В статті розповідаю, як вести соцмережі для ресторанів і чим вони відрізняються від облікових записів кав’ярень. У статті покажу приклади постів та сторіс, а також поділюся матрицею контенту на тиждень.
Специфіка ведення соцмереж ресторану
Ресторан відрізняється від бургерної, кафе або закусочної тим, що має якусь концепцію. Часто її називають «атмосферою місця» – це сума складається з інтер’єру, роботи шеф-кухаря, обслуговування, страв та їх подачі. Саме цю атмосферу слід транслювати в соцмережі.
Ось п’ять причин , чому люди ходять до таких закладів:
- Просто поїсти. Тут критерій вибору – “ціна-якість”.
- Випити з друзями. Критерій вибору – “ціна на алкоголь”, а все інше не важливо.
- Побачення. Критерій – романтичний інтер’єр. Камін, приглушене світло, приємна музика.
- Діловий обід. Критерій – “обслуговування”. Головне – висока якість обслуговування.
- Посидіти. Критерій – «потусуватись і відпочити». Найпопулярніший тип. Його можна охарактеризувати простою фразою, яку гості часто говорять друзям перед відвідуванням ресторану «Піти, посидіти, поспілкуватися».
Саме створення домашньої атмосфери, яка сприяє щоденному відвідуванню, робить ресторан успішним і популярним. Тому в соцмережах потрібно в першу чергу транслювати емоції, показувати щасливих відвідувачів та інтер’єр.
Звичайно, все залежить від цілей облікового запису. Якщо соцмережі ресторану створено, щоб інформувати про події та акції, то тоді вони перетворюються на рекламний майданчик для постійних гостей. Але якщо мета – нарощувати базу підписників, запускати рекламу та залучати гостей з онлайну до офлайну або стимулювати доставку їжі додому, то без емоцій не обійтися.
У руках SMM-щика два суперважливі інструменти: текст і візуал. Підхід може бути різним: можна «писати смачно» і витіювато, а можна обмежитися лише візуалом. Тут належить вирішувати з завдань.
А тепер розберемося з типами контенту, що може бути у соцмережах ресторану. Для прикладу розглянемо Інстаграм. Головний контент у цій соцмережі – соковиті знімки, тому не дивно, що він користується такою популярністю як у аудиторії, так і рестораторів. Та й термін «Інстаграмна їжа» виник не на порожньому місці.
Типи контенту для ресторанів у соцмережах
Контент для соцмереж ресторанів за типом нічим не відрізняється від інших облікових записів. Тут також є рекламні публікації, що залучають, розважальні, інформаційні пости та сторіси.
Вибір типу контенту визначає формати та рубрики майбутнього контент-плану:
- Рекламні пости зосереджені довкола демонстрації цінностей закладу. Вони про меню, шеф-кухаря, інтер’єр та інші вигоди для гостя.
- Контент, що залучає, будується навколо ігор, вони повинні спонукати залишити коментар або вчинити дію.
- Розважальний – це контент, який дозволяє відволіктися від тематики закладу та відпочити. Гумор, жарти, кумедні факти та історії – це все сюди.
- Інформаційні пости будують навколо анонсів – їхня мета донести інформацію до підписників: відкрилися в новому районі, оновили меню , увечері буде шоу.
В ідеалі краще поєднувати всі типи контенту, але основну ставку в постах робити на рекламний та залучаючий, а у сторіс – інформаційний та розважальний. Звичайно, чітких правил пропорцій немає – експериментуйте та перевіряйте.
Фотографія страви з меню
Тип: рекламний.
Якщо немає хорошого фотоапарата, краще знімати страву ближче і при денному світлі. Спалах зазвичай сильно псує зовнішній вигляд страви.
Ось приклад знятого блюда з виставленим світлом та в декораціях. Такий знімок можна використовувати не тільки в соцмережах – можна розмістити у меню або на сайті.
У сторіс можна викласти не тільки саму страву, але і її ціну.
Рецепт від шефа
Тип: розважальний, інформаційний, що залучає.
Хороший варіант збільшити залучення – випустити пост з рецептом страви від шефа. Буде чудово, якщо рецепт виявиться нескладним, але з кількома хитрощами. Наприклад, як зробити м’ясо соковитішим або приготувати швидкий томатний соус.
Формат рецептів взагалі добре підходить для сторіс. Оформляти можна як у відео, так і статичною картинкою.
Анонс нового меню
Тип: рекламний, інформаційний.
У ресторані нове меню? Відмінна нагода повідомити про це підписникам. Причому, як у прикладі нижче, можна одразу розповісти про всі позиції та ціни. Це зручно для майбутніх відвідувачів: пост піде у збереження та є шанс, що збере додаткове охоплення у стрічці.
Можна зняти цілу презентацію або зафіксувати існуючу у сторіс, не забуваючи пояснювати глядачам, що відбувається.
Ігри з підписниками
Тип: що залучає.
Можна запропонувати підписникам вгадати страву з меню представлених інгредієнтів. Головне – красива картинка, яка ще й у профілі виглядатиме несподівано та цікаво.
Формат ігор хороший тим, що так можна проанонсувати появу чогось нового чи повернення старої позиції. Підійде і для сторіс: відповіді там можна збирати відразу в директ і потім підготувати візуалізовані відповіді. Підписники рідко залишають поза увагою інтерактивний контент – користуйтеся цим.
Наприклад, якщо в меню вводяться нові позиції – гарна нагода влаштувати голосування.
У сторіс можна запропонувати просто вгадати, що нового з’явилося у вас меню. Головне – підказати. Наприклад, фотографію страви чи її частину.
Ігри можуть бути і на абстрактні теми. Наприклад, запропонувати підписникам вибрати собі меню, виходячи з цифр їх номера телефону. Варіантів маса.
Інстаграмна їжа
Тип: рекламний, інформаційний.
Широкий термін, під яким мається на увазі ефектне блюдо, яке також ефектно їдять. Не обов’язково розламувати багети чи підпалювати стейки. Можна просто показати, як страву їдять. Особливо якщо процес «вживання» страви обставлений цікаво.
У сторіс формат теж підійде.
Якщо страва має цікавий склад (часто це стосується десертів), то можна зняти їх у розрізі. Також підійде такий формат для випічки і хліба.
Процес приготування
Тип: рекламний.
У постах можна показувати, як відбувається процес приготування страв.
У сторіс – знімати відео приготування.
Можна зняти спеціальний ролик, який потім використовуватиме рекламу для таргетованої реклами .
Команда
Тип: рекламний, інформаційний.
Покажіть людей, котрі стоять за створення страв. Це може бути шеф-кухар, кухар, офіціант або персонал. Знімок не обов’язково має містити інтерв’ю чи щось розповідати – через співробітників пост може доносити інформацію. Наприклад, розклад чи акції.
Інтер’єр
Тип: рекламний.
Кадри інтер’єру показують, як у вас усередині.
Контент можна дублювати у сторіс.
Інсталяції
Тип: рекламний.
Інстаграмою може бути не тільки їжа, але й інсталяції – ресторани все частіше ставлять спеціальні стенди, які привертатимуть увагу. Гості охоче фотографуються у таких місцях та діляться знімками у соцмережах, що дає потік гостей. Це не обов’язково щось незвичайне та технічно складне: може бути навіть мотоцикл. Головне – ефект несподіванки, інсталяція має привертати увагу.
Акції та знижки
Тип: рекламний, що інформує.
Інформація про бізнес-ланчі допустима у форматі постів.
Або це може бути новина про знижку.
Але краще подібний контент публікувати у сторіс. Тому що акції часто мають часовий проміжок і живуть недовго – якраз для стрічки історій. А ось у стрічці краще залишати довгограючий контент, який привертатиме увагу постійно.
Анонси подій
Тип: рекламний.
Ресторан – це місце тяжіння людей. Якщо в закладі відбуваються різноманітні заходи – це привід написати пост з анонсом. Після події він залишиться у профілі – майбутні гості зможуть побачити, що у ресторані постійно щось відбувається і варто, мабуть, підписатися на профіль, аби не пропустити.
Анонс, звичайно, добре, але важливо його ще й зафіксувати. Для цього можна використовувати сторіс, щоб транслювати те, що прямо зараз відбувається у ресторані. Ті, хто знає про ресторан, можуть побачити, що прямо зараз у закладі щось відбувається і вирушать у гості.
Знімки можна робити в найзавантаженіші дні (щоб було що вибрати) або репостити відмітки у сторіс.
Фотографії гостей
Тип: користувальницький.
Ресторан – місце, де часто приходять «посидіти». Фотографії усміхнених гостей – ваша конкурентна перевага.
Знімки можна робити в найзавантаженіші дні (щоб було що вибрати) або репостити відмітки у сторіс.
Інтерв’ю та експертний контент
Тип: освітній, що залучає.
Готування – процес складний та потребує досвіду. У ньому є своя особлива романтика, тому часто кухарі та сомельє готові годинами обговорювати свою роботу. Це можна використовувати для постів: брати інтерв’ю або складати тематичні добірки на кшталт «3 способа смаження м’яса: поради від шефа».
Нестандартні знімки
Тип: креативний.
Іноді варто запостити раптовий знімок, який ніхто не чекає у стрічці від ресторану. Тут, головне, не переборщити і намагатися креативити в рамках розумного. Тоді пост приверне увагу аудиторії та збере лайки.
Приклад матриці контенту
Я підготував контент-план для ресторану на тиждень. Просто адаптуйте його для свого закладу себе та користуйтеся. План гнучкий – можете міняти так, як завгодно.
Пам’ятайте, що публікація повинна мати мету: отримання лайків, коментарів, переходів на сайт або зростання охоплень. Мета встановлена – тоді створюється публікація чи сторіс, які відповідають поставленому завданню. Дотримуючись цього принципу, буде простіше аналізувати статистику та будувати контент-стратегію, а ще – складати звіти.
Додаткові поради
Ну, і пара важливих моментів наостанок:
- Слідкуйте за відмітками гостей. Репостіть всі сторіс від гостей собі на аккаунт. Це покаже, що у вас у ресторані постійно є гості і ви цінуєте їхню увагу, що стимулюватиме появу цих позначок і надалі.
- Вихідні та п’ятниця – це зазвичай найпопулярніші дні. Контент у сторіс та постах повинен закликати гостей провести час у вас та відповідати на запитання «де, коли і скільки?».
- Перевіряйте реакцію ваших підписників на типи контенту та відмовляєтесь від неефективного. Ви можете зняти відмінне відео з рецептом від шефа і витратити на нього весь день, а в результаті отримати таку ж реакцію, як і на звичайний рецепт лише у вигляді тексту.
- Використовуйте фотографії з заходів по максимуму. Якщо на заході буде фотограф, то ці знімки потім можна буде використовувати у сторіс та постах. Головне – заздалегідь запитати дозвіл у фотографа чи агентства, можливо потрібно буде ставити мітки чи ватермарки.
І на останок ще одна рекомендація: ведіть соцмережі з таким натхненням, з яким шеф-кухар складає нове меню для закладу.
Ідеї публікацій для соцмереж:
Ідеї для сторіс:
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: