Давайте разом розглянемо, як вести соцмережі для кондитерської чи самозайнятого кондитера, щоб пости були такими ж свіжими та апетитними, як і торти.
Яскраві та апетитні фото робіт – головне, але далеко не єдине знаряддя кондитера у соцмережах. Розбираємося, як вести обліковий запис і які формати контенту використовувати, щоб залучати нових замовників і не втрачати контакту з поточними.
Специфіка контенту в соцмережах кондитера
Як і салони краси , кондитерська ніша відмінно підходить для просування в соцмережах – динамічний робочий процес і чудовий видимий результат, яким клієнти із задоволенням діляться на своїх сторінках.
Я не кажу, що для юридичних або бухгалтерських послуг SMM не є корисним, це не так. Але те, що кондитерам простіше із візуалом — беззаперечний факт. Однак без нюансів, які варто враховувати для успішного просування, тут не обійшлося.
Гарячий попит. Нові відвідувачі та підписники часто заходять на сторінку кондитера, бо шукають торт прямо зараз. Їм поки що не цікавий інформаційний контент. Але це не означає, що у стрічці потрібно постити лише відгуки та приклади робіт. Просто варто подбати, щоб нові відвідувачі в полі зору мали важливу для потенційних клієнтів інформацію — ціни, терміни та інші умови, приклади, відгуки, відповіді на часті запитання. Зберіть все це в актуальні історії в Інстаграмі. В інших соціальних мережах для цього є свої інструменти.
Конкуренція. Кондитерів у соцмережах, напевно, ще більше, ніж фахівців із манікюру. І якщо останніх часто обирають за принципом «ближче до будинку», то торт із доставкою можна замовити і з іншого міста. Тому якщо ви робите таку доставку, то конкуруєте не лише з кондитерами із сусіднього будинку, а й з іншого регіону.
Це ускладнює боротьбу за клієнта, але дозволяє використовувати чужий досвід та успішні ідеї для свого просування. Не нехтуйте цією можливістю.
Широка аудиторія. Ситуації, де може знадобитися торт на замовлення, періодично відбуваються у всіх — ювілей мами чи генерального директора, весілля, народження малюка в сім’ї брата чи подруги. Черговим клієнтом може стати домогосподарка, лікар або генеральний директор великої фірми. Це потрібно враховувати, складаючи контент-план.
Екологічність та безпека. Багато хто віддає перевагу тортам ручної роботи магазинним не тільки через їхню красу та унікальність, а й через екологічний та безпечний склад. Якщо ви використовуєте тільки натуральні інгредієнти, це є вашою конкурентною перевагою. Про це варто говорити в постах та історіях.
Є що показати. Як ми вже сказали вище, результат роботи кондитера не лише смачний, а й естетичний. А на відео робочого процесу можна залипнути не гірше ніж на ролику художника. Використовуйте це, щоб створювати привабливі та залучаючі пости.
Типи контенту для соцмереж кондитера
За моїми спостереженнями багато кондитерів ведуть свої сторінки самі і часто обмежуються фотографіями тортів і тістечок з коротеньким текстом або без нього.
Такі пости, безумовно, привертають увагу потенційних клієнтів. Однак вони не формують довіру, та й підписуватись і стежити за вами особливо нема за чим. А значить, коли торт знадобиться наступного разу, клієнт може звернутися до будь-якого іншого кондитера з таким же аккаунтом.
Щоб формувати довіру потенційних покупців і зібрати навколо себе ком’юніті людей, які при слові «торт» відразу згадуватимуть вас, варто задіяти всі типи контенту — контент, що залучає, інформаційний, розважальний і освітній. Розглянемо відповідні для сторінки кондитера формати з прикладами цієї ніші.
Приклади робіт
Тип: контент, що продає.
Фотографії виробів в обліковому записі повинні бути обов’язково. Але одна фотографія з фразою «500 грн., Замовлення в Директ» і десятком хештегов – це нудно. Щонайменше можна розповісти, з чого зроблено торт, щоб читач міг оцінити, наскільки йому сподобається смак.
Щоб продемонструвати свою майстерність оформлювача, вибирайте незвичайні та оригінальні роботи. Якщо ви готуєте по 20 тортів на тиждень, не всі вони мають бути у стрічці. Вибирайте торти із цікавою концепцією, складними елементами декору. А популярні стилі оформлення додайте до актуальних Історій, щоб потенційний покупець зміг швидко їх знайти.
Не забувайте про відеоконтент. Ролики дозволяють показати товар з усіх боків. Можна просто записати огляд з різних ракурсів або зробити міні-фільм із етапами приготування торта, як у пості нижче.
Ваш продукт виглядає гарно ззовні та апетитно зсередини. Тому показувати торти у розрізі — гарна ідея. А записавши процес на відео, ви створите інтригу і забезпечите залучення – цікаво ж, що там усередині.
Формат «приклади робіт» не обмежує текстовий зміст посту. Разом з описом складу ви можете розповісти, для кого і з якої нагоди приготували цей торт. Або залучити підписників до комунікації, поставивши запитання або запропонувавши вгадати начинку.
Відгуки клієнтів
Тип: контент, що продає.
Відгуки, як і приклади робіт, дуже впливають на рішення про покупку. Коли бачиш багато постів із усміхненими обличчями, гарними тортами та словами подяки, віриш, що і з твоїм замовленням все буде гаразд.
Наприклад, можна опублікувати фрагменти з листування з клієнтом, де він дякує вам за смак, дизайн, дотримання термінів і надсилає фотографії радісного іменинника.
Крім знімка екрана з чату можна додати в пост самі фотографії, якщо вони є. Попросіть відобразити, наприклад, процес розрізання торта, сам торт у розрізі, винуватців свята.
Втім, у стрічці відгуки трапляються рідко. Поширена практика – публікувати відгуки в Історіях з подальшим збереженням в блоці актуальних.
Часто в Історії також додають подяку за відгук та тегають клієнта. Ну а фото клієнта продасть емоції і стане додатковим підтвердженням реальності відгуку.
Конкурси, ігри, акції
Тип: контент, що залучає і продає.
Як і в будь-якій іншій ніші, приватні кондитери використовують акції, щоб отримати більше замовлень у період природного спаду продажів. Головне — створити привід та інфопривід, щоб і ціну знизити, і свій продукт не знецінити. Якщо ви активно виявляєте у професійному акаунті свою особу та підписники знають вас в обличчя, приводом для акції може стати, наприклад, ваш день народження.
Раннє бронювання – ще один цілком логічний і вже звичний привід для знижок. Особливо напередодні такої гарячої пори для кондитерської ніші, як новорічні свята.
У кондитерській ніші поширений стандартний формат конкурсів — підписатися, лайкнути, тегнути друзів у коментарях та чекати на результати. Така механіка підвищує активність під постом та залучає нових підписників із друзів старих.
Після того, як ви оголосите результати розіграшу, можна показати готовий подарунок переможцю. А ще попросити його сфотографуватися з ним і викласти пост. Якщо ви часто проводите такі конкурси, фото переможця може залучити до них більше підписників.
Щоб підвищити залученість та активність підписників, не обов’язково влаштовувати масштабні конкурси із матеріальними призами. Тести та ігри, які розважають підписників, теж добре справляються із цим завданням. А пропозиція надіслати пост подрузі чи другу може залучити нових підписників.
Рецепти та ідеї
Тип: контент інформаційний.
Інформаційний контент — це те, заради чого клієнти та люди, які просто заглянули у профіль, підписуватимуться та залишатимуться у вашому інфополі. Рецепти та ідеї для прикраси солодощів – один із форматів такого контенту.
Не бійтеся ділитися своїми таємницями. Підписники візьмуть їх, щоб спробувати повторити чи навчитися. За тортом на урочистий захід вони прийдуть до вас, бо ви професіонал.
Формат рецептів страв простий і всім знайомий – перерахуйте інгредієнти, опишіть етапи, уточніть нюанси.
Можна вибирати рецепти з тих, які ви не готуєте на замовлення. Ділитись знахідками не лише з кондитерських виробів або запитати, що цікаво підписникам.
Не обов’язково публікувати рецепти повноцінних страв – способи приготування окремих інгредієнтів також підійдуть. Особливо, якщо це ваш винахід чи ви додали щось своє у класичний рецепт.
Окремою рубрикою можуть стати ідеї декору для тортів та капкейків. Покажіть, як ви робите тих самих лебедів, від яких клієнти в захваті.
Якщо елемент декору робиться за кілька хвилин, опублікуйте відео на високій швидкості. Так ви покажете і процес, і результат, і не змусите підписників дивитися півгодинний ролик.
Майстер-класи та лайфхаки
Тип: Навчальний контент.
Якщо є час, сили та бажання можна піти далі та публікувати повноцінні майстер-класи – відеоролики, на яких ви показуєте, як зробити торт, тістечко чи капкейк. Такий контент не лише мотивує підписуватись нових та залучає старих підписників, а й додатково підтверджує вашу майстерність.
Крім майстер-класів з приготування повноцінних страв, можна публікувати невеликі ролики з лайфхаками – покажіть, як виходять такі рівні та пишні квіти, наприклад. Такий контент трохи простіше у виробництві, але із завданнями залучення та демонстрації майстерності справляється не гірше.
Щоб стимулювати підписників дивитися майстер-класи, анонсуйте їх заздалегідь та проводьте у прямому ефірі. Так ви зможете паралельно відповідати на запитання у процесі.
Відповіді на запитання
Тип: контент, що залучає, інформаційний і продає.
Формат відповідей на запитання хороший тим, що у вас ніколи не вичерпаються теми для постів, незалежно від того, задають їх підписники чи ви вигадуєте самі.
Наприклад, ви можете продумати і сформулювати питання, які постають у потенційних клієнтів, навіть якщо вони не завжди їх озвучують. Такі пости допомагають подолати заперечення та розвіяти страхи.
У цій же рубриці можна публікувати відповіді на питання, які вам часто задають клієнти при обговоренні замовлення – про поєднання смаків, можливість зробити той чи інший декор, вибір ваги торта. Так ви подбаєте про потенційних клієнтів і частково позбавите себе необхідності по 100 разів розповідати те саме.
Ще одна ідея – розповісти про інгредієнти та матеріали, які ви використовуєте для декорування виробів. Напевно, питання «а які варіанти є» ставлять регулярно.
Якщо власних ідей для контенту у цьому форматі не вистачає, розмістіть Історію із пропозицією ставити запитання. З активною аудиторією можна отримати багато ідей та забити контент-план на кілька місяців уперед.
Гумор та ситуативний контент
Тип: розважальний контент, що продає.
Для кондитерської ніші всілякі свята — це не лише інфоприводи для постів, а й просто приводи для замовлення тортика чи тістечок. Тому ситуативний контент тут буває і розважальним, і таким, що продає.
Якщо ви готуєте до свята чи події тематичні частування, покажіть їх своїм підписниками. За деякий час до свята можна опублікувати рекламний пост із пропозицією замовити щось смачненьке. Особливо якщо ви знаєте, що на таку продукцію є попит і починаєте готувати заздалегідь.
Сам день X доповніть фотографіями робіт вітальний пост. Звісно, всі, хто хотів уже замовили. Але хтось може відзначати свято із запізненням чи запам’ятати ідею подарувати ваші солодощі для майбутніх свят.
Відповіді на запитання «Що подарувати» теж непоганий спосіб підказати підписникам, що ваш продукт підходить як презент на те чи інше свято. Особливо якщо ви підготували щось особливе.
Ще одна ідея у скарбничці — на початку кожного місяця публікувати добірку пам’ятних дат та свят. Так можна дати корисну інформацію підписникам і вкотре нагадати про ваші послуги.
Тематичний гумор, незвичайні фотографії та цікаві факти зі сфери кулінарії та кондитерської справи можуть розбавити стрічку та залучити підписників до дискусії.
Робочі будні
Тип: розважальний контент, що продає.
Пости, де ви показуєте свої робочі будні, вирішують відразу кілька завдань:
- Прокачують власний бренд. Якщо навіть підписники не бачать вашого обличчя, вони бачать руки та чують голос. Все це посилює відчуття, що по той бік справжня жива людина.
- Залучає підписників до вашого контенту — цікаво поспостерігати, як майстер спритно робить ідеально рівні краї торта.
- Формує довіру – люди бачать, як ви це робите і зважитися на покупку стає простіше.
На перший погляд, здається, що знайти ідеї для такого контенту непросто. Насправді вони довкола вас. Ви щодня робите щось, що вам здається рутиною, але може бути цікавим підписникам. Наприклад, можна показати весь процес складання торта на високій швидкості, а заразом поділитися простим і смачним рецептом.
Вигадали нову начинку? Розкажіть підписникам та на відео покажіть, як вона виглядає у процесі приготування торта. Замість ролика з повним процесом приготування на високій швидкості можна скомпонувати відео із фрагментів у нормальному режимі.
Якщо процес приготування займає багато часу, розбийте його на два пости. У першому покажіть сам етап приготування, у другому результат. Це особливо актуально, якщо між цими етапами продукт або його фрагмент мають полежати в холодильнику.
Приклад матриці контенту для кондитера
Пропоную до однайомлення шаблон матриці контенту з прикладом контент-плану на два тижні. Щоб у вас з’явилося більше своїх ідей я підготував максимально різноманітний план.
Додаткові рекомендації
Насамкінець — кілька порад, які допоможуть зробити ваш контент ще більш різноманітним та цікавим для підписників та потенційних клієнтів.
Використовуйте різні візуальні формати. Поодинокі фотографії та галереї, відео в постах та історіях, бумеранги — варіантів багато. Використовуючи та періодично чергуючи їх усі, ви зможете створити ненудний обліковий запис і привертати більше уваги у стрічці.
Слідкуйте за статистикою публікацій. Так ви зможете зрозуміти, які теми, формати та рубрики набирають більше реакцій і додати більше таких постів у контент-план.
Не перевантажуйте стрічку постами. Як я вже говорив, десяток однакових фото різних тортиків у стрічці може набриднути вашим підписникам. Одного посту на день із чергуванням рубрик та форматів буде достатньо.
Реагуйте на негатив. В акаунтах кондитерів мені зустрічалися переважно позитивні та нейтральні коментарі, але від негативу в інтернеті ніхто не застрахований. Рекомендації стандартні – не видаляйте коментарі, не опускайтеся до образ і відповідайте з гідністю. Всерйоз варто сприймати тільки реальні претензії клієнтів, решту можна парирувати або жартувати.
Маю надію стаття вийшла корисна, прикладів вдосталь для того, щоб публікувати регулярно цікаві пости. Якщо залашилися запитання – коментуйте, з радістю відповім!
Ідеї публікацій для соцмереж:
Ідеї для сторіс:
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: