Багато людей використовують Інстаграм для особистих цілей, а також для просування бізнесу чи особистого бренду. Однак накрутки підписників/ботів та бан акаунта блогера можуть серйозно вплинути на просування товарів та послуг на платформі.
Якщо ви користуєтеся Інстаграм як інструментом для реклами, ви точно запитували, як перевірити, чи накручений Інстаграм блогера і чи можна перевірити Інстаграм безкоштовно? У цій статті я розгляну методи та інструменти, які дозволять перевірити Інстаграм-аккаунт на накрутки, ботів та наявність бана.
Основи перевірки Інстаграм акаунта на накрутку
Незалежно від того, плануєте ви просуватися через особистий обліковий запис інфлюєнсера або через інший бізнес-профіль, важливо регулярно аналізувати його статус. Упаковка облікового запису та сторіс – це візитна картка у світі Інстаграма і не тільки.
Які ключові аспекти варто враховувати під час перевірки Інстаграм акаунту:
- Якість підписників. Підписники – це важливий аспект будь-якого облікового запису. Однак не завжди їхня кількість гарантує якість. Зверніть увагу на вивчення активності аудиторії та її взаємодії з контентом.
- Фотографії та опис профілю. Важливо, щоб фотографії та опис профілю відображали особу або бренд власника.
- Порівняння зростання підписників з активністю. Якщо кількість підписників блогера різко зростає, але активність на сторінці залишається на тому ж рівні або навіть знижується, це може бути ознакою накрутки. Реальні підписники, як правило, виявляють більшу активність.
- Регулярне поновлення. Регулярні публікації говорять про те, що обліковий запис «живий» і його власник активно користується платформою.
Як перевірити Інстаграм людини на наявність накрутки
Накрутку підписників не завжди можна розпізнати одразу. Якщо більшість підписників блогера несправжня, реклама у такого інфлюєнсера просто марна.
Одним із способів перевірити підписників в Інстаграмі є аналіз їх активності. Несправжні облікові записи часто не взаємодіють з постами, не пишуть коментарі, не лайкають фото і рілс. Тут слід провести невеликий аналіз, порівнявши кількість підписників та кількість лайків/коментарів під фото.
Розглянемо на прикладі:
У блогера є 10 000 передплатників . Якщо фото отримує в середньому 1 000–2 000 лайків та 20–50 змістовних коментарів, це може бути ознакою реальної аудиторії. У цьому випадку співвідношення лайків до підписників становить 10–20 %, а співвідношення коментарів до підписників – близько 0,2–0,5 %.
Якщо у блогера 10 000 підписників, але фото отримує всього кілька десятків лайків і практично 0 коментарів (або отримує спільні коментарі, які не належать до публікації), це може викликати підозри в накрутці. Співвідношення лайків та коментарів до підписників у цьому випадку буде непропорційно низьким.
Крім того, існує безліч онлайн-сервісів та програм, які дозволяють перевірити Інстаграм акаунт на наявність накрутки. Вони аналізують активність підписників та допомагають виявити підозрілі акаунти.
Етапи перевірки підписників на прикладі:
- Крок 1. Ви розглядаєте профіль блогера, який має 100 тисяч підписників. Однак, після аналізу, ви бачите, що більшість коментарів під його постами виглядають як випадкові набори слів та емодзі. Це може бути ознакою використання роботів.
- Крок 2. Ви все ще не впевнені, що у блогера і справді накручені підписники. Ви досліджуєте обліковий запис блогера і виявляєте, що у нього багато підписників з аналогічними аватарками та іменами на кшталт «user12345678». Це ще одна ознака накрутки.
- Крок 3. Зрештою ви звернули увагу на те, що обліковий запис блогера регулярно публікує по кілька фотографій на день і всі вони виглядають як безглуздий спам. Це також може бути ознакою використання ботів для створення контенту.
Отже, бачимо, що перевірити Інстаграм безкоштовно онлайн можна самостійно. Незважаючи на те, що це довгий і трудомісткий спосіб, у його ефективності можна не сумніватися.
Як перевірити Інстаграм на ботів
Боти – це облікові записи, керовані комп’ютерними програмами і вони можуть спотворити реальні показники облікового запису, що також може обернутися злитим бюджетом на рекламну кампанію. Як їх виявити?
Боти зазвичай обмежені у взаємодії із контентом. Часто вони пишуть стандартні коментарі, які не належать до теми самої публікації. Наприклад, якщо ви публікуєте відео з оглядом речей з магазину одягу, а під відео з’являються коментарі про заробіток в Інтернеті – це явна ознака облікового запису бота.
Боти можуть підписуватися на багато облікових записів одночасно. Якщо ви заходите на сторінку облікового запису і бачите, що там величезна кількість підписок і 0 підписників – це також ознака облікового запису бота.
Щоб перевірити Інстаграм на ботів детальніше, можна також скористатися спеціалізованими сервісами, проте безкоштовні ресурси для цього знайти практично неможливо. Загалом, хоч і перевірка Інстаграма на ботів – не дуже швидкий процес, проаналізувати підписників можна самостійно, без звернення до платних та безкоштовних ресурсів.
Як перевірити тіньовий бан в Інстаграмі
Тіньовий бан в Інстаграмі означає, що обліковий запис користувача тимчасово або постійно обмежений доступом або заблокований адміністрацією платформи через порушення правил використання Інстаграма. Бан може бути пов’язаний з різними порушеннями та може бути тимчасовим або постійним залежно від серйозності та кількості порушень.
Перш ніж замовляти рекламу у блогера, на які ознаки слід звернути увагу:
- Відсутність активності. Якщо ви помічаєте, що обліковий запис іншої людини раптово перестав активно оновлюватися, наприклад, немає нових постів, Історій або коментарів, це може бути ознакою тіньового бана. Забанені облікові записи можуть обмежуватися в публікації нового контенту.
- Відсутність коментарів та лайків. Якщо раніше обліковий запис активно взаємодіяв з вашими постами (ставив лайки, залишав коментарі), а тепер ви не бачите його активності, це також може свідчити про бан. Забанені облікові записи можуть бути обмежені у взаємодії з контентом інших користувачів.
- Неможливість пошуку облікового запису. Спробуйте знайти обліковий запис блогера просто через пошук в Інстаграмі. Якщо обліковий запис не з’являється в результатах пошуку або ви бачите повідомлення про те, що користувача не знайдено, це також може вказувати на бан. Забанені облікові записи можуть бути невидимими для інших користувачів.
- Використання сторонніх сервісів. Деякі користувачі можуть спробувати перевірити, чи їх обліковий запис було забанено, за допомогою онлайн-сервісів або сторонніх додатків, які пропонують такі можливості. Однак будьте обережні з подібними сервісами, оскільки вони можуть порушувати правила Інстаграма та призвести до додаткових проблем.
Чим загрожує реклама у блогера з накрученими підписниками чи тіньовим баном?
Припустимо, ви вирішили співпрацювати з блогером, який має 100 000 підписників. Він пропонує вам розмістити рекламу на своїй сторінці за певну плату. Однак ви не перевірили обліковий запис на наявність накрутки і виявилося, що більшість підписників блогера – несправжні облікові записи.
Припустимо, 80% підписників блогера виявилися фейковими, створеними за допомогою накрутки. Це означає, що лише 20 000 підписників є справжніми користувачами. Ваша реклама буде видно лише цій реальній аудиторії.
Припустимо, що ціна реклами у блогера становить 5000 грн. Ваші витрати на рекламу становлять 5000 грн за 20000 реальних підписників.
І замість очікуваних охоплень у районі 30 000 – 35 000 переглядів сторіс із рекламою товару ви отримаєте максимум 3 000 – 4 000 переглядів.
Вивчення статистики облікового запису блогера
Отже, якщо ви переконалися, що у вибраного вами інфлюєнсера справжні підписники, вам ще потрібно перевірити статистику. Як не дивно, підробка статистики теж є частою проблемою у співпраці з блогерами.
Щоб дізнатися про реальну статистику блогера в Інстаграмі перед замовленням реклами, ви можете скористатися кількома методами:
- Вивчіть кількість підписників блогера та їх активність. Порахуйте кількість коментарів та лайків на останніх 10–15 публікаціях та обчисліть середнє значення, а потім порівняйте його з кількістю фоловерів.
Цікаво також оцінити, як блогер використовує сторіс. Активність та регулярність виходу можуть дати уявлення про залучення аудиторії. Деякі блогери публікують скріншоти активності підписників, наприклад, кількість відповідей на запитання та реакції. Щоб «зловити» такі сторіс, радимо підписатися на обліковий запис і стежити за оновленнями протягом тижня-двох. Так ви отримаєте найбільш повне уявлення про стиль блогера і манеру взаємодії з аудиторією. - Прочитайте коментарі до постів блогера та відгуки підписників. Це також допоможе зрозуміти, як сприймається контент та як активно аудиторія взаємодіє з блогером. Можливо, на просторах інтернету існують огляди та відгуки щодо роботи конкретного блогера з рекламодавцями. Їх можна знайти на спеціалізованих платформах та форумах.
- Зв’яжіться з блогером. Найефективніший спосіб дізнатися показники статистики облікового запису – безпосередньо зв’язок із блогером. Так ви можете поставити запитання про аудиторію та статистику. Попросіть надати дані про залучення, демографію підписників та результати попередніх рекламних кампаній (скріншоти). Деякі блогери мають спеціальні акаунти, присвячені рекламі, де вони публікують результати розміщень, повідомляють прайс, можливість бартеру і так далі. Так, цей спосіб дізнатися статистику – найнадійніший, проте може виявитися і найдовшим: відповіді від блогера іноді доводиться чекати тиждень.
Читайте також: Скільки коштує реклама у блогерів і як формується ціна .
Як видалити фейкових підписників?
Якщо у вас є обліковий запис в Інстаграмі, можливо, ви стикалися з проблемою, коли на вас масово підписуються підроблені облікові записи. Розповідаємо чому і що робити.
Які можуть бути причини:
- “Гра” конкурентів. Фейкові облікові записи можуть підписуватися на користувачів, щоб штучно завищувати показники. Враховуючи, що фейкові акаунти не виявляють жодної активності, але перебувають у числі підписників, такі показники, як залученість та CPV, погіршуються, що робить обліковий запис власника менш привабливим для рекламодавців.
- Продаж підписників. Деякі організації створюють підроблені облікові записи, щоб пізніше продавати їх користувачам або брендам, які прагнуть швидко збільшити кількість своїх підписників.
- Спам та реклама. Фейкові акаунти також можуть бути каналом розсилки спаму або небажаної реклами. Вони можуть стежити за користувачами, щоб розповсюджувати рекламні оголошення.
- Бот-мережі. Деякі підроблені акаунти є частиною більших бот-мереж, контрольованих приватними особами чи організаціями. Ці мережі можуть мати конкретні цілі, включаючи поширення дезінформації або вплив на громадську думку.
- Тестування та дослідження. Не найочевидніша причина, проте трапляється досить часто. Деякі дослідники та аналітики даних створюють підроблені облікові записи для вивчення алгоритмів платформи та моделей поведінки користувачів.
Тепер, коли ми знаємо причини, давайте заглибимося в питання, як видалити підробних підписників з облікового запису.
Почніть з ручного перегляду списку підписників та виявлення облікових записів , які здаються підозрілими. Наприклад, у яких немає фотографій профілю, відсутня активність і сторіс, а також хто має непропорційне співвідношення підписок і підписників.
Перевірте залучення у свої публікації з цих облікових записів. Якщо ви помічаєте спільні коментарі, недоречні вирази або послідовні патерни у їх взаємодіях, можливо, це і є фейкові підписники. Періодично переглядайте своїх підписників і повторюйте кроки, згадані вище, щоб переконатися, що у вашому обліковому записі немає фейків.
Якщо ви підозрюєте, що обліковий запис підроблений або містить спам, повідомте про це Інстаграму. Зайдіть у профіль, натисніть три точки і виберіть «Повідомити». Виконайте вказівки, щоб повідомити про обліковий запис.
Нещодавно Інстаграм додав функцію видалення підписників: для цього достатньо зайти у профіль облікового запису, який ви хочете видалити з фоловерів, натиснути на три крапки у правому верхньому кутку і потім – видалити підписника.
Подумайте про перехід на особистий обліковий запис . Це дає вам контроль над тим, хто слідкує за вами, дозволяючи переглядати та затверджувати запити підписників. Щоб запобігти появі фальшивих підписників у майбутньому, зосередьтеся на реальному залученні фоловерів до контенту. Відповідайте на коментарі, взаємодійте зі своєю спільнотою та створюйте цінний контент, який приваблює реальних користувачів.
Висновки
Після того як ви зібрали достатньо інформації про блогера, ви зможете більш обґрунтовано вирішити, чи варто замовляти рекламу. Зверніть увагу, що вибір блогера для співпраці повинен залежати не тільки від статистики, але й від відповідності цілям вашої рекламної кампанії, аудиторії та типу контенту.
Важливо розуміти, що успішне управління рекламною кампанією в Інстаграмі вимагає постійної уваги і терпіння. Але з правильними знаннями та сервісами ви зможете запустити прибуткову кампанію.
Сподіваємося, у статті я відповів на запитання про те, чи можна перевірити Інстаграм, як перевірити тіньовий бан в Інстаграмі та як перевірити накручених підписників. Не забувайте про головне: активна аудиторія – цінність блогера. Саме завдяки залученій аудиторії блогера ви можете розраховувати на чудові результати інтеграцій.
Рекомендую прочитати ще:
- Як оформляти відгуки у сторіс , яким будуть довіряти
- Як додати музику в Інстаграм Сторіс
- Instagram Reels: як створювати і публікувати відео Рілс в Інстаграмі
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соціальних мереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: