Перукар у соцмережах конкурує із салонами краси, барбершопами та іншими перукарнями. Але він має очевидну перевагу: він може публікувати пости особисто від себе і ділитися корисним контентом безпосередньо з підписниками.
Враховуючи, що клієнти зазвичай вибирають стиліста, барбера або перукаря з особистих переваг (та й якості стрижок), цим можна скористатися.
У цьому матеріалі розповім про специфіку ведення соцмереж перукаря, покажемо приклади постів та поділюсь готовим контент-планом.
Специфіка ведення облікового запису перукаря
Візуал. Робота перукаря – це стрижки та, власне, стиль, тому на перший план виходять фотографії готових робіт.
Слід розуміти, що облікові записи ведуться по-різному, залежно від цілей. Якщо йдеться про особистий бренд і його розвиток, то в профілі окрім прикладів робіт з’являються лайфстайл-матеріали: про життя, подорожі чи просто думки.
Ті ж, хто розмежовує професійне та особисте життя, в соцмережах публікують переважно фотографії стрижок та розбавляють таке портфоліо рекомендаціями щодо догляду за волоссям або інформацією про ціни.
Контент. До перукаря він іде сам – кожен клієнт після стрижки, це не лише готова робота в портфоліо, а й фотографія для посту. Тому тут потрібно просто багато фотографувати або знімати відео з клієнтами. Важливо мати хороший телефон з камерою: високоякісні знімки дозволяють аудиторії краще оцінити роботу і майстерність. Текст, звісно, теж важливий, але далеко не першому місці.
Оформлення профілю. Клієнти часто відзначають у сторіс готові стрижки, тому перукарю важливо не тільки регулярно вести обліковий запис, але й правильно оформити шапку: вказати номер телефону, прайс або посилання на онлайн-запис через CRM-системи. Це дозволить залучати більше людей на стрижки.
Перукар – це найчастіше універсал, а барбер займається виключно чоловічими стрижками. У статті ми говоритимемо про обидва типи і використовуватимемо приклади як у барберів, так і у перукарів.
Типи постів
Як і для будь-якого облікового запису, типи постів можна розділити на продаючі, розважальні, що залучають та інформаційні. Розберемо трохи докладніше, навіщо така типізація взагалі потрібна.
Пост який продає. Його мета – зробити продаж або якось прорекламувати перукаря. Будь-яка викладена фотографія роботи – це пост, що вже продає.
Розважальний пост. Його мета не продати, а розважити підписника. Це може бути жарт, якась історія пов’язана з роботою чи інструментами.
Залучаючий пост. Тут все просто – такі посади мають стимулювати підписників залишати коментарі. Це може бути пряме питання до аудиторії («а що ви думаєте?»), так і тема, яка передбачає спілкування. Наприклад: «чому перукар повинен уміти стригти ножицями, а потім – машинкою?», «Чим відрізняється стрижка за 150 грн, від стрижки за 500?» та інші.
Інформаційний пост. Сюди відносяться пост із прайсом, графіком роботи чи актуальною інформацією про локацію перукаря. Ще такі пости та сторіс можуть закривати типові питання клієнтів: скільки коштує, де вас знайти, як записатися, від скільки років стрижете дітей тощо.
Готова робота
Тип: продавець.
Основний тип контенту у соцмережах перукаря. Текстовий зміст готової роботи може бути будь-яким: можна розповісти про тип стрижки та засоби, які застосовувалися під час укладання.
Можна щось розповісти про клієнта (за його згодою, звичайно) або взагалі випустити пост-роздум про професію, де ви ділитеся думками.
Також до тексту можна додавати рекламу своїх курсів або просто спілкуватися з підписниками. Загалом, варіантів – безліч, все залежить від цілей та типу та вашого облікового запису.
До / після
Тип: продавець.
Краще додати два знімки до каруселі, причому почати з готової роботи, а вже за нею поставити фотографію до стрижки. Цей формат добре підійде для сторіс, де на відео можна зняти до і після.
Фото або відео процесу
Тип: розважальний, що продає.
Деякі перукарі бояться викладати відео у процесі стрижок із формулюванням «конкуренти підглянуть і вкрадуть техніку». Так, часто такі відео з цікавістю дивляться інші майстри, але це лише контент і неможливо навчитися стригти по відео. До того ж, можна зняти ролик поетапно, вирізуючи якісь «таємні» моменти, щоб вийшов кліп по перетворенню, а не майстер-клас зі стрижок.
Такі ролики показують майстерність, тому використовувати їх потрібно хоча б раз на місяць. Детальніше про створення подібних постів читайте у статті « Ідея для посту. Відео процесу ».
Відгуки
Тип: продавець.
Найкращий спосіб підтвердити майстерність – показати відгуки клієнтів. Добре збирати в окремі альбоми (хайлайтс) всі позначки, які роблять гості після стрижки або зробити скрини з оцінками.
Про косметику
Тип: інформаційний, що продає.
Рубрика для постів чи сторіс, де можна рекомендувати косметичні засоби, які користується сам майстер чи продає у себе в салоні. Особливо здорово, якщо показувати ефект від, припустимо, воску чи лаку на прикладі своєї роботи.
Експертний контент
Тип: розважальний, інформаційний.
Пости та сторіс, присвячені демонстрації експертності. Розкажіть про стрижки, тренди, типи волосся і те, як їх доглядати. Тут, по суті, потрібно “включити блогера” (або журналіста) та поділитися корисною інформацією.
Якщо не знаєте як, спробуйте наступну практику: як ви відповідаєте, коли клієнт (або клієнтка) запитує яка стрижка йому підійде? Ось цю відповідь можна перетворити на текст і розповісти про типи стрижок залежно від волосся та форми голови.
Якщо з текстом не виходить, можна запустити прямий ефір або зняти відео. Такий формат дозволяє показати майстру себе як професіоналу, а людям – поставити запитання та отримати консультацію.
Ще один варіант – поділитись лайфхаком. Це такий корисний контент для клієнтів та підписників: як швидко укласти волосся жінці чи підрівняти бороду чоловікові за допомогою машинки.
Про себе
Тип: розважальний.
Рубрика постів, де можна розповісти про себе та свою кар’єру. Це дозволяє потенційним клієнтам познайомитися з вами раніше, ніж це станеться у салоні. Такі пости роблять образ перукаря або барбера більш живим та справжнім у соцмережах. До того ж, про себе бажано розповісти хоча б раз, наприклад, у пост-знайомстві .
Також добре працює гумор чи іронія. Наприклад, Павло Шефф регулярно випускає кумедні відео-ролики та й взагалі любить поговорити зі своєю аудиторією про все на світі.
Приклад матриці контенту для соцмереж перукаря
Нижче готовий контент-план для соцмереж перукаря на тиждень як приклад. У ньому поєднуються всі типи постів з упором на контент, що продає.
Контент-план потрібен для того, щоб підтримувати регулярний вихід постів на обліковому записі, а також для перевірки ефективності цих постів. Створюючи контент-план, ми спочатку відповідаємо на прості питання: кому ми це робимо і навіщо. І далі знаходимо відповіді, публікуючи контент та фіксуючи реакцію.
Ще треба знати свою аудиторію. Якщо в салоні зрозуміло, хто приходить і стрижеться, то ось в Інстаграмі це можуть бути інші люди: хтось випадково побачив, а хтось цілеспрямовано підписався, але так і не зважився на стрижку. Докладніше про складання портрета ЦА можна дізнатись у нашій статті « Як скласти портрет цільової аудиторії: що це, навіщо потрібно і де шукати інформацію ».
Що важливо знати перед складанням контент-плану:
- Використовуйте рубрики, щоб розділяти контент на тему та дивитися, як такі пости заходять аудиторії.
- Ставте кожному посту ціль: зібрати лайки, отримати охоплення чи коментарі. Якщо мета не виконується, то аналізуйте, чому так виходить і спробуйте заходити інакше: змінювати тему постів, довжину, ракурс фотографії, частоту постінгу.
- Слідкуйте за конкурентами. Копіювати нічого не потрібно, але звертайте увагу на те, як вони ведуть свій профіль та що пишуть. Це буде корисно для розвитку вашого облікового запису.
Поради щодо ведення акаунту на закінчення
Просіть клієнтів підписуватися на вас в Інстаграмі
За це можна пропонувати знижку або безкоштовну укладку. Так ви зможете швидко наростити аудиторію. Також посилання або QR-коди на соцмережі можна розмістити на візитівках, флаєрах або прямо на дзеркалі.
Запрошуйте моделей на безкоштовні зачіски
Хороший варіант швидко набрати аудиторію – запросити людей на безкоштовні зачіски. Так ви зможете зробити багато фотографій готових робіт (а це ваш основний контент) і знайти постійних клієнтів. За особистими спостереженнями, після безкоштовних стрижок повертається, але вже за гроші від 5% до 30% клієнтів. Тут все просто – якщо клієнту сподобалася стрижка і йому важливий майстер, то він ходитиме до нього за повний прайс.
Якщо ви ведете клієнтів у соцмережі, подбайте про контент
Клієнт на вас підписався і йому навряд чи буде цікаво бачити у стрічці тільки фотографії та відео ваших робіт. Одноманітність стрічки втомлює, тому доведеться хоча б іноді розбавляти розважальним або таким контентом що продає.
Негатив поширюється швидше, ніж позитив
Якщо клієнту сподобалася стрижка, то він про це може і не писати у відгуках. А якщо ні – то, швидше за все, напише. Тому намагайтеся не обдурити очікування гостей: пишіть тільки достовірну інформацію та використовуйте свої фотографії робіт. Тут важливий момент: якщо ви тільки навчаєтесь та викладаєте свою роботу, яку на 80% зробив ваш учитель – про це варто згадати. А краще взагалі вказати відразу, що ви тільки вчитеся.
Знімайте роботи з природним світлом
Не використовуйте спалах на телефоні або камері. Якщо не вистачає світла в приміщенні, підійдіть до вікна і зніміть там. Фон не повинен збігатися з кольором волосся – інакше стрижка «зникне». Світлова лампа – це добре, але як джерело додаткового освітлення.
Якщо в кадр потрапляє обличчя, постарайтеся, щоб людина посміхалася. Для цього поговоріть з ним, похваліть зовнішній вигляд або просто пожартуйте. Фотографії задоволених клієнтів у результаті привернуть більше уваги до поста, а значить лайків та коментарів теж буде більше.
Якщо залишилися питання або бажаєте поділитися своїм досвідом ведення соцмереж перукаря – чекаю на коментарі.
Ідеї публікацій для соцмереж:
Ідеї для сторіс:
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: