Контент-план для соцмереж меблевого магазину

Контент-план для соцмереж меблевого магазину

Для меблевого рітейлу класичний шлях в онлайн – інтернет-магазин та трафік із контекстної реклами, де є гарячий попит та ретаргетинг на покинуті кошики. Однак у міру посилення конкуренції ця зв’язка починає приносити дедалі дорожчі ліди. Знизити вартість заявки можна, захоплюючи та залучаючи споживачів на ранніх етапах воронки продажів у соцмережах. З продуманою стратегією та збалансованим контент-планом на цих майданчиках можна зібрати активне та лояльне ком’юніті, яке поступово прогріватиметься та купуватиме.

Розбираємось, що постити у соцмережах меблевого магазину, щоб стимулювати залучення, активність та продажі. А наприкінці поділюся готовим контент-планом.

Специфіка контенту в соцмережах меблевого магазину

Щоб успішно просувати меблевий магазин у соцмережах та отримувати результати, при складанні контент-плану потрібно враховувати деякі нюанси ніші.

Якісний візуал. В офлайн магазинах покупець може розглянути з усіх боків і навіть помацати товар перед покупкою. У соцмережах, як і в онлайні загалом, такої можливості немає. Тому важливо показувати товари так, щоб користувач зміг гідно оцінити їх і визначити, чи підходять вони йому. Для цього підійдуть відеоролики та фотографії з різних ракурсів, в інтер’єрах та в процесі використання.

Широка цільова аудиторія. Меблі купують підприємці та домогосподарки, молодята та пенсіонери – додому, в офіс, на дачу. Якщо у вас тисячі позицій у каталозі в різних стилях та цінових категоріях, цільову аудиторію варто сегментувати та працювати з кожним сегментом окремо. Якщо ж займаєтесь, наприклад, лише офісними меблями – орієнтуйте контент на тих, хто вибирає товари цієї категорії.

Конкуренція. На меблевому ринку десятки тисяч гравців – регіональні виробники, мультибрендові гіпермаркети та навіть маленькі майстерні самозайнятих. І хоча поки що не всі вони представлені в соцмережах, ситуація змінюється – все більше компаній заходять сюди, щоб формувати попит, підвищувати впізнаваність та затягувати користувачів у свій медіапростір та воронку продажів. Це потрібно враховувати, бо доведеться боротися за увагу споживачів. З іншого боку – можна піддивитися, як ведуть акаунти великі бренди або конкуренти вашого рівня, щоб запозичити вдалі рішення і зробити краще.

Довгий шлях до покупки. Так, у каталогах меблевих магазинів є товари спонтанного вибору – декор для дому, посуд, текстиль. Але товари із високим чеком – кухні, дивани, ліжка – люди купують зазвичай не за один день. Після того, як з’явилася потреба, може пройти кілька тижнів або місяців – потрібно вибрати, вивчити відгуки, порівняти ціни, врешті-решт дочекатися зарплати; прийшли саме до вас.

Типи контенту для соцмереж меблевого магазину

Часто акаунти меблевих магазинів, як і квіткових , нагадують онлайн-вітрину – суцільні картки товарів з фотографіями, технічними характеристиками, перевагами, цінами та умовами доставки. Така стратегія, звісно, ​​дає якийсь результат – люди, які шукають меблі тут і зараз, заходять, купують і… йдуть, щоби більше не повернутися.

Але буває по-іншому – на обліковий запис підписуються навіть ті, хто не збирається купувати меблі прямо зараз. Ті, хто купив, залишаються, щоб отримувати контент. У результаті купують і ті, й інші. Більше аудиторія → більше замовлень → більша віддача від вкладень у SMM. Але щоб запрацювала ця схема, в соцмережах доведеться постити щось окрім фото диванів – репутаційний, експертний та розважальний контент. Давайте подивимося на конкретні формати та приклади.

Картки товарів, відгуки та акції

Тип: рекламний контент.

Так, ми боремося за те, що обліковий запис меблевого магазину не повинен нагадувати вітрину, якщо ви не обрали такий підхід своєю стратегією усвідомлено. Але це не означає, що пости у форматі карток товару зовсім під забороною. Навпаки, такий контент обов’язково має бути – він призначений користувачам, які знаходяться вгорі воронки продажів і вже майже готові купити, залишилося трохи підштовхнути.

Пости у форматі карток можуть складатися з однієї або кількох фотографій та тексту – опис, технічні характеристики, умови, CTA.

Текст із перевагою на фотографії привертає увагу.

Ще один тип контенту, який доцільний і часто зустрічається в облікових записах меблевих магазинів, – акції та знижки. Він також призначений людям, які перебувають на етапі «Бажання», та покликаний стимулювати покупку. Варіацій безліч – сезонні знижки, подарунки за покупку, набори з кількох предметів та комплекти «1+1», знижки на конкретні категорії та окремі товари.

Можна використовувати в постах зі знижками ролики, що залучають, щоб привернути до них увагу.

Відгуки покупців, як і в багатьох інших нішах, найчастіше публікують в Історіях. Іноді зустрічаються скріншоти із сайту в каруселі посту у форматі картки товару. Це є додатковим соціальним доказом тим, хто всерйоз розглядає конкретну модель. Однак публікація відгуків в Історіях дозволяє додатково збільшити охоплення.

Відгуки можна публікувати у форматах скріншотів з листування, репостів Історій чи фото покупців

Історії з відгуками варто обов’язково зберігати в Актуальному – вони впливають на рішення про купівлю, а тому мають завжди бути під рукою у потенційних покупців.

Крім відгуків в Актуальному можна розмістити каталог товарів або зробити папки з цікавими Історіями, якщо ви публікуєте багато такого контенту

Конкурси, ігри, опитування та інтерактив

Тип: контент, що втягує.

На відміну від карток товарів, цей тип контенту не спрямований безпосередньо на продаж, але дозволяє вирішувати інші завдання, без яких продажів може і не бути:

  • залучає нових підписників;
  • підвищує активність аудиторії;
  • підвищує залученість, отже – і охоплення.

Наприклад, конкурси традиційно використовуються для залучення нової аудиторії. Разом з тим, вони підвищують активність існуючих підписників – вони ставлять лайки, пишуть коментарі, роблять репости. Механіка стандартна – підписатися, поставити лайк, згадати друзів у коментарях.

Необов’язково розігрувати дорогі дивани – корисні дрібниці для дому теж підійдуть

Крім конкурсів розворушити існуючу аудиторію, щоб підвищити охоплення постів, можна за допомогою ігор та інтерактиву – проводьте опитування та лінгвістичні ігри, просіть підписників висловити свою думку, вигадати підпис до картини чи щось вгадати. Це нескладно та розважає. А ще розслабляє, тому що ви не пропонуєте нічого купувати зараз.

Класична механіка « Що заховано на фото ».

Ще один захоплюючий та частково розважальний формат – тести. Це може бути щось дуже жартівливе на кшталт «Який ти сьогодні диван?» чи корисне, як у прикладі нижче.

Результати тесту – у наступних зображеннях каруселі.

Не забувайте про історії – вони відмінно підходять для інтерактиву, їх бачить більше людей. Тут можна використовувати, наприклад, стікери опитувань та вікторин, щоб ставити підписникам питання щодо своєї продукції.

Крім інтерактиву в Історіях можна розміщувати роботи підписників, якщо у вас активна аудиторія

Поради, лайфхаки, відповіді на запитання

Тип: рекламний контент, навчальний.

За допомогою такого контенту можна продемонструвати свою експертність у сфері меблів та дизайну інтер’єрів. А ще прокачати лояльність, даючи корисну інформацію, яка допоможе вибрати відповідні меблі та зробити гарний та затишний будинок.

Для цієї мети ви можете публікувати, наприклад, короткі поради, в яких розкриваєте один якийсь невеликий нюанс дизайну інтер’єрів. Поради можна навіть оформляти у вигляді розсилок за допомогою Senler – до 150 повідомлень на добу це безкоштовно.

І пораду дали, і товар показали 😉

Отримати більш високе залучення допоможуть пости у відеоформаті. Якщо у вас у штаті є експерт з проектування, декору, дизайну, запишіть з ним відеоролик у форматі порад для вирішення якогось конкретного завдання.

Поради від декоратора у відеоформаті.

Ще один формат корисного та експертного контенту – лайфхаки. Вони пропонують користувачам простий і доступний спосіб вирішити якесь конкретне завдання, наприклад підібрати палітру кольорів для квартири.

Лайфхак по підбору кольорів допоможе створити гармонійний інтер’єр тим, хто є далеким від дизайну.

При виборі меблів та інших товарів для дому у людей часто виникають питання – щодо конструкції, матеріалів, догляду за виробами. Заведіть рубрику відповідей на такі запитання та формулюйте їх самі з досвіду спілкування з клієнтами в офлайні або збирайте у коментарях під постами та в Історіях.

Відповідь у каруселі – з докладними поясненнями та ілюстраціями.

Огляди, добірки, приклади інтер’єрів

Тип: інформаційний та рекламний контент.

Цей тип знаходиться десь між рекламними картками товарів та корисними порадами, дозволяючи одночасно продемонструвати експертність та прорекламувати конкретні продукти. Наприклад, ви можете зробити огляд якогось конкретного товару, розповівши про нього докладно: матеріали та функціональність, для яких квартир, стилів інтер’єру та сценаріїв використання підходить.

В огляді можна розмістити кілька фотографій у каруселі, щоб показати товар із різних ракурсів.

Добірки дозволяють показати не один, а одразу кілька товарів. Це можуть бути вироби з однієї категорії, наприклад садові крісла або комплект для конкретної кімнати або зони – спальні, дитячої, дачної ділянки.

Добірку, наприклад, можна обернути в інтерактив, щоб і товари показати, і залученість отримати.

Часто люди, які вибирають меблі, замислюються про стиль і поєднання в інтер’єрі. Щоб допомогти їм та привернути увагу до свого магазину, ви можете публікувати фотографії з прикладами інтер’єрів у різних кольорах та стилях, доповнюючи їх описом та рекомендаціями.

Інший варіант – публікувати приклади обстановки на вирішення конкретних завдань. Наприклад, показати, як можна зробити затишною, красивою та функціональною навіть найменшу кухню.

У таких постах доцільно використовувати товари з асортименту, щоб додати корисний контент у нативну рекламу.

Гумор та ситуативний контент

Тип: розважальний контент, що залучає.

Хоча традиційно гумор та ситуативний контент використовуються більше для розбавлення серйозної стрічки та розваги підписників, у меблевій ніші його, як виявилося, можна використовувати і для реклами. Наприклад, напередодні свята чи події опублікувати фото відповідного товару.

Ось так, наприклад, в акаунті магазину пов’язали товар із тематикою Великодня.

Суто розважальний контент теж потрібен, щоб підписників не дратували спроби продати щось у кожному пості. Наприклад, це можуть бути ситуативні пости, приурочені до свят, знакових подій чи інфоприводів.

Сама по собі церемонія «Оскар» не має відношення до меблів, але пост можна доповнити фотографією сім’ї, яка розташувалася перед телевізором на дивані з нової колекції 😉

Якщо у вас є точка офлайн, контент для розважальних рубрик можна зробити там. Наприклад, ось так:

Що б не говорили, а фотографії тварин у соцмережах, як і раніше, привертають увагу і викликають розчулення.

Нарешті, зрідка має сенс публікувати варіації популярних мемів, пов’язаних із якимись знаковими подіями в онлайн-спільноті чи суспільстві загалом. Головне – грамотно адаптувати їх під меблеву нішу.

Віддалено і сама без проблем пов’язується з нішами меблів та товарів для дому, адже нам доводилося багато часу проводити у чотирьох стінах.

Приклад матриці контенту для соцмереж меблевого магазину

З урахуванням особливостей ніші ми склали контент-план для соцмереж меблевого магазину. Постарався  зробити його максимально різноманітним та використовував майже всі типи та формати контенту.

Додаткові рекомендації

Підключіть шопінг теги. Вони дозволяють відзначати товари на фотографіях, щоб користувач міг швидко отримати детальну інформацію про товар і за необхідності перейти на сайт або до оформлення замовлення в Інстаграмі, щоб зробити покупку.

Вказуйте детальну інформацію про товари. Пишіть все, що важливо для ухвалення рішення: матеріал, бренд, виробник, габарити. Людина може пройти повз просто тому, що не змогла розібратися, чи поміститься диван у потрібне місце, навіть якщо він йому сподобався. Продумайте всі питання, які можуть виникнути у потенційного клієнта, і дайте відповідь на них, щоб уникнути таких прикрих втрат у конверсії.

Розповідайте про терміни та інші умови. Цю інформацію в короткому вигляді можна додавати в пости про товари, а докладно – оформити в Історіях та зберегти в Актуальному, щоб завжди була на увазі.

Взаємодійте з аудиторією. Якщо вам вдалося розкачати активність аудиторії – це чудово. Але щоб закріпити та посилити ефект, із підписниками потрібно спілкуватися – підтримувати активність, розвивати діалог, гасити негатив.


Ідеї публікацій для соцмереж:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *