5 найкращих форматів контенту в 2025 році

111111
5 найкращих форматів контенту в 2025 році

Увага користувачів сьогодні коштує дорожче за всьго. Інформації багато, але часу на її споживання стає дедалі менше. Швидкий скролінг, постійне перемикання між платформами та втома від одноманітного контенту змушують маркетологів шукати нові способи дивувати та залучати цільову аудиторію.

В цій статті я розповім про п’ять популярних форматів контенту, які вже сьогодні задають тон у діджитал-просторі та стануть must-have у найближчому майбутньому.

Перш ніж занурюватися в актуальні тренди цього року, давайте пригадаємо, у чому різниця між форматами та типами контенту. Формат – це спосіб надання інформації. Він визначає, як контент буде поданий аудиторії.

Традиційно виділяють 4 основні формати контенту:

  • текст
  • графіка
  • відео
  • аудіо

Усередині перерахованих форматів також є розділення. Наприклад, текстовий контент можна оформити як push-повідомлення, пост, статтю чи лист для розсилки. Графічний контент – це фото, меми, гіфки та інфографіка. Відео та аудіо теж бувають різні – від коротких голосових повідомлень та ріллс до більш тривалих подкастів та вебінарів.

Тип контенту визначає мету подання інформації. Це може бути реклама продукту, привернення уваги аудиторії, інформування підписників, розвага чи навчання.

Типи контенту

Тип

Ціль

Приклади

Продавець

Підштовхнути аудиторію до купівлі чи укладання угоди

Рекламні пости, спецпропозиції, знижки, акції

Інформаційний

Донести важливі відомості, новини чи оновлення

Анонси подій, новини компанії, огляди продуктів

Навчальний

Передати знання та корисні навички

Посібники, інструкції, освітні статті та відео, онлайн-курси

Розважальний

Викликати емоції, підняти настрій

Меми, жарти, вікторини, кумедні історії

Залучаючий

Привернути увагу аудиторії, викликати резонанс та підвищити віральність контенту

Опитування, квізи, конкурси, відкриті питання, челенджі

Кожен формат та тип контенту вирішує свої завдання. Як правило, їх міксують, щоб утримувати увагу чинної аудиторії, залучати нових підписників та досягати цілей бізнесу.

Які формати контенту будуть у тренді у 2025 році

Від морфології контенту переходимо до актуальних тенденцій. Деякі тренди тримаються в топі вже не перший рік, а якісь з’явилися нещодавно, але вже встигли завоювати увагу користувачів.

Легкий емоційний контент

До 2025 року аудиторія соцмереж остаточно втомилася від хитромудрих текстів і моралі. Підписників хилить у сон від монотонного контенту, якому потрібно приділяти багато часу. Але це не означає, що користь перестала бути важливою. Просто сьогодні все вирішує подання. Люди хочуть динаміки, гумору, легкості та зрозумілого формату.

Контент повинен викликати емоції: сміх, подив, натхнення. Або навіть трохи провокувати.

Потрібно майстерно балансувати між добрими жартами  та мемами, які краще не показувати батькам. Такий підхід створює додатковий PR-ефект, тому що цей контент стає вірусним – користувачі активно діляться їм у соцмережах, що підвищує інтерес до бренду та його впізнаваність.

А ще це допомагає встановити емоційний контакт з аудиторією і виділитися на тлі конкурентів.

Теза про те, що «корисний контент помер» не відповідає дійсності.

Корисний контент не помер, але публікувати його потрібно там, де люди чекають від бренду корисний контент. Відповідно, якщо люди прийшли розважатися, доречніше їх розважати, а не навчати.

Згідно з дослідженнями, гумор сьогодні очолює топ-5 популярних тематик контенту – ним цікавляться 75%. Інші позиції рейтингу теж підпадають під категорію емоційних та легких форматів:

  • кіно та серіали – 70 %
  • музика – 65%
  • їжа – 70%
  • подорожі – 60 %

Загалом контент потрібно розділяти. Для того, що правильно, корисно і важливо, є книги, статті у профільних медіа та документальні фільми. Соцмережі – це більше про відпочинок. Якщо людина відкриває Інстаграм, значить, швидше за все, вона хоче погортати рілси, потупити, кринжанути і посміятися, а не отримати нудну лекцію від професора.

Короткі вертикальні відео

В 2025-му це, мабуть, найпопулярніший формат контенту, тому що на високих позиціях рейтингу він тримається вже не перший рік. З моменту появи TikTok короткі відео у вертикальному положенні 16:9 стали збирати мільйони переглядів. Більше того, під прямокутний формат адаптували навіть сітку профілю в Instagram:

Причин, через які вертикальні відео захопили увагу аудиторії, кілька:

  • Економія часу. Короткі ролики дозволяють користувачам за кілька хвилин отримувати інформацію та розважатися.
  • Візуальна привабливість. Яскраві кадри, динамічний монтаж та креативні ефекти миттєво захоплюють увагу. Такі відео складно пропустити, навіть якщо гортаєш стрічку поспіхом.
  • Вірусний ефект. Коротким відео легко ділитися. Завдяки цьому вони швидко набирають популярності і за кілька годин можуть стати справжнім трендом.
  • Адаптація під мобільні пристрої. Більшість роликів знято у вертикальному розташуванні, тому їх зручно переглядати на смартфоні. Перевертати екран не потрібно – просто відкрив і все.
  • Різноманітність контенту. Короткі відео можуть бути про що завгодно – від лайфхаків та мемів до міні-історій та оглядів. Це робить їх універсальним форматом, що підходить для будь-якої аудиторії.
  • Простота створення. Знімати такі відео може кожен – для цього не потрібні професійні навички та дороге обладнання. Достатньо смартфона та порції креативних ідей.

Популярність такого формату контенту в соціальних мережах не пройшла повз бренди. Компанії почали використовувати відео для комерційних цілей. На сьогоднішній день реклама в ріллсах і шортсах – це один із найпрацюючіших інструментів маркетингу.

AI-контент

До 2025 року нейромережі навчилися робити практично всі види та формати контенту. Багато брендів підхопили цей тренд і зробили AI-генерацію частиною своїх маркетингових стратегій. Результати, звичайно, у всіх виходять різні. Але дехто шокує реалістичністю.

Навіть незважаючи на сіру правову зону, створення відео та фото з відомими особами від нейромереж користується величезною популярністю у користувачів.

У роботі з ШІ є два плюси – генерації не займають багато часу та не вимагають величезного бюджету. Але є й мінуси. У гонитві за трендами, економією та швидкими результатами деякі бренди забувають про якість та унікальність. А користувачі сьогодні все ж таки більше цінують щирість, емоції та індивідуальність.

За допомогою ШІ ви зможете закривати потребу в контенті для ваших соцмереж майже на 100%.

Бізнес-кейси

Кейси стали універсальною зброєю маркетологів. З їхньою допомогою бізнес наочно показує потенційним клієнтам та партнерам свою експертність. Але просто перерахувати досягнення компанії мало – важливо грамотно подати інформацію.

За основу для кейсу краще взяти структуру “проблема → рішення → результат”. Тобто спочатку описати, з яким завданням ви зіткнулися, потім – як її вирішили, наприкінці – які результати отримали. Ситуативно можна додавати інші розділи.

Наприклад, можна включати в кейси відгуки клієнтів.

Головна причина популярності кейсів у тому, що вони допомагають здобути довіру потенційних клієнтів через реальні результати. Прямій рекламі сьогодні мало хто вірить. Конкретні цифри та факти звучать набагато переконливіше.

Ще одна важлива перевага кейсів – різноформатність. Такий контент можна опублікувати у вигляді статті, інфографіки та відео. Кожен із цих варіантів буде доречний для різних аудиторій та каналів комунікацій.

Інтерактивний контент та сторітлінг

Сьогодні користувачам вже недостатньо просто читати тексти, гортати картинки та дивитися відео. Вони хочуть бути частиною контенту, який створюють бренди та блогери. Саме тому зараз на піку популярності два формати: UGC (контент користувача) і діалоговий сторітелінг.

UGC (User-Generated Content) – це, коли компанія використовує матеріали, створені її клієнтами. Наприклад, після покупки товару чи послуги люди часто діляться відгуками у соцмережах: викладають фото, відео чи пишуть пости. Бізнес може збирати такий контент, публікувати його у себе та таким чином посилювати лояльність своєї аудиторії.

А можна влаштовувати челенджі та дарувати за UGC-контент подарунки.

Діалоговий сторітелінг – це чат-боти з ШІ, через які користувачі можуть взаємодіяти з брендом. Наприклад, проходити квести, брати участь у опитуваннях чи отримувати бонуси. Такий формат не лише підвищує залученість, а й допомагає у продажах: боти можуть приймати замовлення, нагадувати про акції та допомагати із зверненням на підтримку.

Висновки

Тренди не виникають власними силами – вони завжди продиктовані уподобаннями користувачів. У 2025 році контент повинен бути переважно простим, емоційним та інтерактивним . У топі – розважальні вертикальні відео, меми, квізи, щирий сторітелінг та оригінальні ШІ-генерації.

Користь теж важлива, але заходити з нею потрібно на ті майданчики, де аудиторія її чекає. Наприклад, якщо ви хочете розповісти про результати компанії, опублікуйте кейс на  своєму сайті або у профільному бізнес-медіа. У  Інстаграм з таким форматом контенту заходити не варто.


Рекомендую почитати ще:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інтернету

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інтернету або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *