Контент-план для соцмереж астролога

Контент-план для соцмереж астролога

Хоча сучасна наука заперечує можливість пророкувати долю людини за зірками, астрологія процвітає. У цій ніші працює багато експертів та й попит на астрологічні прогнози та натальні карти є. Соцмережі допомагають астрологам знайти та розігріти цей попит. Ознайомтеся, який контент постити в акаунті такого експерта, щоб залучити, зацікавити та привернути до себе цільову аудиторію. Насамкінець поділюся готовим контент-планом.

Специфіка контенту в соцмережах астролога

Всю аудиторію соцмереж та суспільство загалом можна умовно поділити на дві групи: тих, хто вірить в астрологію, та тих, хто ні. Основна складність для астрологів у соцмережах – відокремити їх один від одного, щоб не витрачати час та бюджет на першу. Однак це завдання лежить у площині реклами, що таргетує, а ми поговоримо про нюанси, які варто враховувати при складанні контент-плану.

Особистий бренд. Астролог – це індивідуальний експерт. Але навіть якщо ми просуваємо команду, вона найчастіше формується навколо конкретної особи. Тому бренд варто вибудовувати саме довкола цієї людини. Не перетворюйте стрічку на безликий журнальний астропрогноз – показуйте своє обличчя, розповідайте про себе не лише як про експерта в астрології, а й як про людину з цінностями, інтересами, радощами та проблемами.

Довіра та репутація. З довірою до астрологів, у принципі, все складно. Навіть ті користувачі, які загалом вірять у можливість передбачати долю за зірками, можуть бути скептично налаштовані до експертів у соцмережах, тому що оцінити результати та достовірність складно. Тому одне із завдань контенту – сформувати цю саму довіру і показати, що ви справді даєте реальні прогнози.

Неочевидна цінність товару. Якщо з користю послуг того ж масажиста все зрозуміло, то з цінністю продуктів астролога немає. Ну отримає користувач свою натальну карту і що далі? Імовірність, що він зможе скористатися цією інформацією та змінити життя на краще – 50 на 50. До того ж послуги астролога, на відміну від юриста чи ріелтора , закривають не такі явні та конкретні потреби. При плануванні контенту пам’ятайте, що потрібно формувати потребу, пояснювати цінність і показувати користь.

Типи контенту для соцмереж астролога

Пости про астрологи, анонси та пропозиції

Тип: рекламний контент.

Такими постами та історіями ми як мінімум показуємо підписникам, що у нас тут не співтовариство за інтересами, а обліковий запис експерта, який надає конкретні послуги. А ще вирішуємо всі ті завдання, які має вирішувати реклама: розповідаємо про продукти та проблеми, які вони вирішують, розкриваємо переваги, знімаємо заперечення та закликаємо до дії – заявок на послуги та записи на заходи.

Один із форматів, які допомагають астрологу заявити про себе як про експерта – пост-знайомство. Розкажіть у ньому, хто ви, чим можете бути корисними і чому потенційним клієнтам варто звернутися саме до вас.

Такі пости варто повторювати періодично, особливо коли в обліковому записі з’являється багато нової аудиторії.

Крім стрічки, інформацію про себе варто іноді публікувати в Історіях, щоб збільшити охоплення. Зберігайте їх у Актуальному – так нові пілписники зможуть швидко розібратися, що тут відбувається і зрозуміти, чи потрібно на вас підписуватися.

Розповідати про себе в історії можна в текстовому та відеоформаті

Занесіть у контент-план пости про ваші послуги та курси. Якщо їх побачать давні підписники, які вам довіряють, частина їх сконвертується в клієнтів.

Астрологи в соцмережах заробляють не лише індивідуальними консультаціями, про інші продукти також варто розповідати.

Якщо проводите групові онлайн-заходи – консультації, тренінги, майстер-класи, додайте до матриці контенту рубрику анонсів. Крім дати, програми та вартості у таких постах варто розповідати про користь, яку отримають учасники, щоб підвищити відгук та кількість реєстрацій.

І не забувайте про заклик до дії з поясненнями, як взяти участь, щоб люди не відвалювалися через нерозуміння, що потрібно зробити.

Інформацію про себе, розклад заходів, опис послуг та іншу важливу для прийняття рішення інформацію варто опублікувати в Історіях і зберегти в Актуальне . Це допоможе прийняти рішення тим, хто начебто хоче купити, але сумнівається.

Зробіть в Актуальному структуровані папки із зрозумілими назвами. Нагромадження розділів про особисте та професійне впереміш більше заплутає, ніж допоможе розібратися

Кейси, відгуки та акції

Тип контенту: рекламний, інформаційний.

Такий контент у профілі потрібен, щоб показати потенційним клієнтам, як ви працюєте та на що насправді здатні. Він допомагає підвищити довіру до експерта та його послуг.

Кейсами ви показуєте, як ваші прогнози та консультації вже допомогли іншим людям. Здорово, якщо вдасться показати конкретні ситуації та результати, щоб підписники змогли впізнати себе в них. Але якщо кейсів у класичному розумінні немає, підійдуть і приклади консультацій – у текстовому, відео- або PDF-форматі.

Приклад був анонсований в Історіях і на кліку відкривається на Google Диску в PDF

Відгуки клієнтів виступають як соціальний доказ. Підписники бачать, що хтось уже користувався послугами та залишився задоволеним. І їм стає простіше зважитися на покупку. Якщо у вас вже багато подяк від клієнтів, можна гармонійно розмістити їх у контент-плані і запланувати публікацію заздалегідь.

Найчастіше відгуки публікують в Історіях і зберігають в Актуальному, щоб потенційний клієнт завжди міг швидко їх подивитися

Акції хоч і не впливають на довіру, але теж підштовхують користувачів до покупки. А щоб знижка не знецінила вашу працю та експертність, обґрунтуйте її логічним приводом – святом, запуском оновленої версії майстер-класу або, у крайньому випадку, ретроградним меркурієм.

Додатковим стимулом скористатися акцією можуть стати відгуки задоволених клієнтів.

Навчальні пости, прогнози, відповіді на запитання

Тип: рекламний контент, навчальний.

Всі ці формати дозволяють астрологу продемонструвати підписникам свою експертність – показати, що він справді розуміється на астрології. Цікавий та корисний контент приваблює нову аудиторію, яка цікавиться цією темою, та залучає існуючу. Крім того, за допомогою інформаційних постів та відповідей на запитання можна донести цінність продукту, сформувати потребу та зняти заперечення. При цьому ми нічого не продаємо в лоб, але можемо додавати в тексти та відео інформацію про продукти та послуги. Причому показувати експертність можна не лише в постах, а й розсилати підписникам, наприклад, за допомогою Senler .

Тим самим для контенту в астрологів хоч греблю гати. На небі щодня щось відбувається, отже, ви можете розповідати, як ці зміни вплинуть на ті чи інші знаки зодіаку.

А можна просто прив’язати тему посту до астрологічним інфопричин, як у цьому прикладі.

Крім загальних прогнозів та рекомендацій на день тиждень чи місяць, ви можете розповідати, що чекає на всіх людей чи окремі знаки зодіаку у конкретних сферах – фінансах, здоров’ї, відносинах.

Б’юті-календар є актуальним, якщо ваша аудиторія переважно жіноча.

Якщо є можливість, періодично проводьте прямі ефіри. Вони привертають увагу до вашого профілю, тому що відображаються у стрічці Історій. До того ж, відеоформат краще залучає аудиторію.

Збережений прямий ефір можна опублікувати у стрічці, щоб повторно використовувати трудомісткий формат.

Прогнози – справжня знахідка для астрологів, адже їх можна робити хоч щодня. Однак, щоб стрічка не була нудною та одноманітною, краще не частувати та розбавляти контент-план іншими типами та форматами.

Замість прогнозів на день можна робити на тиждень чи місяць, щоб не постити такий контент надто часто.

Корисний та цікавий контент добре лягає у формат відповідей на запитання. Теми можна збирати з коментарів підписників або за допомогою наклейки «Питання» в Історіях. А ще – вигадувати самостійно, якщо вам важливо розкрити якесь вузьке питання.

А ще у такому форматі зручно знімати заперечення.

Конкурси, ігри, інтерактив

Тип: розважальний контент, що залучає.

Цей тип контенту потрібен, щоб залучати аудиторію та отримувати реакцію контент – лайки, шери, коментарі. Так ми підвищуємо органічне охоплення та активність користувачів, а разом з нею – лояльність передплатників та впізнаваність бренду.

Для цього добре підходять інтерактивні формати, наприклад тести. Вони можуть бути серйозними або жартівливими, але в будь-якому випадку тематика має бути цікавою передплатникам і хоча б опосередковано пов’язана з астрологією.

Не публікуючи відповідь відразу, ви стимулюєте підписників писати коментарі, щоб дізнатися про характеристику.

Щоб стимулювати аудиторію писати коментарі, зовсім не обов’язково проводити ігри та тести. Можна просто підняти цікаву та актуальну тему, поділитися своєю історією чи думкою та запропонувати підписникам зробити те саме.

Тема сновидінь заворожує, бо асоціюється з чимось містичним і непогано вписується у тематику астрології.

Для залучення підписників можна також використовувати інтерактивні історії, додаючи до них наклейки. У цьому форматі зручно проводити опитування, тести та вікторини. Ще один крутий інструмент Історій в Інстаграмі – маски . Користувачі залучаються, тому що цікаво подивитися, як це працює та що вийде. Це одночасно приваблює нову аудиторію, коли підписники публікують історії з вашою маскою у себе.

Правда, тут потрібен час, щоб навчитися робити маски або гроші, щоб замовити у того, хто вже вміє

Залучити нову аудиторію можна і більш простим способом – за допомогою конкурсів та розіграшів. Скористайтеся класичною механікою з підпискою, лайком та згадкою друзів у коментарях або придумайте щось оригінальніше, попросивши підписників зробити публікації у своїх стрічках чи Історіях.

Як призи можна запропонувати свою консультацію, прогноз або доступ до масових платних продуктів.

Розважальний та ситуативний контент

Тип: розважальний контент.

Люди приходять до соцмережі відпочивати, тому обійтися без розважального контенту не вийде навіть у комерційних облікових записах. Інакше ваша стрічка може виглядати нудно, а це відлякає аудиторію.

Щоб розбавити серйозні навчальні та рекламні пости, можна опублікувати вітання зі святом. Підійдуть як загальновизнані державні, так і недавно з’явилися, наприклад, День блогера.

Привітання з професійними святами легко пов’язати з астрологією, запропонувавши розібратися, чи ця сфера підходить підписникам.

Також для розважального контенту підійдуть будь-які гучні інфоприводи. Адже все це можна спробувати проаналізувати та витлумачити з погляду астрології.

Щоправда, переборщивши з кількістю такого контенту, ризикуєте перетворитися на чергове жовте ЗМІ
Одночасно такими простими та щирими постами ви показуєте людське обличчя і стаєте ближчими до аудиторії.

Приклад матриці контенту для соцмереж астролога

Щоб підсумувати та розкласти по поличках все, про що говорили вище, я підготував контент-план на два тижні. У ньому врахували особливості ніші та постаралися задіяти всі типи та формати. Щоб скористатися контент-планом для соцмереж астролога.

Додаткові рекомендації

Не перестарайтеся з рекламою. Чим більш агресивно ви пропонуватимете свої послуги, тим більше підписників подумає, що ви хочете отримати їхні гроші за будь-яку ціну. Ймовірно, когось у такий спосіб вдасться підвести до покупки, але в інших це викличе негатив та бажання відписатися.

Реагуйте на негатив. А у такій сфері він, швидше за все, буде. Як мінімум – у коментарі набігуть хейтери, які не вірять в астрологію та вважають вас шарлатаном. Негативні коментарі можуть прилетіти і від тих, хто скористався послугами, але не отримав бажаного результату. Перших можна чемно, але твердо осаджувати, навіть банити. Це не ваші клієнти. З іншими варто м’якше спілкуватися, спробувавши розібратися, чому так вийшло і допомогти. Вищий пілотаж – коли після спілкування та пояснень скарги змінюються вдячністю.

Пишіть про людей, а не про зірок. Астрологи грішать незрозумілими текстами про те, що відбувається в небі. Але підписникам і клієнтам необов’язково в цьому розбиратися – вони хочуть знати, що це все означає для них. Коли складаєте план і робите контент, намагайтеся говорити про людей та їхні проблеми, підкріплюючи свої слова короткими тезами про зірок.

Виняток – ви навчаєте астрології та прагнете залучити тих, хто хоче розібратися в цьому досконало.

Відстежуйте реакцію аудиторії. Публікуючи контент, дивіться, як реагує на нього цільова аудиторія – як лайкають, що пишуть у коментарях. Це допоможе зрозуміти, які типи та формати заходять краще, та скоригувати стратегію.


Ідеї публікацій для соцмереж:

Ідеї для сторіс:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *