Контент-план для соцмереж кав'ярні

Контент-план для соцмереж кав'ярні

Давайте разом розберемося, чим контент для кав’ярень відрізняється від контенту для інших облікових записів і які типи постів та сторіс бувають. У кінці статті я  поділюся готовою матрицею контенту на тиждень та корисними порадами.

Специфіка контенту в соцмережах кав’ярні

Наповнення соцмереж кав’ярень безпосередньо пов’язане із форматом бізнесу. Це може бути:

  • кава з собою;
  • острівець у торговому центрі;
  • кав’ярня з «посадковими» місцями;
  • кав’ярня-кондитерська;
  • кав’ярня зі своїм обсмажуванням зерен;
  • кав’ярня зі сніданками чи їжею.

Виходячи з формату, визначаємо, на чому наголошувати, які пости випускати частіше, про що говорити в сторіс. Наприклад, для торгової точки з кавою є сенс регулярно нагадувати про себе за допомогою знижок або акцій. Для кав’ярні зі сніданками – ділитися окремими позиціями меню з їжею. Для тих, хто робить ще й обсмажування, – нагадувати у постах та сторісах про можливість купити зерна.

Умовно для будь-якої кав’ярні можна виділити три напрямки смислів, що закладаються в контент:

  • говоримо про продукт, акції, меню та знижки;
  • створюємо атмосферу за допомогою фото та відео інтер’єру, оформлення напоїв та їх подачі;
  • робимо корисний чи розважальний контент: говоримо про каву, беремо інтерв’ю у бариста, розповідаємо про ступінь обсмажування тощо.

При створенні контенту потрібно ще пам’ятати про цільову аудиторію – це теж має відкладати відбиток на контент та його посилання. Відвідувачами кав’ярні можуть бути:

  • студенти, які навчаються неподалік точки;
  • фрілансери, які регулярно заходять попити кави та попрацювати;
  • працівники офісів, які забігають на обід чи перекушування;
  • поціновувачі кави, яким подобається ваше меню;
  • випадкові гості, які зайшли через вивіску;
  • або все одразу 🙂

Навіщо вони підписуються на кав’ярню у соцмережах і який контент там очікують побачити? Студенти напевно стежитимуть за акціями, офісні працівники – за оновленням меню, фрілансерів турбуватиме наявність розеток і саме питання: «Чи можна у вас працювати?»

Поціновувачі кави чекають на контент, який створює додаткову цінність: які у вас зерна, як бариста підходить до своєї роботи, наскільки цікаві напої ви робите. Випадкові ж гості можуть рандомно підписуватись на соцмережі – для них потрібен контент, який просто нагадуватиме про вас чи стимулюватиме зайти ще раз. Докладніше про те, як формувати візуал облікового запису та його посил, читайте у статті « Який контент потрібен кав’ярні: корисні поради на кожен день ».  А зараз докладно розберемо типи постів та сторіс.

Типи постів та сторіс для кав’ярні

Продукція

Тип: рекламний.

Ціль: познайомити з асортиментом, прогріти аудиторію або продати товар. Пости кав’ярні здебільшого зосереджені на напоях. Якщо асортимент та напрямки діяльності дозволяють, то рекламні пости повинні скоріше ділитися за змістом.

Пост про нову партію зерна є сусідами з публікацією про вино

Другий варіант – розглянути конкретний продукт у деталях. Особливо якщо це сезонна новинка чи нова позиція у меню. Можна використовувати фотографію або відео, а в текстовому супроводі розповісти про напій: його склад, особливості та ціну.

Взагалі, у рекламні пости непогано додавати інтерактив, щоб піднімати залученість. Як варіант – влаштувати баттл напоїв у стилі «зроби вибір».

Меню

Тип: рекламний.

Мета: допомогти зорієнтуватися у цінах. Меню зручно розмістити у сторіс і потім публікувати в Актуальному, щоб воно не губилося у стрічці постів. Також можна зробити розділ «Новинки» із сезонними напоями. Головне – оновлювати цей альбом регулярно.

Аскетичне меню, яке легко читається на телефоні

Новини

Тип: рекламний, інформаційний.

Мета: тримати підписників у курсі подій. Зміна локації, складу меню, постачання нового зерна – всі ці події перетворюються на новини. Подача може бути офіційною, але краще повідомляти новини у більш неформальному стилі – звичайно, якщо це збігається із тональністю компанії. Є сенс постити короткі новини протягом тижня у сторіс, а у пості збирати дайджест за тиждень.

Новини дозволяють підтримувати зв’язок із аудиторією

Експертний пост

Тип: корисний, розважальний.

Мета: показати, що кав’ярня розуміється на темі. Корисні пости – це широкий та детальний розбір теми. Наприклад, можна розповісти, як молоко впливає на смак кави та як її правильно підбирати. Або про ступінь помолу: навіщо так роблять і як правильно налаштовувати його на кавомолках. Завдання у експертного поста – потрапити до збереження, отримати коментарі чи лайки.

Корисний пост про те, як розвивати смак

Хороший варіант – згортати великий обсяг тексту картки. Їх можна оформити у фірмові кольори кав’ярні, а також забезпечити ілюстраціями або навіть відео. Головне – наочність. Картки ідеально підійдуть для гайдів, інструкцій та добірок.

Мінімалістичне оформлення карток збігається із загальною кольоровою гамою облікового запису

Для зручності сприйняття інформації пост можна зробити у форматі списку – це можуть бути факти або тематична добірка .

Зверніть увагу, що факти візуально відбиті абзацами та емодзи

Про команду

Тип: розважальний, інформаційний.

Мета: познайомити підписників з командою та створити додаткову цінність кав’ярні. Приготування кави – це індивідуальний та делікатний процес. Плюс відвідали часто спілкуються з баристою, що може позитивно впливати на відвідуваність. Контент, який розповідає про співробітників, допомагає познайомитися з ними та сприймати їх як друзів та знайомих. Для цього можна використовувати інтерв’ю або підключати працівників кав’ярні до створення постів: брати у них коментарі та питати думку. Ще підійде формат ” знайомство з командою “.

Інтерв’ю може стати регулярною рубрикою, навіть якщо співробітників небагато: можна періодично повторювати опитування та змінювати теми

Ще один підхід – розповідати історії. Наприклад,  у пості розповідати про бариста, який доглядає рослини. Вийшов особистий пост, який за форматом близький до постів лайфстайл-блогу.

Такі пости схожі на міні-репортажі, через які можна транслювати не лише цінності людини, а й місця, де вона працює

Іноді багато тексту не потрібне, якщо кав’ярня робить ставку на візуал. Тоді фотографію з командою можна забезпечити питанням-підведенням для створення коментарів.

Щира фотографія привертає увагу, а питання створює залучення

Процес

Тип: розважальний, рекламний.

Мета: показати підхід до роботи та продемонструвати цінності кав’ярні. Можна розповідати не лише про каву, а й про сам процес. Як відкривається кав’ярня, де обсмажується зерно, створюється меню. Такі публікації створюють додаткову вартість продукту, адже кав’ярня не просто робить каву, а горить цією справою.

У цю ж категорію можна додати добірку музику та плейлистів, які грають у кав’ярні. Інший варіант – робити відеоролики та накладати музику.

Авторський плейлист у сторис з посиланням на саундклауд

Контент користувача

Тип: іміджевий.

Ціль: зворотний зв’язок від гостей іноді найкраща реклама. Зазвичай кав’ярні відзначають у сторіс і їх можна пустити до себе в Актуальне. Другий варіант – збирати знімки з відмітками та робити окремі пости. Можна оформити в рубрику “гості” або “обговрення”.

В Актуальне зберігаємо позначки, у пости викладаємо найкращі фотографії

Приклад матриці контенту для кав’ярні

На ваш розсуд публікую розклад постів та сторіс на тиждень. Вони представлені для прикладу, не обов’язково дотримуватися цього плану точнісінько. Як я казав на початку, контент визначаємо, виходячи з формату кав’ярні, аудиторії та смислів, які ми хочемо передати.

Про що варто пам’ятати: у кожного посту та сторіс має бути мета і краще продумати її до написання контенту. Ми хочемо отримати: лайки, коментарі, охоплення чи збереження? Наприклад, нам потрібно багато лайків. Який контент дозволить їх зібрати? Якщо ваша аудиторія – це кавомани, то цілком імовірно це буде експертний пост про зерно чи обсмажування.

Постановка цілі дозволить визначити ефективність публікації. Розуміння, навіщо ми це постили і з якою метою, допоможе у майбутньому адаптувати контент. Припустимо, експертний пост про обсмажування зібрав не так багато лайків, як хотілося. Може, наступного разу нам слід зняти відео чи взяти інтерв’ю на цю тему у баристи? Пробуємо та перевіряємо теорію.

Поради на закінчення

Не захоплюйтесь довгими текстами. Експертний пост не обов’язково має бути лонгрідом. Ну а якщо матеріал вийшов великим, то розбийте його на тези і зверстайте в красиво оформлені картки – так більше шансів, що їх прочитають, збережуть в закладки або перешлють друзям.

Робіть хороший візуал. Кава – це напій, який можна продати однією картинкою. Тому ваш друг – це добре поставлене світло та якісна камера. Світло і фон, до речі, набагато важливіше, ніж апаратура: при хороших освітленні та декораціях можна знімати хоч на сьомий айфон і людям подобатимуться такі пости.

Викладайте пости та сторіс регулярно. Аудиторія не повинна втрачати вас у своїй стрічці – інакше немає сенсу в принципі вести обліковий запис.

Залишилися запитання або є бажання поділитися власним досвідом? Чекаю на коментарі під публікацією!


Ідеї публікацій для соцмереж:

Ідеї для сторіс:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *