Контент-план для соцмереж психолога

Контент-план для соцмереж психолога

Перед психологом стоїть специфічне завдання: не просто довести у себе в обліковому записі що ви хороший фахівець, у вас відгуки та дипломи, а сформувати особистий бренд, оскільки клієнти шукають не просто професіонала, а людину, з якою буде комфортно взаємодіяти.

Тому облікові записи в основному ведуть або у форматі блогу, або у форматі лендінгу. Перший варіант дозволяє регулярно залучати нових підписників, які, можливо, стануть клієнтами. Другий орієнтований відразу на продаж.

Специфіка ведення облікового запису психолога

Ми говоритимемо про регулярні публікації. Ось які особливості у ведення Інстаграм-акаунтів психолога:

  • Ніша. Психолог може вибрати конкретний напрям, з яким працює: певну категорію проблем (наприклад, тривожність і депресія, сімейні консультації чи корекція поведінки важких підлітків), а може залишатися широким фахівцем. Залежно від вибору своєї ніші необхідно формувати контент-план. Логічно, якщо робота йде з дітьми або важкими підлітками, часті публікації на теми, не пов’язані з цими напрямками, сприйматимуться як просто нотатки в особистому блозі. Навіть якщо їх цікаво читати, навряд вони приведуть багато клієнтів.
  • Конкуренція у вигляді навколопсихологічних або езотеричних підходів. Багато психологів використовують у своїй роботі МАК, Рейкі та інші методики, яким у вузах не навчають, тоді як інші фахівці це критикують. Крім цього, є клієнти, для яких немає принципової різниці між психологією та, наприклад, нумерологією, оскільки першочергове завдання вирішити проблему. І нумерологія, астрологія та подібні напрямки можуть стати для людини переконливішим варіантом. Тому для психолога важливо вибрати зручну для себе методику і чесно про неї писати: однаково стовідсотково задоволених нею ніколи не буде.
  • Взаємодія з аудиторією. Психологам у цьому плані дуже пощастило: сама ніша сприяє активному спілкуванню. Тому в більшості випадків домогтися від підписників активності набагато простіше, ніж в інших, мовчазних нішах.
  • Конкуренти. Психолог не обмежений територіально: він може консультувати і особисто, і віддалено. Тому конкуренція набуває дещо іншого формату. Якщо психолог вважає за краще приймати клієнтів особисто, його прямі конкуренти — колеги з того самого міста. В іншому випадку потрібно орієнтуватися на тих, хто знаходиться на тому ж рівні або використовує ті ж подібні методи роботи.
  • Багато ідей для контенту. Ще одна перевага ніші. Перелік психологічних проблем, з якими стикається середня людина, настільки величезний, що ідеї для постів закінчаться дуже нескоро. Виняток — якщо вибрано вузьку нішу.

Типи постів для облікового запису

В Інстаграм дуже важлива персоналізація, особливо в ніші психології. Потенційні клієнти обирають фахівця, якому вони зможуть довіритися та з ким готові працювати над вирішенням своїх проблем. Тому для психолога особливо важливо сформувати особистий бренд у соцмережах: підтвердити свій професіоналізм та досвід, показати підхід до роботи, сформувати враження про себе як про людину, особистість.

Найчастіше фахівці ведуть свій обліковий запис в Інстаграм у форматі блогу: діляться спостереженнями, дають поради, розбирають популярні проблеми. І з вищезгаданої причини це дуже розумний підхід, який більше приваблює підписників та нових клієнтів, ніж найяскравіші рекламні обіцянки, за якими особистість психолога практично непомітна.

Які публікації найчастіше працюють в акаунті психологів

Самопрезентація

Тип посту: рекламний, репутаційний.

Взаємодія власника облікового запису з підписником певною мірою нагадує спілкування. Власник дає цікаву чи корисну інформацію, підписник її сприймає і, в ідеалі, реагує на неї не тільки в голові, а й у соцмережах — ставить лайки, пише коментарі тощо. В ідеалі, звичайно, записується на консультацію.

Будь-яке спілкування починається зі знайомства. В Інстаграм той же принцип, тому психологам варто у себе в акаунті на видному місці розмістити інформацію про себе, свою освіту, підхід до роботи та професійні досягнення.

Це можна зробити в окремому пості.

Форма подання інформації абсолютно вільна

Щоб підписники завжди мали доступ до цієї публікації, можна зробити його репост у сторіс, а сторіс потім зберегти в Актуальних.

Туди ж можна додати іншу інформацію, що стосується теми самопрезентації. В цьому випадку в Актуальних зберегли два пости: один про себе, інший про специфіку блогу в Інстаграм

Новини про важливі події

Тип посту: інформаційний, репутаційний

Якщо психолог проводить групові заняття, бере участь у заходах чи організовує або веде іншу навколо-психологічну діяльність, про яку буде цікаво дізнатися клієнтам — чому б не поділитися цією інформацією з ними?

Те саме стосується новин, пов’язаних з підвищенням кваліфікації: перепідготовки, навчання на курсах, відвідування семінарів.

Ще один хороший варіант — повідомляти про вже проведені заходи, особливо якщо фото- та/або відеозвіт цікавий та привабливий.

У прикладі нижче відео з майстер-класу розмістили у сторіс, а потім зберегли їх у Актуальних.

Контент дуже атмосферний та приємний. При проведенні такого заходу можна ненав’язливо відправляти підписників подивитися ці сторіс. Це сформує позитивне враження вже наперед

Також розповідати про проведений захід можна і у стрічці.

Корисна інформація

Типи постів: інформаційний, репутаційний

Багато психологів присвячують практично весь свій обліковий запис контенту з корисною для клієнтів інформацією та власними роздумами з психології, тим самим перетворюючи його на блог. У цій ніші такий підхід чудово працює: люди саме за таким контентом і приходять. Тут доречно, можна посилатися на особистий досвід, розповідати реальні історії та аналізувати їх із точки психології. Зрозуміло, якщо це не суперечить професійної етики.

Пости з порадами та рекомендаціями можна віднести і до інформаційних, і до репутаційних, оскільки вони відображають методику психолога.

Тому на ньому цілком можна зробитися наголос, іноді розбавляючи його рекламними публікаціями.

Поради

Найочевидніша інформація, яку очікують побачити підписники в акаунті психолога, — поради та рекомендації.
І такий контент добре працює: його читають, ставлять лайки, додають до «Збереженого». При хорошій роботі з аудиторією можна досягти максимальної залученості: стимулювати активність, спілкування в коментарях, реакції на сторіс і таке інше.

Лаконічна та корисна інформація. Спочатку перерахували ознаки співзалежності, а потім запропонували рішення та нагадали, що можна записатися на консультацію.

Можна готувати цілі лонгріди, але в цьому випадку потрібні акценти на основній інформації.

Публікація досить довга, але весь текст розділений на абзаци

Розбір проблем

Потенційні клієнти приходять в акаунти психологів, сподіваючись вирішити свої проблеми. Хтось цілеспрямовано шукає спеціаліста для консультацій, а хтось ще намагається розібратися самостійно і читає пости, придивляється, розмірковує. І, можливо, надалі стане клієнтом психолога.

Тому є сенс розглядати проблеми, з якими стикаються люди. Можна торкатися щось глобальне, лише на рівні діагнозів на кшталт депресії, панічних атак, розладів харчової поведінки.

Але важливо не забувати про принцип «Не нашкодь»: пости повинні мати рекомендаційний характер, а не нагадувати інструкцію або панацею. Для психологів це здебільшого очевидно, оскільки самолікування може мати неприємні наслідки.

Детально описано природу депресії

У цьому пості дуже інформативний візуал — у каруселі інфографікою дублюється те, що йдеться в тексті.

Це добрий підхід, оскільки інформації багато, а в різних людей способи сприйняття інформації відрізняються. Комусь зручніше читати, хтось краще розуміє схеми та таблиці

Цю публікацію краще побачити цілком, там далі йде докладний розбір на прикладах і це практично одна з фішок облікового запису

А можна говорити більш зрозумілою для своєї цільової аудиторії мовою: писати про найпоширеніші проблеми, з якими стикається більшість людей.

Для умовної Наталії депресія – далекий і не зовсім зрозумілий їй феномен (що, безперечно, добре). А ось сусідку, що критикує її зовнішній вигляд, заздрісну колегу-скандалістку і подібних любителів роздавати непрохані поради вона бачить щодня. Тому їй із більшою ймовірністю зайде пост про актуальну для неї ситуацію.

Психолог перерахувала низку найпопулярніших думок з якими стикаються люди з порушеними особистими кордонами. Це викликає у клієнта відчуття, що його розуміють.

Відповідь на запитання

У прикладі нижче психолог відповідає на конкретне питання, яке їй поставили у сторіс.

Під такі публікації в неї відведено окремий хештег

Час від часу пропонувати підписникам ставити запитання у сторіс або у коментарях під постом, а потім вибирати цікаві та відповідати на них — гарна ідея.

По-перше, це підвищує активність в обліковому записі. Тим більше що навіть у візуально всім задоволених і мега-щасливих людей може виникнути якесь навіть, на перший погляд, дрібниця в дусі «Як боротися зі стресом?». Що вже казати про тих, хто шукає вирішення глобальної проблеми.
А по-друге, у періоди «творчої кризи», коли публікувати нема чого, можна брати ідеї саме із зібраних питань.

Психолог прямо говорить про творчу кризу та пропонує підписникам розповісти, про що їм буде цікаво читати надалі

Психологічні ігри, тести, вікторини

Тип посту: розважальний, що залучає

На охоплення впливає активність підписників у обліковому записі, тому значення має будь-яку дію: хоч лайк, хоч реакція на сторіс.

Щоб залучення було вищим, можна проводити ігри, публікувати тести, робити вікторини.

У кожному тесті психолог пропонує, не замислюючись (іншими словами, орієнтуючись на підсвідомість) вибрати картинку чи символ із запропонованих та написати свою відповідь у коментарях. Відповіді на тест публікує наступного дня

Також для підвищення охоплень можна час від часу проводити конкурси. Тут як фантазія підкаже:

  • Можна зробити стандартний конкурс , у рамках якого учасники повинні поставити лайк до посту, відзначити друга/подругу в коментарях та зробити репост собі у сторіс. А потім у прямому ефірі за допомогою рандомайзера власник облікового запису вибере переможця.
  • Ще один варіант – запропонувати щось творче. Написати розповідь, намалювати малюнок, креативно описати розв’язання своєї проблеми. Але в цьому випадку є підводний камінь – хто буде судити. Якщо вибирати переможця виключно самостійно, можуть з’явитись незадоволені. Але якщо аудиторія лояльна, можна зробити. Інший спосіб – виставити роботи з дозволу учасників на голосування у сторіс.

Як подарунки теж може бути все, що завгодно, починаючи від безкоштовної консультації і закінчуючи яким-небудь сувеніром.

Є два важливі моменти. По-перше, вартість подарунка має окупитися. А по-друге, підписник має бути зацікавлений у отриманні подарунка, інакше брати участь у конкурсі йому буде нецікаво.

Ефіри

Тип посту: інформаційний, репутаційний

Під час підготовки контенту варто враховувати індивідуальні особливості сприйняття підписками інформації. Хтось уважно читає текст, комусь простіше вивчити таблиці або картинки, хтось воліє дивитися відео. В ідеалі потрібно зробити свій обліковий запис зручним для всіх.

Тому крім стандартних постів з фото або банерами можна розміщувати у стрічці та відео.

Це можуть бути:

  • власні ефіри, присвячені конкретній темі;
  • ефіри із запрошеними гостями (наприклад, колегами);
  • відповіді на запитання (як говорилося раніше, їх можна зібрати під постом або у сторіс від підписників).

І є два основні варіанти:

  • Проводити прямі ефіри в Інстаграм та за бажання зберігати у стрічці запису.
  • Знімати відео та потім завантажувати його в обліковий запис.
Про ефіри краще повідомляти заздалегідь

І при публікації запису у стрічці бажано надавати коротку інформацію, про що буде ефір.

Докладно розказано, про що йдеться у відео

Лайфстайл, особиста думка

Тип посту: розважальний, що залучає

Психолог насамперед людина, особистість. Тому логічно, що в його обліковому записі може бути й інший контент, побічно пов’язаний з роботою або взагалі не має до неї відношення.

Психолог та за сумісництвом фітнес-тренер зібрав 5 фактів про себе в одній публікації. З одного боку, вони знайомлять підписників з ним як з особистістю, а з іншого — вкладають «цеглинку» в його особистий бренд, оскільки перетинаються з обома його сферами професійної діяльності.

Щоб вирішити, чи є сенс публікувати лайфстайл-пости, інформація про інші сфери свого життя (хобі, плани, інша діяльність) потрібно визначити, яка мета взагалі в акаунті в цілому.

В ідеалі кожен пост повинен виконувати якусь функцію:

  • повідомляти інформацію;
  • рекламувати послуги;
  • формувати та підтримувати особистий бренд і так далі.

Якщо психолог хоче в очах підписників виглядати виключно як фахівець, не втручаючи в роботу інші сфери, тоді публікувати лайфстайл-контент немає сенсу.
Але його можна використовувати для формування особистого бренду. Підписникам буде цікаво побачити інші межі конкретного фахівця.

У прикладі нижче власниця облікового запису позиціонує себе як психолога і паралельно там же веде блог про еміграцію. Це її особистий досвід, і підписникам цікаво.

Тому в стрічці переплітаються пости і про роботу, і про досвід переїзду

Тут важливо органічно вставити в контент-план лайфстайл-пости. Наприклад, якщо психолог перебуває в активному пошуку нових клієнтів або починає прогріви в Інстаграм для подальшого продажу свого курсу, запрошення на захід та інші товари та послуги — краще наголосити на публікаціях, пов’язаних з професійною діяльністю.

Спілкування

Тип посту: що залучає

Пости, в яких психолог пропонує поспілкуватися в коментарях, дозволяють підняти активність в обліковому записі. Також з їх допомогою можна проаналізувати інтереси та запити своїх підписників, виходячи з того, про що вони писатимуть.

Можна піти простим шляхом: розмістити своє фото і поставити будь-яке питання, на яке з великою ймовірністю захочуть відповідати публічно.

Ще один варіант – розповісти історію та запропонувати її обговорити.

Для роботи над такими постами не завадять навички у сторителлінгу: досвідчені автори розробили цілу низку техні, щоб розповідь була максимально цікавою.

Тут власник облікового запису вмістив відразу дві історії: спочатку з особистого досвіду, потім — із популярного серіалу і об’єднав їх загальною мораллю.

А наприкінці запропонував обговорити ситуацію. Таким чином, вийшов виключно залучаючий пост, без продажу та реклами

Можна розмістити корисну інформацію та підштовхнути користувачів до активності: поставити їм запитання на тему.

Психолог запропонував добірку книг і запитав у підписників про їхні літературні плани та переваги

Реклама своїх продуктів

Тип посту: інформаційний, рекламний

Насамперед психологи зазвичай рекламують свої консультації. Додаткові продукти залежать від конкретного фахівця:

  • хтось має курси чи проводить марафони (зокрема онлайн);
  • хтось проводить арт-зустрічі;
  • хтось видав власну книгу і таке інше.

Якщо таких продуктів багато, можна їх поєднати в один пост і коротко розповісти про кожен.

Заплановано три заходи за один місяць.

Про послуги, які діють постійно (ті ж консультації) необхідно час від часу нагадувати: опрацьовувати заперечення, розповісти про особливості роботи з клієнтами і так далі.

У прикладі нижче психолог у своєму посту максимально звузила аудиторію: запропонувала рішення у стресових та викликаючих паніку ситуаціях, але при цьому між рядками зрозуміло, що вона може допомогти і з іншими проблемами.

Максимально опрацьовано заперечення, описано процес роботи і як вишеньку на торті — інформація про безкоштовну пробну консультацію.

А ось варіант мінімалістичного рекламного посту.

Психолог запропонував короткий тест на подумати і нагадав, що можна звернутися до нього на консультацію.

Публікація спрямована на «теплу» аудиторію. Ще один плюс – телефон вказаний двічі: на зображенні та в тексті

Приклад матриці контенту

При формуванні контент-плану потрібно враховувати інтереси своїх підписників та власні цілі — що саме психолог хоче отримати від цієї публікації (запис на консультацію, активність в обліковому записі тощо).

Пропоную скористатися готовою матрицею контенту як зразком.

Додаткові рекомендації

Не менше значення, ніж цікаві та корисні підписникам публікації, має оформлення профілю:

  • Візуал. Потрібно викладати свої фотографії або постійно, або з певною періодичністю, але так, щоб 70–90 % постів були саме зі своїми знімками. Як уже говорилося вище, це важливо в ніші психології, щоб наголосити на особистості фахівця.
  • Всю важливу інформацію дуже бажано розмістити в Актуальних. Важливе те, що в першу чергу хотів би знати потенційний клієнт і що могло б позитивно вплинути на його думку, або думку лояльного клієнта, про фахівця. Сюди відноситься інформація про освіту, пройдені курси, досвід та специфіку роботи, перемоги в конкурсах, проведені заходи, відгуки.
  • Якщо є бажання та внутрішня впевненість для зйомки відео, але немає спеціального професійного обладнання, це не трагедія. Багато психологів ведуть ефіри за допомогою смартфонів (тим більше, що в сучасних гаджетах дуже хороші камери), та їх трансляції дивляться.
  • У роботі над обліковим записом психолога важливо приділити особливу увагу формуванню особистого бренду. Кожна публікація, навіть лайфстайл або тест, стає його вагомою частиною. Тому під час ведення Інстаграм потрібно дивитися на реакцію підписників, запитувати їхню думку та не забувати писати про свої консультації та інші платні послуги.

Ідеї публікацій для соцмереж:

Ідеї для сторіс:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *