Як розкрутити канал у Телеграмі: дієві перевірені способи

Як розкрутити канал у Телеграмі: дієві перевірені способи

Ось ви вирішили і зробили свій телеграм-канал. Це логічно — зростаючий майданчик, користувачів мільйони, знайдеться аудиторія для будь-якого бізнесу чи експерта.

Припустимо, ви вже продумали тему каналу (ту, в якій ви точно знавець і профі), придумали назву, що запам’ятовується і зробили опис і аватарку. І навіть опублікували десяток постів. Що ж, можна розпочинати просування.

Відмінно те, що просувати телеграм-канал можна відразу, з моменту його народження, це не соцмережі, де молоді, та ранні спільноти, що активно просуваються, можуть і в бан полетіти. І це – плюс. Але є й мінуси — у Телеграмі немає стрічки рекомендацій, із якої могли б самоходом приходити підписники. Тому для розвитку каналу в Телеграмі зусилля щодо просування не розкіш, а необхідність.

Я зібрав для вас найкращі способи розкручування телеграм-каналу як на самому майданчику, так і за його межами.

Зовнішні способи просування телеграм-каналу

Спосіб 1. Запрошення друзів

Цей спосіб, як правило, використовують на початку створення і розкрутки каналу в Телеграмі. Люди з контактів у телефонній книзі можуть стати першими підписниками телеграм-каналу. А якщо до моменту запрошення ви розмістите кілька кумедних та/або цікавих постів, якими хочеться поділитися – ефект буде ще кращим.

Плюси. Просте та безкоштовне розкручування телеграм-каналу. Відмінно підійде для старту.

Мінуси. Неможливо виростити великий канал, оскільки кількість учасників обмежена. Ви можете додати до каналу лише 200 осіб із контактів. До речі, це обмеження не поширюється на групи – туди можна додати будь-яку кількість учасників вручну.

Ще один мінус у тому, що ваші друзі, швидше за все, нецільові підписники. Вони підтримають ваш почин, але згодом покинуть канал.

Спосіб 2. Посилання на вашому сайті

Помістіть посилання на ваш телеграм-канал на сайті так, щоб воно було помітним. Запрошуйте відвідувачів сайту підписуватись на вас у Телеграмі для більш швидкої комунікації.
Якщо ваш контент у принципі цікавий, на вас охоче підписуватимуться в різних каналах, у тому числі і в Телеграмі.

Плюси. Теж простий та безкоштовний метод.

Мінуси. Якщо сайт не надто популярний, навряд чи вдасться швидко розкрутити телеграм-канал.

Спосіб 3. Соціальні мережі

Поставте посилання на канал у Телеграмі у всіх своїх групах та особистих облікових записах у соціальних мережах. Анонсуйте створення каналу в Телеграмі, робіть пости про вихід першої, десятої, сотої публікації, про те, які заходи відбуваються на каналі.

Так редактор розповіла про свій телеграм-канал і наочно показала, який контент знайдуть там користувачі.

Плюси. Безкоштовно.

Мінуси. Потрібні активні групи в інших соціальних мережах, без них розкрутити канал у Телеграмі не вийде.

Важливо: не дублюйте в телеграм-канал пости із соцмереж і тоді ваші підписники в Інстаграмі , Фейсбуці,  мабуть, захочуть стежити за вами та у Телеграмі.

Спосіб 4. Реєстрація в каталогах телеграм-каналів

На відміну від десятків і навіть сотень вмираючих каталогів, каталоги телеграм-каналів працюють і приносять підписників та користь. У багатьох каталогах реєстрація безкоштовна і є зручний рубрикатор – це не звалище посилань на канали, в якому складно щось знайти. Куди додати канал у Телеграм:

TGStat. Безкоштовний сервіс, який надає всім охочим відкриті дані телеграм-каналів. Найчастіше канали потрапляють у систему аналітики автоматично, але можна додати канал вручну, щоб напевно. Зробити це дуже просто – переходьте за посиланням та заповнюйте невелику форму.
Telemetr. Платний каталог телеграм-каналів із великим функціоналом. Вартість розміщення від 750 грн на місяць. Якщо сплатити, наприклад, 6 місяців, буде знижка.
Telegro . Безкоштовно приймає молоді канали від 100 підписників.
Telegrambots. Вартість розміщення – 500 грн.

Плюси. Великий вибір місць, де можна залишити посилання на канал. Користувачі можуть знайти каталог через пошук в Інтернеті.

Мінуси. Не надто великий відсоток аудиторії користується каталогами. Хтось користується, звичайно, але не варто розраховувати на великий приток підписників та швидку розкрутку телеграм-каналу. А ще тут серйозна конкуренція та багато однотипних каналів. Швидше за все користувач вибере найбільш популярний з них – людині завжди здається, що там де багато людей обов’язково щось цікаве, навіть якщо це не так і ваш канал набагато крутіший.

Це спосіб ефективний, коли у вас є хороша база підписників. Хоча інформативний опис каналу може зацікавити цільову аудиторію. Пробуйте.

Важливо: більше каталогів – у телеграм-каналі Tgcat . Щоправда, канал не оновлювався дуже давно, але списки каталогів там цілком можна подивитися.

Спосіб 5. Посилання на майданчиках з відео

Основні майданчики з відеоконтентом сьогодні – Ютуб, ТікТок та Інстаграм, особливо після появи Reels. Посилання на телеграм-канал для просування бажано розмістити в описах ваших відео в Ютубі – якщо відео завіруситься, ефект буде дуже непоганим. У ТікТоку можна запрошувати підписуватись на канал у Телеграмі прямо у відеороликах.

Якщо відео активно дивляться, то і трафік на канал у телеграмі може бути непоганим.

Плюси. Користувачі люблять ділитися корисними та/або розважальними роликами серед друзів та колег.

Мінуси. Виробництво якісного відеоконтенту та стрімінг – справа не найпростіша. Наприклад, якщо розкручує канал про розвиток лідерських якостей, а під час стриму тремтять руки, є заїкання і заносить не туди, ефект може бути зворотним – масова відписка через втрату довіри аудиторії.

Спосіб 6. Email-маркетинг

Розміщуйте посилання на ваш канал у телеграмі у листах, які йдуть вашим підписникам або просто адресатам. У розсилці можна робити це прямо під шапкою листа, у форматі «Доброго дня, я Микола Львівський, інтернет-маркетолог, автор телеграм-каналу «1000 питань про маркетинг», і ось про що я сьогодні вам розповім…»

У особистих листах залиште посилання на канал у Телеграмі у підписі – не завадить.

Плюси. Швидкий зв’язок із аудиторією. За допомогою розсилки можна доставити повідомлення тисячам користувачів.

Мінуси. Має бути база адресатів, які погодилися на отримання листів та залишили свою пошту. Таку базу можна зібрати в соцмережах або на сайті, пропонуючи користувачам різні плюшки за передплату на розсилку. Наприклад, промокод зі знижкою або PDF-файл із безкоштовною корисною інформацією.

Внутрішні способи просування телеграм-каналів

Спосіб 7. Спілкування в телеграм-чатах

Вступайте в тематичні чати – нові учасники зазвичай представляються і при знайомстві можуть згадати свій канал. Просто, але працює.

Плюси. Безкоштовно.

Мінуси. Працює не скрізь. У більшості тематичних чатів – не надто ефективно. Вас навіть можуть забанити або зменшити репутацію за спам.

Важливо: намагайтеся, щоб ваше повідомлення-подання не виглядало лобовою рекламою, як правило, це не вітається.

Спосіб 8. Участь у добірках

Деякі великі канали роблять добірки інших цікавих каналів і це хороша тема для розвитку нового каналу в Телеграмі. Щоправда, все частіше участь або платна, або з міцної дружби. Альтернатива – перехресне просування. Можна об’єднатися з 5-6 каналами у вашій ніші та зробити власні добірки каналів. Це буде новий варіант взаємопіару. Вигідно для всіх учасників.

Плюси. Безкоштовно.

Мінуси. Не підходить для зовсім невеликих та нових каналів. Важко знайти добрі канали для крос-промо.

Важливо: домовтеся про те, щоб публікувати такі взаємодобірки у різні дні. Так користувачі, переходячи з каналу на канал, не натикатимуться на той самий пост — це допоможе розвивати канал у Телеграмі і не налякати аудиторію.

Спосіб 9. Унікальний контент

Відмінна та дуже нативна відповідь на запитання «Як просувати канал у Телеграмі?» Публікуйте у вашому каналі інформацію, якої більше не буде ніде — ні в соцмережах, ні у вашому основному блозі. Таким чином, ви, по-перше, підігрієте інтерес до свого каналу. А по-друге, отримайте купу інфоприводів, щоб запрошувати користувачів у ваш канал у телеграмі на будь-яких майданчиках. Наприклад, розвивати канал у Телеграмі допоможуть публікації про безкоштовні вебінари, про ваші майстер-класи, прямі ефіри, акції «для своїх» та інші цікаві події.

Плюси. Унікальний контент – це чудово.

Мінуси. Часто не вистачає ідей для контенту.

Важливо: на тематичну цікаву інформацію збиратиметься найцікавіша, а отже, перспективна аудиторія.

Спосіб 10. Інтерактиви

Інтерактивні рухи, які підходять для розкручування каналу в Телеграмі – це опитування, голосування та конкурси. Такі публікації добре залучають, а ще ними часто діляться і пересилають друзям.

Просте і зовсім не хайпове опитування отримало більше 5 000 переглядів і зібрало більше 2 200 голосів.

Плюси. Безкоштовно.

Мінуси. Не знайдено. Хоча, врахуйте, що опитування та голосування у Телеграмі хороші для залучення існуючих підписників, а не залучення нових.

Спосіб 11. Канал у Телеграмі як основний блог

У темі SMM канали такого формату мають успіх.  Секрет – в живому спілкуванні, чітко окресленій ніші та реально цікавому контенті.

Подивіться канали у своїй ніші — можливо, цей варіант розкручування каналу у Телеграмі якраз ваш.

Плюси. Писати про те, чим по-справжньому цікавитесь ніколи не набридне і канал розвиватиметься разом з вами.

Мінуси. Все ж таки розкрутка телеграм-каналу – це бізнес і пости повинні виходити регулярно, а не з натхнення, щоб не розгубити аудиторію.

Спосіб 11. Взаємопіар

Логічний та зрозумілий спосіб розвитку каналу у Телеграмі. Ви знаходите канали у суміжній тематиці з трохи більшою, ніж у вас, кількістю підписників. Пропонуєте власнику телеграм-каналу обмінятися постами, а заразом і аудиторією. Можна поглибити та розширити тему, та провести спільний конкурс чи розіграш.

Плюси. Безкоштовно.

Мінуси. Можна потрапити на канал із накрученими підписниками, який не принесе вам користі. Обов’язково вивчіть статистику вибраного для взаємопіару каналу. Або попросіть ненадовго доступ до статистики адміністратору, або пошукайте в каталогах телеграм-каналів, де вона доступна. Наприклад, TGStat .

Важливо: спосіб не працює з каналами точно вашої тематики. Один канал про SMM не має сенсу обмінюватися аудиторією з іншим каналом про SMM.

А ось обмінятись аудиторією з каналом, присвяченим грамотним текстам, цілком логічно.

Спосіб 12. Бартер

Ви можете звертатися до власників більш розкручених каналів, де є ваша цільова аудиторія і пропонувати розмістити пост-опис вашого телеграм-каналу по бартеру. Можливо, ви дизайнер і можете створити кілька класних креативів, а можливо, ви сайтобудівник і готові провести технічний аудит сайту власника каналу. Пропонуйте те, що ви добре вмієте – не всі, але частина власників розкручених каналів у Телеграмі погодиться.

Плюси. Безкоштовно.

Мінуси. Умовно безкоштовно – доведеться попрацювати.

Спосіб 13. Платна реклама

Коли всі безкоштовні та умовно безкоштовні методи просування каналу у Телеграмі вичерпали ресурс, або коли результат потрібен швидко, залишається недешевий, але надійний шлях – купівля реклами. Купувати рекламу є сенс у живих активних близьких за тематикою спільнотах, підписна база яких щонайменше в 1,5 рази більша, ніж ваша.

Попередньо перевірте канал все в тому ж TGStat – ви дізнаєтесь багато цікавого. У сервісі можна знайти тематичні канали, можна відстежити динаміку зростання аудиторії. Якщо передплатники прибувають, канал живий та перспективний. Якщо люди йдуть, можливо, Телеграм-канал перебуває у напівзанедбаному стані та серйозного вихлопу не обіцяє.

Зверніть увагу на показник залучення аудиторії, або ERR – чим він вищий, тим краще для вас як рекламодавця.

Плюси. Справжні цільові учасники.

Мінуси. Буває, реклама коштує дорого, а результат – нижче за очікуване. Щоб уникнути поганих результатів, не ігноруйте статистику та попрацюйте над креативом для цільової аудиторії.

Важливо: не женіться за каналами з величезною кількістю підписників. Реклама в каналі з 3 000 користувачів може бути ефективнішою, ніж з 25 000 осіб. Вся справа в цільовій аудиторії — сподіваємося, що ви добре уявляєте свою цільову аудиторію і розумієте, на яких телеграм-каналах її шукати.

Що далі?

Коли канал у Телеграмі розкручений і у вас є кілька тисяч зацікавлених підписників, ви можете монетизувати його. Монетизувати канал у телеграмі можна розміщуючи рекламу.

Якщо ви вирішили монетизувати телеграм-канал, ретельно обирайте рекламодавців. Реклама ескорт-послуг, казино, піратських копій музичних треків чи фільмів не найкраще позначиться на вашій репутації. При монетизації Телеграм-каналу важливо вибирати та розміщувати тільки ту рекламу, яка буде корисною і не викличе відторгнення у ваших підписників.

Висновок

Успішна розкрутка телеграм-каналу, як і будь-яке інше просування, – це стратегія , розуміння цілей та завдань, ресурси та певний бюджет. Пам’ятайте, що Телеграм – майданчик, який цінує корисний, цікавий та унікальний контент. Якщо відвідувачі прийдуть на ваш канал і не побачать у ньому собі цінності — ваші зусилля по розкрутці каналу в Телеграмі підуть прахом. Тому спочатку: ідея, тема і контент, потім просування.


Рекомендую до перегляду:



Замовити консультацію по залученню клієнтів  у твій бізнес з Телеграм чи інших соцмереж

Якщо в тебе немає часу займатися налаштуванням інструментів по залученню клієнтів з Телеграм та інших соцмереж або ти самостійно не можеж розібратися як це зробити якнайкраще, то звертайся до мене – розкажу, покажу, настрою, перевірю, буду обслуговувати і надавати звіти по ефективності і результатам. Тобі потрібно лише заповнити форму замовлення консультації нижче:

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *