Лешмейкер, або майстер з нарощування вій, може просто показувати у профілі результати своєї роботи і таким чином залучати клієнтів. Але якщо вас не влаштовує одноманітний контент і хочеться чогось більшого, можна урізноманітнити стрічку публікацій іншими постами. Розповідаю, який контент буде ефективним.
Специфіка ведення облікового запису майстра з нарощування вій
Вона та сама, як і в інших майстрів б’юті-сфери. Всім їм важливі:
- Візуалізація. Клієнти майстрів б’юті-сфери «йдуть» на результати роботи – вони теж хочуть отримати гарний манікюр, пухкі чуттєві губи або акуратні брови. Тому важливо показувати їм результати роботи, тобто, візуалізувати. А для цього потрібна хороша камера та освітлення. Купувати професійну апаратуру не обов’язково: як джерело світла можна використовувати кільцеву лампу, а знімки робити смартфоном з гарною камерою не менше 12 Мп.
- Геоприв’язка. Навряд чи людина з Києва поїде до Львова лише для того, щоб наростити вії. Ваша аудиторія — ті, хто мешкає у вашому місті, районі або у прилеглих населених пунктах, звідки можна доїхати за 10–30 хвилин. Вказуйте місце розташування прямо в шапці профілю, в назві акаунта або в постах, щоб люди розуміли, чи зможуть вони потрапити до вас на процедуру чи ні.
- Хештеги. Більшість майстрів використовують багато хештегов, щоб обійти конкурентів і з’явитися у видачі на різні запити. Але більшість подібних тегів нерелевантні і належать до інших послуг чи процедур, інших міст. Та й подібна суміш із хештегов виглядає неохайно і може знижувати залученість. Краще використовувати 3-5 найрелевантніших тегів: пости будуть обережними і з’являться у видачі за ними, якщо з самим акаунтом все добре.
- Макрозйомка. Ось вона потрібна майстру нарощування вій більше за інших. Якщо візажист або майстер манікюру може зробити просте фото, то фахівцеві з нарощування вій потрібні знімки крупним планом, щоб показати якість своєї роботи. Звичайно, можна просто фотографувати обличчя клієнток, але краще використовувати на додаток до основних знімків макрозйомку: вона покаже, що вії виглядають натурально та ефектно, а робота майже непомітна.
Типи постів для облікового запису лешмейкера
Приклади роботи
Тип контенту: продавець.
Основний тип постів для облікового запису спеціаліста з нарощування вій – результати процедури. Потенційні клієнти бачать, яка краса у вас виходить і записуються до вас. Щоб досягти таких результатів, можна просто викладати фото з описом виду нарощування.
А ще можна використовувати формат “до і після”, щоб наочно показати різницю в образах. Використовуйте карусель або сфотографуйте клієнтку, коли на одному фото вії вже нарощені, а на іншому – ні.
Результати роботи можна зберігати у сторіз. Туди розміщують особливо вдалі знімки або яскраві приклади, якщо у стрічці публікацій багато іншого контенту. Тоді потенційні клієнти можуть переглянути всі приклади за пару кліків, а не шукати їх серед інших постів.
Пости з результатами процедур можна доповнювати текстом, що продає. Розкажіть про свої переваги перед іншими майстрами або просто про те, який ефект матиме дівчина. Це може підвищити конверсію з випадкового відвідувача профілю в підписника, а потім — і клієнта.
Прайс лист
Тип контенту: інформаційний.
Цей тип постів потрібний скоріше вам, а не користувачам, якщо ви працюєте у середніх по ринку цінах. Викладіть прайс один раз – і запитань «Скільки коштує нарощування?» буде менше і в коментарях, і особистих повідомленнях. Можна викласти прайс у сторіс і зберегти її в Актуальному, а потім оновлювати, коли ціна змінилися.
Можна публікувати ціни на послуги й у стрічці. Особливо якщо вони періодично змінюються, тому що ви самі підвищуєте розцінки чи зростає вартість витратних матеріалів. У деяких майстрів публікація прайс-листа на наступний місяць уже традиція.
Прайс-лист можна використовувати і як контент, що продає, якщо періодично публікувати в стрічці опис конкретної послуги та її вартість. А ще показувати результат – які вії виходять.
Види нарощування
Тип контенту: інформаційний.
Мало хто приходить на процедуру ґрунтовно підготовленим та знає, чим відрізняються різні види нарощування. Ви можете підвищувати грамотність клієнтів: пояснювати, які процедури бувають і чим вони відрізняються. Це підвищить лояльність до вас як до фахівця.
Можете розповідати докладно не лише про види нарощування, а й про інші послуги, які ви надаєте. Наприклад, про ламінування, який ефект воно дає і чим відрізняється від стандартної процедури нарощування.
Ті, хто сумнівається, ваші пости допоможуть з вибором типу нарощування. Особливо якщо порівняти їх усі в одній публікації і наочно показати, у чому різниця між класикою та 3D.
Поради
Тип контенту: інформаційний.
Зазвичай під час процедури майстер розповідає про догляд за віями або відповідає на питання, якщо клієнти самі задають їх. Ви можете виділитися на тлі конкурентів, якщо даватимете рекомендації прямо в профілі або розсилатиме їх підписникам через сервіс Senler . Так ви станете експертом в очах аудиторії, і користувачі більше довірятимуть вам, а значить, конверсія у продажу може зрости. Просто розкажіть про правила догляду і люди вже будуть вам вдячні.
Щоб контенту вистачило надовго, можна не розповідати усі поради в одному пості, а викладати їх порційно. Відповідайте одним постом на конкретне питання і зможете зробити щонайменше 15–20 подібних публікацій, а вони будуть помітнішими у стрічці.
Про процедуру
Тип контенту: інформаційний.
Мало хто з майстрів з нарощування вій відкрито та докладно розповідає, як взагалі проходить процедура, які інструменти він використовує, чому нарощують саме так, а не інакше. І якщо ви почнете говорити про це, аудиторія зрозуміє, що ви професіонал, а не людина, яка два дні тому вперше наростила подрузі вії. Найпростіше, що ви можете — показати робоче місце і перерахувати всі інструменти, що використовуються, або докладно розповісти про кожен з них окремою публікацією.
У цій рубриці можна розвінчати якісь міфи: наприклад, про те, що нарощування можна зробити за півгодини. Або розповісти про те, чому якась частина процедури є дуже важливою.
Про протипоказання також говорять далеко не всі, тому що подібний контент може змусити задуматися тих, кому нарощування не рекомендоване. Ви піклуєтесь про клієнтів, якщо чесно розповісте їм, у яких випадках не можна проводити процедуру. Так, вони не прийдуть до вас, проте інші побачать, що ваша мета — не просто заробити на людях, а допомогти їм бути красивими і при цьому залишитися здоровими.
У цьому форматі розкажіть про те, як клієнтам поводитися під час процедури. Цим ви теж покажете турботу про них, а ще полегшите собі життя: частина потенційних покупців прочитають правила і запам’ятають їх, а вам не доведеться повторювати одне й те кілька разів.
Факти
Тип контенту: інформаційний.
Ще один формат, який дозволить вам показати свою експертність – різна інформація про вії. Можете розповісти аудиторії, чому в одних вони довгі, в інших — короткі, від чого залежить швидкість їхнього росту чи як правильно їх доглядати. Подібні публікації можуть залучати користувачів: вони почнуть ставити запитання або зберігати публікації, що призведе до збільшення охоплень .
Можете говорити лише про те, що безпосередньо стосується вашої роботи. Коли вперше зробили нарощування, із яких матеріалів виконані штучні вії, хто їх виробники. Діліться цікавою інформацією або розвіюйте міфи, пов’язані з процедурою.
Запис на процедуру
Тип контенту: продавець.
Все просто – ви кажете аудиторії, коли у вас є вільні місця. І ті, хто хотів записатися на нарощування, це роблять. Повідомляти можна звичайним постом у стрічці.
Також заздалегідь можна оголошувати, коли у вас вихідні або коли збираєтеся у відпустку.
Відгуки
Тип контенту: продавець.
Ще один поширений тип постів для всіх майстрів б’юті-сфери. Покажіть підписникам, як про вас відгукуються клієнти, які надходили на процедури. Найоптимальніше рішення – розміщувати скріншоти або відеовідгуки в сторіс і зберігати їх, щоб кожен відвідувач сторінки їх побачив.
Можна викладати відгуки у стрічку публікацій. Якщо хочете показати один відгук, можете приєднати до нього знімок результату роботи. А якщо кілька – просто зробіть галерею.
Розіграші
Тип контенту: що залучає.
Розіграш у соцмережі – найпростіший спосіб ненадовго підняти залученість та підвищити охоплення. Попросіть усіх учасників поставити вам лайк, написати коментар та підписатися. А якщо ще попросите згадати в коментарі подруг, отримайте безкоштовне органічне охоплення та (можливо) нових підписників та клієнтів.
Акції
Тип контенту: продавець.
Пости про майбутні акції — чудовий стимул для тих, хто сумнівався чи кому не вистачало грошей на процедуру. Давайте клієнтам знижки або даруйте послуги: це може підвищити кількість продажів на час проведення акції.
Проблеми
Тип контенту: інформаційний.
У клієнта можуть бути проблеми через нарощування вій. Більшість майстрів про це мовчать, а ви можете розповісти. Покажіть можливі ускладнення та поясніть, чому вони можуть настати і що з ними робити.
Також можете розповісти про наслідки неякісного нарощування – цим ви покажете, що знаєте, яку шкоду здоров’ю може завдати подібного підходу. Поясніть причини будь-яких проблем – аудиторія буде вам вдячна.
Подібні пости можуть відлякати тих, хто сумнівається — тих, хто вже зіткнувся з неякісною роботою або ніколи не робив нарощування раніше. Зате хтось навпаки сприйме чесність та відкритість як добрий знак і вибере вас серед інших майстрів.
Про себе
Тип контенту: що залучає.
Клієнт проводить у майстра щонайменше 2,5 години, і зазвичай вони розмовляють. Тому аудиторії важливо хоч трохи дізнатися спеціаліста як людини. Ви можете розповідати про себе вже у профілі, щоб потім було легше вийти на контакт із людьми під час процедури.
Особисті пости зазвичай набирають більше лайків та коментарів, ніж результати роботи, або принаймні не програють їм. Тому це добрий інструмент залучення. Подумайте, як його можна використовувати — періодично робити особисті пости, пов’язувати їх з роботою чи залишати подібний контент лише Історій.
Сертифікати та дипломи
Тип контенту: продавець.
Підтвердження навичок майстра підвищує цінність його послуги у власних очах покупця. Якщо покажете аудиторії свої сертифікати та дипломи, підвищиться лояльність до вас. І до вас прийдуть ті, хто вважає за краще нарощувати вії у сертифікованих майстрів, а не у самоучок. Тому підтверджуйте свої знання, якщо така можливість.
Гумор
Тип контенту: розважальний.
Дозвольте собі (і клієнтам) трохи посміятися: розкажіть про якусь веселу ситуацію, викладіть жарти чи смішні картинки. Тільки намагайтеся робити так, щоб жарти не були образливими та не несли негативного підтексту. Таке може не тільки не підвищити залученість, а й відштовхнути.
Товари
Тип контенту: інформаційний.
Можна розповідати не лише про саму процедуру, а й про засоби, які ви використовуєте під час неї. Це зробить процес більш відкритим і аудиторія на підсвідомому рівні зрозуміє, що вам можна довіряти. Розкажіть про склад засобу, ефект від нього, поясніть, чому ви вибрали саме його, а не аналог.
Приклад матриці контенту для профілю майстра норощування вій
Щоб профіль постійно приносив клієнтів, потрібно не забувати про його ведення та використовувати різні формати контенту. Щоб вам було легше, я підготував шаблон контент-плану для профілю лешмейкера.
Додаткові рекомендації
Залишайте підписи на фото. Пишіть свій нік там, де це буде помітно, або вигадайте свій водяний знак. Так несумлінні майстри не зможуть використати ваші роботи у своїх профілях.
Запитуйте дозвіл у клієнтів на публікації. Це обов’язково. Неважливо, що саме ви збираєтесь викласти: скріншот листування чи фото роботи. Опублікуєте це без дозволу є ризик, що клієнт відреагує негативно.
Тегайте клієнтів, які залишили відгук. Звісно, з їхнього дозволу. Так випадковий користувач зможе перейти за посиланням і подивитися профіль клієнта або навіть написати йому і перевірити тим, чи правдивий відгук.
Використовуйте шрифти та поєднання кольорів. Це важливо тому, що потенційний клієнт може швидко гортати стрічку публікацій і не розібратися, що написано на фото. А там може бути розіграш, інформація про акцію чи щось ще корисне. Шрифти, що не читаються і поєднання кольорів змушують напружуватися, тому можуть відштовхувати від звернення до вас на підсвідомому рівні.
Залишися запитання чи хочете поділитися своїм досвідом? Чекаю на коментарі під публікацією.
Ідеї публікацій для соцмереж:
Ідеї для сторіс:
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: