Як знизити вартість реклами у блогерів: практичні поради

Як знизити вартість реклами у блогерів: практичні поради

Давайте поговоримо про те, як збити ціну на пости у блогерів. Ось декілька порад з власного досвіду.

Коли я тільки почав працювати інтернет-маркетологом, то був дуже сором’язливим і боязким. Але це швидко минулося. Просто я зрозумів, що якщо не битися ліктями (іноді в прямому сенсі), то так і буду завжди отримувати крихти за свою роботу. Тому я почав торгуватись в інтернеті з усіма. Взагалі з усіма. Вибиваю знижки на розміщення, вигадую пакети послуг, яких і не було,  вимагаю на них вигідну ціну. Я намагаюся зменшити бюджет на рекламу.

Обмовлюся, що працюю здебільшого з блогерами-реальними людьми, а не з захмарними зірками .

Нахабною я став, коли згадав, як моя мама завжди торгувалася на базарі. І ви не повірите, але їй вдавалося збити ціну майже наполовину. Коли я перестав соромитися, то взяв на замітку мамині стратегії та переніс їх на свою роботу з блогерами. Вийшло три тактики. Їх і застосовую іноді.

Якщо черга не дихає в потилицю, завжди є можливість для діалогу

Тактика перша: обирайте блогерів із адекватними цінами

Мама завжди прицінювалася до всіх цін на певний товар. Я почала прицінятися до вартості постів у блогерів.

Наприклад, якщо їй потрібні були огірки, вона оглядала всі можливі вітрини з огірками і вибирала місце з вигідним співвідношенням «ціна-якість». Я також роблю із блогерами.

Повірте, що незамінних немає. Особливо в Інстаграмі, бо там усі один одного копіюють. Я зараз говорю про тих, у кого аудиторія до 100 тис. підписиків. Лайфстайл-блогери, інста-фотографи, фітоняшки та матусі – всі однакові. І майже всі вони готові до співпраці за товар. Особливо дівчата, особливо, якщо ви просуваєте косметику чи парфуми.

Періодично ви можете спостерігати в Інстаграмі масштабні кампанії виробників парфумів. Бренду достатньо лише вибрати блогерів та розіслати духи з іменними листівками. Це схема, коли краще розіслати кільком реальним людям товар, ніж оплатити 50 тис грн якійсь знаменитості типу Олени Шоптенко, у якої половина аудиторії – чоловіки, що підглядають за її красою.

Так ось щодо торгу. Якщо блогер не погоджується просто на товар, знайдіть іншого блогера. Він погодиться. Повторюся – незамінних в інтернеті немає. Порівнюйте ціни, я прямо на листочок собі виписую потрібних блогерів, а поруч вартість розміщення з позначками “дорого”, “можна поторгуватися”, “не підходить” і так далі.

Тактика друга: ви пропонуєте – блогер погоджується. Чи ні

Мати на базарі виступала з позиції сили. Тобто вона не благала знизити ціну, а казала, що заплатить за це – стільки. Бо більше нема. Я теж так роблю.

Аналогічна ситуація склалася і в мене, коли я просувала салон краси.

Потрібно було закинути відео в Інстаграм. Так, щоб воно протрималося в ТОПі хоча б кілька годин. Грошей було 3 тис грн, але я вирішив їх витратити у крайньому випадку.

Знайшов блогерку, яка якраз і попросила 3 тис грн. Я написав, що це дорого нашому бюджету. Могла б одразу їй віддати 2 тисячі чи тисячу, але вирішив трохи помовчати. Через кілька годин вона написала мені пропозицію про бартер: вона розміщує відео – салон краси робить їй зачіску. Профіт! Гроші залишилися при мені.

фото Робота з блогерами по бартеру - хороший варіант для бізнесу

Тактика третя: все чи нічого

Мама пропонувала ідеї. Наприклад, казала – я візьму кілограм сливи, а ще на додачу хурму та банани, але тоді ви знизите ціну. І я також так роблю.

Коли продавець розумів, що клієнт чи візьме багато, чи нічого, він починав враховувати знижку. Ось ця схема відмінно працює, якщо вам потрібно розмістити серію постів в одному обліковому записі або в декількох облікових записах одного власника. Для такої стратегії краще підбирати не особисті облікові записи блогерів, а збірні, які спочатку націлені на рекламу.

Ще раджу віддавати в рекламу не тупо пости “У нас є пальто за 1000 грн”, а вигадувати вікторини або прив’язувати до інформаційних приводів, якось загравати з читачами.

Але головне, не погоджуйтесь на першу ціну, яку вам викотять. Вона явно завищена.

Як заощадити на рекламі у блогерів: додаткові 3 поради

З тим, що сказано вище, можна сперечатися чи погоджуватися, але зважте, що це просто особистий досвід окремого інтернет-маркетолога. Ці поради реально працюють, але не з усіма лідерами думок.

Незамінних блогерів немає. Проте є такі, які ідеально підходять вашому бренду. Можливо, вони самі – споживачі вашого продукту і реклама у них буде щирою рекомендацією, що дорогого коштує. Припустимо, що такі блогери мають певні умови, з якими ви можете або погодитися, або ні.

Наприклад, вартість реклами залежатиме, в тому числі, від формату контенту, який зробить та розмістить блогер.

Реклама у блогерів може бути:

  • Нативною. Нативна реклама нічим не відрізняється від інших публікацій блогера, але після перегляду користувач дізнається про товар. Наприклад, лідер думок показує, які речі обов’язково бере із собою на пляж і згадує про крем для засмаги вашого виробництва.
  • Пряма. Пряма реклама пропонує купити ваш товар “в лоб”.  Але коли вона звучить від людини, якій довіряє його аудиторія, результати будуть кращими.

Ви завжди можете провести експеримент: замовити пряму рекламу та нативну інтеграцію в одного і того ж блогера, а потім порівняти підсумки. Так зможете зрозуміти яка реклама краще продає ваш продукт.

І нативну, і пряму рекламу можна розмістити у різних форматах. Наприклад, в Інстаграмі:

Сторіс. Найчастіше блогери пропонують рекламу в сторіс тривалістю 15, 60 або 90 секунд і ціна на них відрізнятиметься. Сторіс «живуть» 24 години, але користуються популярністю у користувачів, тому є всі шанси, що рекламу побачить велика аудиторія. Рекламний макет для сторіс повинен ясно доносити головну думку і справляти приємне враження. Деякі блогери самі пропонують створити макет – це також впливає на ціну. Формат зручний, коли рекламодавцеві важливо залишити посилання на сайт або спільноту в соцмережах, оскільки в постах посилання не працюють.
Пост. У пост можна додати текст, фото чи відео, а значить – докладно розповісти про продукт, висловити особисту думку, відзначитись у коментарях. Рекламний пост блогер може видалити зі своєї сторінки через обумовлений час, але є варіанти – пост без видалення. Він коштуватиме дорожче.
Пост + сторіс. Цей варіант рекламного розміщення поєднує переваги двох попередніх форматів.
Відео. Найдорожчий формат реклами, адже створення гарного ролика займає багато часу. Це може бути огляд або розпакування продукту, приклади його використання в різних ситуаціях або сторітелінг – блогер розповідає про якусь подію у своєму житті і як опинився в ситуації, коли йому знадобився ваш продукт.

Ціна реклами у блогерів залежить не лише від формату публікацій. Ще від кількості підписників, рівня залучення аудиторії, їх віку та платоспроможності.

Щоб оптимально витратити рекламний бюджет на розміщення у лідерів думок, дотримуйтесь простих рекомендацій.

Виберіть блогера з невеликою кількістю підписників
Почніть із лідерів думок, які мають від п’яти до 10 тисяч підписників. Врахуйте, що рівень залучення у блогерів знижується зі збільшенням кількості підписників профілю.

Темна сторона зростаючої популярності блогера – як правило, зменшується кількість коментарів у відсотковому співвідношенні та знижується загальна залучення аудиторії. Щоб показати гарну цифру, часто використовують взаємні підписки, гіви, масфолловінг – способи, які тішать його блогера, але не приносять активну аудиторію. Все це погано позначається на показниках залучення, та й боти з призоловами марні для рекламодавця.

Не лише накручена аудиторія впливає на відсоток залучення – низька активність блогера в коментарях теж може спровокувати невеликий спад. Сумно, але фізично неможливо відповісти всім бажаючим, коли повідомлень стає надто багато

Якщо укласти угоду з декількома мікро-інфлюєнсерами, а не одним блогером-мільйонником, то бюджет може бути однаковим, але ви отримаєте ті самі охоплення і справді зацікавлену аудиторію.

Дізнайтесь більше про блогера
Чим захоплений? Що вважає цікавим? Чим більше ви знаєте про блогера, тим краще.

Вивчіть тематику його публікацій, погляньте на коментарі. Так ви зрозумієте, хто і навіщо слідкує за лідером думок і точно знатимете наскільки його аудиторія відповідає ЦА вашого продукту.

Ви побачите формати постів, які одержують найбільший відгук користувачів, а значить – зумієте отримати більш вигідні охоплення. І точно уникайте незручності, якщо, наприклад, запропонуйте блогеру розмістити рекламу курсів для схуднення, хоча він сам і більшість аудиторії пропагують бодіпозитив.

Запропонуйте знижку для підписників блогера
Халява – перевірений спосіб недорогої реклами.

Можливо, ви можете запропонувати безкоштовну доставку при першій покупці або знижку на всі покупки для підписників лідера думок. Зробіть пропозицію, яку оцінять фоловери і у вас з’явиться шанс набути широкого розголосу.

З іншого боку – ви не знатимете, коли і де люди поділяться думкою про ваш продукт

Як знизити витрати на маркетинг впливу загалом

Від приватного до загального: перш ніж розпочинати роботу з будь-яким лідером думок, треба підготувати ґрунт. Нижче наведені поради допоможуть не помилитися при виборі блогера і оптимізувати витрати на рекламну кампанію.

Визначте цілі. Якщо хочете підвищити впізнаваність бренду – знайдіть блогера з великою аудиторією та пристойними охопленнями.

Хочете більше угод або залучити нову аудиторію – вам потрібні лідери думок у вузькій ніші, яка близька до вашої компанії. Реклама по бартеру з декількома мікроінфлюєнсерами може принести більше користі компанії, ніж розміщення у блогера-мільйонника з різнокаліберною аудиторією. Не потрібно вибирати найдорожчого лідера думок, якщо хочете підвищити рентабельність кампанії.

Визначте свою цільову аудиторію. Якщо ваша ЦА сидить в Фейсбук, а ви активно просуваєтеся в Інстаграмі – це марна трата грошей.

Пропонувати вегану скинутися на шашлики? Навіть не намагайтеся

Ви повинні запустити кампанію на платформах, які віддають перевагу вашим потенційним клієнтам. Ретельно складений портрет ідеального клієнта допоможе зрозуміти інтереси ЦА і кому вони довірятимуть.

Підготуйте технічне завдання для блогера. Час – гроші, а ТЗ може значно прискорити публікацію та заощадити дорогоцінний час та й нерви.

ТЗ – це договір з блогером створення певного контенту, з термінами і конкретними форматами. Ви можете бути спокійні, що блогер зробить все як слід і нічого не забуде.

Аналізуйте статистику кампанії після розміщення блогера. Це допоможе зрозуміти, наскільки ефективна реклама у лідера думок і чи варто продовжувати співпрацю.

Висновки.

Реклама у блогерів – це не завжди дорого. Виберіть правильного партнера та зробіть правильну пропозицію, і ваші вкладення повернуться багаторазово.

Є бажання поділитися власним досвідом як ви співпрацювали з блогером і яких результатів вдалося досягнути? Тоді діліться в коментарях – обов’язково обговоримо!


Рекомендую почитати ще:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соціальних мереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *