Rich-контент: що це таке і як він збільшує продажі

Rich-контент: що це таке і як він збільшує продажі

Щоб зачіпити покупця, продавець на маркетплейсі має всього кілька секунд. Грамотно заповнена картка та rich-контент допоможуть привернути увагу та продати товар. Розповідаю, що це за контент та як він сприяє продажам.

Що таке rich-контент

Щоб розібратися, що таке річ-контент, уявіть дві картки товарів. В одній – пара фотографій та кілька сухих рядків із характеристиками. А в іншій – відеоогляд товару, фото на 360⁰, повноцінний опис, інструкція з підключення. Що найлегше вибрати? Звичайно, багато залежить і від самого товару, але чим він складніший, тим більше впливає rich-контент на покупку.

Rich-контент – це мультимедійний лендинг із максимально докладним описом товару на будь-якому маркетплейсі або в інтернет-магазині. Його завдання – дати покупцю повне уявлення про продукт, відповісти на всі питання та підштовхнути до покупки.

У ньому можна використовувати всі види медіа – від фотографій до AR-контенту (доповненої реальності).

Чим зрозуміліше і швидше контент пояснить властивості товару, тим простіше буде покупцю ухвалити рішення. Тут всі у плюсі:

  • покупець отримує товар, на який чекав, без неприємних сюрпризів;
  • продавець отримує прибуток та позитивні оцінки;
  • маркетплейс отримує нових постійних відвідувачів магазинів.

Звичайно, не можна забувати, що навіть найкращий rich-контент без хорошого опису працюватиме гірше – картки можуть не розпізнаватись пошуковиками без тексту в них, та й користувачам важливо не лише подивитися відео та фото, а й почитати про товар, який вони планують купити.

Навіщо потрібний Rich-контент

Покупцеві

У звичайних магазинах можна розглянути будь-який товар з усіх боків, доторкнутися до нього, отримати консультацію. Річ-контент також може надати детальну інформацію і покупець зможе зрозуміти, чи виправдає товар його очікування.

Якщо продавець на маркетплейсі зможе описати товар так, щоб він не викликав запитань і його можна уявити вдома, людині буде простіше купити.

Продавцю

Продавець на маркетплейсі прагне реалізувати якнайбільше товарів та знизити кількість повернень. Чим більше повернень, тим більше проблем:

  • вищі витрати на логістику;
  • підвищується ймовірність пошкодження під час чергового перевезення;
  • знижується рейтинг магазину на маркетплейсі;
  • зростає кількість незадоволених покупців та негативних відгуків.

Щоб утримувати кількість поверненнь на мінімальному рівні, потрібно правильно показувати товар. У покупця має скластися чітка картинка про його габарити, властивості, зовнішній вигляд і будь-які нюанси, про які потрібно знати.

Річ-контент може зменшувати кількість повернень, тому що для покупця немає сюрпризів: він точно знає, що купує і як це виглядатиме.

Наприклад, якщо людина вибирає на маркетплейсі пральну машину – варто додати rich-контент: фото на 360⁰, відеоролик та 3D-модель. Так користувач зможе перевірити, що у пральної машини позаду, якої вона ширини, як відкривається, як кріпиться шланг та багато іншого.

Якщо людина точно знає, що замовляє, її очікування виправдовуються, а можливість повернення значно знижується.

Маркетплейсу

Кожному майданчику вигідно, щоб продавці розміщували rich-контент. Він допомагає утримувати користувачів на майданчику, а чим довше користувач знаходиться на маркетплейсі – тим вищі продажі.

Люди звикають приходити на маркетплейс, адже там вони знаходять максимум інформації про потрібний товар. Вони стають постійними відвідувачами, а потім покупцями на маркетплейсах.

Переваги застосування rich-контенту

Наявність річ-контенту в картках товарів дає продавцю відразу кілька переваг:

  • Серйозний вплив на емоційному рівні. Мультимедійні річ-вставки викликають набагато більший відгук у цільової аудиторії, ніж звичайні картки товарів. Анімовані банери, яскраві слогани, креативні відео, фото з різного ракурсу, фото 360⁰, 3D-моделі, що обертаються – все це відкладається в пам’яті користувача, привертає його увагу і викликає довіру.
  • Поліпшена взаємодія із відвідувачем. Цікаве оформлення, анімації, динамічні елементи утримують увагу довше, ніж звичайні картинки. Тривалість контакту збільшується, відповідно, підвищується конверсія у продажу. Відвідувач замислиться над покупкою, навіть якщо спочатку її не планував.
  • Підсвічування переваг та грамотні акценти. За допомогою річ-контенту наочно демонструються всі властивості продукту. Відеоролик з демонстрацією всіх властивостей товару буде набагато ефективнішим, ніж просто сухий опис тих самих властивостей. Ідеально – публікувати одночасно опис та ролик.
  • Зниження показників відмов та повернень. Користувач бачить товар з усіх боків, може зробити правильні висновки, його очікування будуть відповідати результату. У результаті знижуються показники відмов та повернень, покращується ранжування картки у пошукових системах.
  • Презентація товару у різних ракурсах. Якщо користувачеві не вистачає інформації для правильного представлення товару, якщо він бачить некоректні знімки або не потрібний короткий опис – це формує у нього помилкові очікування. Як результат – негатив у відгуках та повернення.

Щоб уникнути цього, можна готувати річ-контент: фото 360⁰, відео, 3D-моделі. Це допомагає користувачеві побачити продукт з усіх боків, оцінити його та уявити в умовах своєї квартири, прискорює прийняття рішення та робить його більш виваженим.

  • Створення ефективніших CTA. Наявність динамічних елементів дозволяє зробити заклик активнішим і цікавішим для користувачів. В результаті посилюються інші складові картки та підвищується ймовірність здійснення цільової дії.
Rich-контент допоможе зібрати цілісний образ товару, розповісти про його переваги

Для яких товарів особливо важливий rich-контент

Дослідження показують, що rich-контент підвищує конверсію будь-яких товарів у середньому на 20%.

Якщо говорити про конкретні результати, то:

  • для побутової техніки наявність rich-контенту підвищує конверсію на 33%;
  • для товарів повсякденного попиту – лише на 7–10 %.

Тут має значення складність самого товару та його вибору. Rich-контент потрібний, якщо у товару:

  • багато способів застосування;
  • є неочевидні деталі;
  • складний спосіб збирання;
  • механізм або вид, який важко уявити в умовах будинку.

Звісно, ​​можна обійтися без такого контенту. Але чому б не задіяти механізм, який допоможе викликати підвищений інтерес у користувачів та підняти продажі?

Основні формати rich-контенту

Якщо говорити про окремі типи контенту, то багато великих майданчиків дозволяють їх використовувати. Всі типи одночасно можна зустріти поки тільки у двох маркетплейсів – Ozon і AliExpress, тому що там доступні шаблони у форматі JSON (Ozon) та HTML-розмітка будь-якої складності (AliExpress).

Фото 360⁰

Це набір фотографій, які монтуються в єдине безперервне слайд-шоу, це зовні схоже на відео.

Якщо це невеликий товар, можна користуватися поворотним столом та закріпленою камерою. Поки стіл обертається – камера встигає зробити серію знімків. Великі товари знімають навпаки – продукт залишається дома, а камера рухається навколо нього рейками.

Готові фото склеюють та завантажують у картку. Можна завантажити окремі кадри, а маркетплейс сам змонтує їх у фото 360⁰. Це виглядає значно реалістичніше, ніж 3D-моделі, при цьому створення такого контенту коштує дешевше.

Фото товару можна повернути у будь-який бік на 360⁰

Дослідження міжнародної аналітичної агенції GfК підтверджують, що фото з панорамою 360⁰ може збільшити конверсію на 15–30 %.

3D-моделі

Важливо не плутати 3D моделі з фото 360⁰. 3D-моделі створюються в графічному редакторі, їх розробка значно дорожча та складніша. Зазвичай 3D моделі використовують для просування дорогих або складних товарів.

Моделі допомагають користувачам, якщо потрібно показати якусь дію – наприклад, як відкривається багажник чи налаштовується робота продукту. Також модель можна використовувати, якщо неможливо зробити фото відповідної якості.

3D-моделі підходять для творчості, щоб показувати товар у будь-якому ракурсі, освітленні чи динаміці, демонструвати окремі властивості чи переваги.

3D модель роботи рольставні

Елементи сторітелінгу в описі

Щоб створити сторітелінг у картці товару, не потрібно писати довгу історію про шлях героя або страшні розповіді про життя без товару. Тут це працює інакше.

Сторітелінг на маркетплейсі – це скоріше увага до дрібниць та нюансів, які допоможуть покупцеві випробувати емоції, представляючи використання запропонованого продукту.

Коли відвідувач дивиться товар, особливо дорогий чи складний, він боїться помилитись. Тому гортає багато карток, вивчає все, що трапляється, розглядає картинки. Якщо продавець створює грамотний опис та цікаво розповідає про товар, користувачу стає легше зробити вибір та купити продукт.

Інфографіка

Ще один варіант rich-контенту у картці товару, який допомагає користувачеві розібратися у товарі та зробити вибір. Інфографіка – це схеми, малюнки, списки з поясненнями, які розкривають важливі нюанси товару, наприклад:

  • габарити;
  • властивості;
  • сфера застосування;
  • кольори;
  • матеріали (склад);
  • функції.

На маркетплейсах часто зустрічаються інфографіки та річ-контент, де центральне місце займає продукт, а поруч із ним текст, який звертає увагу на важливі деталі товару.

Покажіть в інфографіці основні переваги чи властивості товару

Інфографіка дозволяє виділити особливості та переваги продукту, особливо на тлі конкурентів. Фотографії з нею виглядають цікавіше та привабливіше, ніж звичайні фото.

Відеоконтент

Такий rich-контент дає відчутну конкурентну перевагу порівняно із звичайними фото товарів. Відео може утримувати покупців на сторінці та підвищувати продажі, оскільки відвідувач може знайти відповіді на свої запитання та розібратися у товарі.

Безліч відеороликів для туніки

Відеоконтент може бути різним:

  • Презентаційний ролик. Жодна статична фотографія не дасть покупцеві можливість оцінити всі переваги будь-якого продукту. Підготуючи презентаційний ролик, можна підкреслити всі переваги, характеристики, нюанси та особливості зовнішнього вигляду продукту.
  • Відео огляд. Вид контенту, який пропонує відвідувачеві подивитися на товар очима оглядача. Потенційний покупець може ознайомитися з особливостями продукту, уявити товар у руках. У такому вигляді контенту важливим є саме досвід використання продукту, який може отримати користувач.
Відеоогляд від блогера прямо у картці товару
  • Motion-відео. Якщо запропонувати людині почитати опис або подивитися аналогічний ролик – багато хто воліє подивитися відео. Коли немає коштів на створення повноцінного ролика, можна створити анімаційний відеоряд із інфографікою, презентацією товару та іншими елементами. Такий ролик зазвичай укладається в 30 секунд і дає головну інформацію про товар, не стомлюючи користувача.
  • Відео проходки. Ролики окремих категорій товарів – одягу, взуття, аксесуарів. Такий ролик дозволяє покупцеві побачити товар у русі, у дії та розглянути, як він виглядає на моделі у повсякденному житті. Ролик націлений те, щоб покупець зміг подумки приміряти на себе товар.
Відео проходка моделі в джинсах

AR (доповнена реальність)

На майданчиках великих маркетплейсів можна задіяти AR – технологію доповненої реальності. Це досить складна технологія, яка дозволяє покупцеві побачити товар на собі або вдома, віртуально приміряти його і розібратися, чи підходить він йому.

За допомогою AR покупець може заздалегідь визначити, чи підійде темний чайник для його кухні і як буде виглядати пральна машинка певного кольору та розміру у його ванній кімнаті. Так він оцінить продукт, зможе купити товар чи навпаки відмовитися від нього, щоб не мучити потім поверненням себе та продавця.

Відгуки

Відгуки показують товар, як його бачать користувачі. Це допомагає підібрати потрібний продукт, підвищити довіру до товару та продавця, гідно оцінити всі нюанси та переваги.

Щоб мотивувати людей залишати відгуки, продавець може давати промокоди, знижки на нові покупки, нараховувати бонуси у вигляді не прив’язаних до магазину грошей на рахунок покупця. Види заохочень залежать від майданчика.

Повноцінні відгуки з відео та фото варто заохочувати, щоб у користувачів був стимул

Якими бувають відгуки у картках:

  • Текстові відгуки. Люди розкажуть про переваги і недоліки вашого продукту, відчуття від процесу купівлі та використання. Ваше завдання – зробити скріни відгуків та додати їх до картки у вигляді річ-контенту.
  • Відеовідгуки. Такі ролики захоплюють максимум уваги користувачів та підвищують довіру. Головна перевага – відеовідгуки надто складно підробити, тому люди вірять у те, що бачать у роликах. Якщо в них хвалитимуть продукт і показуватимуть його у дії – це викличе довіру та бажання купити.
  • Відгуки про інші майданчики. Можна зробити скріншоти відгуків на ваш товар на інших майданчиках та опублікувати у картці. Але будьте уважні до вимог маркетплейсу та правдивості відгуків. Крім того, такі відгуки діють у ваших інтересах лише у випадку, якщо продукт можна купити тільки у вашому магазині та більше ніде.

Кожен вид відгуків може бути просто опублікований під товаром. Для текстового відгуку можна зробити скрін, оформити картинкою та завантажити у картку товару. У цьому випадку відгук побачать більше людей, оцінять та уважніше вивчать товар.

Тепер ви знаєте все про річ-контент: що це простими словами, навіщо це продавцю та покупцю, яким він буває і як його впроваджувати. Я розповів про формати річ-контенту, показали приклади гарних карток з ним – користуйтеся мультимедійними лендингами, залучайте аудиторію та збільшуйте продажі!


Ще рекомендую почитати:




Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з інтернету

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з інтернету або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *