Чому класний обліковий запис одного окремого ріелтора може зібрати більше аудиторії, ніж монстр і гігант ринку з 20-річною історією? Зайдіть в акаунти агентств нерухомості – там часто панують нудьга та зневіра. Офіційний тон, бюрократизми, копіпаст новин… Саме тому на публікації великих агенцій аудиторія реагує вкрай мляво. Та й соціальні мережі конкретних ріелторів часом нагадують цитатники законів і від них теж нудьгує. Відкриємо секрет: ТАК вести соцмережі ріелторам не обов’язково.
Можна робити це з вогником, різноманітно, живо і з користю для себе – тому що соцмережі з їхніми мільйонами користувачів це чудовий генератор замовлень, зокрема для ріелтора.
До речі: прямо зараз ви можете заощадити гроші, які з вас узяв би будь-який SMM-щик за підготовку контент-плану для ріелтора в Інстаграмі, Фейсбуці. У моєму блозі ви знайдете все, що потрібно, щоб пожвавити обліковий запис і залучити підписників абсолютно безкоштовно. Адаптуйте інформацію під себе і свою ситуацію, і вперед. А якщо згадати, що ріелтор — це не лише про квадратні метри, а й про людські стосунки, зробити свої акаунти в соціальних мережах живими та привабливими стане простіше.
Специфіка ведення соцмереж ріелтора
Що важливо показати ріелтору, спілкуючись із аудиторією у соцмережі? У нього немає візуального портфоліо з картинками, як дизайнер інтер’єру або майстра-перукаря. Натомість, працюючи над контент-планом, ріелтор може запланувати і показати:
Досвід. У цій професії складно новачкам, тому починається шлях у професії найчастіше зі стажування – старші товариші передають досвід, технології, діляться лайфхаками. І вже на цій стадії ріелтор має що розповісти.
Можливості. Хтось береться лише за нескладні випадки — купівлю чи продаж нерухомості за «живі» гроші. А хтось збирає складні ланцюжки, використовує при купівлі житла військові та соціальні виплати, допомагає продати/купити частку, розселити величезну комуналку. Чим ширші можливості конкретного фахівця — тим більше клієнтів він може отримати із соціальних мереж, розповідаючи у постах про свою роботу.
Відгуки. Це альфа та омега соц.мереж, якщо клієнти відгукуються про вас добре, їх відгуки потрібно обов’язково використовувати. У контент-плані ріелтора відгуки мають з’являтися якнайчастіше – адже саме до цієї професії рівень довіри не дуже високий. Занадто багато на ринку дилетантів!
Затребуваність. “Якщо фахівець місяцями сидить без замовлень, з ним явно щось не так”, – думають користувачі соцмереж і десь вони мають рацію. Люди за всіх часів купують квартири, одружуються, розлучаються, роз’їжджаються з дорослими дітьми і з’їжджаються зі старими батьками — отже, купують і продають квартири. Ріелтору важливо розповідати в постах про те, що він продає/купує/здає в оренду зараз.
Суть. «Навіщо взагалі потрібний ріелтор?» — це найчастіше питання обивателів. Зазвичай люди пробують самостійно вирішити питання купівлі квартири в новобудові або продавав свою безпроблемну квартиру за живі гроші. Ріелтору важливо показати ситуації, в яких без допомоги профі не обійтися і пояснити чому. Обов’язково збирайте такі теми, які відповідають на такі питання в контент-план для ріелтора.
Себе. Люди купують у людей. Важливо, щоб ріелтор у своєму обліковому записі в соціальній мережі виглядав не як безлика одиниця з набором функцій, а як жива людина. З усіма своїми побутовими заморочками, сімейними проблемами та святами, з хобі, інтересами, подорожами, планами.
Типи постів для облікового запису ріелтора в соціальній мережі
Хороша новина: продають і приводять клієнтів ріелторам не тільки пости, що продають. Контент-план для ріелтора сповнений сюрпризів.
«Найчастіше приводять клієнтів не «ріелторські» пости про послуги, а ті, що показують людину. Це пости про схуднення, мужиків, про сім’ю. Ріелтора вибирають не тільки як професіонала, а й як людину, близьку за духом. Є клієнти, які років 5 читають твої публікації, перш ніж звернутися за послугою; за цей час ви станете для них майже членом сім’ї».
Послуги — перелік, опис
Тип контенту: інформаційний, що продає.
За що береться конкретний ріелтор? У постах можна розповісти про такі послуги:
- Купівля квартири в новобудові – зданої або споруджуваної.
- Купівля/продаж квартир на вторинному ринку.
- Купівля/продаж кімнат на вторинному ринку.
- Купівля/продаж комерційної нерухомості.
- Купівля/продаж часток у квартирі/будинку.
- Купівля/продаж заміської нерухомості (котеджі, таунхауси, будинки).
- Продаж квартир в одному місті та покупка в іншому.
- Оренда квартир/будинків.
- Оренда комерційної нерухомості
- Юридичний супровід угоди (клієнт сам знаходить квартиру, яку хоче купити, ріелтор перевіряє її та проводить угоду).
Пости-описи послуг у контент-плані ріелтора в Інстаграмі, Фейсбуці — суттєва складова, адже вони допоможуть кожному новому відвідувачу сторінки зрозуміти, куди він потрапив і що тут можна знайти корисного.
Випадки із практики
Тип контенту: інформаційний.
У цій рубриці контент-плану ріелтора доречно показати та розповісти, навіщо і коли потрібен цей фахівець. Розповісти, що професія ріелтора не про те, щоб прошерстити базу нерухомості або переглянути ОЛХ і запропонувати відповідні квартири. А про юридичний бік питання, про емпатію та людські відносини. І випадки у ріелторській практиці бувають різні.
Наприклад, щоб розселити комуналку, можна витратити рік і більше — ця епічна історія тягне на серію постів у контент-плані для ріелтора в Інстаграмі, Фейсбуці.
Продаж квартири, в якій після померлої господині залишився кіт, — теж історія, адже варіантів багато, від того, щоб просто викинути тварину, що осиротіла, на вулицю, до того, щоб витратити час і сили і влаштувати бідолаху в сім’ю.
Продаж квартири, де мають частку діти, завжди проходить через органи опіки та піклування — і це теж непроста історія, яка може бути цікавою.
Є випадки, коли продаж квартири потрібний терміново-терміново ще вчора і, якщо ріелтор зумів все зробити оперативно і професійно, це великий плюс для нього як для майстра своєї справи — такою історією точно варто поділитися.
Іпотека та претензії банку до квартири, яка сподобалася покупцеві, — від дерев’яних перекриттів до «неправильного» санвузла — такі випадки з ріелторської практики також будуть цікавими.
Продавець, який відмовляється звільняти квартиру в строк, зазначений у договорі, і що з ним робити ще історія.
Як самостійний покупець переплутав завдаток з авансом і що з цього вийшло теж тема.
Складнощів з підбором фактури не передбачається – сміливо вносьте рубрику #практика в контент-план ріелтора.
Відгуки клієнтів
Тип контенту: продавець.
Кожна угода у ріелтора може тривати місяцями, тим вище цінність відгуків від клієнтів – адже кожен з них пройшов пліч-о-пліч з фахівцем довгу і часто непросту ділянку дороги життя. Такий клієнт багато може сказати і про професіоналізм, і про особисті якості ріелтора. Робіть скрін відгуків, а якщо клієнт написав про вас на своїй сторінці – репостіть відгук. Саме відгуки найкраще працюють на зміцнення репутації ріелтора та підвищення довіри до нього. Тому що про себе можна написати в принципі все, що завгодно, а от відгуки від реальних людей і про реальну роботу сам собі точно не напишеш.
«Зараз у роботі»
Тип контенту: інформаційний, що продає.
Розкажіть про завдання, над якими працюєте зараз, у режимі реального часу. Про людей, з якими спілкуєтесь, про те, як іде підготовка документів, про нюанси угоди, перегляди, об’єкти — все це може бути цікавим для ваших читачів. Особливо добре те, що вони побачать – ви не сидите на п’ятій точці рівно, а працюєте. У вас є клієнти, ваші послуги мають попит. Публікуючи такі пости, ви працюєте на формування репутації, яка через деякий час сама працюватиме на вас.
Незвичайні будинки чи квартири
Тип контенту: розважальний.
У цьому випадку навіть не важливо, чи мав справу ріелтор із якоюсь конкретною квартирою чи будинком. Можна ділитися в постах тим, що вразило і зачепило — найчастіше це ціни, інтер’єри, планування. Ліпнина, меблі на левових лапах, каміни, багато дерева впереміш із цеглою, світильники, ручки та крани під бронзу – всяке буває!
«Звичайні красиві світлі квартири, які продає ріелтор, нікому не цікаві. Цікаві нестандартні варіанти — наприклад, квартира, де туалет був індивідуальний, а ванна кімната одна на двох із сусідами. І там реально стояли поряд дві ванни».
Аудиторія охоче та жваво обговорює такі домобудівні та інтер’єрні казуси. Без вагань вносите пости цього типу до контент-плану для ріелтора в Інстаграмі, Фейсбуці.
Поради від профі
Тип контенту: експертний
Поради від профі з великим досвідом знадобляться багатьом. Розкажіть у своєму акаунті підписникам:
- Як визначити квартиру, з якою ніколи не можна зв’язуватися.
- Як підготувати квартиру до перегляду та продажу.
- Як зробити фотосесію квартири для оголошення.
- На що звернути увагу під час вибору ріелтора.
- Як відсікти неадекватних продавців/покупців.
- Як відрізнити реального покупця від підставного чи «туриста».
- Як самому написати оголошення про квартиру, яка приведе покупців.
Поділіться неочевидними лайфхаками. Наприклад, вважається, що якщо при перегляді квартири в ній пахне свіжою випічкою, кавою або апельсинами, то за інших рівних з іншими варіантами покупець, швидше за все, вибере її. Таких тонкощів, напевно, є десятки, просто люди, які не мають відношення до професії, можуть їх не знати.
Пости-поради покажуть вас як справжнього професіонала, який не скуплячись ділиться важливою інформацією і навіть грошей за це не бере. А ще вони зроблять контент-план для ріелтора різноманітнішим.
Огляд ринку нерухомості
Тип контенту: експертний, інформаційний.
На ринку нерухомості завжди щось відбувається – чи рух, чи застій, або падіння цін, або їхнє зростання, чи «ринок продавця», коли покупців більше, ніж виставлених на продаж квартир, чи навпаки. Про ринок нерухомості часто публікуються аналітичні матеріали, які можна використовувати для підготовки постів. І, звичайно, дуже бажано спиратися і на власні досвід та спостереження. Щоб пости такого роду були однотипними, можна цілеспрямовано звужувати тему. Наприклад:
- Що відбувається з ринком нерухомості.
- Огляд ринку однокімнатних квартир — шукаємо найдешевшу пропозицію.
- Огляд ринку елітного житла. Що продається та як довго.
- Де ціни зростають, а де падають.
- Огляд цін на двокімнатні “хрущовки”.
Як змінилася за рік різниця в ціні між «двушками» та «трьошками» в блочних будинках.
Досягнення
Тип контенту: репутаційний.
У «достигаторських» постах можна показати все, чого ви досягли на професійній ниві. Наприклад, зробити скан нового сертифіката, розповісти, з якими банками-партнерами ви працюєте і можете допомогти отримати вигідну іпотеку. Похвалитися,що виступали на тренінгу для ріелторів, дали інтерв’ю для ЗМІ, знялися в сюжеті для телебачення. Або, наприклад, випустили книгу на тему роботи на ринку нерухомості. Тобто це пости з оцифрованим так чи інакше результатом ваших професійних дій. У контент-плані ріелтора для Інстаграма таку інформацію можна виносити у сторіс Інстаграм, а у Фейсбуці– дублювати постами.
Факапи
Тип контенту: що залучає, продає.
Успішним успіхом ділитися легко та приємно; натомість розповідь про помилки та невдачі викликає набагато більш живе обговорення. Факапов у житті кожної людини чимало, ріелтори – не виняток. Приклади:
- Квартира продавалася-продавалася, та так і не продавалася.
- Клієнт бажав щось дивне і ви змушені були відмовитись від угоди.
- Клієнт в останній момент передумав і відмовився купувати чи продавати — угода зірвалася.
- Вам запропонували продати поганий будинок із привидами та гарною комісією — ви відмовилися.
- Ви радили щось добре, світле та корисне (наприклад, купити квартиру трохи дорожче, але без обтяжень та складних документів), але клієнт не прислухався та отримав проблеми.
Як не дивно, факапи теж спосіб показати вашу експертність. І у очевидному форматі «а ось я казав, що ЦЕ купувати не варто». І в менш очевидному, коли ви відмовляєтеся від вигідних, але сумнівних чи технічно неможливих угод. Адже це показує, що ви беретеся лише за ту роботу, яку реально зможете виконати, а не беретеся за все поспіль.
Особисті інтереси
Тип контенту: розважальний.
Життя будь-якої живої людини дуже різне. У цій рубриці, щоб показати людське обличчя та вийти з образу професійного професіонала та успішного досягатора, можна розповідати:
- Про сім’ю ріелтора – діти, онуки, чоловіки та котики; здоров’я, свята, дати.
- Про квартиру або будинок ріелтора – ремонти, переїзди, інтер’єрні експерименти.
- Про подорожі ріелтора – по роботі чи просто у відпустку; на дачу чи на Мальдіви.
- Про шопінг ріелтора — сумки, сукні, машини, годинники, продукти здорового харчування.
- Про навчання ріелтора — від професійного до професії, що не має відношення.
- Про хобі ріелтора — вишивка хрестиком, створення картин з бісеру, малювання, письменство, хенд-мейд, хлібопечення та інші, та інші.
Антихейт
Тип контенту: що залучає.
Хейтери — це такі люди, які завжди знайдуться, якщо людина чогось вартує у своїй сфері. Не можна бути милим-бажаним для всіх, як американський долар і немає такого завдання. Найчастіше від хейтерів у соціальних мережах можна відвернутися, тільки забанів. Переконати їх неможливо, тому що їхня мотивація не знайти істину, а виплеснути негативні емоції. Можна просто банити та ігнорувати, а можна зайняти по відношенню до них проактивну позицію. І писати пости, викриваючи їхні вигадки та інсинуації. Зазвичай такі пости будять емпатію і підписники активно підтримують топікстартера в антихейтерстві. Але до контент-плану для ріелтора такі пости вносити потрібно обережно і нечасто, без перебору.
Точка зору
Тип контенту: що залучає.
У постах цього типу ріелтор може розмірковувати про будь-яку тему, яка так чи інакше відноситься до нерухомості:
- Чи завжди потрібно купувати квартиру?
- Чому життя у заміському будинку — це не тільки чисте повітря, квіточки та пташки, а ще й купа технічних проблем?
- Чи варто брати іпотеку та купувати «двушку» у центрі чи обійтися без кредиту та жити в «однушці» на околиці?
- Життя в блочних та цегляних будинках – плюси та мінуси з особистого досвіду.
- Переїзд в інше місто чи регіон — це складно лише технічно чи емоційно?
Тема широка, є де розгулятися.
Приклад матриці контенту
Ще більше користі! Я підготував матрицю контент-плану для ріелтора на тиждень.
Додаткові рекомендації
Більше системи. Головне при складанні контент-плану для ріелтора та при веденні професійного облікового запису в соцмережах – система. Не пропадати з радарів, не діяти наскоками, а планомірно розповідати про свою роботу, про ринок нерухомості, про лайфхаки, які допоможуть продати/купити квартиру.
Менше пафосу. Добре продають не ті аккаунти ріелторів у соцмережах, де вже в шапці стоять штуки, що продають, — оффер, заклик звертатися прямо зараз — а на самій сторінці багато багато диких мавп багато багато хвастощів і повчання аудиторії з позиції «зверху». Генерують потік лідів акаунти, в яких є життя, динаміка та людяність.
Не треба канцелярщини. Канцелярщина — це таке: «Для сучасного ринку нерухомості попит є визначальним фактором…», «Ціна даного об’єкта (квартира двокімнатна) перевищує середньоринкову на 15 %…» та інші обороти такого типу. Вони навіть у газетах та на офіційних порталах дратують, а вже в обліковому записі живої людини тим більше.
Більше різноманітності. Матриця контент-плану для ріелтора в Інстаграмі, Фейсбуці — це чудово, але у нас є ще більше ідей, як урізноманітнити контент у вашому обліковому записі. Подивіться, які рубрики популярні зараз у соцмережах — їх також можна адаптувати до особливостей вашого бізнесу та використовувати.
З форматуванням. Пости в обліковому записі ріелтора цілком можуть бути довгими — принаймні, у Фейсбуці немає обмеження за кількістю знаків. Але при цьому пости мають бути:
- цікавими, обсяг заради обсягу – зло;
- відформатованими – розбитими на абзаци, з емодзі, картинками, списками, фотографіями.
Такі пости легше читати.
З огляду на конкурентів. Слідкуйте за конкурентами, вивчайте конкурентів , любите конкурентів. Облікові записи успішних ріелторів можуть подарувати вам десятки ідей для постів.
Технологічніше, ще технологічніше. Далеко не завжди ріелтор має час регулярно писати для свого акаунту в соцмережах. Спробуйте сервіси автопостингу, у них можна запланувати публікації на цілий місяць вперед. Наприклад, можна виділити 2-3 дні, підготувати контент, запланувати, налаштувати крос-постинг у різні соцмережі, а потім цілий місяць спокійно займатися показами та угодами.
Ідеї публікацій для соцмереж:
Ідеї для сторіс:
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: