама у месенджері
Оголошення Messenger представлені на вкладці «Чати» програми Messenger. Якщо клієнт натисне на оголошення, йому буде надіслано детальний огляд продукту або послуги із закликом до дії, щоб перейти на сайт або розпочати розмову з агентом.

Ігрові оголошення
Playable ads — це інтерактивна відеореклама, призначена для рекламодавців мобільних додатків, щоб залучити клієнтів до своєї програми за допомогою демо-процесу. Дозволяючи користувачам тестувати вашу програму перед завантаженням або покупкою, ви можете зацікавити їх, не будучи нав’язливим.

Інстаграм

Instagram, відомий своїми глянсовими фотографіями та відео, є ідеальною платформою для брендів із візуально привабливими продуктами, які легко вбудовуються у візуальні медіа. Instagram також має величезну базу користувачів, займаючи друге місце за рівнем залучення серед платформ соціальних мереж і будучи однією з наймолодших аудиторій.

Якщо ваш бізнес та цільовий ринок відповідають обом характеристикам, реклама в Instagram може бути вашим найкращим варіантом, пропонуючи такі рекламні оголошення, як:

Графічні та відеооголошення
Оскільки реклама в Instagram так сильно залежить від зображень та відео, фото- та відеооголошення є найбільш поширеним типом, який ви будете використовувати і з яким зіткнетеся. Між повідомленнями своїх друзів та ппідписниками,  користувачі можуть бачити рекламу, яка вказує на сторінку компанії, веб-сайт або магазин.

Реклама Instant Experience
Instant Experience (IX), раніше відома як Canvas, реклама є іммерсивним повноекранним форматом, розробленим в першу чергу для мобільних пристроїв. Їх можна підтримувати як історія Instagram, і у стрічках.

Колекція оголошень
Як і в Facebook, оголошення-колекції призначені для того, щоб допомогти користувачам знаходити, переглядати та купувати продукти – і все це зі своїх мобільних пристроїв. Кожне рекламне оголошення-колекція включає обкладинку відео або зображення з меншими зображеннями продукту, доданими нижче.

Досліджуйте рекламу у фіді
Оголошення у стрічці новин  в Instagram, куди користувачі відправляються, щоб відкрити новий контент, подивитися нові відео і знайти нові можливості для покупок. За допомогою цих оголошень бізнес може знайти сприйнятливих клієнтів там, де вони хочуть їх знайти.

Рекламні стікери для голосування
Оголошення-опитування – це інтерактивний формат, який використовується в історіях Instagram для привернення уваги та пошуку того, що шукають клієнти. Ці оголошення, хоч і прості, можуть бути дуже ефективними, даючи вашій аудиторії можливість взаємодіяти з вашим бізнесом.

Торгові оголошення в Instagram
Оголошення про покупки в Instagram дозволяють покупцям торкнутися тега продукту, щоб дізнатися більше інформації про товар і дізнатися, як його придбати. Ці оголошення використовуються в магазині Instagram, щоб максимізувати охоплення ваших продуктів та збільшити кількість повідомлень про покупки.

Твітер

Як платформа для пошуку останніх новин та взаємодії з невеликими та відомими впливовими особами, Twitter був одним із найпопулярніших каналів соціальних мереж з моменту його запуску у 2006 році.

Оголошення Twitter пропонують брендам кілька різних варіантів створення реклами, зокрема:

Графічні та відеооголошення
Графічні та відеооголошення у Твіттері дозволяють компаніям виділяти свої продукти та привертати увагу потенційних клієнтів. Простір у створенні та використанні їх оголошення можуть направляти людей на сайт або стимулювати кампанії за допомогою вірусної взаємодії.

Карусельна реклама
Карусельна реклама дозволяє вам розповісти історію та залучити користувачів на ваш сайт або додаток. За допомогою шести зображень або відеороликів, які можна пересувати по горизонталі, ви можете продемонструвати кілька продуктів або рекламних акцій.

Миттєва реклама
Оголошення Moments дозволяють користувачам створювати колекцію твітів, щоб розповісти про іммерсивну історію за межами звичайних обмежень на кількість символів. Вони можуть пропонувати різні погляди та просувати унікальні історії.

Текстові оголошення
Текстові оголошення в Твіттері нагадують стандартний твіт, включаючи лайки, відповіді, вибране та ретвіти. Ці нативні оголошення повинні сприйматися як звичайний контент Twitter, дозволяючи користувачам органічно розширювати свій бізнес.

Оголошення для підписників
Оголошення для підписників просувають обліковий запис серед цільової аудиторії, підвищуючи обізнаність та залучаючи нових підписників. Вони з’являються як твіти, що просуваються на тимчасовій шкалі мети, виглядають природними і дозволяють органічно відкривати.

Посилити рекламу у Твіттері
Twitter Amplify Ads – це реклама на початку ролика, яка працює, щоб привести бренди у відповідність до преміум-контенту, який вже дивляться ваші клієнти, від основних моментів до вірусних кліпів. Вирушаючи туди, де клієнт вже знаходиться, ви можете залучити вже існуючу аудиторію.

Оголошення про поглинання Twitter
Оголошення про поглинання Twitter розміщують ваш бренд на перше місце у розмові як перше оголошення дня. Коли ваша цільова аудиторія оновить свою хроніку у Твіттері, ваша реклама буде першою, яку вони побачать, що призведе до активнішої участі.

Тік Ток

Щодо нового гравця у  соціальної реклами, TikTok має величезний потенціал для залучення потенційних клієнтів, особливо серед молодшої аудиторії. Усього за три роки платформа зросла в США з 35,7 млн користувачів у 2019 році до більш ніж 94 млн у 2022 році.

Варіанти реклами TikTok зростають і включають:

Графічні та відеооголошення
Незважаючи на те, що TikTok є відеоплатформою, він підтримує формати графічної та відеореклами. Бренди можуть розміщувати обидва типи реклами через додатки стрічки новин TikTok або між відео в стрічці користувача.

Оголошення у стрічці
Реклама у фіді дозволяє брендам легко і гнучко досягати своїх маркетингових цілей. З’являючись у стрічці For You користувача, ці оголошення призначені для привернення уваги та цільвої дії.

Хештег кидає виклик рекламі
Оголошення Branded Hashtag Challenge змінюють те, як бренди взаємодіють зі своєю аудиторією, викликаючи тенденції та культурні рухи за допомогою вірусних викликів або хештегів.

Пінтерест

Pinterest – ще одна візуальна платформа, прикрашена химерними весільними фотографіями, кулінарними відео та модними роликами. Це ідеальна платформа для реклами у соціальних мережах, оскільки її користувачі зазвичай використовують платформу для пошуку та купівлі продуктів.

У рекламі Pinterest використовується вузькоспрямована пошукова система, що дозволяє брендам розміщувати рекламу за допомогою наступних параметрів:

Стандартні оголошення та відеопіни
Стандартна реклама та реклама з відеопінами – це основний варіант рекламодавців, що дозволяє брендам представляти високоякісний контент, який виділятиметься у стрічках людей. За допомогою цих оголошень ви можете привернути увагу людей та залучити їх до участі.

Рекламні піни-каруселі
Рекламний пін-карусель – це стандартний пін, але з кількома зображеннями. Це чудовий спосіб продемонструвати різні функції та можливості продукту або навіть рекламувати декілька продуктів одночасно.

Рекламні піни з ідеями
Рекламні піни з ідеями – це багатосторінковий розворот для обміну ідеями, демонстрації індивідуальності бренду та залучення людей до вашого магазину за допомогою унікального контенту.

LinkedIn

Будучи найбільшою у світі професійною мережею, LinkedIn має велику базу професійних користувачів і може орієнтуватися на клієнтів залежно від їхньої кваліфікації. На відміну від більшості інших платформ, орієнтованих на рекламу B2C, характер реклами LinkedIn також робить її більш придатною для участі у рекламних кампаніях B2B.

Існує кілька типів реклами LinkedIn, у тому числі:

Окремі зображення та відеооголошення
Оголошення з окремими зображеннями та відео дозволяють брендам захопити професійну аудиторію власним зображенням чи відеоконтентом на кожному етапі шляху покупця – все це відображається у звичайній стрічці LinkedIn.

Карусельна реклама
Карусельна реклама дозволяє брендам розповідати інтерактивну історію за допомогою серії карток, зображень чи відео у стрічці LinkedIn. Ці бренди широко налаштовуються від контенту до цільового URL.

Оголошення подій
Рекламні оголошення про події дозволяють компаніям збільшувати кількість заходів або вебінарів LinkedIn, щоб залучити максимальну відвідуваність.

Оголошення документів
Оголошення з документами допомагають брендам та компаніям збирати потенційних клієнтів та залучати клієнтів, далячись документами у стрічці LinkedIn.

Розмовна реклама
Оголошення для розмов працюють, залучаючи потенційних клієнтів в обмін повідомленнями LinkedIn, щоб вести професійні розмови та просувати продукти чи послуги.

Оголошення у повідомленнях
Оголошення в повідомленнях дозволяють компаніям надсилати прямі повідомлення потенційним клієнтам, щоб викликати негайні дії та розпочати розмову.

Оголошення форми залучення лідів
Форми генерації потенційних клієнтів спрощують для брендів збір якісних потенційних клієнтів із реклами в LinkedIn за допомогою попередньо заповнених форм чи документів.

Текстові оголошення
Текстові оголошення можуть залучити нових клієнтів до вашого бізнесу за допомогою таких елементів, як переконливі заголовки, короткі описи або необов’язкові зображення.

Оголошення в центрі уваги
Рекламні оголошення Spotlight демонструють продукти, послуги чи події бренду, щоб збільшити відвідуваність вашого веб-сайту, цільової сторінки чи магазину.

Оголошення для підписників
Оголошення для підписників використовують існуючі зв’язки для просування вашої сторінки в LinkedIn та залучення додаткових підписників.

Снапчат

Snapchat — одна з найневимушеніших соціальних мереж, аудиторія якої в основному складається з мільйонів і представників покоління Z. Проте, з доходом у 2,8 мільярда доларів у 2021 році та розміром аудиторії понад 300 мільйонів осіб, Snapchat не привід для сміху та є значною можливістю для закордонних рекламодавців.

Існує кілька різних типів реклами Snapchat, зокрема:

Зображення та відеооголошення
Зображення та відеооголошення – це повноекранні оголошення, які легко створити і які можна використовувати для будь-яких бізнес-цілей, від підвищення обізнаності до покупки.

Колекція оголошень
Рекламні оголошення колекції демонструють серію продуктів за допомогою чотирьох плиток, що натискаються, надаючи користувачам безперешкодний шлях для перегляду, вибору і покупки.

Сюжетна реклама
Оголошення-історії спрощують звернення до користувачів за допомогою серії з 3–20 окремих зображень або відеооголошень або через сторінку контенту, або за допомогою фірмової плитки.

Об’єктиви AR-оголошення
Реклама Lenses AR Experience дозволяє брендам створювати інтерактивні моменти з доповненою реальністю, з якими можуть грати або відправляти друзям.

Рекламні оголошення
Рекламні ролики – це оголошення без можливості пропуску, які відображаються від шести секунд до трьох хвилин. Вони використовуються в контенті Snapchat для взаємодії з аудиторією та підвищення впізнаваності бренду.

Фільтри оголошень
Рекламні оголошення з фільтрами використовують різні художні накладення Snapchat, щоб стимулювати розмови, коли вони відвідують різні області чи беруть участь у вірусних заходах.

Тактика реклами у соціальних мережах

Після того, як ви визначилися зі своєю соціальною платформою та типами оголошень, які ви хочете відображати, настав час створити свою першу рекламну кампанію. Щоб допомогти вам почати, ось кілька порад, які допоможуть привернути більше уваги до вашого контенту та перетворити глядачів на клієнтів:

Націлення на аудиторію.

Орієнтація на аудиторію означає зонування за обраною демографічною групою, як то вік, стать, професія чи інтерес.

Використовуючи пошук за ключовими словами, опитування та опитування клієнтів, а також створення чітких портретів клієнтів, ви можете отримати більш повне уявлення про своїх клієнтів та точно орієнтуватися на них.

Ви повинні орієнтуватися не тільки на нових та потенційних клієнтів, а й на існуючих клієнтів. Це допоможе нагадати клієнтам про ваш бренд, навіть якщо вони вже здійснили покупку, і це більш рентабельно, ніж реклама для потенційних клієнтів.

Просування на платформах соціальних мереж.

Важливим аспектом реклами у соціальних мережах є покращення вашої стратегії у соціальних мережах.

Просування та перепрофілювання вашого органічного контенту в соціальних мережах як підтримка рекламних кампаній може допомогти вам розповісти історію свого бренду та виділити його серед конкурентів.

Платний пошук та соціальна реклама.

Використовуючи списки ремаркетингу для пошукових оголошень (RLSA), ви можете адаптувати свої пошукові оголошення PPC (реклама в пошуку Гугл) залежно від того, чи відвідував клієнт ваш інтернет-магазин та які сторінки він переглядав. Таким чином, ви можете орієнтуватись на користувачів, які вже знайомі з вашим бізнесом.

Ви можете піднятися на сходинку вище, об’єднавши платний пошук з рекламою в соціальних мережах, щоб орієнтуватися як на тих, хто знає, так і тих, хто не знає ваш бренд. Спочатку налаштувавши націлення на соціальну рекламу, ви можете підвищити впізнаваність бренду та допомогти клієнтам краще познайомитися з вашими продуктами. Потім, коли вони побачать ваші рекламні оголошення з оплатою за клік, вони будуть почуватися комфортніше і схильні переходити на ваш веб-сайт.

Поліпшити показник якості.
Показник якості — це показник ранжирування, який пошукові системи використовують для визначення якості ключових слів і реклами з оплатою за клік, а також важливий аспект реклами в соціальних мережах. Чим вищий показник якості, тим вищий рейтинг вашого оголошення і тим більше показів воно отримає за нижчою ціною взаємодії.

Шляхом органічної публікації на платформах соціальної реклами та відстеження взаємодії з кожним оголошенням ви можете точно визначити, які платні оголошення найефективніші.

Оптимізуйте взаємодію користувача.
Одним із ключових способів залучення трафіку на ваш сайт і, як наслідок, збільшення продажів є оптимізація змісту реклами.

Серед інших факторів ранжирування, таких як ключові слова, швидкість сторінки та зручність для мобільних пристроїв, одним із найважливіших факторів SEO є залучення користувачів. Ці показники включають рейтинг кліків (CTR), показник відмов та коефіцієнт конверсії.

Навіть якщо участь користувачів не є основним фактором ранжування для пошукових систем, високі CTR та коефіцієнти конверсії все одно сприятимуть кращому ранжируванню в органічному пошуку та більшій кількості конверсій.

Мобільна реклама є обов’язковою.
Оскільки більше 98% користувачів Facebook заходять у програму через мобільні пристрої, ваша реклама повинна бути доступна для мобільних пристроїв.

Ваша реклама повинна не тільки фізично розміщуватись на екрані мобільного пристрою, але й повинна бути розроблена з урахуванням потреб мобільних користувачів. Це означає розбірливий брендинг, великий та чіткий текст, привабливу графіку та інтерактивність, коли це можливо.

Заключення
У сфері електронної комерції реклама у соціальних мережах є одним із найефективніших та найдієвіших способів охопити вашу цільову аудиторію та перетворити її на клієнтів. Ніякі інші варіанти реклами що неспроможні забезпечити такий постійний і масштабований потік потенційних клієнтів, як соціальна реклама.

У міру того, як все більше і більше роздрібних продавців поринають у соціальні мережі, дуже важливо, щоб ви зрозуміли всі тонкощі цього рекламного засобу та почали зміцнювати свою стратегію. За допомогою цих порад та практичних цілей, які допоможуть вам у цьому процесі, ви будете набагато попереду.

Часті питання про рекламу в соціальних мережах

У чому різниця між рекламою у соціальних мережах та маркетингом у соціальних мережах?

Хоча ці два терміни іноді використовуються як взаємозамінні, між ними є різниця.

Реклама в соціальних мережах зазвичай стосується платних методів, таких як оплата за клік (PPC) або реклама, що розміщується на різних платформах соціальних мереж.

Маркетинг у соціальних мережах — це стратегія цифрового та контент-маркетингу, яка зазвичай неоплачувана і включає створення, спільне використання та розповсюдження контенту в соціальних мережах.

У якій соціальній мережі найкраще розміщувати рекламу?

Вибір найкращих соціальних мереж для реклами зазвичай залежить від того, в яку платформу ви вклали найбільше. Якщо є платформа, на якій ваш бренд користується популярністю або престижем, розміщення реклами на ній буде найшвидшим шляхом до успіху.

Однак, за інших рівних, найкращою платформою для досягнення успіху, швидше за все, буде Facebook. Завдяки більш ніж двом мільярдам активних користувачів на день та безлічі різних типів реклами відкриваються величезні можливості.

Як дізнатися, чи працює моя реклама в соціальних мережах?

Один із найкращих способів дізнатися, чи успішно працює реклама у соціальних мережах, — це використовувати докладні метрики. Вивчивши наступне, ви зможете побачити, які стратегії працюють, а які ні:

  • Коефіцієнти конверсії.
  • Показник якості.
  • Глибина прокручування.
  • Трафік веб-сайту.
  • Взаємодія  у соціальних мережах.
  • Кількість підписників.

Скільки коштує реклама у соціальних мережах?

При оцінці того, скільки коштує реклама в соціальних мережах, корисно подивитися на ціну за клік (CPC) та порівняти ці ціни на різних платформах соціальних мереж. Кожна з перелічених нами платформ має ріні цифри в залежності від країни, в якій показується реклама та рівня конкуренції на даний момент. В Україні вартість реклами може бути в 10 раз меншою ніж в США. Ось дані вартості за клік по рекламі в Сполучених Штатах Америки згідно статистики за 2022 рік:

Facebook: 0,97 долара за клік.

Instagram: $3,56 за клік.

LinkedIn: 5,26 долара за клік.

Pinterest: 1,5 долара за клік.

TikTok: 1 долар за клік.

Твіттер: 0,38 долара за клік.

YouTube: 3,21 долара за клік.



Замовити консультацію по залученню клієнтів  в твій бізнес з соціальних мереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з соціальних мереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *