Контент-план для соцмереж клінінгової компанії

Контент-план для соцмереж клінінгової компанії

Послуги клінінгу добре просуваються через соцмережі, наприклад в  Інстаграм. Ланцюжок продажів тут короткий: побачив – підписався – зателефонував. Левова частка контент-маркетингу спрямована на останню ланку ланцюжка. Щоб потенційний клієнт згадав про вас у потрібний момент, коли “загрузне” у смітті.

Особливості просування клінінгових служб в Інстаграмі

Прибирання за гроші – не та послуга, потреба якої виникає спонтанно. Зазвичай її планують заздалегідь: перед приїздом гостей, виселенням нерях-орендарів ще з десяток ситуацій споживання. Глобальна мета просування клінінгової служби в інсти – щоб при виникненні потреби передплатники згадали саме про вас. Для цього потрібно грамотно та ненав’язливо тримати їх у тонусі, нагадуючи про своє існування корисним та різноманітним контентом.

Розглянемо типові помилки контент-маркетингу клінінгових служб у соцмережах:

  • Основний тип контенту – відгуки у вигляді скрин. Я проаналізував понад 15 акаунтів клінінгових компаній і зробив однозначний висновок: такі пости лайкають менше за інших і практично не коментують. Зрозуміло, простіше шльопнути черговий скрін, ніж придумати корисний та цікавий пост. Але такий шлях.
  • Неінформативні фото. Ви хочете залучити підписників, викладаючи фото в каруселі фото дивана, серйозно? Більшість навіть не здогадається, що ви хотіли донести і перегортає стрічку далі.
  • Нерегулярний контент. Акаунт може мовчати тижнями, а потім викидає кілька постів з прикладами робіт – і всі вони мовчазним грузом пройдуть повз цільову аудиторію, тому що алгоритми Інстаграм дадуть їм низький пріоритет.
  • Шапка профілю та Актуальне оформлені на «відчепись». Але ж вони відіграють важливу роль у ланцюжку продажів.

Тепер розповім, про що і як краще писати в Інстаграмі клінінгової служби.

Фото до/після

Тип контенту: продаючий, що залучає.

Як ще показати можливості професійного прибирання, якщо не прикладами робіт? Бажано, щоб у профілі була щонайменше половина такого контенту. Але приклад прикладу різниця. Багато хто робить ставку на візуал, але текстова частина посту теж відіграє роль. В ідеалі кожен пост-приклад є міні-кейс: що було – що зробили – як стало.

Візуали мають бути показовими: на фото «до» у фокусі найзабрудненіші місця, на фото «після» – вони ж

Не зайвим буде освоїти навички інтер’єрної фотографії, щоб знімати без розфокусу та заваленої перспективи.

Поради щодо оформлення прикладів робіт:

  • Чергуйте каруселі з колажами.
  • Забезпечуйте фото написами, щоб привернути більше уваги до поста.
  • Дублюйте приклади робіт у сторіс. Можна відразу з посиланням на пост, де докладно розказано, як вам вдалося прибрати такий срач .

Практичні поради

Тип контенту: експертний, що залучає.

DIY-контент завжди затребуваний, у тому числі в Інстаграм – якщо, звичайно, відповідає запитам цільової аудиторії. Він підвищує охоплення за рахунок великої кількості лайків та репостів і показує експертність автора.

DIY-ролик за незвичайним методом відбілювання кросівок зібрав 250 лайків, тоді як інші пости в цьому ж акаунті набирають у рази менше. Робимо висновки!

У разі клінінгової компанії не потрібно перейматися з пошуком цікавих тем, вони лежать на поверхні. Користувачам цікаві будь-які поради про прибирання, які можна застосувати практично без попередньої підготовки або купи спецзасобів.
У постах поради краще оформляти у форматі каруселі, дублюючи на картинках текст із посту. У тій же Канві є зручний функціонал для оформлення візуалів. А у стрічці Reels чудово зайдуть поради у форматі тіктоків – наприклад, де під бадьору музику очищають кран від вапняного нальоту.

Постіть актуальні для ЦА поради та лайфхаки. Порядок у холодильнику, наприклад, для багатьох є хворим питанням

Інформація про послуги

Тип контенту: інформаційний, що продає.

Прибирання прибиранню різниця і ваша мета – грамотно це донести. Не всі розуміють різницю навіть між генеральним та підтримуючим прибиранням, не кажучи вже про більш специфічні види клінінгу – наприклад, після виїзду квартирантів. У цьому форматі контенту має бути якнайменше загальних та рекламних фраз і більше «м’яса», яке підвищує цінність послуги в очах користувача. Тут можна розповісти, наприклад, про поширені типи забруднень та методи боротьби з ними, щоб читач зрозумів: професійний клінінг – це не півгодини ганчіркою помахати.

Тут не лише пояснили нюанси конкретного виду прибирання, а й підігріли увагу до наступного посту.

Матчастина

Тип контенту: експертний, що продає.

Тут можна писати про обладнання, спецзасоби, технології боротьби зі складними забрудненнями. Мета така сама, як і в попередньому пункті – підвищити цінність послуги в очах споживача. Цей тип контенту є допоміжним, у плані він доповнює приклади робіт. Тому сильно частувати з ним не варто – достатньо одного посту на 10 одиниць іншого контенту.

Навіть у таких прохідних постах не варто використовувати контент із Гугла. Унікальні фото – завжти ТОП

Відгуки

Тип контенту: продаючий.

Багато хто переконаний, що якщо продукт хороший, про нього обов’язково будуть писати відгуки. З цим можна посперечатися, але в рамках контент-маркетингу краще використовувати це переконання собі на благо. Тому відгуки потрібні і бажано в різних форматах. Для постів та ріллс вибирайте змістовні відгуки, в яких хоча б частково описується фронт робіт, а для сторіс підійдуть будь-які.

Тут кілька відгуків оформлені в карусель та прибрані під акуратну обкладинку у фірмовому стилі. Красиво, акуратно, як і належить клінінгу

Як урізноманітнити відгуки:

  • Додайте написи та наклейки для привернення уваги.
  • Робіть реакції на відгуки у форматі текстових постів та тіктоків (актуально для ріллс).

Робочі моменти

Тип контенту: експертний.

Мета в нього та сама, що й у матчасті – показати, що клінінг це зручно, економно і взагалі круто. Діліться короткими відео робочого процесу та збирайте перегляди та лайки. З одного об’єкта можна “настрогати” купу відео для сторіс, відеопостів або тих же ріллс.

У цьому відеопості поєднали робочий момент із демонстрацією результату роботи – теж гарна справа

Важливий нюанс: знімати що фото, відео робочого процесу слід тільки з дозволу клієнта. Тут діє закон про право на приватну власність. Тому дипломатія – все ваше. Не кожен клієнт захоче, щоб його інтер’єри викладали в Інстаграм, тим паче у стані «до». Але можна робити зйомку так, що у фокусі будуть лише окремі об’єкти, а не все приміщення. Розпізнати власника житла за шматком брудного дивана неможливо. Донесіть до клієнта, що ви плануєте знімати лише свою роботу, а не його приватну власність, і з великою ймовірністю проблем із вирішенням не виникне.

Щоб графік постів завжди був на увазі, скористайтесь н матрицею контенту для соціальних мереж клінінгу:

Шаблон контент-плану

І насамкінець пара порад з оформлення профілю, які зроблять ваш обліковий запис більш продаючим:

  • оформіть прайс та розмістіть разом з іншою корисною для клієнтів інформацією в Актуальному;
  • розмістіть у шапці профілю мультипосилання із переліком усіх каналів зв’язку.

Гарних вам конверсій!


Ідеї публікацій для соцмереж:

Ідеї для сторіс:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *