Приклади публікацій для соцмереж формату "Закулісся бренду"

Приклади публікацій для соцмереж формату "Закулісся бренду"

У чому суть. Клієнти та підписники акаунтів брендів у соцмережах звикли бачити гарну картинку. Товар вже стоїть на полицях або красується в інтернет-магазині, онлайн-курс вже доступний до продажу, а контент блогера можна читати або дивитися.

Мало хто ділиться тим, що залишається за кадром, хоча це цілком цікавий підхід. Особливо якщо врахувати, що в соцмережах є негласні правила для брендів: бути відкритими зі своїми підписниками та мінімізувати пряму рекламу.

Ефективніше фактами довести, що до процесу виробництва товару ставляться з усією відповідальністю, ніж сто разів це написати словами в різних постах з обов’язковим закликом «Так що купуйте, у нас тут все добре!». Люди більше довіряють висновкам, що вони зробили самі.

Розповісти можна про що завгодно в плані процесу виготовлення товарів, розробки онлайн-продуктів, створення контенту та інше.

Головне – заздалегідь поставити мету, для чого це потрібно, і для цього відповісти на запитання:

  • Що бренд хоче донести покупцям та підписникам?
  • Чи цікаво це покупцям та підписникам?
  • Що потрібно викласти в обліковому записі, щоб підписники та клієнти умовили інформацію, яку хоче донести до них бренд?

Наприклад:

Фабрика меблів хоче показати клієнтам, що працівники виготовляють міцні дивани.
Підписникам це цікаво, тому що безпосередньо пов’язане з якістю товару. Особливо якщо ціна із сегменту «Люкс».
Можна викласти відео з процесом виготовлення дивана та зрозумілими для всіх сегментів ЦА коментарями, що і для чого роблять майстри.

Натхнення можна черпати з питань та коментарів підписників. Наприклад, якщо часто запитують, з чого у відділі кулінарії супермаркету готують салат – можна зняти процес приготування цього салату і заразом показати кухню.

Якщо ніші, де лаштунки потрібно не стільки як підтвердження якості, скільки для підвищення залученості. Блогери іноді показують, як вони знімають відео чи фото, щоб зацікавити користувачів та зібрати більше лайків та коментарів.

Контент про «закулісся» можна розмістити:

  • У сторіс (і їх у результаті зберігати в Актуальні).
  • Відео IGTV.
  • Пости у стрічці з фото та короткими відео.

Є ризик викласти нікому не потрібну інформацію. Як у випадку з прикладом вище про фабрику меблів: якщо просто зняти процес виробництва, не всі можуть зрозуміти, про що йдеться. Особливо якщо серед підписників і, що важливо, потенційними клієнтами є люди, далекі від сфери виробництва меблів, і їм потрібні додаткові пояснення.

Також не варто перетворювати показ «закулісся» на нав’язливу рекламу. Якщо підписник побачив і зрозумів, що одяг шиють із гарного матеріалу, на професійному обладнанні та зберігають у відповідних умовах — він уже зробить висновок, що якість продукції його влаштовує. І тут посилювати ефект порожніми рекламними фразами без конкретики немає сенсу і навіть відштовхнути. Іншими словами, важливо дотриматися балансу.

Мабуть, найочевидніше: перед зйомкою потрібно переконатися, що в залаштунці немає нічого, що нашкодить репутації бренду або відкриє будь-які раніше не помічені проблеми. Як приклад: показувати процес приготування салату на кухні з антисанітарними умовами не варто.

Те саме стосується ситуацій, коли виробництво явно не відповідає заявленій ціні, і на фото/відео це буде помітно.

І ідеальний варіант: не брехати. Або показувати закулісне таким, яке воно є, або відмовитися взагалі від цієї ідеї.

Якому бізнесу підійде. Ця ідея підходить широкому колу акаунтів та брендів:

  • фабрикам та магазинам, які займаються самостійно виробництвом товарів (меблів, одягу, продуктів харчування та інше);
  • закладам громадського харчування (кафе, ресторани, їдальні, кав’ярні);
  • інфо-бізнесу;
  • блогерам.

Приклади публікацій  формату “Закулісся бренду”

Магазин еко-шуб розповів історію становлення бренду та показав виробництво у себе в сторіс.

Опис простою, людською мовою, без гучних рекламних фраз та навіювання на себе ореолу таємничості

Сторіс про виробництво явно викладали задля «галочки». Показали матеріали, з яких виготовляють продукцію, процес шиття, умови зберігання товару та багато інших важливих для покупця речей.

Що важливо: враховують різницю в особливостях сприйняття інформації різними людьми

Самі сторіс збережені в Актуальних.

Збереження інформації в Актуальних підвищує ймовірність того, що її побачать підписники

Для порівняння: якщо розмістити публікацію про закуліснісся бренду, згодом він опуститься під іншим контентом і мало хто буде гортати десятки публікацій. Тому навряд чи до нього дістанеться підписник.

Але варіант з постами теж хороший, особливо якщо ділитися «внутрішньою кухнею» (у прямому та переносному сенсі) регулярно і перетворити це на якусь рубрику.

Так роблять у наступному кафе. Вони не показують детального процесу приготування страв, але активно демонструють естетичну складову:

  • у якому посуді відбувається подача;
  • як виглядають страви у розрізі;
  • які нові одиниці з’являються у меню (особливо часто таке постять до свят);
  • що змінилося у плані декору приміщення.

Тактика обрана правильна, оскільки заклад справді зробив великий акцент і на смаку, і на красі подачі. Більше того, багато страв у меню авторські і на перший погляд не кожному відвідувачу кав’ярні зрозуміло, як їх їсти.
Крім того, крем, що красиво виливається, з тістечка збуджує апетит і бажання відвідати кафе або замовити з нього доставку більше, ніж шаблонне фото того ж десерту.

Іноді на постах поверхово розповідають, звідки беруться ідеї для страв.

Можна підігріти інтерес, злегка відкривши завісу. Наприклад, у цьому випадку детальної інформації не дають, але в пості між рядками показано активне залучення кухарів у розробку меню

А у наступному прикладі, навпаки, максимально відкрита політика. І ця тактика теж відмінна: бренд позиціонує себе як магазин продуктів здорового харчування та підтверджує, що товари справді екологічні та корисні.

Часто ведуть прямі трансляції з кухні, публікують відео з рецептами від своїх шеф-кухарів

У сторіс активно викладають інтерв’ю з постачальниками, які відповідають на запитання підписників. Таким чином, компаеія сформувала репутацію відкритого до побажань клієнтів бренду, а в соцмережах практично перетворила своїх підписників на друзів .

Розповісти про лаштунки можуть і бренди, що пропонують послуги. В цьому прикладі власниця організувала шоу-балет, в якому навчає дітей класичної та сучасної хореографії. Пізніше вона почала записувати уроки та викладати їх у Youtube, вести майстер-класи.

Оскільки основний напрямок «Культурної революції» — освітній, в обліковому записі Інстаграм переважно викладають успіхи дітей.

Таким чином, виходить ненав’язлива реклама на кшталт «дивіться, що можуть наші учні». Ще демонструють процес тренувань. Завдяки цьому охочі віддати своїх дітей до шоу-балету зможуть заздалегідь побачити рівень підготовки.

У тексті до цього відео розповіли про купівлю нового обладнання для занять.

Той самий прийом можуть застосувати блогери.
Youtube-блогер в цьому прикладі знімає відео про роботу з епоксидною смолою. Не займається продажами, не веде курси, про що написала навіть у шапці облікового запису в Інстаграм. У неї основний напрямок – створення контенту для Youtube.

В Актуальних сторіс вона зберегла багато цікавих фактів про процес зйомки, пошук ідей для нових відео та анонси

Ця дівчина вела YouTube-канал «На кухні», показувала цікаві рецепти та ділилася кулінарними лайфхаками.
В одному з відео вона показала, що іноді залишається за кадром:

Блогери можуть розповісти про свої помилки, але брендам, які виробляють товари або продають свої послуги, від такого підходу краще утриматися, якщо немає крайньої необхідності: наприклад, прозвітувати про усунення казусів, які помітили клієнти.

Даний формат публікацій підійде для:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *