Буває таке: спокійно запускаєш рекламні кампанії, отримуєш переходи на сайт та продажі, а потім рекламний обліковий запис у Фейсбуці блокують без попередження. Це може статися через помилки, навіть якщо ви ні в чому не винні. Давайте розбиратися, як повернути обліковий запис і продовжити запускати рекламу.
Причини, з яких Фейсбук може блокувати обліковий запис
Їх багато, але не завжди при блокуванні облікового запису Фейсбу* вказує конкретну причину. А справа може бути в тому, що:
Ви прив’язали чужу картку для оплати реклами. Відмінність навіть в одній літері прізвища у профілі та на карті призведе до того, що Фейсбук вважатиме аккаунт підозрілим. Помилятися та використовувати чужі дані не можна — рекламодавці мають користуватися своїми картками та електронними гаманцями. І якщо ви налаштовуєте рекламу для клієнта, то спочатку потрібно відкрити рекламний обліковий запис на його ім’я, потім додати себе адміністратором і вже з його сторінки налаштовувати та оплачувати рекламу.
Фейсбук не зміг списати борг за рекламу. Таке відбувається на облікових записах з автоматичними платежами — постоплатною системою розрахунків. Якщо ви запустили рекламу та витратили 10 000 грн, а на прив’язаній карті всього 2000 грн, Фейсбук не зможе списати заборгованість. І заблокує обліковий запис, поки ви не погасите борг.
В обліковий запис входили з інших пристроїв та IP-адрес. Алгоритми соцмережі вважають це спробою злому. Якщо ви раніше завжди заходили з ноутбука, а потім вирішили потрапити до рекламного кабінету із браузера через смартфон, це може призвести до блокування. А ще доступ до облікового запису закриють, якщо вночі до нього спробує зайти якась людина з ІР зі США, якщо ви завжди працювали вдень з ІР з України.
Акаунт довго не діє. Якщо протягом декількох місяців після відкриття в рекламному обліковому записі нічого не відбувається, його закривають. І навіть якщо ви створювали якісь кампанії, але не запускали їх, обліковий запис теж можуть заблокувати.
Ліміти чи витрати на рекламу різко зросли. Точних цифр – на скільки мають збільшитися ліміти та витрати – немає. Але якщо ви раніше витрачали 2 000 грн на місяць, а потім запустили кампанію, яка відкрутилася на 10 000 грн на день, для алгоритмів Фейсбук це виглядатиме надто підозріло.
В аккаунт додали людей із заблокованим профілем. Якщо ви дасте роль адміністратора (або іншу) людині, у якої вже заблокували його особистий рекламний обліковий запис, ваш теж можуть заблокувати. Тому будьте обережнішими і перевіряйте, чи все нормально у того, кого хочете додати.
У рекламі використовували диплінк. Диплінки – це посилання, за якими користувач може перейти в конкретне місце якоїсь програми, минаючи внутрішній браузер соціальної мережі. Фейсбук давно не рекомендував використовувати їх, а 2019 року почав автоматично блокувати кампанії з ними. Блокують не всі кампанії та облікові записи з диплінками, а ті, яким не пощастить.
Користувачі скаржаться на порушення правил. Якщо ви серйозно порушили правила Facebook, оголошення відразу відхилять. А якщо допустили щось несуттєве – наприклад, використовували невідповідний креатив – користувачі можуть скаржитися на рекламу і Фейсбук може заблокувати обліковий запис. Саме тому важливо таргетуватися на цільову аудиторію.
Ви працюєте з кількома обліковими записами з однієї IP-адреси. Офіційно Фейсбук не забороняє це, але алгоритми можуть почати підозрювати щось недобре. І у разі іншого, навіть найменшого порушення – заблокують обліковий запис.
Ви не використовуєте двофакторну автентифікацію . Вона знижує ризик злому зловмисниками, а облікові записи без неї вважаються слабозахищеними. Тож їх блокують.
В обліковому записі накопичилися старі оголошення. Неочевидна причина блокування, але вона також зустрічається. Якщо ви не видаляєте оголошення, які не пройшли модерацію, згодом їх стає все більше і вони знижують якість рекламного облікового запису.
Рекламу запустили з щойно створеного облікового запису. Фейсбук вважає це підозрілим та обмежує можливості реклами. Тому перед запуском кампаній з нових облікових записів краще їх «прогріти» — поводитися як звичайний користувач соцмережі: ставити реакції на пости, писати коментарі, вести особисті листування.
Використовували чорні методи просування. Це редирект, клоакінг та інші способи обману користувачів чи рекламної мережі. Якщо ви активно застосовуєте їх, розблокувати рекламний обліковий запис у Фейсбук не вийде: за подібні порушення його відключать назавжди.
Як відбувається бан і яким він буває
Рішення приймає AI (штучний інтелект). Він оцінює все, що відбувається в обліковому записі і якщо помічає щось підозріле, може заблокувати обліковий запис. Блокування буває різним – наприклад, AI може:
- обмежити повністю рекламний обліковий запис на особистому профілі – це не страшно, тому що ви можете працювати з інших облікових записів, доданих в Ads Manager;
- обмежити деякі функції – запуск нової реклами або управління акаунтами;
- повністю зупинити роботу Ads Manager і всіх облікових записів, які до нього входять.
Останнє – найсерйозніша стадія блокування. Ви не зможете додати новий обліковий запис і запустити рекламу зі старих.
Як розблокувати рекламний обліковий запис у Фейсбук
Спочатку потрібно зрозуміти, за що взагалі його заблокували. Для цього зайдіть в Ads Manager і перейдіть в заблокований обліковий запис, а потім в розділ «Якість облікового запису». Саме там будуть описані всі проблеми та шляхи їх вирішення.
У цьому розділі вам покажуть усі обмеження, якщо вони є, і розкажуть, за що ви їх отримали. Тут же у правій частині екрана ви побачите, що можна зробити. У моєму випадку – включити двофакторну автентифікацію.
У вас можуть бути інші шляхи вирішення проблеми, наприклад, вам запропонують оскаржити відхилені оголошення, сплатити заборгованість або зробити щось ще. Натискаєте на кнопку «Запитати перевірку», «Захистити акаунт» або якусь ще (назви кнопок відрізняються залежно від причин блокування) і дотримуйтесь інструкцій на екрані. Якщо усунути проблему, обліковий запис автоматично надішлють на повторну перевірку. І розблокують, якщо ви справді вирішили проблему.
При серйозних систематичних порушеннях рекламний обліковий запис не відновлять. Єдине, що можна зробити в такому випадку, — завести нову сторінку компанії, Ads Manager та рекламні облікові записи.
Писати на підтримку з приводу блокування рекламного облікового запису марно. Якщо є якісь порушення, вас відправлять усунути. А якщо обліковий запис заблокували помилково, все одно доведеться запитувати нову перевірку через розділ якості.
Що робити, щоб не допускати повторного блокування
Дотримуватися користувальницької угоди та всіх правил рекламної діяльності Фейсбук. Їх багато і вони постійно оновлюються, тому встежити за всім складно. У більшості випадків достатньо:
- використовувати карти та електронні гаманці, що належать власнику облікового запису або Ads Manager;
- не використовувати проксі та інший софт, який змінює вашу IP-адресу;
- не збільшувати різко ліміти та витрати на рекламу і не запускати її з щойно створеного рекламного облікового запису;
- перевіряти облікові записи людей, перш ніж додавати їх до Ads Manager.
А щоб не було проблем із самою рекламою, не провокуйте користувачів, не ображайте їх та не вказуйте на їхні особисті характеристики.
Рекомендую ще почитати:
- Як просувати особистий бренд за допомогою Фейсбук
- Ефективні способи як зробити контент в Фейсбук цікавим
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Фейсбук чи інших соцмереж
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Фейсбук та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: