Чим відрізняються соцмережі дизайнера інтер’єру від решти і які пости/сторіс публікувати? Давайте розберемося у цьому матеріалі: покажу приклади контенту, поділюсь готовим контент-планом на тиждень та парою цінних порад.
Специфіка ведення соцмереж дизайнерів інтер’єрів
Соцмережі для дизайнера інтер’єру зазвичай ведуться у двох режимах: портфоліо та професійний блог.
У першому варіанті зазвичай переважають приклади готових робіт – такий профіль зазвичай показують потенційним замовникам як інтерактивне портфоліо. Такий спосіб підійде швидше за все дизайнеру, який знаходить клієнтів в офлайні та соцмережі йому потрібні лише для підтвердження статусу експерта.
Другий варіант – використовувати соцмережі як блог. У цьому випадку використовуються не тільки портфоліо, але й найрізноманітніший контент: відео, зйомки до/після, корисні статті про ремонт тощо. Завдання автора – привернути увагу підписників, залучити до контенту та, природно, продати свою послугу. У цьому випадку дизайнер часто шукає клієнтів в онлайні та активно використовує сторіс, прямі ефіри чи відео.
Профіль часто буває особистий, тому дизайнер може вести його у форматі лайфстайл-блогу. За візуалом можна використовувати кілька варіантів: публікувати портфоліо, розбавляючи постами з особистими фотографіями або вигадувати обкладинки та підписи.
Приклади контенту для соцмереж дизайнера інтер’єру
Пости можна поділити на кілька основних видів: рекламний, захоплюючий, розважальний, інформаційний.
Типизація контенту потрібна для того, щоб правильно створювати цей контент. Якщо ми пишемо рекламний пост, то наша мета – продаж (або крок до цього продажу), що залучає – створити пост так, щоб його коментували, а розважальний покликаний відвернути підписників від основної теми блогу. Інформаційний контент – він як новини: повідомляємо щось за фактом.
Пост-знайомство
Тип: інформаційний, рекламний.
Для будь-якого експерта важливо познайомитися з аудиторією: розповісти, хто він, чим займається і як буде корисний підписнику. Пост-знайомство – це коротка біографія або збірка цікавих фактів, які допоможуть краще дізнатися автора облікового запису.
Портфоліо
Тип: рекламний.
Широкий тип контенту, який включає демонстрацію готових робіт. Ви можете використовувати візуалізацію або знімки з реалізованих приміщень. Портфоліо можна супроводжувати текстом або просто коротким описом. Головне – гарні кадри, які хочеться лайкнути чи зберегти.
Лірика
Тип: розважальний.
Дизайнер може не лише ділитися своєю роботою, а й розповідати цікаві випадки з практики чи ділитися спостереженнями. Або навіть просто розповідати про себе та ділитися чимось особистим. Так підписники краще дізнаються про людину, яка, можливо, відповідатиме за ремонт у їхній квартирі.
Також формат можна використовувати, щоб висвітлювати цікаві події із життя у форматі сторіс. Це можуть бути подорожі, відвідування виставок.
Реалізація
Тип: рекламний.
Втілення проекту – цікава частина роботи, про яку точно варто розповісти та показати. Поїздка на об’єкт, зйомка поточного стану роботи, показ матеріалів чи деталей – це цікаво. Краще використовувати сторіс – процес багатоетапний і краще висвітлювати його у форматі коротких відео. Потім можна буде зберегти в хайлайтсі, щоб нові підписники могли подивитися за ходом роботи дизайнера.
Випадок із практики
Тип: рекламний, розважальний.
Об’єкти дизайнера бувають різні і часто кожен проект вимагає нестандартного підходу. Починаючи від укомплектування невеликої ванни і до завдання вписати барну стійку так, щоб вона нікому не заважала. Про все це можна розповідати у постах і ділиться у сторіс – аудиторія любить унікальний контент, а автор повідомлення вкотре покаже свій професіоналізм.
До/після
Тип: рекламний.
Покажіть підписникам, як виглядав ескіз проекту (або його візуалізація) та як він виглядає після завершення роботи.
Зроби вибір
Тип: рекламний.
Залучаємо підписників за рахунок створення участі у роботі. Аудиторія допоможе вибрати колір, елемент декору або варіант оформлення. Прислухатися до поради чи ні – вибір власника облікового запису, головне – подивитися на реакцію та обговорити її. Велика кількість коментарів на тему посту – це завжди добре.
Експертний контент
Тип: розважальний, що залучає.
Широка тематика постів, де дизайнер може ділитися порадами про те, як організувати систему зберігання речей удома, розповісти про історію арт-деко або як підібрати затирку для керамограніту чи плитки. Такий контент повинен стимулювати збереження та репости в особисті повідомлення, тому завдання – розповісти щось корисне крізь призму власного досвіду. Ну і для цього посту можна прикріпити якийсь кадр із портфоліо.
Плюси та мінуси
Тип: захоплюючий, розважальний.
Відмінний спосіб показати свої знання – розписати плюси та мінуси предметів та об’єктів своєї роботи. Наприклад, це можуть бути плюси та мінуси шпалер, керамограніту чи паркету в будинку.
Рекомендації
Тип: розважальний, привабливий.
Якщо тематика облікового запису дозволяє бути ближчою з аудиторією, то можна ділитися особистими рекомендаціями з приводу фільмів, музики, книг, ресторанів та інших речей, які охоче зберігатимуть у себе.
Роздуми
Тип: рекламний, розважальний.
Дизайн – це творчість. До портфоліо можна кріпити не тільки опис виконаних робіт, а й якісь особисті думки на зовсім абстрактні теми. Так створюється образ деякої таємничості та впізнаваності автора. Підійде не всім, але як «раптовий пост», щоб пробити рекламну сліпоту в аудиторії – підійде.
Прямий ефір
Тип: рекламний.
Хороший спосіб краще познайомиться з аудиторій – провести прямий ефір на якусь тему: що зараз у тренді, як зонувати дитячі чи вибирати шпалери. Якщо у дизайнера інтер’єрів є онлайн-консультації, то прямий ефір – відмінний варіант їх прорекламувати.
Повідомлення
Тип: інформаційний.
Пости-повідомлення, які нагадують підписникам про ваші послуги або місцезнаходження. Наприклад, можна нагадати, що дизайнер має онлайн-консультації або розповісти, що наступними вихідними вирушаєте в інше місто і можете поспілкуватися там з підписниками або потенційними замовниками.
Робочі інструменти
Тип: рекламний.
Часто робочі інструменти дизайнера – це графічний редактор чи планшет. Але показати інтерфейс, схему чи креслення проекту завжди можна. Підписникам буде цікаво побачити роботу на виворіт.
Ігри
Тип: розважальний, що залучає.
Ігри можна адаптувати до тематики дизайну інтер’єрів. Наприклад, випустити тест: зробити добірку стилістично по-різному оформлених кімнат, придумати описи і запропонувати передплатникам вибрати те, що їм підходить за характером.
Приклад матриці контенту
Я підготував контент-план для дизайнера інтер’єру на тиждень.
Поради
Насамкінець пара порад з ведення профілю:
- Спочатку визначтеся з рубриками, які використовуватимете у себе на обліковому записі. Це допоможе вам робити контент швидко та якісно.
- Перш, ніж писати пост, виберіть мету, яку хочете від нього отримати: лайки, коментарі, охоплення. Цілепокладання дозволяє робити більш зрозумілий та ефективний контент.
- Публікуйте у сторіс усі етапи роботи над проектом і потім переносіть їх у тематичні хайлатси.
- Раз на два тижні (або місяць) підбивайте підсумки роботи: які пости та сторіс виявилися вдалими, а які – ні. Це допоможе створювати якісний контент та експериментувати з новими форматами.
Як вам контент-план і ідеї для постів? Сподобалися? Чекаю ваших коментарів!
Ідеї публікацій для соцмереж:
Ідеї для сторіс:
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: