Контент-план для соцмереж коуча (тренера)

Контент-план для соцмереж коуча (тренера)

Класичний інструмент просування коучої в соцмережах – історії про те, як у когось у житті все було погано, а потім стало добре. Природно, завдяки сесії чи тренінгу. Головна проблема такого контенту – у нього вже мало хто вірить, особливо якщо окрім таких постів в обліковому записі більше нічого немає. То що ж постити в соцмережах коуча, щоб залучати аудиторію та доводити її до покупки?

Специфіка контенту в соцмережах коуча

На відміну від послуг кондитера або магазину квітів чи продуктів, послуги коуча не продаються в лоб. І хоча холодну аудиторію соцмереж потрібно вести по воронці продажів у будь-якій ніші, для коучів це особливо важливо – перш ніж купувати, користувачі повинні повірити, що їм потрібна допомога коуча і зрозуміти – навіщо. Це варто враховувати, розробляючи стратегію та складаючи контент-план. А ще кілька нюансів.

Довіра та репутація. Результати роботи коуча не можна помацати та складно оцінити об’єктивно. Цим користуються шахраї, продаючи повітря під виглядом сесій, що працюють і тренінгів. Тому, плануючи контент для соцмереж, будьте готові довести, що ви не такий і продемонструвати свою чесність та сумлінність.

Складний продукт. Курс або тренінг – це не спонтанна покупка, особливо якщо вони коштують більше ніж 1000 грн. На таке довго вирішуються, порівнюють різні варіанти та вибирають. Весь цей час важливо залишатися в полі зору користувача, нагадувати про себе, попутно формуючи довіру і лояльність.

Експертність. Це головна перевага коуча, завдяки якій він здатний принести користь клієнтам. Її важливо демонструвати у контенті, щоб потенційні клієнти бачили, у яких питаннях і як саме ви можете їм допомогти.

Високий чек. Послуги коуча, особливо індивідуальні сесії та консультації, коштують чимало. А враховуючи, що це не продукт першої необхідності, зважитися на таке витрачання ще складніше. У контексті просування в соцмережах це означає довгий шлях до купівлі та довгу воронку продажів, протягом яких користувач повинен отримувати навчальний, залучаючий та рекламний контент.

Типи контенту для соцмереж коуча

Пости про коучінг та анонси

Тип: рекламний контент.

Як і онлайн-школам , коучам варто робити ставку на експертність та давати багато корисного контенту безкоштовно. Однак якщо в обліковому записі будуть лише навчальні пости, користувачі можуть подумати, що це тематичний паблік. Сказати їм, що ви не тільки ділитеся знаннями щодо особистої ефективності, але й можете допомогти підвищити її на тренінгу, зайвим не буде.

Один із форматів, за допомогою якого можна ненав’язливо повідомити підписникам, що ви взагалі допомагаєте досягати цілей, – пост-знайомство. Опублікуйте такий на початку просування, а потім робіть нові періодично, наприклад, коли на обліковий запис підписалося багато нових людей.

Пост-знайомство доцільно опублікувати в Історії, а потім зберегти її в Актуальному, щоб він був на увазі у нових підписників

Також інформацію про те, хто ви і чим займаєтеся можете бути корисними, варто розмістити в Актуальних історіях. Так, найбільш зацікавлені нові підписники зможуть швидко зорієнтуватися.

У соцмережах цікавіше спостерігати за живими людьми. Трохи особистого та інтерактиву в оповіданні про себе допоможе надати бренду людського обличчя

Крім загальної розповіді про себе як про професіонала, коуч може періодично публікувати пости з вузьких питань, що розкривають цінність його послуги або заперечують. Використовуйте, наприклад, класичний прийом продажу ціни, пояснивши, чому ваші послуги коштують саме стільки.

Приклад продажу ціни через демонстрацію витрат, які важливі для отримання результату.

Ще один формат контенту, який має періодично з’являтись у стрічці, – анонси продуктів. Такі пости адресовані підписникам, які перебувають на останніх етапах воронки продажів. Вони вже знайомі з вами, зацікавлені у продукті та хочуть купити. Анонс підштовхує їх до покупки.

Ключову інформацію про програму, умови, вартість та терміни можна продублювати у форматі карток у каруселі.

Кейси, відгуки та акції

Тип: рекламний та залучаючий контент.

У попередньому пункті ми розглянули формати, які безпосередньо закликають користувача до покупки. Тепер поговоримо про те, який контент підштовхуює до покупки м’яко та ненав’язливо.

Один із таких форматів – кейси. Вони наочно демонструють, на що ви здатні, працюючи на довіру. І водночас викликають почуття «хочу так само».

Плашка із головним результатом кейсу на фото привертає увагу.

Відгуки також допомагають підписникам повірити вам, виступаючи у ролі соціального доказу. Замість набраного тексту краще публікувати скріншоти з листування або відео клієнтів – до них більше довіри.

Щоб такі скріншоти не псували зовнішній вигляд стрічки, публікуйте їх у каруселі, а першою картинкою можна поставити, наприклад, своє фото із заголовком.

Крім стрічки, і кейси, і відгуки можна публікувати в Історіях – так їх побачать більше потенційних клієнтів. Зберігайте їх у Актуальне, щоб інформація була під рукою у тих, хто близький до ухвалення рішення.

Відгуки зазвичай публікують скріншотами з фото клієнта або без, а кейси в Історіях можна розмістити у відеоформаті, докладно пояснивши всі нюанси ситуації

Навчальні пости, поради експерта, відповіді на запитання

Тип: рекламний контент, навчальний.

Це один із основних типів контенту в акаунті коуча. Він допомагає вирішити одразу кілька важливих завдань:

  • сформувати потребу у холодної аудиторії;
  • донести цінність товару;
  • зняти заперечення;
  • продемонструвати експертність;
  • сформувати лояльність та довіру.

Один із універсальних форматів інформаційного та навчального контенту, який працює практично в будь-якій ніші – розвіювання міфів. Зберіть бар’єри-обманки у вашій сфері, які заважають людям змінювати своє життя на краще, і розкажіть, як справи насправді.

Такими постами можна нативно підбивати підписників до участі у безкоштовних чи платних активностях на ту саму тему.

Крім текстового, корисний контент можна публікувати у відеоформаті. Запишіть ролик за якоюсь вузькою проблемою або проведіть прямий ефір – поодинці або в компанії фахівця з суміжної ніші. Останній варіант дозволяє вбити двох зайців – охопити свою та привернути увагу чужої аудиторії.

Прямі ефіри залучають тим, що проходять у відеоформаті та передбачають відповіді на запитання тут і зараз.

У відеоролику або прямому ефірі можна також відповідати на запитання підписників – на тему вашої спеціалізації або продукту. У першому випадку ми демонструємо експертність, у другому – знімаємо заперечення. Запитання можна придумати або взяти ті, що задають клієнти та підписники у коментарях.

Відеоформат дозволяє докладніше відповісти на запитання.

Ще один відповідний на відповіді на запитання формат – Історії. Тут можна візуально розкласти все по поличках, щоб стало просто та зрозуміло. Крім того, Історії дивляться більше людей. Найважливіші та найцікавіші відповіді варто зберегти в Актуальному, щоб нові підписники могли відразу оцінити ваші знання та професіоналізм.

У серії публікацій можна логічно та детально відповісти на запитання підписника

Конкурси, ігри, інтерактив

Тип: розважальний контент, що залучає.

Коучи приходять у соцмережі продавати, а цільова аудиторія насамперед – відпочивати і лише потім уже купувати. Щоб ваш обліковий запис був цікавим і захоплюючим, не забувайте розбавляти серйозні рекламні та експертні пости розважальними. До того ж вони допомагають вирішувати два важливі завдання – залучати існуючу аудиторію та залучати нову.

Конкурси – один із робочих інструментів залучення нових підписників. Працюють вони просто: користувачі згадують друзів у коментарях чи роблять репости, щоб здобути приз. А вас бачить нова аудиторія – тегнуті друзі та підписники вашої аудиторії. Принагідно люди ставлять лайки і пишуть коментарі, підвищуючи органічне охоплення посту з конкурсом.

Публікація з позначкою в Історіях розкрученого облікового запису – теж непоганий приз за коментар і репост.

Інтерактив в Історіях теж підвищує залучення і охоплення. Тут можна використовувати стікери: “Вікторина”, “Опитування”, “Питання”. Останній підходить не лише для збору питань підписників, на які ви потім відповідатимете. Через нього можна зібрати думки користувачів з будь-якого питання, а з відповідей – зібрати пост із найкрутішими коментарями .

Інтерактив можна додавати не тільки до розважального контенту, а й, наприклад, до анонсів заходів

Інтерактив працює не лише в Історіях, а й у постах. Тут для цього немає спеціальних інструментів, але ніхто не заважає придумати цікаву активність, на яку користувачі реагуватимуть коментарями. Наприклад, можна влаштувати колективний розбір акаунтів щодо готовності до просування, як у прикладі нижче.

Корисний інтерактив у пості.

Гумор та ситуативний контент

Тип: розважальний контент.

Таких постів в акаунті спеціаліста, який створює особистий бренд та продає послуги, не повинно бути надто багато. Але він потрібен, щоб розбавити стрічку та показати, що за всіма цими кейсами та сесіями є жива людина.

Тут, наприклад, можна поділитися чимось із життя і запропонувати підписникам зробити те саме в коментарях.

А щоб пост вийшов актуальним та викликав відгук, зв’яжіть його з усією відомою подією – святом чи настанням нового сезону.

Для ситуативного контенту підійдуть не лише свята та масштабні події, але й будь-який інфопривід, яким вам є що сказати.

Підбираючи теми, орієнтуйтеся на питання та проблеми, які викликають живий відгук у вашої цільової аудиторії.

Як гумористичний контент можна публікувати популярні меми, адаптувавши їх під тематику свого коучингу, або просто історії та думки. Буде чудово, якщо ви зможете піднести їх у жартівливій формі.

Насамкінець можна запропонувати підписникам розповісти свої історії, щоб підвищити залученість.

Як і всі інші типи та формати, гумористичний та ситуативний контент варто також включати до контент-плану та готувати заздалегідь.

Приклад матриці контенту для соцмереж коуча

Щоб підсумувати все сказане вище, ось приклад контент-плану на два тижні. Продумуючи теми, врахував нюанси сфери та постарався задіяти усі розглянуті формати. Наприклад взяв нішу коучингу для досягнення цілей, але за аналогією план легко адаптувати хоч під жіночий, хоч під бізнес-коучинг.

Додаткові рекомендації

Прокачуйте особистий бренд. Мало хто готовий довірити свої гроші та вирішення важливих життєвих завдань першій зустрічній людині, яка каже, що вона коуч. Тому для успішного просування в соцмережах ваше ім’я має асоціюватись із коучингом. Щоб цього досягти, крім свого облікового запису, варто розміщувати контент на інших майданчиках – у тематичних блогах та на сторінках фахівців зі схожою цільовою аудиторією. Це працюватиме на впізнаваність.

Не перестарайтеся з рекламою. Опублікувати пости про послуги із закликами записуватись та приєднуватись потрібно. Але якщо такі заклики до дії будуть у кожному пості, складеться враження, що весь контент ви робите тільки для того, щоб продати, не намагаючись принести користь. А це спричиняє негатив.

Пишіть просто. Продемонструвати експертність допомагають не складні терміни, а вміння донести суть до людей, далеких від вашої сфери, простою та зрозумілою їм мовою. Крім того, хитромудрі тексти важче сприймаються, їх рідше дочитують до кінця, а значить, вони не виконують своє завдання.

Не обіцяйте неможливого. Продавців повітря, про які ми говорили на початку, часто видають золоті гори та чарівні результати, які вони обіцяють аудиторії. Щоб відрізнятися від них, часто досить бути чесними, попереджати про можливі проблеми, які можуть перешкодити досягти цілей, і не кричати, що ваші методики ефективні на 200%.

Якщо у вас є досвід з написання постів для коучів або залишилися питання – пишіть в коментарях під цип постом.


Ідеї публікацій для соцмереж:

Ідеї для сторіс:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *