Як оформити контент у Телеграм і в інших месенджерах

Як оформити контент у Телеграм і в інших месенджерах

Дедалі більше людей користуються месенджерами –  WhatsApp або Viber. А все молоде покоління майже поголовно сидить у Телеграмі.

Аудиторія месенджерів відрізняється, але правила ведення груп майже універсальні. Розповідаю, як підійти до ведення групи чи каналу у месенджері, на прикладі Телеграма. Цей досвід можна застосовувати у всіх месенджерах.

WhatsApp – активна аудиторія близько 1,5 млрд. користувачів у світі, різні верстви населення по всій країні.

Viber – аудиторія близько 1 млрд. чоловік, різні верстви населення по всій країні.

Телеграм – активна аудиторія близько 700 млн. чоловік, середній клас, в основному з міст-мільйонників. До жовтня 2022 року використання Телеграма дійшло до 40 хвилин на день. Телеграм у найближчому майбутньому може перевершити WhatsApp.

Facebook Messenger – активна аудиторія близько 1 млрд 300 млн осіб, середній клас.

Вибухове зростання Телеграма в порівнянні з WhatsApp в 2022 році - інфографіка
Вибухове зростання Телеграма в порівнянні з WhatsApp в 2022 році

Плюси месенджерів для контент-мейкерів у тому, що донести контент до читача простіше за рахунок вищого охоплення.

Якщо у Фейсбук людина має 200 друзів і 100 підписок на спільноти, то в месенджерах ці цифри будуть значно меншими. Користувачі відписуються від менш важливих каналів, щоб пріоритетна інформація не надходила в особисті повідомлення.

Чим бізнесу корисні месенджери

За допомогою месенджера бізнес може:

  • розповідати про акції та новинки;
  • спілкуватися із підписниками;
  • відповідати на запитання службі підтримки;
  • розсилати корисні матеріали;
  • автоматизувати рутинні процеси;
  • прискорити процес реєстрації замовлення.

Більшість завдань можна делегувати чат-боту. Він візьме на себе та автоматизує частину роботи адміністратора.

Чат-бот у багатьох месенджерах може інформувати клієнта про статус замовлення, уточнювати деталі доставки, консультувати щодо асортименту та наявності товарів. Крім того, бот може вести онлайн-запис на прийом чи підтверджувати візит.

Показники відкритості повідомлень у месенджерах порівняно з розсилками у рази вищі. Аудиторія звикла отримувати моментальні повідомлення та реагувати на них.

При цьому аудиторія лояльніша до інформації від бренду. Люди самі залишають свій номер чи підписуються на канал. Отже, зацікавлені в тому, щоб читати повідомлення.

Якщо плануєте активно розвивати канал у Телеграмі, загляньте у статтю «Як використовувати Телеграм для бізнесу: аудиторія, завдання, інструменти, продаж». У ній докладно розбираємо переваги месенджера, інструменти та способи продажу.

Як створювати контент

Мало просто підготувати матеріали, потрібно знати, які типи контенту сподобаються вашій ЦА. При цьому заздалегідь це дізнатися неможливо, а рецепт ідеального контент-плану для телеграм-каналу або чату в WhatsApp не існує.

Що робити:

  • Спостерігати. Дивитись, що пишуть конкуренти та інші компанії вашої ніші. Вивчати, як люди коментують та оцінюють пости.
  • Тестувати. З кожним типом контенту в Телеграмі потрібно експериментувати і дивитися, як поводяться підписники. В одних каналах людям подобаються голосові, в інших – короткі тексти з кількома смайлами, у третіх – довгі корисні матеріали.
  • Запитувати. Можна дізнатися у підписників, якого контенту їм не вистачає, та додати його до стрічки. Не варто ігнорувати цей спосіб, якщо у вас досить широка аудиторія на каналі. Люди підкажуть, про що хотіли б дізнатися і почитати.
  • Залучати. Зацікавте підписників усіма доступними способами. Створюйте опитування, не закривайте коментарі та уважно стежте за тим, що в них відбувається, відповідайте та заводьте розмову. Пишіть яскраві заголовки та цікаві пости, додавайте реакції та приховані пости. Анонсуйте нові товари, подайте їх незвично, інтригуйте людей, але без фанатизму.
  • Розділяти. Варто створити 2 окремі канали або канал і бот – для матеріалів та техпідтримки. Так людина зможе швидше вирішити свою проблему, та її лояльність підвищиться. Навантаження на адміністраторів зменшиться, знизиться негатив, мінімізується втрата лідів.
  • Підтримка ToV. Не забувайте про ToV (голос) вашого бренду, не допускайте панібратства, хамства чи ігнорування користувачів. Бренд має спілкуватися з клієнтами у всіх каналах однаково. Виняток може бути тільки для бренду, який має на майданчиках дуже різну аудиторію – наприклад, у Телеграмі та в Фейсбук.

А ось користуватися ситуативним маркетингом варто обережно. Необов’язково реагувати на кожен привід, особливо якщо це не стосується бренду напряму і сказати з цього приводу нема чого,  поспішати публікувати псевдосмішні пости, як усі. У деяких випадках доречніше промовчати, ніж публікувати. Не варто спекулювати на подіях та приділяти їм надмірну увагу, це може відштовхнути підписників.

Також у Телеграмі можна користуватися перелінкуванням – вставляти посилання на інші популярні або важливі повідомлення вашого каналу. Якщо послатися на пост, який вийшов досить давно, це стимулює користувачів прочитати не лише його, а й сусідні матеріали. За інерцією підписник почне переглядати стрічку, а у вас зростатимуть перегляди та реакції.

Якщо немає ідей, загляньте на канали конкурентів чи проаналізуйте канали з суміжних тематик.

Як оформлювати контент та візуал

Можна публікувати будь-що, якщо це корисно для аудиторії. Але в месенджерах особливу увагу варто приділити тому, як подати цю інформацію.

Декілька порад (інструкція до Telegram, можна використовувати в інших месенджерах):

  • Якщо ви публікуєте довгі тексти – оформляйте через Telegra.ph . У телеграмі можна не вручну, а через бота – @chotamreaderbot .
  • Навіть якщо не публікуєте довгі тексти, будь ласка, форматуйте їх. Зручно через @bold або внутрішнє форматування у Телеграмі: виділіть потрібне слово та натисніть правою кнопкою миші, з’явиться опція форматування.
  • Якщо публікуєте дуже великі фото – надсилайте документом, оскільки Telegram стискає фото та відео.

Офіційної інформації від Телеграм за обсягами контенту немає. Але є поради щодо адекватних розмірів, які перевірені на практиці. Зображенням з максимальною площею буде квадрат зі сторонами, кожна з яких дорівнює 70% ширини екрана.

Рівномірно стискаються зображення зі сторонами: 16:9, 16:16, інші або стискаються зі спотвореннями (у версії для ПК), або доповнюються до потрібних розмірів чорними полями (у мобільній версії).

Картинки такого формату виглядають найкраще у ТГ
При такому співвідношенні сторін бічні частини «з’їдаються»
Такі картинки взагалі краще не робити, особливо якщо на них текст

У будь-якому випадку прев’ю зображень інших розмірів буде обрізано, що незручно.

Ось ще кілька порад:

  • Користуйтеся стікерами – можна зробити свої через @stickers , але не захоплюйтесь.
  • Використовуйте хештеги – але якщо це необхідно для зручного пошуку по каналу. Вони працюватимуть лише всередині каналу, а не за його межами.  Робота з контентом у месенджерах рідко перегукується з хештегами, це Інстаграм.
  • Зворотній зв’язок можна отримувати через ботів @like , @vote та інших, неофіційних.

Більше інформації – у нашій статті « Розміри картинок та відео для аватарки та постів у Телеграмі ». У ній розуміємо, яка якість картинок підійде для постів, як їх стискати і чому важливо публікувати коректні фото.

У будь-якому месенджері текст варто відформатувати, щоб його було зручно читати

Коли публікувати контент

У месенджерах особливо важливо вибирати правильний час для публікації. Добре, якщо за добу кількість переглядів поста на рівні третини аудиторії каналу або чату.

Щоб підібрати підходящий час для публікації контенту в WhatsApp, Viber та Телеграмі, доведеться експериментувати та дивитися, в який час у конкурентів виходять найпопулярніші пости. Для аналізу достатньо скласти просту таблицю за останні 2-3 тижні та виписати:

  • час публікації;
  • тип контенту;
  • кількість лайків;
  • кількість переглядів;
  • кількість коментарів до кожного посту.

Якщо вести таку статистику, можна досить швидко визначити, коли матеріали цікавлять людей більше.

Час публікації найкраще встановлювати досвідченим шляхом, а не намагатись знайти чарівну інструкцію.

Декілька корисних порад:

  • Мінімум матеріалів у нічний час. Краще – взагалі не публікувати вночі пости, особливо серйозні та важливі. Користувачі можуть відключити повідомлення і перестануть заглядати в канал, а можуть і відписатися (заблокувати обліковий запис), щоб їх не турбували.
  • Вранці – корисне, увечері – розважальне. Аналітичні статті, великі огляди та багато тексту краще сприймаються у першій половині дня. А опитування, розважальні та залучальні матеріали – увечері, коли підписники відпочивають.
  • Нерівний час публікації. Багато каналів та чатів розсилають матеріали о 10:00, 14:00, 18:00 і так далі. Відповідно, за ці кілька хвилин конкуренція за увагу підписників сильно зростає. Краще публікуватися у нерівний час – 10:15, 14:35, 18:20. Тоді ймовірність отримання уваги користувача вища. Для зручності варто налаштувати відкладений постінг через сервіси, які це дозволяють робити.

Висновок

Бізнесу можна і потрібно бути присутнім у месенджерах. Це відмінний спосіб бути поруч із діючими клієнтами та залучати нових.

За допомогою Телеграм можна розповідати аудиторії про новинки і розпродажі, показувати нюанси товарів, залучати нову аудиторію. У WhatsApp та Viber – консультувати з будь-яких питань, сповіщати про зміну статусу замовлення, розповідати про акції та знижки.

Залишилися запитання? Задавайте в коментарях, з радістю відповім.



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Телеграм чи інших месенджерів

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Телеграм та інших месенджерів або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

 

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *