Ви загрузили новий арт у соцмережі і чекаєте коли будуть лайки? Розповім, що викладати у стрічку та як вести сторіс художникам в Інстаграмі, щоб залучати підписників та замовників.
У чому сила арту? Картина здатна без слів передати емоції та думки автора. Соцмережі можна використовувати так само – викладати свої роботи та чекати уваги від публіки.
Чекати можна довго. Якщо лайків все ще немає, а аудиторія не росте – отже, треба щось робити. Розповідаю, як вести соцмережі художнику, та ділюсь готовим контент-планом у статті блогу.
Специфіка контенту у соцмережах художника
Як і з соцмережами фотографа , проблем із контентом у художників немає – вони можуть постити готові роботи, скетчі та знімати відео зі створення картин. Ведуть соцмережі художники з різними цілями:
- зробити онлайн-портфоліо;
- знайти замовників;
- продати картини чи послуги;
- стати більш пізнаваним.
За стилем ведення та контенту можна виділити кілька типів:
- професійний блог;
- портфоліо;
- лайфстайл.
Наприклад одні художники ведуть лайфстайл-блог, знімають тіктоки. Картини – лише частина їх життя.
Інші теж мають публікації про особисте, але більшість контенту – про арт і концепт персонажів. Профіль наповнений корисними матеріалами для новачків та поясненням принципів створення арту.
Комерційні художники можуть взагалі говорити про себе і показувати лише готові роботи. В таких авторів профіль схожий на ті, що ведуть дизайнери інтер’єрів .
Третій вид – портфоліо. Це не лише арт. У ньому можуть бути скетчі, концепти, відео, готові роботи, але нічого особистого.
Художник сам вирішує, як йому вести соцмережі: показувати роботу, своє життя чи робити все одразу. Контент для постів та сторіс можна розбити на групи:
- продавець – рекламні пости та сторіс, які показують рівень майстерності або безпосередньо продають полотно;
- інформаційний – контент на кшталт «закінчив роботу, показую» або «два місяці працював над картиною, але все ще не закінчив»;
- корисний – контент, де митець ділиться інструментами, техніками чи розповідає про кар’єру;
- користувальницький – коли контент із подачі художника роблять підписники;
- емоційний – думки, думки та кадри з життя, на які аудиторії хочеться якось зреагувати.
Розберемо контент на прикладах.
Типи постів та сторіс для соцмереж художника
Інформаційний контент
Ми повідомляємо підписникам про статус роботи чи показуємо готові картини. Текстове супроводження будується навколо проекту.
Анонс. Робота зі створення картини на полотні, папері чи планшеті – це багатоетапний процес. Кожну його частину можна розбити на кілька постів. Можна почати з анонсу , де художник показує частину майбутнього арту чи ділиться планами щодо його створення.
Скетчі та ескізи. Скетч сам собою – самостійний жанр, як і концепт-арт. Але якщо він входить у частину роботи над великим проектом, то після анонсу можна продовжити розповідати про картину за допомогою начерків.
Ескізи підійдуть для публікації серії сторіс – ви можете показувати, як шукаєте форму, підбираєте кольори та вибудовуєте композицію.
Відео процесу. Створення картини можна зняти на відео: поставити камеру, якщо малюєте фарбами чи олівцями, або записати відео з екрана планшета. Деякі редактори дозволяють це зробити прямо всередині інтерфейсу – Autodesk Sketchbook має вбудований інструмент захоплення відео.
Процес малювання збоку схожий на медитацію. Особливо, якщо працює професійний художник
У процесі може вийти не лише швидка зйомка, а й повноцінний фільм – особливо якщо робота відбувається на великій локації та в ній бере участь кілька людей.
В ідеалі адаптувати формат картинки під формат соцмережі – через кіношний 16:9 з’являються величезні чорні смуги по краях кадру
Готова робота. Презентація результатів. До слайдів можна додати концепт-арти або анімацію. Профілі художників часто складаються лише з готових робіт, і це непогано, якщо автор веде сторінку як портфоліо. Але якщо ми говоримо про блог, то без зйомок процесу, концепт-артів та нарисів втратимо глибину та історію: підписник бачитиме лише картини (як у галереї) і не знатиме, скільки праці за ними вкладено.
Інший варіант фінальної презентації – розповісти про процес створення арту та поділитися думками.
Контент, що продає
Контент, який розповідає, як купити чи замовити картину.
Історія створення. Після презентації готової роботи можна викласти окремим постом історію створення картини. Формат добре підійде для опису виконання комерційних замовлень: як ви погоджуєте технічне завдання, створюєте арт, а потім як готова картина виглядає в інтер’єрі клієнта.
Продаж. Якщо у вас є готові картини на продаж, ви можете їх показати, вказати розміри і ціну. Якщо робіт багато – заведіть окремий обліковий запис у соцмережах і посилайтеся на нього, а на основній сторінці постіть лише найважливіше.
Хороший варіант – показати роботу в інтер’єрі. Ви можете знайти готові фони та накласти арт на зображення.
Якщо ми говоримо про послугу, то порядок співпраці з вами можна розписати у сторіс і залишити їх у хайлайтс.
Емоційний контент
Пости та сторіс, які мають на увазі реакцію з боку підписників. Це може бути висловлювання як на особисту, так і на злободенну чи актуальну тему.
Про себе. Це лайфстайл-формат, коли художник ділиться моментами життя: кадрами з подорожей, захопленнями та історіями . Іноді такий контент може переважати над рештою – це нормально, якщо ви ведете власний блог.
Творчий шлях. Продовження теми «про себе» лише з погляду професії. Художник може розповісти, як почав малювати картини, де навчався та що вплинуло на його стиль.
Пост-знайомство. Це може бути перша публікація у профілі або регулярна щорічна рубрика, де художник ділиться своїми досягненнями та розповідає про себе . Корисно буде новим підписникам, які ще нічого не знають про автора.
Думка. Художник може висловитися з якогось приводу або трохи спровокувати аудиторію на обговорення, піднявши «вічну тему». Не варто чіпати релігію, політику та особисте життя інших людей, але ось порушити питання «дивних замовників» чи «сучасного мистецтва» – це гарний спосіб поговорити з аудиторією на наболілу тему. Використовуйте обережно.
Корисний контент
Сюди відноситься будь-який контент, який просвічує та пояснює аудиторії «як зробити».
Поради та лайфхаки. Поділіться своїми методами роботи: на чому можна заощадити або зробити процес творчості ефективним.
Як стати художником. Мотивація, уроки, приклади – показуйте художникам-початківцям, як їм стати ще краще. Давайте поради через особистий досвід.
Добірка. Піст з добіркою інструментів, картин чи топи улюблених художників. Необов’язково робити контент про роботу – можна написати про п’ять улюблених фільмів або десять книг, які вплинули на вас.
Контент користувача
Це контент, який створюють підписники, коли діляться своїми історіями, думками чи беруть участь у челенджі, який влаштував художник. Сюди ж можна віднести конкурси, умови яких – щось зробити: арт, скетч, рисунок на тему.
Чат. Підписники можуть поділитись своїм досвідом, для цього автору достатньо запропонувати тему. Наприклад, “розкажіть, якою фарбою користуйтеся” або “на чому волієте малювати”. Аудиторія охоче поділиться досвідом, а автор дізнається більше про людей, котрі його читають. Якщо можете у прямі ефіри – запускайте та спілкуйтеся.
Приклад матриці контенту для соцмереж художника
Контент-план – це джерело ідей, а не суворий список постінгу. Ви заздалегідь плануєте, що виходитиме публікуватимете найближчим часом, ставите цілі для контенту і таким чином вибудовуєте стратегію. Без контент-плану складно аналізувати статистику та вимірювати зростання. Ось вам готовий контент-план для художника на тиждень.
Поради
- Зробіть шпалери, які можна заскринити та поставити на фон у телефоні. Рідко у когось зустрічав цю фішку. Суть: завантажуємо свої роботи у сторіс та кидаємо їх у хайлайтс «Шпалери». Так ваші арти будуть розповсюджуватись не лише в соцмережі, а й на телефонах людей.
- Робіть арт-розбори. Якщо вже є якась база і знання, то ви можете робити розбори картин відомих художників або сцен з мультфільмів. Такий контент показує ваш професіоналізм, а користувачі мають цікаву інформацію.
- Експериментуйте з форматами та ідеями . Ви можете виражати свою творчу індивідуальність через оригінальні теми чи незвичайну подачу. Використовуйте їх для створення унікального авторського контенту.
Маю надію, що ви знайшли для себе багато ідей як урізноманітнити сторінки в своїх соц.мережах. Якщо маєте запитання – пишіть, коментуйте!
Ідеї публікацій для соцмереж:
Ідеї для сторіс:
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Інстаграм чи інших соцмереж
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Інстаграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: