Як оформляти текст картинками: повна інструкція

Як оформляти текст картинками: повна інструкція

Зі статті ви дізнаєтесь:

  • як оформляти текст картинками та які вимоги враховувати;
  • де брати зображення для контенту;
  • які інструменти використовувати, щоб самостійно створювати якісний візуал своїх матеріалів.

Стаття буде корисна контент-мейкерам, копірайтерам, таргетологам, SMM-щикам та всім, хто працює із соцмережами або веде там свої проекти.

Навіщо і чи завжди матеріал потребує картинок

Спочатку давайте розберемося, навіщо потрібні зображення для контенту і чи можна обійтися без них.

Візуальна складова – важливе доповнення тексту. Грамотне ілюстрування допомагає привернути увагу до матеріалу, зацікавити читача, пояснити думки та тези.

Основні функції ілюстрацій:

  • Полегшення сприйняття. Картинки для контенту допомагають структурувати матеріал і зробити його зручнішим для читання. Користувач з більшою ймовірністю читатиме текст, в якому є зображення. Чим легше сприймати матеріал – тим вища залученість.
  • Ілюстрування думок. Простіше один раз показати, ніж 7 разів розповісти – для контенту в соцмережах це теж справедливо. Замість докладного опису зовнішнього вигляду продукту краще підібрати гарне фото для текстового контенту, зробити інфографіку з характеристиками та перевагами, використовувати скріншоти з відгуками – а словами розповісти про те, як придбати товар.
  • Вплив на емоції. Картинки дозволяють говорити з читачем мовою емоцій, символів, підсвідомості, глибинних смислів. Зображення можуть викликати відчуття, які впливають прийняття рішень. Щоб досягти позитивного ефекту, картинка повинна бути доречною та зрозумілою для цільової аудиторії.

При цьому не завжди картинки для контенту роблять матеріал кращим. З таким же успіхом вони можуть знищити всю красу навіть найкращого тексту. Є ситуації, коли можна і навіть треба обійтись без них.

Крім того, матеріал може постраждати через неправильне застосування прийомів ілюстрування.

Основні помилки при ілюструванні:

  • використовувати нерелевантні зображення – недоречні або не відповідні тематиці картинки плутають і відштовхують цільову аудиторію;
  • додавати зображення просто щоб були – візуально засмічують текст та відволікають увагу;
  • використовувати шаблонні зображення для контенту – знецінюють матеріал в очах читача;
  • не дотримуватись технічних вимог майданчика до ілюстрування контенту (формат, дозвіл, якість) – це негативно позначається на ранжуванні матеріалу.

Враховуйте це, коли оцінюєте, наскільки ваш матеріал потребує ілюстрування, та підбираєте візуал. Далі розповім, що враховувати, щоб поліпшити, а  не погіршити текст, додавши до нього ілюстрації.

Грамотне ілюстрування контенту: основні тези

Дотримуйтесь таких правил, якщо хочете, щоб зображення для текстового контенту позитивно впливали на просування ваших матеріалів:

Вибирайте релевантні картинки. Вони повинні відповідати темі статті та розміщуватися поряд із тією частиною тексту, яку ілюструють. Це не лише на сприйняття читачів, а й у оцінку матеріалу пошуковими системами.

Ілюстрація до інструкції з роботи з візуальним редактором – на скріншоті виділено розділ, на який потрібно звернути увагу та про який йдеться у тексті

Прописуйте атрибут alt. Це технічний опис зображення для пошукових роботів, яким вони зможуть зрозуміти, наскільки добре підібрані і доречні картинки для текстового контенту. Опис має бути коротким та чітким.

Використовуйте якісні фотографії для контенту. Якісні ілюстрації справляють гарне враження, матеріал викликає більше довіри. Це впливає на поведінкові фактори – підвищуються охоплення, дочитування та клікабельність.

Підбирайте чесні та життєві зображення для текстового контенту. Користувачі добре зчитують невідповідність образів реальності – наприклад, коли дорожній робітник зображений в ідеально чистій та випрасуваній формі з демонстративною посмішкою у 32 білосніжні зуби, це викликає недовіру. Не варто використовувати стокові зображення ідеальних людей – це нікого не переконує.

Ті самі неіснуючі робітники, які ось-ось повинні відремонтувати дороги у вашому дворі

Використовуйте зрозумілі зображення. Вони мають спрощувати, а не ускладнювати сприйняття контенту. Читачеві має бути ясно, що хотів показати автор. Не повинно виникати жодних подвійних смислів та неоднозначності. Якщо хочете проілюструвати послуги перукарні – використовуйте фото процесу, а не просто добре зачесану людину у вакуумі.

Ілюструйте конкретні ситуації. Картинки для текстового контенту будуть корисними, якщо доповнюватимуть текст і візуалізують конкретну думку. За допомогою ілюстрації можна підкреслити найважливіші моменти у статті та посилити тези.

Дотримуйтесь авторського права. Не використовуйте з комерційною метою чужі зображення, якщо не впевнені, що автор давав на це дозвіл. Будьте обережні з картинками з пошукової видачі – вони можуть стати чиєюсь інтелектуальною власністю. Якщо не хочете купувати картинки для текстового контенту, можна генерувати їх за допомогою нейромереж або оформляти обкладинки у простому графічному редакторі за допомогою шаблонів .

Не частуйте із зображеннями. Текст, перевантажений картинками, сприймається гірше. Якщо немає необхідності у великій кількості скріншотів, наприклад для ілюстрування процесу, краще обійтися невеликою кількістю допоміжних картинок.

Оптимізуйте зображення для SEO. Щоб пошукові системи оцінювали зображення як релевантні тексту, потрібно, щоб у них були правильно прописана назва (крім атрибута alt), оптимальне співвідношення якості, стиснення та відповідний формат. Також важливо, щоб зображення коректно відображалося на різних пристроях.

Де брати зображення для текстового контенту

Є кілька джерел, де ви можете брати матеріали для ілюстрації:

  • Фотостоки. Джерела безкоштовних фото, де я раджу не брати зображення. Це особливо відноситься до популярних картинок, які використовували вже багато разів. Однак, якщо ви все-таки хочете використовувати релевантне фото з фотостоку, можна перевірити його на заїждженість за допомогою ресурсу TinyEye – сервіс видає перелік сайтів, які використовували зображення. Для ілюстрування контенту можна використовувати фото з ліцензією Creative Commons та обов’язковою вказівкою автора.
Приклад стокового зображення, яке ви вже точно десь бачили
  • Фотобанки. Платні фотостоки, де можна знайти унікальні зображення. Популярні платформи: Shutterstock , Lori . При покупці потрібно звертати увагу на ліцензію: якщо хочете використати фото для свого проекту – підійде Rights-Ready License, ексклюзивне право на зображення – Exclusive Buyout. Як правило, чим ширші права надає ліцензія, тим вона дорожча.
  • Скріншоти. Підходять для ілюстрування інструкцій, оформлення відгуків. Робити їх можна за допомогою вбудованих інструментів операційних систем – кнопки PrtSc та Ножиць. Щоб робити більш якісні або повноформатні скріншоти, можна використовувати спеціальні сервіси та розширення.
Слідкуйте за тим, щоб на скріншоті інтерфейсу було видно потрібні елементи, не було нічого зайвого, а сам скріншот був чітким
  • Інфографіка. Спосіб графічного ілюстрування даних та складної інформації. Використовуйте інфографіку, коли потрібно показати цифри, зміну будь-яких показників, технічні характеристики продукту, співвідношення між величинами, структуру чогось.
Приклад інфографіки, що показує, скільки води витрачається при виготовлення різних продуктів
  • Власні фотографії. Не обов’язково організовувати професійну зйомку, сьогодні пристойні фотографії можна зробити на звичайний смартфон та використовувати навіть для ілюстрування реклами. На користь цього варіанта і те, що у 2024 році у тренді реалістичний та неідеальний контент.
  • Обкладинки для постів. При використанні цього типу зображень є можливість для ілюстрування шаблонів – можна використовувати готові безкоштовні макети для створення на їх основі унікальних картинок. З їхньою допомогою можна оформлювати цитати, картки товарів, чек-листи для сторіс, картки з текстом та багато іншого.
  • Меми. Додають у статтю чи пост-гумор, роблять матеріал неформальнішим, допомагають зняти напругу під час читання великого тексту, дозволяють підвищити охоплення. Такі ілюстрації легко зробити – можна використовувати шаблони, такий метод ілюстрування безкоштовний та не вимагає ліцензії. Наприклад, створювати картинки можна в два кліки прямо в Телеграмі за допомогою бот @Meming Bot. Меми позитивно впливають на віральність контенту та часто стають вірусними. Щоб ілюстрація вийшла вдалою, потрібно, щоб вона була актуальною та відповідала темі.
Приклад ілюстрування статті з використанням мемов
  • Генерація картинок за допомогою нейромереж. Ілюстрування контенту – одне із завдань, з яким успішно справляються візуальні нейромережі. Багато хто з них сьогодні доступний безкоштовно.

А ви використовуєте зображення в своїх постах? Які саме формати використовуєте найчастіше? Поділіться своїми висновками з використання в коментарях до статті.


Рекомендую почитати ще:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інтернету

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інтернету або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *