Ефективні способи як зробити контент в Фейсбук цікавим

Ефективні способи як зробити контент в Фейсбук цікавим

У кожній соціальній мережі є не лише обмеження та складності, пов’язані з будь-якими варіантами “розумних стрічок” новин, але й просто внутрішнє “так прийнято”. Якщо ти не вписуєшся в те, що вважають своїм, автоматично потрапляєш у розряд чужих. І так, щоб стати своїм, недостатньо просто знати, що у Фейсбук люблять лонгріди.

Якщо Facebook вам поки що не близький, але ви хочете розвивати там сторінку, краще дізнатися правила гри заздалегідь. Нижче йтиметься про особисті сторінки Фейсбук, але з деякими припущеннями можна спробувати застосовувати і з бізнес-сторінками.

Який контент люблять у Facebook:

1) Тексти без заголовка зовсім, основна інтрига у першому реченні . Також забуваємо про довгі та водянисті вступи. Ви хочете щось сказати? Почніть відразу з суті, у FB аудиторії немає часу продиратися через довгі вступи.

Не витрачайте час на вступ, почніть з суті: у Фейсбук це люблять.

2) Тексти від “я”. Фейсбук – місце, де панує власний бренд. Тому “ми” тут буде недоречно, неважливо, чи означає ваше “ми” – я та Маринка, я та мама, я і наш завод “Криворіжсталь”. Існуєте тільки ви та окремо ваша дружина Маринка, ваша мама та завод Криворіжсталь, яким ви керуєте. Увімкніть у собі егоїста і починайте писати з “я”.

У Facebook прийнято писати тексти від першої особи, а ось тексти від “ми” виглядатимуть недоречно.

3) Особистий досвід , “якось розповідала тітонька моєї бабусі”, “якось прийшов до мене такий клієнт” … Ідемо в історії. Які? Уявіть, які історії були б доречні у курилці або на душевних посиденьках із друзями. У Фейсбук люди готові розкриватися та розповідати потаємне. Тільки обов’язково оцініть, що саме ви готові відкрити, а що краще відкривати не варто.

4) У історій немає терміну давності . Ви можете розповідати про те, що трапилося з вашим бізнесом у 2000-х або ностальгічно згадати вашу першу роботу. Аудиторія FB має досвід, їм є що згадати і, повірте, ностальгувати тут люблять. Так що діставайте ваші байки з комори, струсіть з них пил – і вперед!

Запам’ятайте: цікаві історії не мають терміну давності у Facebook. Згадуйте все найсмачніше і пишіть класні лонгріди.

5) У фіналі тексту – головна думка . Структура більшості постів будується так: яскравий акцент + цікава історія + розвиток дія = висновок. Іноді парадоксальний. У найгіршому випадку – мораль.

6) Переказувати статті, приклади з книг зі своєю рецензією-думкою – можна і потрібно . Відсилання до книг, цитати з них показують рівень ваших інтересів, а також допомагають знайти “братів по розуму” – тих, хто теж читав те, що ви читали. От і обговорюйте.

Автор прочитав статтю і пише свою думку на ту саму тему: у Facebook* це тільки вітається

7) Згадки реальних персон у тексті з гіперпосиланням на них. Згадуйте людей, про яких йдеться в тексті, наприклад, дякуйте їм, описуєте їхню роботу або гукаєте, на кшталт – а що ви про це думаєте, Тетяно Миколаївно?

Особисті згадки у постах у FB дуже популярні. Часто згадані люди ще й до коментарів приходять обговорити тему.

8) Списки, рейтинги, топ-10 та інше – теж працює , головне вперед винести свою цінну думку з цього приводу, розповісти, у зв’язку з чим ви зібрали цей рейтинг і як ви особисто належите до цього пункту. Заходить ще як.

9) Все залучення – в кінці посту . Якщо хочете залучити аудиторію до обговорення, тримайте її в напрузі до кінця тексту, змушуючи чекати від вас відповіді. А насамкінець запитайте відповіді самі, використовуючи відкрите запитання. Або просіть поділитися досвідом.

Приклад відкритого питання, яке було задано автором для залучення до FB.

Висновок

Фейсбук досить сильно відрізняється від інших соціальних мереж. Якщо ви хочете, щоб читали, то приготуйтеся ділитися цікавими історіями і дискутувати в коментарях. Будьте щирими, розповідайте випадки з життя і чуйна аудиторія FB обов’язково виявить до вас інтерес!


Рекомендую також прочитати:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Фейсбук чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Фейсбук та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *