Новий тренд 2024-2025 років – ставка на екологічний контент. Це про створення матеріалів, які не просто продають, а допомагають бізнесу ставати ближче до клієнта.
Як народжується лояльність до бренду
Лояльність до бренду не з’явиться після одного посту та не сформується за тиждень активного постінгу. Це довгострокова робота, яка призводить до появи постійних читачів, які чекають, наприклад, на вашу рубрику щосуботи увечері.
Лояльність до бренду у маркетингу народжується з досвіду. Щоб людина захотіла повернутися, важливо не просто продати продукт, а створити позитивне враження та робити це постійно.
Що допомагає створити довіру до бренду
Якість продукту. Пости повинні вирішувати задачі клієнта. Переробляти пости конкурентів через GPT — не найкращий спосіб підвищити лояльність до бренду. Але зробіть контент екологічним, дбайливим і корисним для аудиторії — так, щоб клієнт не мав відчуття, що ви жовта преса.
Простота та ясність. Коли клієнту цікавий і зрозумілий контент, він знову повертається. Клієнти можуть не розумітися на складних термінах, особливо якщо йдеться про юридичні послуги. І тут приходимо на допомогу ми – маркетологи. Щоб зробити інформацію в маркетингу доступною, потрібно уявити, що пояснюєте тему 5-річній дитині або 60-річній бабусі. Це допомагає донести суть без зайвої складності.
Емоційний зв’язок. Люди залишаються із брендами, які викликають у них приємні емоції: радість, впевненість, тепло. Цього можна досягти через фірмовий стиль, доброзичливий підхід до клієнтів, дбайливий сервіс.
Порада: Щоб підтримувати такий зв’язок, напрацюйте систему в контент-плані. Запровадьте постійні рубрики та стежте за їхньою ефективністю. Робіть зрізи кожні 2–3 тижні, щоб бачити, що працює краще та як реагує аудиторія.
Довіра та чесність. Лояльність у маркетингу будується на чесності. Обіцяв – виконав. Обіцяйте тільки те, що можете зробити і, якщо щось пішло не так, визнайте це та виправте. Чесне ставлення зміцнює довіру та спонукає клієнтів повертатися.
Обіцяли трансляцію з підсумками розіграшу – проведіть її. Пообіцяли зробити статистику за вкладами — оформіть дані із графіками. Клієнти цінують, коли бренд дотримується слова та виконує обіцянки.
Постійність. Лояльність – це звичка. Щоб вона сформувалася, клієнт повинен отримувати однаково якісний досвід щоразу, чи то перший дотик, чи то десятий. Все має бути стабільним.
Деякі компанії роблять нерегулярні «пости-відписки» і визнають, що їх медіа не є джерелом лідів. Але якщо бренд не має чіткої стратегії та регулярного контенту, не варто очікувати приросту підписників та зміцнення лояльності. Постійність та системний підхід – основа довіри та довгострокових відносин.
Як підвищити лояльність до бренду
Контент про здоровий спосіб життя важливий для компаній, які прагнуть збільшення лояльності до бренду. Коли бренд ділиться корисною інформацією про здоровий спосіб життя, це допомагає підвищити довіру до нього.
Багато компаній досі залишаються не потрібними через те, що не розмовляють зі своєю аудиторією однією мовою. Вони транслюють у своїх медіа про багаторічний досвід, демонструють успіхи, але все ще залишаються десь далеко за стінами офісів.
І ось у чому річ: бренди часто недооцінюють важливість створення екологічного контенту, вважаючи, що достатньо запустити рекламу з великим бюджетом і прийде покупець.
Зараз споживачі вибирають більш усвідомлено. Якщо аккаунт бренду бездушно наповнений рекламою, увага вислизає.
Екологічний контент зараз — це не просто тренд, а метод, здатний пробити банерну сліпоту у споживачів, яка поглинає стандартні пости, що продають і шаблонні креативи при просуванні. Коли бренд говорить про ЗОЖ, усвідомленість та турботу про природу, його голос починає звучати чітко на тлі рекламних повідомлень. Виділяючись, бренд стає ближчим і зрозумілішим: все більше споживачів цінують турботу про екологію і обирають тих, хто йде цим шляхом.
Що таке екологічний контент
Екологічний контент – це інформація, яка просуває цінності здорового та усвідомленого способу життя. І це не лише про екопродукти чи переробку, а й про фізичне та ментальне здоров’я. Такий контент допомагає бренду чесно говорити про свою роль у житті клієнта, не маніпулюючи страхами та не обіцяючи неможливого.
Новий екологічний контент
Екологічний контент – це відповідальний підхід до створення публікацій. Такий контент зосереджений на суті та уникає порожніх слів та шуму. Головне — не заповнювати стрічку заради активності, а публікувати лише те, що справді корисне і потрібне аудиторії.
Для сучасних брендів важливо бути ближчим до свого клієнта, супроводжувати його щодня. Контент повинен бути як добрий друг: підтримувати вранці, коли клієнт збирається на роботу, радувати корисними матеріалами в обідню перерву та завершувати день приємною добіркою статей чи новин.
Три кити екологічного контенту:
- Фінанси
- Взаємини
- Здоров’я
Контент про здоровий спосіб життя підходить практично будь-якому бізнесу, якому важливо формування лояльності до бренду через турботу про добробут споживачів. Психологічні центри, спортивні центри, компанії, що надають фінансові послуги, та рітейл – всі можуть використовувати ЗОЖ-контент, щоб виділитися серед конкурентів та підвищити рівень лояльності до бренду.
Збільшення залучення та довіри через такий контент стає частиною стратегії, яка підтримує не просто просування, а міцні, довгострокові відносини з аудиторією та допомагає залучати нових клієнтів.
Роль соціальних мереж у підвищенні лояльності
Ви — ком’юніті. Контент – це не просто слова та картинки. Це емоції. Люди вибирають не товар чи послугу, а те, як вони почуваються, взаємодіючи з брендом.
Успішне ком’юніті створює почуття безпеки: тут важливі прийняття, доброта, довіра та прозорість. Формувати таку спільноту непросто, але допоможуть ігрові механіки, бонуси, лідерство бренду та простір для вільної взаємодії учасників.
Виявлення драйверів лояльності до бренду
Лояльність покупців до бренду неможливо створити без аналітики. Розуміння того, що впливає на відданість аудиторії, допомагає вибудовувати правильне просування бренду через лояльність.
Щоб визначити, які напрями екологічного контенту (фінанси, взаємини чи здоров’я) підійдуть вашій аудиторії, можна провести порівняльний аналіз. Перевірте, на які теми вже більше реагували і не лише в соціальних мережах, а й на інших ресурсах.
Що можна зробити: ідеї для контенту
Для екологічного маркетингу лояльність споживачів до бренду — ще один гачок для просування у 2024-2025 роках. Бренд може зміцнювати довіру покупців через статті, пости чи корисні відео.
Перш ніж надихнутися на створення контенту, закріпимо:
Погані цілі: “Продемонструвати досягнуті результати”, “Розповісти, як круто оформити наш продукт”.
Хороші цілі: “Закрити заперечення аудиторії”, “За допомогою кейсів показати, що ви надійний партнер”.
Довіра до бренду
Знай наших. Не забувайте показувати ваш бренд з середини. Це зближує з аудиторією та посилює лояльність. Ось наші співробітники і вони звичайні люди. Споживач бачить конкретні особи, котрі щодня прикладають зусилля для кращого сервісу та комфорту клієнта.
Ідеї контенту:
- Бізнес з людським обличчям
- Знайомство з командою
Розважальний контент
Меми, комікси, смішні історії. Такі пости допомагають підписникам розслабитися, відволікають від проблем та емоційно зближують із брендом. Важливо, щоб меми підходили до бізнесу за тематикою. Ловіть лайфхак: кумедний мемчик завжди можна переробити під свою ЦА.
Ідеї контенту:
- Меми
- Хто ти сьогодні?
- Очікування та реальність
Ми часто використовуємо елементи гейміфікації, щоб на наші пости клацали та розглядали картинки.
Контент користувача
Контент користувача — це відгуки та огляди від реальних покупців. Люди більше довіряють думці інших людей, ніж рекламним текстам, тому такий контент допомагає зміцнити лояльність та створити спільноту навколо бренду. Коли клієнти діляться досвідом, це виглядає чесно та переконливо.
Крім того, контент користувача безкоштовний для бренду. Вам не потрібно витрачати гроші на його створення: достатньо мотивувати аудиторію залишати відгуки та ділитися враженнями. Це може бути будь-що: фотографії з продуктом, відгуки в коментарях або повноцінні огляди, які потім можна використовувати в просуванні.
Ідеї контенту:
- Відгуки
- Відгуки про вашу роботу
- Відгуки клієнтів
- Контент користувача
Контент про здоровий спосіб життя: перевірені теми
Щоб привернути увагу до теми ЗОЖ, важливо не просто розповісти про переваги на рівні продукту, а й запропонувати конкретні рішення. Наприклад:
- Як перемогти осінню нудьгу – описуємо всі методи, а потім впроваджуємо продукт.
- Здоровий сніданок: міфи і реальність – розбираємо популярні помилки та пропонуємо свої корисні продукти як альтернативи.
- Чек-лист здорової людини — складаємо план ідеального ранку, навіть для тих, у кого жодної вільної хвилини.
- Як пити більше води щодня – ділимося лайфхаками та пропонуємо зручні пляшки чи фільтри для води.
- Гайд по продуктах для міцного сну – описуємо поради для гарного сну та включаємо товари, які можуть допомогти: чаї, подушки, зволожувачі повітря.
Ділимося результатами
Просимо передплатників похвалитися у коментарях, хто скільки пройшов у крокомірі за останній тиждень.
Висновки
Підвищення лояльності бренду – це системна робота, яка потребує турботи та розуміння клієнта на кожному етапі взаємодії. Ваша мета — створити таку спільноту та атмосферу, щоб підписники хотіли повертатися знову і знову. Це означає, що ваш контент приносить радість, користь та натхнення. І тоді бренд стає не просто частиною ринку, а й частиною життя клієнтів.
Рекомендую почитати ще:
- Як оформляти текст картинками: повна інструкція
- Який найкращий час для постінгу в соцмережах
- Як працювати зі стоковими картинками в SMM
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Інтернету
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інтернету або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: