Продумати стратегію каналу, підібрати нішу та теми для контенту, оформити все правильно – це половина справи. Потрібно писати так, щоб підписники не просто читали, а ставали вашими шанувальниками, а ще залежно від тематики каналу – клієнтами.
У цій статті я наголошую на самостійному та безкоштовному просуванні в Телеграмі, але розповім про різні способи.
Для чого потрібне просування
Чи потрібне просування каналу у Телеграмі – залежить від мети його створення. Якщо це авторський канал для душі та вузького кола друзів або, наприклад, корпоративний блог тільки для співробітників, просування не знадобиться – всі, хто має, підпишуться та читатимуть. У всіх інших випадках без просування в Телеграмі в 2024 далеко не піти і велику аудиторію не зібрати.
Просування потрібно, якщо ви плануєте:
- монетизувати канал;
- працювати за партнерськими програмами та просувати чужі пропозиції;
- зібрати клієнтську базу;
- розвивати проект.
Це лише частина цілей, які ставлять собі власники каналів. У будь-якому з цих випадків без просування досягти популярності не вдасться.
Який контент та формати збирають більше реакцій
Важливо розуміти, що у Телеграмі немає сенсу писати «прохідні» пости.
Формати контенту
Підбирайте формат контенту під ваші завдання, але щоб у користувачів це також відгукувалося.
Ось кілька цікавих для користувачів форматів:
- Лонгріди. Зрозумілий для всіх формат. Якщо цікаво розповідати, то великий формат сподобається аудиторії. Це можуть бути кілька постів поспіль з продовженням або пост із пропозицією прочитати повністю на сайті / у блозі. Можна готувати довгі пости за допомогою telegra.ph без переходу сторонні ресурси.
- Відеоконтент. Це можуть бути ролики з процесом виробництва, кадри з особистого життя чи подорожей, цікаві історії. Відеоконтент варто супроводжувати текстом, що пояснює.
- Міні-подкасти. Аудіоповідомлення у Телеграмі цілком можуть перетворитися на міні-подкасти про що завгодно. Вибирайте тематику та записуйте невеликі подкасти, розповідайте про важливе, набирайте аудиторію.
- Вікторини. Ще один формат, який часто подобається передплатникам. Їм цікаво вгадувати правильні відповіді, спілкуватися під постами та поєднувати приємне з корисним. Вікторини можуть бути як на загальні теми, так і за вашими продуктами та послугами з призом у вигляді сертифікату.
- Портфоліо. Добре підійде фахівцям-професіоналам, які просувають свої послуги та розповідають про них. Можна сформувати величезне портфоліо у Телеграмі – розміщувати зразки робіт, показувати відгуки клієнтів.
- Прямі ефіри. Новий формат комунікації, що швидко набирає популярності. Коли ефір запускається, підписники одержують повідомлення, але варто не забувати і про анонс. Можна транслювати не лише ведучого, а й екран його пристрою – показувати матеріали з галереї, запускати ігри та презентації.
- Фото і відео. Один із стандартних форматів. За допомогою таких роликів можна відповідати на точкові запитання аудиторії, за допомогою зображень показувати товари або результат роботи.
- Відеокружечки та аудіозаписи. Створюють ефект живого спілкування та показують близькість автора до аудиторії. Таким чином можна демонструвати експертність, давати поради, розважати підписників та багато чого ще.
Головне – підписувати, про що матеріал, щоб заощаджувати час читачів, яким це може бути нецікавим, або навпаки залучити зацікавлених.
До речі, з’явився Телеграм-преміум , де є цікаві функції.
Платна передплата збільшить кількість:
- папок до 20;
- доступних чатів у папках до 200;
- каналів та супергруп до 1000;
- вибраних стікерів до 10;
- закріплених діалогів в основній стрічці до 10.
Тематики контенту
У процесі створення статті натрапили на цікаве дослідження ринку телеграм-каналів. Там багато інформації про те, які тематики більше цікавлять людей – це допоможе, якщо ви запланували самостійне просування у Телеграмі.
Найбільшою кількістю підписників у тематиках можуть похвалитися:
- лайфхаки;
- новини та ЗМІ;
- картинки та фото;
- ігри.
До речі, на новини з телеграм-каналів посилаються деякі великі стрічки новин.
Досліджував й непопулярні теми. Найменше активних підписників у каналах на теми:
- економіка;
- беттинг (ставки та азартні ігри);
- криптовалюти.
Про охоплення теж варто згадати. У дослідженні зібрали топ-100 каналів різних тематик та переглянув найбільші середні охоплення постами. Найбільше зібрали:
- контент для дорослих;
- гумор та розваги;
- кіно та серіали;
- новини та ЗМІ;
- авторські блоги.
Кількість каналів-конкурентів
У тому самому дослідженні розписано, яких каналів найбільше. Якщо плануєте канал на одну з цих тем, готуйтеся пропонувати читачам незвичайний та цікавий контент:
- канали для дорослих – 9507;
- азартна тематика – 8298 каналів;
- кіно та спорт – 5602 каналів;
- авторські блоги – 3927 каналів.
У кожній з тем можна так подати інформацію, щоб сильно відрізнятися від інших таких каналів. Але якщо контент дублюватиме вже існуючий, стати популярним буде дуже складно.
Найменше каналів на ці теми:
- інтер’єри та будівництво – 141 канал;
- природа та тварини – 191 канал;
- лайфхаки – 191 канал.
Якщо придивитися до цих тем, то збирати аудиторію цікавими та корисними матеріалами буде простіше, адже конкурентів помітно менше.
Сервіси просування у Телеграмі
Інтернет рясніє сервісами та сайтами, які пропонують швидкий розвиток каналу. Користуватися їхніми послугами можна, деякі використовують інструменти просування в Телеграмі, про які ми говоритимемо нижче. Якщо немає часу та можливостей займатися розвитком каналу самостійно, можна звернутися до фахівців.
Головне – перевірити кейси просування у телеграмі, які показує організація, вивчити послуги, щоб не нарватися на брехунів. До кого можна звернутися:
- до компанії, яка займеться просуванням комплексно;
- на біржу фрілансу до окремих виконавців;
- в агентство, яке візьме на себе частину завдань.
Які завдання можна делегувати виконавцям:
- пошук груп для рекламних постів;
- пошук каналів та блогерів для взаємопіару;
- посів посилання на канал у обговореннях;
- рекламу в інших соціальних мережах.
Можна скористатися сервісами для накрутки підписників та просування. Але такий спосіб отримання підписників не принесе особливої користі і точно не гарантує активну чи цільову аудиторію.
Але це можна зробити і самим, тому зупинятися на сервісах ми не будемо.
Як визначитися з тематикою
Одне з перших правил просування у Телеграмі – вибрати та дотримуватися тематики.
Для початку потрібно визначитися з тематикою каналу, це один із найважливіших етапів на шляху до просування. Це визначає подальшу долю каналу – усі пости мають бути так чи інакше пов’язані з тематикою.
Тема може бути широкою чи вузькою, а може бути трендовою. Як це працює:
- Широка тема. Наприклад, лайфстайл, гумор чи новини світу. Якщо вибираєте широку тематику, аудиторія може приходити швидко і великими об’ємами. Але відгук такої аудиторії може виявитися мінімальним – не всі будуть зацікавлені та залучені.
- Вузька тема. Наприклад, новини металопрофілю, котирування, посадка декоративних рослин. Тут все працює навпаки – аудиторія приходить не так швидко, потроху. Проте багато хто зацікавлений у продукті чи напрямку, відгук у них може бути вищим.
- Трендова чи гаряча тема. Наприклад, коронавірус чи новини якогось конфлікту. Гостро хвилюючий напрямок людей змушує їх вивчати всі поспіль матеріали на тему, читати всі пости і реагувати на них. Аудиторія приходить у великій кількості і активно поводиться. Але такі теми мають термін придатності – згодом тема охолоне, у канал заходитиме все менше людей, доведеться заводити новий або змінювати тематику.
Ідеї для каналу насамперед шукайте серед своїх інтересів та спеціальності. Пишіть про те, в чому ви добре знаєтеся або готові розібратися. Не варто писати про те, чого не розумієте, щоб не збирати негативні коментарі та не розчаровувати підписників.
Якщо у вас вже є ідеї, варто проаналізувати конкурентів та знайти їх слабкі місця – подивитися, що вони пишуть та як на це реагують підписники. І якщо ви все-таки вирішили створювати канал, але знаєте, що у вас багато конкурентів – прагнути стати кращими.
Оформлення каналу
Ведення та просування будь-якого телеграм-каналу починаються з його оформлення. Ось 5 китів правильної упаковки каналу:
- Назва. Воно влучно повинне відображати обрану вами тематику. Незрозумілі варіанти, що не відносяться до контенту, погано набирають аудиторію, якщо це не популярні назви.
- Опис. Придумайте такий опис каналу, щоб усім було зрозуміло. Коротко, із 2-3 пропозицій. Величезних оповідань не потрібно.
- Юзернейм. Коротка назва зі знаком «@» – спрощує пошук каналу та дозволяє його тегати у постах інших каналів, наприклад, для реклами.
- Контент-план. План ваших майбутніх постів чи готові до публікації відкладені пости.
- Наповнення. Хто підпишеться на пустий канал? Лише ентузіасти. Спочатку пишемо цікаве, потім кличемо читати аудиторію.
Назва
Добре подумайте, як назвати своє дітище. Ім’я вашого каналу – перше, що бачать люди, воно має залучати та зацікавлювати. Пам’ятаєте – як корабель назвеш, так і попливе. Крім того, це ще один спосіб безкоштовного просування у Телеграмі.
Назва має прямо чи опосередковано відбивати зміст каналу. Не варто використовувати яскраві, помітні терміни, якщо вони не належать до теми. Нічого, окрім схвалення оригінальності, ви не отримаєте. Користувачі в душі похвалять вас за креативність, але підпишуться лише ті, кому справді близька тема каналу.
Якщо назва відображає тему не безпосередньо, а побічно, зробіть такий опис, який чітко передаватиме суть.
Опис
Має бути зрозумілим та інформативним. Щоб користувачам зрозуміли характер контенту. Помістіть в опис найважливішу інформацію. Намагайтеся вкластися в 2-3 пропозиції. Просування бізнесу у Телеграмі неможливе без зрозумілого опису.
Зробіть опис таким, щоб при прочитанні користувач міг відповісти на 3 головні питання:
- Про що цей канал?
- Навіщо мені читати?
- Чим мені він буде корисним, якщо я підпишусь?
- Уявіть, що читач. Як би ви хотіли бачити свій канал із боку? Можливо, це допоможе сформулювати чітку назву та опис, запустити просування та розкручування телеграм-каналу з нуля.
Користувач
Принцип підбору тут такий самий, як і в імені – коротко і зрозуміло. Користувач має бути читабельним і незабутнім, щоб людям було легко його шукати. Наприклад: @avto, @news.
Звичайно, з такими короткими і яскравими користувачами складно – багато з них зайняті. Але придумати щось нове, креативне завжди можна.
Контент-план
Насамперед потрібен, щоб інформація, яку ви публікуватимете, не перетворилася на хаос.
Дотримуйтесь режиму публікацій, не відволікайтеся на сторонні теми, якщо вони не пов’язані з напрямком вашого каналу. Один із основних способів просування телеграм-каналу – відповідний та послідовний контент.
Для телеграм оптимальні публікації 1-3 рази на тиждень, якщо це не блогер або новинний контент. Інакше підписників почнуть бісити повідомлення та непрочитані повідомлення.
Наповнення
Перш ніж залучати підписників до нового каналу, його потрібно наповнити. Люди не підписуватимуться, якщо в каналі немає публікацій. Користувачеві мало назви та опису. Він хоче бачити повну картину виходячи з назви, опису та конкретного контенту, за яким він прийшов на ваш канал. Створення та просування телеграм-каналу марні, якщо в ньому немає постів та активних адміністраторів.
Ви ж не купуєте порожню газету або книгу з класною назвою та анотацією, ви хочете від неї змісту. Чому ж аудиторія має підписатися і чекати на пости, які не факт, що вийдуть?
Як скласти контент-план
Можна самому замовити у фахівців, яких ви можете знайти в інтернеті.
Контент-план потрібно складати на тиждень-два вперед, а краще на місяць – щоб розвантажити себе та займатися важливішими справами. Якщо ви плануєте просування бренду в Телеграмі, важливо пов’язувати пости між собою – тематика має бути поруч із компанією.
Намагайтеся публікувати від 1 до 3 постів на тиждень, щоб залучати підписників і щоб у них не з’явилося відчуття, що канал зник і від вас не відписувалися. Але кількість публікацій на тиждень і місяць може змінюватись в залежності від наявності інформації для постів та інтересу публіки. Деякі канали відмінно просуваються, при цьому публікують одну публікацію на два тижні.
Декілька порад щодо просування у Телеграмі про те, як можна формувати контент-план:
- стежити за трендами та знаходити цікаві аудиторії теми;
- читати статті та відповідну тематику каналу літературу, користуючись змістом – складати план;
- дивитися теми конкурентів та думати, що можна покращити;
- проводити опитування в коментарях, щоб хотіли ще почитати ваші підписники.
Якщо ви займаєтеся бізнесом, розповідайте у публікаціях про свою компанію: чим вона займається, як ви досягли успіху – це може бути корисно та цікаво. Просування телеграм-каналу у 2024 році без цього не обходиться.
І ще, якщо ви хочете досягти успіху, популяризувати обрану вами нішу та канал, пишіть так, щоб підписники стали вашим двигуном до успіху.
Орієнтуйтеся на «болі» ЦА і тому пишіть, максимально залучаючи користувачів. Тоді ваші читачі будуть ділитися вашими постами з друзями та знайомими, а ті у свою чергу – підписуватись на ваш канал та поширювати ваш контент далі. Залучення аудиторії допоможе вашому каналу стати популярним.
Якщо підписники розбігаються
Коли люди почали активно переходити в телеграми, вони кинулися підписуватися на все поспіль. А згодом зрозуміли, що це не так працює.
Ще одна поширена причина – не той контент. Блогери, які нещодавно переселилися з інших майданчиків, почали створювати звичний їм контент, який погано підходить для цього майданчика.
Щоб мінімізувати кількість відписок, варто розібратися з контентом, знайти відповідні формати, які ми розібрали вище, та вивчити особливості майданчика.
Перейдемо до способів просування. Адже ми тут, щоби навчитися просуватися в Телеграмі.
Способи просування каналу у Телеграмі
Ми наголосили на безкоштовних методах просування, але несправедливо було б промовчати про платні. Стратегія просування у Телеграмі може містити відразу кілька способів.
Перерахуємо всі доступні та працюючі для SMM-просування в Телеграмі способи:
- офіційна реклама у Телеграмі;
- реклама на інших каналах;
- взаємопіар;
- телеграм-бот;
- каталоги телеграм-каналів;
- репости;
- соц мережі.
Офіційна реклама у Телеграмі
Можна організувати офіційну рекламну кампанію у Телеграмі. Але коштує вона величезних грошей – 2 мільйони євро, з яких 1 мільйон іде на депозит. Охочих створити подібну кампанію небагато, кейсів за її успішністю поки що немає.
Павло Дуров обіцяє, що реклама буде ненав’язливою та обмеженого розміру, обов’язково проходитиме серйозну модерацію і лише потім допускатиметься до розміщення в каналах.
Реклама в інших каналах
Знайдіть популярний і активний канал, близький до вашої тематики, але не конкуруючий. Потім домовтеся з адміністратором про розміщення рекламних постів у його каналі. Все залежить від взаємної домовленості, швидше за все це буде платно, але всяке буває в житті.
Реклама та просування у Телеграмі залежать від самих власників каналів, таргет тут поки що не налаштувати.
Статистику телеграм-каналів зручно збирати за допомогою datafan_bot . Він створює звіти з даними щодо приросту підписників, кількості постів та охоплень. Використовуйте його, щоб аналізувати статистику каналів у телеграмі, де плануєте розміщувати рекламу. Це допоможе збільшити ефективність розміщень і не злити марно рекламний бюджет.
Взаємопіар
Ще один спосіб просування в Телеграмі. Щоб розширити аудиторію, можна співпрацювати з авторами схожих на тематику каналів або запропонувати взаємопіар блогерам. Найкраще, якщо це будуть великі канали. Обмін публікаціями на різні теми, бажано без відвертої реклами – чим не просування телеграм-акаунту?
За допомогою свого бота
Ще один із способів просування телеграм-каналу у 2024 році. Створіть свій робот на тему каналу. Звичайно, з ним теж доведеться повозитися. Мало створити бота, потрібно зробити його корисним і просунути його в маси, можна тими самими способами, що і канал.
Розміщення у каталогах телеграм-каналів
Серед варіантів просування у Телеграмі є і розміщення на сайтах із добірками телеграм-каналів на різні тематики. Залиште заявку на такому сайті і потрапите до списку каналів зі схожою тематикою. Можливо ваш канал помітять.
Телеграм-канал зі списком каталогів – @tgcat.
Репости
Можна робити такий контент, щоб ділилися інші канали. Придумайте такі підводки та пости, щоб людям та каналам хотілося це репостити. Якщо пост виявиться вірусним чи досить цікавим – їм поділяться та його побачить нова аудиторія.
В інших соцмережах
Завжди можна публікувати рекламні публікації в інших соцмережах. Причому для цього можна використовувати майже всі перераховані вище безкоштовні та платні методи просування в Телеграмі:
- взаємопіар у групах;
- реклама у своїй групі;
- у коментарях до постів;
- реклама за іншими групах;
- рекламні записи та таргетована реклама.
Ми розібрали багато особливостей просування каналів у Телеграмі у 2024 році. Які їх використовувати – вирішувати вам. Пам’ятайте про те, як має виглядати перспективний канал, не забувайте про план контенту та стежте за реакціями людей на ваші пости.
Читайте також:
- Контент для Телеграма: де шукати теми для публікацій та авторів
- Фішки підписки Телеграм Преміум станом на 2024 рік
- Як оформити контент у Телеграм і в інших месенджерах
Замовити консультацію по залученню клієнтів у твій бізнес з Телеграм чи інших соцмереж
Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Телеграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче: